5 najlepszych programów podatkowych do ubiegania się o ulgę dietetyczną i łatwiejsze składanie wniosków

Jeśli chodzi o składanie deklaracji podatkowych, zrozumienie diety jest ważne dla osób, które często podróżują w celach biznesowych lub zatrudniają pracowników, którzy robią to samo.

Diety lub powszechnie znane jako „stawka dzienna” to stała kwota zwrotu wypłacana pracownikom w przypadku poniesienia przez nich kosztów podczas podróży służbowych. Dieta zazwyczaj obejmuje codzienne zakwaterowanie, posiłki i wydatki na paliwo (jeśli występują) oraz wszelkie inne wydatki różne.

Stawki dzienne są ustalane przez stanowy i federalny rząd i zmieniają się co roku. Stawki dzienne różnią się również w zależności od stanów, ponieważ koszty utrzymania zmieniają się w zależności od lokalizacji. Jako pracownik ważne jest, aby prowadzić dziennik poniesionych wydatków niż skomplikowane prowadzenie ksiąg rachunkowych.

Płatności dzienne są płatnościami niepodlegającymi opodatkowaniu, o ile mieszczą się w ustalonym przez państwo limicie dziennym. Musisz również upewnić się, że złożyłeś raport z wydatków u swojego pracodawcy i umieściłeś w raporcie szczegóły dotyczące wydatków, takie jak data, godzina, miejsce i cel biznesowy.

Przygotowując zeznanie podatkowe, należy umieścić sumę obliczoną na dietę w zakładce wydatków. Większość oprogramowania podatkowego pozwala na dodawanie wydatków dziennych podczas wypełniania deklaracji podatkowych i automatycznie wykonuje obliczenia matematyczne dla użytkownika.

Jeśli szukasz oprogramowania podatkowego z funkcją diety, właśnie ułatwiliśmy Ci wyszukiwanie.

W tym artykule przyjrzymy się najlepszemu oprogramowaniu podatkowemu za diem odliczenie podatku w celu zaoszczędzenia czasu i pieniędzy.

Uwaga: Oprogramowanie podatkowe jest dostępne w dwóch wersjach: federalnej i stanowej. Możesz kupić pakiet lub zdecydować się na jedną edycję w zależności od potrzeb. Przed dokonaniem zakupu koniecznie przeczytaj szczegółowe informacje na oficjalnej stronie zalecanego oprogramowania.

  • Przeczytaj także: 5 przydatnych programów AML, z których każdy księgowy musi korzystać w 2019 r

Jakie są najlepsze programy podatkowe do ubiegania się o odliczenie diety?

1

TurboTax

TurboTax

  • Cena £ — Darmowy podstawowy / podstawowy Premium 39,99 USD / Deluxe 69,99 USD / Premier 99,99 USD / Dom i firma 109,99 USD (Wszystkie ceny są federalne tylko z jedną licencją stanową z niektórymi planami).

TurboTax to wysoce zalecane oprogramowanie podatkowe zarówno dla osób fizycznych, jak i właścicieli firm. Choć struktura cenowa wydaje się na początku prosta, może być konieczne zwrócenie niewielkiej uwagi przy zakupie dowolnej wersji i zapytanie o koszty wydania stanowego i federalnego oraz wszelkie dodatkowe koszty związane z usługą opcjonalną itp.

TurboTax jest dostarczany z bezpłatną wersją, podobnie jak bloki HR, i pozwala jednak złożyć nowy formularz 1040; to jest bardzo ograniczone. TurboTax jest również dużo droższy niż bloki HR, ale oferuje więcej funkcji z lepszym wyglądem i przepływem.

TurboTax oferuje użytkownikowi zarówno rozwiązanie stacjonarne, jak i chmurowe. Interfejs użytkownika jest intuicyjny, a jego kompatybilność z wieloma platformami pozwala pracować z powrotem na stronie internetowej lub telefonie i tablecie przy użyciu oficjalnej aplikacji.

Możesz śledzić postępy w wypełnianiu zeznania podatkowego i niekompletne formularze z lewego panelu. Aby proces składania wniosku był łatwiejszy i dokładniejszy, TurboTax zadaje pytania, gdy użytkownik wpisuje odpowiedź, TurboTax automatycznie umieszcza się we właściwym miejscu.

Aby odliczyć wydatki dzienne, przejdź do zakładki Wydatki> Wydatki związane z pracą, wybierz typ pracy i wprowadź koszt całkowity. W wersji na własny rachunek można znaleźć funkcję do śledzenia wydatków za pośrednictwem QuickBooks, a także dodawania zdjęć pokwitowań i innych.

TurboTax ma dwie nowe funkcje. TurboTax Live — oferuje indywidualną ocenę twojego zgłoszenia podatkowego, a druga to Expert Review — pozwala użytkownikom zadawać pytania i uzyskiwać odpowiedzi od CPA lub adwokata podatkowego za pośrednictwem poczty elektronicznej. Pamiętaj, że oba są funkcjami premium i w niektórych planach kosztują więcej niż samo oprogramowanie.

TurboTax oferuje użytkownikom bezpłatne wskazówki dotyczące audytu. Jednak funkcja obrony przed audytem kosztuje 39,99 USD za użytkownika. Firma może ubiegać się o zwrot podatku poprzez bezpośrednie wpłaty bankowe lub kartę Visa typu prepaid.

TurboTax jest łatwy w użyciu, oferuje świetne wsparcie i ma mnóstwo funkcji, które dla niektórych mogą być przytłaczające, a dla innych błogosławieństwem. Jest to jednak najbardziej kosztowne, więc upewnij się, że możesz w pełni skorzystać z pakietu przed dokonaniem zakupu.

    — Pobierz teraz TurboTax z oficjalnej strony (za darmo)

  • Przeczytaj także: 7 najlepszych programów do fakturowania w systemie Windows 10 do użycia

2)

Blok HR

Blok H&R

  • Cena £ — Bezpłatna ograniczona / podstawowa premia zaczyna się od 29,95 $

Na zatłoczonym rynku oprogramowania podatkowego rozwiązanie podatkowe HR Block dla osób fizycznych i właścicieli małych firm jest solidnym konkurentem. HR Block oferuje bezpłatną wersję swojego oprogramowania podatkowego, które pozwala na złożenie formularza 1040.

Plany premiowe zaczynają się od 29,95 USD i oferują proste rozwiązania podatkowe dotyczące kredytu dochodowego, dochodu emerytalnego, darowizn gotówkowych i bezgotówkowych, wydatków medycznych, stanowego i lokalnego podatku od sprzedaży oraz podatku od nieruchomości. Ta wersja jest jednak tylko federalna.

Dla właścicieli domów i inwestorów firma ma wersję Deluxe wycenioną na 54,95 USD, wersję Premium wycenioną na 74,95 USD dla osób prowadzących działalność gospodarczą na własny rachunek oraz wersję Premium i Business dla właścicieli małych firm, która kosztuje 89,95 USD. Należy pamiętać, że oprócz wersji podstawowej cena za inne wersje obejmuje licencję na wydanie stanowe i federalne.

W kwestii użyteczności. Blok HR ma intuicyjny interfejs użytkownika, a także łatwy w użyciu. Możesz użyć wersji w chmurze lub pobrać ją na urządzenie z systemem Windows lub Mac.

Niezależnie od używanej wersji możesz automatycznie importować zeszłoroczny zwrot z innego oprogramowania podatkowego. Ale w wersji darmowej musisz to zrobić ręcznie. Funkcja Ask a Tax Pro pozwala rozmawiać na żądanie z ekspertem podatkowym z HR Block. Aby aktywować tę usługę, musisz jednak wydać 39,99 USD — 49,99 USD.

Blok HR oferuje również funkcję o nazwie Tax Pro Review. Jest to usługa premium o cenie od 49,99 USD, która pozwala użytkownikowi na sprawdzenie całej deklaracji podatkowej jeden na jednego i sprawdzenie dokładności wszystkich dokumentów. Tax Pro może również podpisać i złożyć dla Ciebie zwrot.

W przypadku audytu HR Block oferuje bezproblemowe wsparcie audytu, w którym agent prowadzi użytkownika przez proces audytu, w tym przygotowanie audytu i osobistą reprezentację audytu. Ponownie, jest to funkcja premium i opcjonalna. Aby uzyskać zwrot podatku, możesz go otrzymać za pośrednictwem bezpośredniego depozytu lub na kartę przedpłaconą HR Block Emerald.

Pobierz HR Block 

  • Przeczytaj także: 5 najlepszych programów do śledzenia rozliczanych godzin w Twojej firmie [Lista 2018]

3)

TaxAct

TaxAct

  • Cena £ — Bezpłatny / Podstawowy + 9,95 USD / Deluxe + 29,95 USD / Premier + 34,95 USD (Cena dotyczy wyłącznie wersji federalnej; dodatkowe koszty dotyczą wersji stanowej)

TaxAct jest niedrogą alternatywą dla dość drogich rozwiązań podatkowych, takich jak TurboTax. Jeśli już korzystasz z HR Blocks lub TurboTax i szukasz tańszej alternatywy, TaxAct może importować zwrot podatku z tego oprogramowania.

Najnowsza wersja TaxAct przeszła gruntowny przegląd interfejsu użytkownika, dzięki czemu jest bardziej atrakcyjna estetycznie i bardziej przyjazna dla użytkownika. Wskazówki w trakcie procesu ułatwiają proces archiwizacji, jednocześnie oznaczając błąd lub brakujące informacje w celu zapewnienia dokładności.

Korzystając z bezpłatnej wersji TaxAct, możesz złożyć nowy Formularz 1040, który pozwala na skorzystanie z ulgi podatkowej na dziecko, ulgi dla osób starszych i niepełnosprawnych oraz ulgi edukacyjnej. W przypadku wszystkich innych elementów musisz zaktualizować.

TaxAct to rozwiązanie całkowicie oparte na chmurze, co pozwala na dostęp do procesu składania zeznania podatkowego z dowolnego urządzenia w dowolnym momencie. Jeśli wolisz swój smartfon, możesz użyć oficjalnej aplikacji, która zawiera dodatkowy zestaw funkcji, w tym możliwość przechwytywania formularza W-2.

Użytkownicy premium otrzymują nieograniczone wsparcie podatkowe za pośrednictwem poczty elektronicznej i nieograniczone wsparcie podatkowe przez telefon dla użytkowników wersji Deluxe + i wyższych. Użytkownicy wersji Premium + i nowszych mają również opcję udostępniania ekranu agentowi pomocy technicznej bez faktycznego ujawnienia agentowi pomocy informacji o płatności lub jakichkolwiek innych poufnych danych.

W zakresie kontroli TaxAct nie oferuje wskazówek przez agenta, w przeciwieństwie do swoich drogich odpowiedników; użytkownik może jednak zdecydować się na opcjonalny pakiet ochrony przed audytem, ​​który kosztuje 49 USD, oferowany przez firmę zewnętrzną. O zwrot podatku można ubiegać się za pomocą bezpośredniej wpłaty bankowej, przedpłaconej karty debetowej America Express Serve lub czeku.

TaxAct to bezproblemowe oprogramowanie podatkowe z wszystkimi podstawami w przystępnej cenie. Zapisz się do darmowej wersji i wypróbuj oprogramowanie przed dokonaniem zakupu.

Wypróbuj TaxAct 

  • Przeczytaj także: 9 najlepszych programów księgowych do śledzenia wszystkich finansów osobistych

4

Podatek Karma

Podatek Karma

  • Cena £ — Wolny

Jeśli koszty stanowią problem, a brak wsparcia kontroli lub wskazówek nie stanowi dla Ciebie przełomu, Credit Karma Tax to oparte na chmurze rozwiązanie do składania deklaracji podatkowych, z którego można korzystać całkowicie niezależnie od złożoności tych wniosków.

Jak powiedziałem wcześniej, Tax Karma Tax pozwala na składanie deklaracji podatkowych stanowych i federalnych całkowicie bezpłatnie. Interfejs użytkownika jest intuicyjny, a także jednym z najłatwiejszych. Wszystkie funkcje są dostępne w ramach bezpłatnego abonamentu, dlatego w przeciwieństwie do TaxTurbo i HR Block, nie musisz uaktualniać do planów premium, aby uzyskać więcej funkcji. W rzeczywistości nie ma żadnego planu premium.

Użytkownicy mogą łatwo składać nieograniczone zwroty i importować zeszłoroczny zwrot z usług takich jak TurboTax, HR Block i TaxAct. Kolejną wygodną funkcją oferowaną przez usługę jest możliwość importowania informacji poprzez zrobienie zdjęcia i przesłanie formularza W-2.

Credit Karma Tax ma kreatora zadającego pytanie, który zadaje pytanie związane z twoim zgłoszeniem i na podstawie twoich danych umieszcza informacje we właściwym miejscu. Możesz też pominąć kreatora, aby ręcznie przejąć kontrolę nad kołami. Musisz tylko podać poprawne informacje, a zadanie obliczenia zajmie podatek Karmy Kredytowej.

Z drugiej strony Credit Karma ma pewne wady, które należy wziąć pod uwagę przed skorzystaniem z tego bezpłatnego rozwiązania. Po pierwsze, Credit Karma nie obsługuje składania wielokrotnych deklaracji zeznań ani zwrotów za pół roku.

To również nie pomoże, jeśli masz do czynienia z zagranicznymi dochodami. Właściciele firm mogą składać Harmonogram C, ale nie formularze Multi-member LLC, partnerstwa lub korporacji.

Inną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, jest ograniczona obsługa klienta i brak wsparcia dla ochrony kontroli i wsparcia kontroli. Chociaż większość ludzi może nie potrzebować funkcji audytu, jeśli jej potrzebujesz, to przynajmniej nie oferuje ona żadnego kredytu podatkowego.

Credit Karma to doskonałe rozwiązanie podatkowe oparte na chmurze, oferujące wszystkie funkcje za darmo. Chociaż na boisku są jakieś szorstkie łatki, dopóki nie musisz grać na nich, to załatwia sprawę.

Wypróbuj podatek Karma Credit 

  • Przeczytaj także: Top 6 oprogramowania do śledzenia inwestycji finansowych do śledzenia aktywów w 2019 r

5

TaxSlayer

TaxSlayer

  • Cena £ — Bezpłatny / Klasyczny 17 USD / Premium 37 USD / Samozatrudniony 47 USD / Ostateczny 57 USD (Wszystkie ceny tylko dla Federacji, dodatkowe opłaty za zwrot państwa)

TaxSlayer to niedrogie rozwiązanie do wypełniania deklaracji podatkowych z pewnymi trafieniami i brakami. TaxSlayer zaczyna się również od bezpłatnej wersji oprogramowania i pozwala złożyć formularz 1040 w celu ubiegania się o ulgi podatkowe na dzieci, podatek od osób starszych i podobne.

Atrakcyjną ofertą TaxSlayer jest jego cena. Klasyczny plan premium zaczyna się od 17 USD (tylko Federalny) i pozwala z łatwością przygotowywać i składać zeznania podatkowe, uzyskiwać ulgi podatkowe i kredyty, importować zeszłoroczny zwrot i przesłać zdjęcie dokumentów W-2 w celu automatycznego uzupełniania dochodów i więcej.

Pomimo tego, że jest rozwiązaniem budżetowym, interfejs użytkownika TaxSlayer nie ma sobie równych. Możesz śledzić postępy w wypełnianiu poprzez pasek boczny po lewej i po prawej stronie, oprogramowanie pokazuje należność i kwotę zwrotu.

Jest to rozwiązanie całkowicie oparte na chmurze, dzięki czemu jest dostępne z dowolnego urządzenia z połączeniem internetowym. Jeśli jednak wolisz wygodę swojego smartfona, TaxSlayer ma również oficjalną aplikację mobilną.

Obsługa klienta jest świadczona za pośrednictwem poczty elektronicznej za darmo dla wszystkich użytkowników, podczas gdy priorytetowe wsparcie jest dostępne dla użytkowników premium za pośrednictwem poczty elektronicznej i czatu na żywo i jest obsługiwana przez CPA lub zarejestrowanych agentów.

TaxSlayer oferuje ograniczoną pomoc kontrolną w niektórych planach, a zwrot podatku można uzyskać poprzez bezpośrednią wpłatę bankową lub czek papierowy. Możesz go również odebrać za pomocą przedpłaconej karty debetowej Green Dot Bank, jeśli chcesz.

Wypróbuj TaxSlayer 

Wniosek

Logiczne jest jedynie obniżenie dochodu podlegającego opodatkowaniu, aby zaoszczędzić ciężko zarobione pieniądze. A dla tych, których praca wiąże się z dużą ilością podróży, można legalnie ubiegać się o ulgę podatkową od wydatków dziennych.

Podczas obliczania wydatków na dietę należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Jednak elastyczne oprogramowanie podatkowe może znacznie uprościć ten proces, automatyzując proces obliczeń z wykorzystaniem danych szczegółowych wydatków.

Całe oprogramowanie z tej listy umożliwia wprowadzanie wydatków dziennych podczas składania deklaracji podatkowych. Aby znaleźć najlepsze oprogramowanie dla swoich potrzeb, zalecam skorzystanie z darmowej wersji narzędzi na wypróbowanie, zanim zdecydujesz się na takie, które może uchronić Cię przed kłopotami związanymi z wizytą w urzędzie podatkowym lub wydaniem fortuny na złożenie wniosku podatkowego zrobione na czas.

I nie zapomnij podzielić się z nami swoimi pozytywnymi i niezbyt pozytywnymi doświadczeniami (jeśli w ogóle) z którymkolwiek z tych narzędzi w komentarzach poniżej.

Link do głównej publikacji