5 najlepszych programów do rotoskopii do tworzenia realistycznych akcji

Wyszukiwanie oprogramowania, które najlepiej nadaje się do rotoskopii, z pewnością zapewni potencjalnym użytkownikom szeroki wybór opcji do wyboru. Ale wyszukiwanie może zatrzymać się tutaj dzięki tej liście 5 najlepszych programów do rotoskopu 2019.

Co to jest rotoskopia?

Oprogramowanie Rotoscoping to oprogramowanie VFX służące do tworzenia animowanej wersji materiału filmowego przedstawiającego poruszającą się osobę lub obiekt. Polega na śledzeniu obiektu lub osoby klatka po klatce w tworzeniu realistycznej akcji za pomocą komputera. Które oprogramowanie najlepiej nadaje się do rotoskopii w 019?

Które oprogramowanie jest najlepsze do rotoskopii?

1

Adobe After Effect CS3: Najlepsze wszechstronne oprogramowanie rotoskopowe

Oprogramowanie Adobe After Effect CS3 vfx

Adobe After Effect CS3 jest zdecydowanie liderem w branży, jeśli chodzi o efekt wizualny 3D i animację. Jest tak wszechstronny w tworzeniu wyjątkowej grafiki ruchomej jak zielony ekran. Oprogramowanie Adobe Systems CS3 tworzy grafiki ruchowe do komponowania, śledzenia, kluczowania i animacji do postprodukcji filmów.

Umożliwia użytkownikom ponowne tworzenie obrazów ruchomych dla różnych przejść z możliwością importowania z Photoshopa pod maską. Użytkownicy mogą rotoskopować z dużą prędkością i precyzją nawet przy interpolacji i kanałach alfa w animowane maski za pomocą wektora.

Oprogramowanie Adobe After Effect CS3 jest kompatybilne z ponad 300 oprogramowaniem i aplikacjami Adobe.

 • Pobierz teraz Adobe After Effect CS3

2)

Silhouette FX: Ogólnie najlepsze oprogramowanie rotacyjne do skanowania rotacyjnego w najlepszej cenie

Oprogramowanie Silhouette VFX

Sylwetka Roto oprogramowanie zapewnia użytkownikom samodzielną aplikację działającą w oparciu o rotospline do efektów wizualnych. Narzędzie zawiera paletę warstw zawierającą kilka splajnów do tworzenia intrygujących obrazów i filmów.

Dzięki Silhouette roto można wypaczać, przekształcać, kompozytować, matować i konwertować animacje 2D na 3D.

Użytkownik otrzymuje do pobrania wersję Silhouette vfx w wersji próbnej lub pełnej do wykorzystania jako wtyczka lub samodzielna aplikacja. Przykładem wtyczek do Silhouette roto jest Apple Final Cut Pro lub Adobe After Effects dla Windows lub Mac.

Działa z wieloma formatami plików, takimi jak bitmapa do eksportu, OpenEXR lub Cineon dla Smoke, inferno, krzemień, dyskretny ogień, Apple Shake itp. Sylwetki pozwalają użytkownikom tworzyć lub edytować istniejący splajn lub dodawać wtapianie.

Pobierz Silhouette FX

 • 3)

  Nuke by Foundry: najlepsze rozwiązanie rotoskopowe wysokiej klasy

  nuke rotoscoping

  Nuke Firma Foundry to oprogramowanie do tworzenia cyfrowych węzłów, które zapewnia użytkownikom przewagę w zakresie śledzenia ruchu. Aby osiągnąć wyjątkową postprodukcję programów telewizyjnych i filmów Nuke, Nuke X i Nuke Studio są dostarczane z wersją próbną lub pełną.

  Jest to bardziej zaawansowane oprogramowanie vfx odpowiednie dla bardziej doświadczonych użytkowników do recenzji i redakcji. Oprogramowanie Nuke jest kompatybilne z systemem operacyjnym Windows, Red Hat, z łatwymi do tworzenia, edycji i dostosowywania opcjami. Nuke wymaga małej ilości sprzętu lub pamięci i bardzo łatwy w instalacji.

  Pobierz Nuke od Foundry

  4

  Fusion 9: 2. oprogramowanie rotoskopowe drugiej wartości

  Oprogramowanie Fusion 9 vfx

  Fusion jest jednym z najskuteczniejszych programów do rotoskopii i ma ponad trzy dekady w branży oprogramowania VFX do rotoskopii. Opracowany przez Blackmagic Design Fusion 9 oferuje kilka unikalnych funkcji do postprodukcyjnego komponowania obrazów. Fusion został początkowo opracowany odpowiednio przez Eyeon Fusion i Maya Fusion i działa doskonale z systemem operacyjnym Windows.

  Fusion oferuje ponad 40 wyjątkowych nowych funkcji. Obejmują one Delta Keyer, śledzenie planarne, śledzenie kamery, wirtualną rzeczywistość, odtwarzacz studyjny, przyspieszenie GPU, rotoskopowanie planarne, czyste płyty, nowe formaty itp. Fusion jest prawdopodobnie jednym z najlepszych programów do animacji 2D do 3D dla obrazów ruchomych.

  Pobierz Fusion 9

  • 5

   Blender: najlepsza darmowa aplikacja rotoskopowa

   Oprogramowanie Blender Vfx

   Próbując wykryć, które oprogramowanie jest najlepsze do rotoskopii, szczególnie do animacji 3D do rotoskopii z rozsądną szybkością, pojawia się blender. Mikser pomóc początkującym projektantom 3D w wyjątkowym graficznym interfejsie użytkownika do tworzenia i edycji postprodukcji filmowej.

   Użytkownicy Blendera mogą niszczyć obiekty, tworzyć stylowe efekty wizualne za pomocą anime, efektów elektrycznych, niestandardowych pędzli rzeźbiarskich do efektów wizualnych lub rotoskopii. Jest to oprogramowanie typu open source; darmowe oprogramowanie 3D vfx do gier wideo, modeli drukowanych 3D, aplikacji interaktywnych, animacji 3D itp.

   Opracowany przy użyciu C ++ i Python sprawia, że ​​Blender jest łatwy w instalacji. Idealnie łączy się z innymi programami i systemami operacyjnymi w celu uzyskania lepszego renderowania grafiki ruchomej.

   Aby wybrać najlepszy wybór pod względem tego, które oprogramowanie jest najlepsze do rotoskopii, wszystko zależy od potrzeb użytkownika, budżetu i preferencji. Rotoscoping obejmuje skomplikowane działania, a każde oprogramowanie ma szczególne funkcje odpowiednie dla różnych użytkowników. Dlatego konieczne jest zidentyfikowanie potrzeb przed uruchomieniem lub zakupem licencji na pobieranie plików vfx.

   Użytkownik może rozpocząć od wersji bezpłatnej lub próbnej, aby zapoznać się z nią, zanim podejmie ważną decyzję o zakupie pełnej wersji. Bez względu na to, które oprogramowanie rotoskopowe się zdecyduje, celem powinien być taki, który działa z dużą prędkością i wydajnością. Najlepsze oprogramowanie rotoskopowe powinno zawsze tworzyć precyzyjne maty bez zaczepów.

   Pobierz Blender

   Tutaj zakończymy naszą listę. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o narzędziach do edycji wideo, zapoznaj się z poniższymi przewodnikami:

   • 5 najlepszych programów do animacji tablicy zapewniających niesamowite efekty wizualne
   • Ponad 5 najlepszych programów do animacji reklamowych, które zrobią wrażenie na odbiorcach
   • 6 najlepszych programów do animacji poklatkowej do użycia na komputerach z systemem Windows
Link do głównej publikacji