5 najlepszych programów telewizyjnych do nagrywania dla systemu Windows do nagrywania ulubionych programów

Oprogramowanie do nagrywania TV, w przeciwnym razie PVR (osobiste nagrywarki wideo) umożliwiają nagrywanie telewizji na pulpicie Windows, jeśli masz obsługiwaną kartę tunera.

Wiele centrów medialnych to osobiste nagrywarki wideo, ale istnieją również programy PVR zaprojektowane specjalnie do oglądania i nagrywania telewizji na żywo za pomocą kart tunera telewizyjnego. Zapewniają opcje nagrywania telewizji na żywo i zawierają przewodniki po kanałach.

Windows Media Center był kiedyś oprogramowaniem PVR dołączonym do systemu Windows, które można wykorzystać do nagrywania programów telewizyjnych. Jednak wielu użytkowników potrzebuje teraz zastępczego PVR, ponieważ Microsoft usunął WMC z Win 10.

Dlatego oprogramowanie PVR innych firm staje się coraz bardziej rozpowszechnione na platformie Windows. Oto kilka osobistych rejestratorów wideo, które mogą zastąpić WMC.

Oprogramowanie do nagrywania TV dla systemu Windows 10

1. NextPVR

NextPVR to darmowa aplikacja PVR dla systemu Windows, zaprojektowana specjalnie do odtwarzania i nagrywania telewizji na żywo. To oprogramowanie jest jednym z najlepszych serwerów zaplecza do nagrywania telewizji, którego można używać z centrami medialnymi. Możesz także korzystać z NextPVR bez żadnego oprogramowania front-end, ponieważ ma intuicyjny interfejs użytkownika, który zawiera przewodnik telewizyjny. wciśnij Pobieranie przycisk na tej stronie internetowej, aby dodać NextPVR do systemu Windows.

NextPVR jest kompatybilny z wieloma urządzeniami DVB, ATSC, QAM, analogowymi i DMB-T. Oprogramowanie zawiera aplikację internetową, za pomocą której możesz zarządzać swoimi nagraniami. NextPVR ma do wyboru różne opcje typu nagrywania, takie jak Nagrywaj co tydzień, Nagrywaj weekendy, Rekordowy sezon i Nagraj raz. Użytkownicy NextPVR mogą również planować nagrania za pośrednictwem przewodnika telewizyjnego.

2. Kodi

Być może słyszałeś już o Kodi, które jest pełnowartościowym centrum medialnym, w którym możesz odtwarzać muzykę, wideo, strumienie filmów i pokazy slajdów. Możesz także oglądać i nagrywać telewizję na żywo za pomocą Kodi dzięki bogatemu repozytorium wtyczek. Jest to oprogramowanie typu open source zgodne z systemami Windows, Linux, MacOS, Android i iOS. Kliknij Windows na tej stronie, aby dodać centrum multimediów do biblioteki oprogramowania.

Kodi to oprogramowanie typu front-end, które do nagrywania telewizji na żywo zależy od wtyczek PVR. Dlatego nie możesz oglądać ani nagrywać telewizji na żywo za pomocą Kodi, chyba że dodasz do niej wtyczkę PVR.

Na szczęście Kodi ma ich mnóstwo; a NextPVR, MediaPortal i MythTV to tylko niektóre z wtyczek PVR dla centrum medialnego. Po zainstalowaniu jednej z wymaganych wtyczek możesz planować nagrania za pomocą przewodnika telewizyjnego Kodi.

Pobierz Kodi

3. MediaPortal

MediaPortal to kolejne świetne centrum medialne, za pomocą którego można nagrywać telewizję na żywo. To centrum multimedialne typu open source ma jeden z najlepszych osobistych rejestratorów wideo, który obsługuje wiele kart tunera i jest wyposażony w własną konfigurację serwera. Jest to wyłącznie oprogramowanie Windows, które można dodać do systemu operacyjnego z tej strony. Tam możesz pobrać najnowszą wersję MediaPortal 2 lub wcześniejsze wersje MediaPortal 1.

MediaPortal umożliwia użytkownikom oglądanie ponad 10 000 dostrojonych kanałów. Oferuje obszerny przewodnik telewizyjny, za pomocą którego możesz organizować grupy kanałów, wyszukiwać programy i sprawdzać zaplanowane nagrania. Użytkownicy MediaPortal mogą wybierać różne opcje typu nagrywania, modyfikować szybkość transmisji dla nagrań, konfigurować ustawienia przed i po nagraniu oraz wybrać czas przechowywania każdego nagranego pliku.

Ponadto centrum medialne ma Dedykowany serwer telewizyjny opcja, która umożliwia użytkownikom skonfigurowanie jednego komputera jako serwera telewizyjnego dla innych komputerów klienckich, które nie mają kart tunera.

  • Przeczytaj także: Najlepsze aplikacje filmowe dla systemu Windows 10 do pobrania teraz

4. Plex

Plex to centrum multimedialne klient-serwer, za pomocą którego można przesyłać strumieniowo multimedia do aplikacji klienckich. To najnowsze centrum multimedialne z osobistym magnetowidem do telewizji na żywo. Jednak rejestrator Plex DV jest dostępny tylko dla subskrybentów Plex Pass. Plex Pass oferuje sprzedaż detaliczną z miesięczną subskrypcją 4,99 USD. Z tej strony internetowej możesz pobrać serwer multimediów Plex dla Windows, Mac OS i innych platform.

Rejestrator Plex (lub PVR) początkowo ograniczał się do nagrywania telewizji na żywo. Teraz możesz jednak oglądać telewizję na żywo za pomocą aplikacji klienckich Plex, które zapewniają interfejs dla rejestratora. Możesz korzystać z Plex DVR z ATSC, WinTV, Freeview HD TV na Xbox One, DVB i SiliconDust HDHR. Rejestrator Plex DVR ma również intuicyjny przewodnik telewizyjny, który teraz obejmuje Przesunięcie czasu aby użytkownicy mogli wstrzymywać, przewijać do tyłu i przewijać odtwarzanie na żywo. A ponieważ Plex ma wiele aplikacji klienckich, możesz również synchronizować nagrane programy telewizyjne z telefonami komórkowymi, tabletami i konsolami.

5. WinTV v8

WinTV to własny PVR firmy Hauppauge dla systemu Windows. Jako takie, jest to oprogramowanie telewizyjne na żywo, które działa tylko z bardziej ograniczonym zakresem tunerów WinTV. Oprogramowanie jest kompatybilne z Windows 8 i 10, a jego sprzedaż detaliczna kosztuje 12,95 euro. Możesz pobrać instalator WinTV v8.5 ze strony Hauppauge.

Użytkownicy WinTV mogą odtwarzać nagrania programów i oglądać telewizję HD na żywo w systemie Windows. Podobnie jak większość oprogramowania PVR, WinTV ma przewodnik po programach, w którym można znaleźć oba kanały i nagrane programy.

To oprogramowanie pozwala użytkownikom nagrywać wiele programów i planować nagrania. PVR oferuje obsługę wielu odtwarzaczy, dzięki czemu możesz oglądać do czterech programów jednocześnie w jednym oknie dzięki trybowi obrazu w obrazie. T.

Płyta CD WinTV umożliwia także strumieniowe przesyłanie telewizji na żywo na platformy Windows, Mac i iOS za pomocą aplikacji Extend. Możesz nagrywać telewizję na żywo za pomocą dowolnego z tych PVR i kompatybilnej karty tunera. Oferują elastyczne opcje nagrywania i inne nowości telewizyjne, których nie uzyskasz przy standardowym telewizorze.

Zapoznaj się z tym artykułem, aby uzyskać dodatkowe informacje na temat nagrywania programów telewizyjnych w systemie Windows 10.

Link do głównej publikacji