5 najlepszych programów do resetowania hasła systemu Windows Server w 2019 roku

Jeśli zostałeś zablokowany w systemie Windows Server, prawdopodobnie szukasz sposobu na wejście. Zdarza się, że próbując zabezpieczyć nasz system komputerowy, zwykle używamy dodatkowego, bezpiecznego i skomplikowanego hasła, aby zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo system.

Jeśli jednak zmieniłeś hasło i zapomniałeś zrobić notatkę, masz kłopoty.

Na szczęście istnieje kilka sposobów resetowania hasła systemu Windows Server 2003/2008/2012/2016. Możesz użyć dysku instalacyjnego systemu Windows Server, aby uzyskać dostęp i zresetować hasło.

Jeśli nie masz dysku instalacyjnego, prawdopodobnie musisz zresetować hasło systemu Windows Server za pomocą dowolnego oprogramowania innej firmy.

Udostępniliśmy już sposób resetowania hasła serwera Windows za pomocą dysku instalacyjnego.

W tym artykule przyjrzymy się najlepszemu oprogramowaniu do resetowania hasła systemu Windows Server na komputerze. Większość oprogramowania do odzyskiwania dla serwera Windows to programy premium. Możesz jednak pobrać wersję próbną, aby upewnić się, czy działa, przed dokonaniem zakupu.

Jakie jest najlepsze oprogramowanie do resetowania hasła systemu Windows Server?

1

Zestaw Passware Standard Plus

Zestaw Passware Basic 1

  • Cena £ — Bezpłatny okres próbny / Premium 195 USD

Passware Kit Standard Plus to narzędzie do odzyskiwania hasła premium, które może pomóc w zresetowaniu hasła administratora systemu Windows Server. Jest to narzędzie wielofunkcyjne i może zrobić więcej niż tylko resetowanie hasła systemu Windows Server.

Możesz go użyć do odzyskania hasła do dokumentów MS Office, plików PDF, finansowej bazy danych, kont e-mail i ponad 130 typów plików.

Zestaw Passware Standard Plus wydaje się stromy i kosztuje 195 USD, ale jeśli można go używać do wielu celów, narzędzie jest warte swojej ceny.

Passware Kit Standard Plus obsługuje zarówno przyspieszenie procesora, jak i sprzęt i jest zgodny z procesorami graficznymi AMD i NVIDIA.

Aby zresetować hasło systemu Windows Server zarówno lokalnego, jak i administracyjnego, musisz utworzyć rozruchowy dysk CD / USB flash przy użyciu Passware ISO. Po utworzeniu rozruchowego dysku flash włóż dysk USB do portu USB komputera i uruchom komputer z napędu.

Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zresetować hasło serwera Windows. Otóż ​​to. Pomyślnie odzyskałeś hasło serwera Windows za pomocą Passware Kit.

Pobierz Passware Kit Standard Plus 

  • Przeczytaj także: 8 najlepszy hosting Windows z SQL Server na 2019 rok

2)

Lazesoft Odzyskaj moje hasło Server Edition

Lazesoft Odzyskaj moje hasło Server Edition

  • Cena £ — Bezpłatne demo / 79,49 USD

Lazesoft Recover My Password Server Edition, jak sama nazwa wskazuje, to narzędzie do resetowania hasła zgodne z wersją systemu Windows Server 2003/2008/2012/2016 i może pomóc w resetowaniu hasła dla konta lokalnego i administratora, również bez ponownej instalacji systemu operacyjnego jeszcze raz.

Narzędzie to, podobnie jak Passware, wymaga utworzenia rozruchowego dysku flash lub dysku CD za pomocą pliku ISO w celu zresetowania hasła. Niektóre funkcje Lazesoft Recover My Password Server Edition obejmują wykrywanie wielu systemów operacyjnych, odblokowywanie kont użytkowników, wyłączanie opcji wygaśnięcia hasła i wiele innych.

Ponadto można go również użyć do odzyskania klucza produktu OEM systemu Windows 10 i 8 OS z systemu BIOS, chociaż prawdopodobnie nie będzie to konieczne, ponieważ na urządzeniach z systemem Windows 10 klucze produktu są powiązane z samą płytą główną.

Interfejs użytkownika nie jest niczym szczególnym, ale wykonuje zadanie. Po uruchomieniu z dysku flash wybierz system operacyjny, dla którego chcesz zresetować hasło. W tym przypadku jest to wersja serwera Windows i kliknij Dalej.

Lazesoft Recover My Password Server Edition wyświetli wszystkie konta użytkowników utworzone na tym komputerze. Wybierz hasło, dla którego chcesz zresetować hasło, i kliknij przycisk Dalej.

Kliknij przycisk Resetuj / Odblokuj, aby zresetować hasło. Kliknij przycisk Zakończ, aby ponownie uruchomić system. Upewnij się, że dysk USB / CD został usunięty z komputera.

Możesz teraz zalogować się na serwerze Windows jako administrator, ustawić nowe hasło i zanotować je. Oprogramowanie może być wykorzystywane do celów komercyjnych, dzięki czemu cena jest przystępna.

Pobierz Lazesoft Recover My Password Server Edition 

  • Przeczytaj także: Najlepsze narzędzia do odzyskiwania hasła systemu Windows 10 Unlocker haseł systemu Windows

3)

PCUnlocker Professional

PCUnlocker Professional

  • Cena £ — bezpłatny okres próbny / 29,95 USD

PCUnlocker to narzędzie umożliwiające resetowanie zapomnianego hasła do konta administratora i użytkowników systemu Windows. Oprogramowanie występuje w trzech wersjach: PCUnlocker Standard, Professional i Enterprise.

Podczas gdy wersja PCUnlocker Standard, która jest najtańsza z trzech, jest dobra do resetowania hasła administratora Windows i konta użytkownika, aby zresetować hasło serwera Windows, musisz użyć wersji PCUnlocker Professional, która jest nieco droga.

PCUnlocker Professional zawiera wszystkie funkcje wersji standardowej wraz z obsługą wersji Windows Server 2000 — 2016. Aby korzystać z PCUnlocker Professional, potrzebujesz napędu flash CD / USB, aby utworzyć rozruchowy napęd USB za pomocą PCUnlocker ISO.

Włóż rozruchowy dysk flash USB do komputera i uruchom ponownie komputer. Upewnij się, że uruchamiasz się z napędu flash USB / CD. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, sprawdź, jak zmienić dysk rozruchowy w systemie BIOS komputera.

W oknie PCUnlocker Professional wybierz tryb odzyskiwania. W takim przypadku wybierz Resetuj lokalnego administratora / hasło użytkownika.

PCUnlocker Professional wyświetli listę wszystkich kont użytkowników powiązanych z administratorem i komputerem dla wersji Windows Server. Wybierz konto, dla którego chcesz zresetować hasło i kliknij przycisk Resetuj hasło.

Po zresetowaniu hasła zamknij okno PCUnlocker Professional i uruchom ponownie komputer. Możesz ustawić nowe hasło do konta Windows Server po zalogowaniu się na komputerze.

Pobierz PCUnlocker Professional 

  • Przeczytaj także: Top 10 narzędzi do odzyskiwania utraconego hasła do systemu Windows 10

4

Zaawansowane odzyskiwanie hasła systemu Windows

Pobierz Advanced Windows Password Recovery Advanced

  • Cena £ — bezpłatny okres próbny / 29,95 USD

Windows Password Recovery Advanced od iSeePassword to kolejne oprogramowanie do resetowania haseł systemu Windows Server do rozważenia. Oprogramowanie jest kompatybilne z wersjami Windows i Windows Server.

Jest to oprogramowanie premium, ale ma tylko jeden plan w ofercie. Za pomocą tego narzędzia możesz łatwo zresetować zapomniane lub utracone hasło lokalnego administratora. Możesz także usunąć hasło administratora domeny, a także w razie potrzeby utworzyć nowe konto administratora.

Działanie Windows Password Recovery Advanced jest podobne do działania wcześniej wspomnianego oprogramowania do resetowania. Jedyną różnicą jest to, że to narzędzie pozwala utworzyć dysk flash CD / USB z resetowaniem hasła bezpośrednio z jego interfejsu.

Aby zresetować hasło, pobierz i zainstaluj Windows Password Recovery Advanced na dowolnym komputerze. Uruchom program i wybierz napęd flash USB / CD w opcji Utwórz reset dysku flash USB lub opcję CD / DVD.

Kliknij przycisk Burn USB / Burn CD / DVD, aby utworzyć rozruchową pamięć flash. Wyjmij dysk flash USB i podłącz go do komputera za pomocą blokady hasła administratora.

Pamiętaj, aby uruchomić komputer z rozruchowego napędu flash USB, zmieniając napęd rozruchowy z systemu BIOS.

Poczekaj na uruchomienie Windows Password Recovery Advanced. Wyświetli wszystkie konta użytkowników powiązane z komputerem. Wybierz konto użytkownika do zresetowania i kliknij przycisk Resetuj hasło.

Po pomyślnym zresetowaniu hasła do systemu Windows Server uruchom ponownie komputer bez rozruchowego napędu flash USB.

Pobierz Advanced Windows Password Recovery Advanced 

  • Przeczytaj także: Top 6 menedżerów haseł do systemu Windows 10 do wykorzystania w 2019 r

5

WinGeeker Ultimate

WinGeeker Ultimate

  • Cena £ — Bezpłatny okres próbny / 29,95 USD

WinGeeker Ultimate wygląda identycznie jak iSeePassword Recovery Tool według języka projektowania. Jest to również narzędzie premium, które kosztuje 29,95 USD, ale można pobrać bezpłatną wersję próbną do przetestowania. Bezpłatna wersja próbna umożliwia utworzenie rozruchowego napędu USB i rozruch za pomocą napędu.

Możesz również zobaczyć wszystkie konta użytkowników powiązane z komputerem, jednak aby zresetować hasło, potrzebujesz wersji premium.

WinGeeker Ultimate może być używany do resetowania hasła administratora dla systemu operacyjnego Windows oraz wersji Windows Server 2016/2012/2008 R2.

Aby zresetować hasło systemu Windows Server, pobierz WinGeeker Ultimate z oficjalnej strony i uruchom program. Włóż napęd CD lub napęd flash USB, wybierz go w prawej opcji i kliknij Nagraj na US / Nagraj na CD / DVD.

Następnie wyjmij dysk USB i włóż do komputera z blokadą hasła Windows Server. Przejdź do systemu BIOS i zmień dysk rozruchowy / urządzenie na dysk flash USB / dysk CD.

Uruchom ponownie komputer i poczekaj na uruchomienie programu WinGeeker Ultimate. Wybierz konto użytkownika, dla którego chcesz zresetować hasło, i kliknij przycisk Resetuj hasło.

Zamknij okno WinGeeker Ultimate i uruchom ponownie komputer. Utwórz nowe konto administratora / użytkownika po zalogowaniu się na komputerze.

Pobierz WinGeeker Ultimate

Wniosek

Blokowanie konta Windows Server jest przerażające, ponieważ system operacyjny jest wykorzystywany jako rozwiązanie biznesowe. Na szczęście jedno z programów z tej listy powinno pomóc w odzyskaniu hasła systemu Windows Server.

Chociaż sprytne jest używanie najbardziej skomplikowanego hasła w celu ochrony konta użytkownika przed hakerami i innymi zagrożeniami, warto użyć menedżera haseł, aby bezpiecznie uporządkować wszystkie hasła w jednym miejscu.

Link do głównej publikacji