5 najlepszych programów do rejestrowania dźwięku do pomiaru charakterystyki dźwięku

Programy rejestrowania dźwięku są niezbędne dla każdego nadawcy. Rynek jest wypełniony mnóstwem zestawów do rejestrowania dźwięku, które mają różne, mniej lub bardziej unikalne funkcje.

Zebraliśmy pięć najlepszych programy do rejestrowania dźwięku które można obecnie znaleźć, zalecamy przeanalizowanie ich najlepszych funkcjonalności i funkcji, a następnie podjęcie decyzji, która z nich jest najlepsza dla twoich osobistych potrzeb.

Najlepsze oprogramowanie do rejestrowania dźwięku do kupienia już teraz

 1. Oprogramowanie dźwiękowe i wibracyjne NI
 2. Log4OM
 3. PlayIt Recorder
 4. SkimmerPlus
 5. Abyssmedia Audio Logger

1. Oprogramowanie dźwiękowe i wibracyjne NI

Program dźwięku i wibracji National Instruments oferuje użytkownikom zaawansowane oprogramowanie dla wszystkich rodzajów aplikacji audio, wibracji, hałasu i monitorowania stanu maszyny.

Pakiet do pomiaru dźwięku i wibracji NI oraz zestaw narzędzi do pomiaru dźwięku i wibracji NI są oparte na możliwości otwartej analizy, a także na elastycznej bibliotece pomiarów.

Sprawdź najbardziej imponujące funkcje zawarte w tej niezwykle przydatnej aplikacji do rejestrowania dźwięku:

 • Aplikacja zawiera dwa pakiety oprogramowania: NI Sound and Vibration Measurement Suite oraz NI Sound and Vibration Toolkit.
 • Oba pakiety są dostarczane z NI Sound and Vibration Assistant.
 • Asystent dźwięku i wibracji NI to interaktywne oprogramowanie, które umożliwia szybkie pozyskiwanie, analizowanie i rejestrowanie pomiarów akustycznych i wibracyjnych.
 • Asystent dźwięku i wibracji opiera się na innowacyjnym podejściu, które pozwala skonfigurować pomiary za pomocą kilku kroków przeciągania i upuszczania.

Oprogramowanie jest w stanie połączyć niesamowitą funkcjonalność tradycyjnego oprogramowania do analizy hałasu i wibracji z elastycznością dostosowywania. Asystent dźwięku i wibracji z pewnością pomoże uprościć aplikację. Możesz znaleźć bardziej szczegółowe informacje i skorzystać z tego wspaniałego oprogramowania na oficjalnej stronie NI Sound and Vibration Software.

 • Przeczytaj także: 10 najlepszych programów korektora dźwięku dla systemu Windows 10

2. Log4OM

Log4OM

Log4OM to kolejny fascynujący program do rejestrowania dźwięku, który oferuje wiele imponujących funkcji.

Sprawdź najważniejsze z nich poniżej:

 • Oprogramowanie jest naprawdę lekkie i ma nowoczesny interfejs, który działa na komputerach PC i tabletach z systemem Windows.
 • Oprogramowanie można również uruchomić z klucza USB przy ograniczonych zasobach.
 • Program jest całkowicie konfigurowalny, a otrzymasz ponad 100 opcji, które sprawią, że program BFF, i który z łatwością spełni twoje potrzeby w zakresie rejestrowania dźwięku.
 • Twój dziennik będzie zawsze dostępny i automatycznie przesyłany na urządzenia zewnętrzne.
 • Dziennik będzie również eksportowany do ADIF za każdym razem, gdy będziesz używać tego programu.

Z powodu dużej liczby żądań zarządzania trybem danych w pobranym pliku LOTW firma wydała zupełnie nową wersję Log4OM, która zawiera jeszcze więcej niesamowitych funkcji na pokładzie.

Możesz sprawdzić najnowsze funkcje zawarte w programie, przechodząc na oficjalną stronę Log4OM, gdzie możesz również pobrać to wyjątkowo dobrze zaprojektowane oprogramowanie.

3. PlayIt Recorder

PlayIt Recorder jest w stanie zautomatyzować i zaplanować nagrania audio. To świetne oprogramowanie jest idealne do rejestrowania dźwięku w radiu.

Sprawdź najważniejsze funkcje, które są dołączone do PlayIt Recorder:

 • Jest to program, który pozwala zaplanować nagrania audio za pomocą naprawdę łatwego w użyciu harmonogramu interfejsu.
 • Możesz rozpocząć nagrywanie ręcznie, korzystając z dostępnego przycisku szybkiego nagrywania.
 • Będziesz mógł nagrywać w formacie WAVE lub MP3.
 • Oprogramowanie pozwala także na wyczyszczenie nagrań po określonej liczbie dni, a także wtedy, gdy brakuje miejsca na dysku.

Aby móc korzystać z dowolnego oprogramowania PlayIt, musisz najpierw utworzyć bezpłatne konto na ich stronie internetowej. Przy pierwszym uruchomieniu oprogramowania pojawi się monit o zarejestrowanie komputera przy użyciu poświadczeń konta.

Będziesz także oczywiście potrzebował połączenia z Internetem. Ale jeśli komputer, którego używasz, nie ma połączenia z Internetem, będziesz mógł wygenerować klucz licencyjny za pośrednictwem sekcji Moje konto.

Aby uzyskać więcej informacji, przejdź na oficjalną stronę PlayIt Recorder.

 • Przeczytaj także: 7 najlepszych narzędzi do edycji plików audio w systemie Windows 10

4. SkimmerPlus

SkimmerPlus to profesjonalny program do przeglądania i rejestrowania dźwięku, który okaże się niezwykle przydatny. To imponujące narzędzie idealne dla wszystkich nadawców. Konfiguracja nie wymaga wysiłku i zapewnia niezapomniane wrażenia dźwiękowe.

Spójrz tylko na niektóre z najważniejszych funkcji zawartych w tym oprogramowaniu:

 • SkimmerPlus jest naprawdę wszechstronnym narzędziem do profesjonalnego przeglądania dźwięku i / lub rejestrowania dźwięku w długim formacie z maksymalnie ośmiu źródeł dźwięku stereo.
 • Oprogramowanie może być również używane razem z serią ASI wielu kart tunerów.
 • SkimmerPlus ma własny serwer internetowy, co oznacza, że ​​będziesz mógł słuchać sprawdzeń lotniczych lub innych nagranych plików audio, korzystając ze standardowej strony internetowej i połączenia z Internetem.
 • Hasło chroni dostęp do SkimmerPlus w celu zapewnienia bezpieczeństwa zawartości audio.
 • SkimmerPlus jest idealny również dla rozproszonych organizacji.
 • Interfejs internetowy dostarczany z tym oprogramowaniem umożliwia wysyłanie plików pocztą e-mail do dowolnej osoby.
 • SkimmerPlus może uruchamiać i zatrzymywać nagrania w zależności od zaplanowanych godzin lub za pomocą zamknięć kontaktowych poprzez łatwy montaż zestawu wyzwalacza.
 • Zestaw wyzwalacza będzie dostępny jako dodatek do zakupu.

Możesz zainstalować SkimmerPlus z opcjonalnym kluczem sprzętowym lub bez niego. Jeśli chcesz, aby SkimmerPlus został wysłany do Twojej lokalizacji, firma oświadcza, że ​​może również zawierać sprzęt z urządzeniem wyzwalającym. Co więcej, jeśli kiedykolwiek zdecydujesz się przenieść SkimmerPlus do innego systemu, wszystko co musisz zrobić, to wziąć klucz i kod, a będziesz gotowy, aby zacząć. Możesz również pobrać SkimmerPlus z oficjalnej strony internetowej i uprościć sprawę.

 • Przeczytaj także: 10 najlepszych wodoodpornych głośników bezprzewodowych, aby uzyskać bezpieczne wrażenia dźwiękowe

5. Abyssmedia Audio Logger

Abyssmedia Audio Logger używa standardowego systemu Windows do logowania do 32 kanałów audio przez cały rok na zwykłym dysku z twardego dysku. Po uruchomieniu Audio Logger program będzie kontynuował rejestrowanie dźwięku w predefiniowanych segmentach, aby automatycznie uzyskać dźwięk również w plikach MP3 lub WAV. Będziesz mógł wybrać ustawienie kompresji i jakość nagrywania.

Spójrz na bardziej imponującą funkcję tego programu poniżej:

 • Pod koniec okresu archiwizacji starsze nagrania zostaną automatycznie usunięte, aby zwolnić miejsce na dysku.
 • Abyssmedia Audio Logger nie jest rejestratorem oldschoolowym, a dzięki wbudowanej przeglądarce nagrań jest w stanie łatwo zlokalizować dowolne dni lub kanały.
 • Dostęp do dzienników audio i ustawień można również zabezpieczyć hasłem w celu zwiększenia bezpieczeństwa.
 • Obsługuje wielokanałowe i stereofoniczne karty dźwiękowe do jednoczesnego nagrywania i odtwarzania.
 • Oprogramowanie zawiera elastyczne ustawienia kompresji, które poprawią jakość nagrań.
 • Oprogramowanie zawiera także funkcje nagrywania aktywacji głosowej i automatycznej kontroli wzmocnienia.

Program planujący może zarządzać kanałami nagrywania. Abyssmedia Audio Logger jest obecnie używany przez nadawców z całego świata. Możesz przejść do oficjalnej strony Abyssmedia Audio Logger i pobrać bezpłatną wersję próbną, aby sprawdzić, jak działa to oprogramowanie.

Są to najlepsze rejestratory audio na rynku i wszystkie posiadają solidny zestaw funkcji. Zalecamy odwiedzanie ich stron głównych, aby móc zapoznać się z ich funkcjami i uzyskać bardziej szczegółowe informacje. Po przeanalizowaniu ich wszystkich możesz ostatecznie zdecydować, który z tych pięciu programów jest najlepszy do własnych potrzeb w zakresie rejestrowania dźwięku.

Link do głównej publikacji