5 najlepszych programów do projektowania gazet dla profesjonalnych dziennikarzy

Liczba narzędzi dla marek i wydawców, które sprawiają, że ich gazety są profesjonalne i żywe, stale rośnie. Istnieje kilka podstawowych funkcji, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze najlepszego oprogramowania do publikowania dla potrzeb gazety.

Idealne oprogramowanie powinno być wyposażone w pełen wybór funkcji do projektowania i układu strony. Przede wszystkim musisz upewnić się, że oprogramowanie jest przyjazne dla użytkownika i pasuje do twoich umiejętności.

Idealne narzędzie powinno także zawierać programy do dostosowywania grafiki, edycji obrazów i filtrów. Należy również dołączyć kilka przydatnych opcji tekstowych. Wybraliśmy pięć najlepszych narzędzi do projektowania gazet i zalecamy przeanalizowanie ich funkcji przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Zaprojektuj swoją gazetę za pomocą tych narzędzi

1

Adobe InDesign

To oprogramowanie do publikowania jest idealne do tworzenia gazet i jest częścią Creative Cloud firmy Adobe. Możesz także zakupić i pobrać oprogramowanie osobno, zarówno do użytku profesjonalnego, jak i domowego.

Jedną z najlepszych zalet programu Adobe InDesign jest fakt, że jest on w stanie podjąć prawie każdy projekt, który możesz mieć.

Spójrz na więcej ekscytujących funkcji zawartych w tym wspaniałym oprogramowaniu, które pomoże Ci stworzyć idealną gazetę:

 • Jest to bardzo wszechstronne oprogramowanie z wbudowanymi funkcjami, które pozwalają tworzyć zarówno projekty ciężkie graficznie, jak i tekstowe.
 • Jest jedna niesamowita funkcja, która pozwala użytkownikom zapisywać i wyświetlać ostatnio używane czcionki, dzięki czemu później będziesz mieć możliwość łatwego dostępu do nich, gdy będziesz ich ponownie potrzebować.
 • Istnieje kilka narzędzi warstwowych, które pozwalają edytować i dostosowywać zdjęcia do swoich gazet.
 • Dzięki profesjonalnym narzędziom do tworzenia układu i składu będziesz mógł tworzyć strony z większą liczbą kolumn, które zawierają również żywą grafikę i stylową typografię.
 • Możesz przygotować dokumenty do drukowania za pomocą zaledwie kilku kliknięć.
 • Program InDesign nie zawiera żadnych wstępnie załadowanych szablonów, ale istnieje kilka samouczków wideo online, które pomogą użytkownikom dowiedzieć się, jak najlepiej pracować z tym narzędziem.

To oprogramowanie może łatwo synchronizować również z innymi produktami Adobe i pozwala zarządzać wszystkimi potrzebami projektowymi w jednym miejscu. To doskonałe narzędzie dla początkujących i bardziej zaawansowanych wydawców.

Możesz dowiedzieć się więcej o funkcjach Adobe InDesign, przechodząc na oficjalną stronę internetową i zapoznając się z najnowszymi funkcjami zawartymi w tym wspaniałym oprogramowaniu.

 • Przeczytaj także: 10 najlepszych czytników ePub dla systemu Windows 10

2)

 FlipHTML5

FlipHTML5 to kolejne przydatne narzędzie do tworzenia gazet, o którym zawsze marzyłeś. To oprogramowanie jest idealne do łatwego tworzenia, publikowania i udostępniania gazet. FlipHTML5 jest w stanie zaskoczyć swoich użytkowników interaktywnymi narzędziami do publikowania cyfrowego HTML5.

Funkcja wielu wydruków obsługuje publikowanie gazet w formacie ZIP, HTML i EXE. Oznacza to, że będziesz mógł wysyłać gazety cyfrowe do czytelników za pośrednictwem poczty e-mail.

Sprawdź więcej ekscytujących funkcji, z których możesz korzystać, jeśli zdecydujesz się użyć tego oprogramowania do tworzenia swojej gazety:

 • FlipHTML5 oferuje swoim użytkownikom niesamowite rozwiązania do publikowania.
 • Będziesz mieć pełną kontrolę nad dostosowaniem konfiguracji swojej gazety.
 • Otrzymasz również możliwość wyeksportowania swojej gazety na komputer lokalny i hostowania jej również na swojej stronie internetowej.
 • Interfejs użytkownika obsługuje 17 języków, co okaże się wygodną funkcją.
 • Będziesz mógł dodawać bogate treści, aby zaangażować czytelników w różnego rodzaju niesamowite wrażenia.
 • Możesz dostosować słowa kluczowe i tytuły stron, aby zapewnić maksymalną widoczność wyszukiwarki.
 • FlipHTML5 umożliwia automatyczne rozpoczęcie publikacji po włożeniu dysku DVD lub CD lub podłączeniu napędu USB do komputera.

Możesz sprawdzić jeszcze więcej funkcji i funkcjonalności zawartych w tym oprogramowaniu do tworzenia gazet.

Wszystko, co musisz zrobić, to odwiedzić witrynę FlipHTML5, a znajdziesz tam wszystko, czego potrzebujesz, aby sprawdzić, czy to oprogramowanie jest odpowiednie dla twoich potrzeb i umiejętności.

— Pobierz teraz Flip HTML5 Pro
— Pobierz teraz Flip HTML5 Platinum

 • Przeczytaj także: 6 najlepszych programów do publikowania e-booków dla systemu Windows

3)

Lucidpress

Z Lucidpress konstrukcja jest łatwa, a oprogramowanie pozwala w mgnieniu oka tworzyć piękne treści. Jeśli zdecydujesz się użyć tego narzędzia do tworzenia gazet i nie tylko, w końcu uzyskasz możliwość pożegnania się z kłopotami związanymi z używaniem układów pulpitu i oprogramowania do projektowania.

Nigdy nie będziesz musiał się martwić o aktualizacje lub wysyłanie plików tam iz powrotem między domem a komputerem w pracy.

Spójrz na najlepsze funkcje zawarte w tym oprogramowaniu do publikowania poniżej:

 • Układ strony metodą „przeciągnij i upuść” sprawi, że każdy aspekt projektu gazety będzie bardziej intuicyjny.
 • Będziesz w stanie z łatwością układać tekst, zdjęcia, kształty i wiele innych w celu uzyskania najbardziej profesjonalnych rezultatów, które z pewnością zrobią wrażenie na czytelnikach.
 • Lucidpress może również zintegrować inne narzędzia, aby Twoje treści były na wyciągnięcie ręki.
 • Będziesz mógł importować z Adobe InDesign, przenosić teksty z Dokumentów Google, a także przesyłać zdjęcia z Dropbox, Facebook i wiele więcej.
 • Oprogramowanie umożliwia także eksportowanie swojego dzieła w formacie PDF, JPG i PNG.
 • Będziesz mógł przekazać swoją publikację na swoje konta w mediach społecznościowych, na stronach internetowych, a także możesz zamówić wysokiej jakości wydruki bezpośrednio z edytora programu.
 • Wszystkie twoje dane osobowe mają zagwarantowane bezpieczeństwo podczas korzystania z tego narzędzia, ponieważ Lucidpress korzysta z serwerów zabezpieczonych szyfrowaniem AES-256-bit.
 • Każda wersja projektu zostanie zapisana, a zmiany zostaną automatycznie zapisane.

Możesz sprawdzić więcej szczegółów na temat Lucidpress, przechodząc na oficjalną stronę internetową i analizując bardziej szczegółowe funkcje, które to oprogramowanie ma do zaoferowania swoim użytkownikom.

 • Przeczytaj także: 7 najlepszych laptopów do publikacji

4

YUDU

YUDU zapewnia profesjonalne oprogramowanie do publikowania w Internecie oraz do tworzenia gazet i nie tylko. To narzędzie zawiera zarówno aplikacje, jak i oprogramowanie internetowe do publikowania dokumentów online. YUDU udało się już zaoferować niesamowite rozwiązania dla tysięcy klientów na całym świecie. Oprogramowanie stale się rozwija i ulepsza od 2007 roku.

Sprawdź jego kluczowe cechy:

 • Korzystając z YUDU, możesz szybko i bez wysiłku publikować wysokiej jakości gazety cyfrowe i nie tylko.
 • Korzystając z tego programu, będziesz mógł kontrolować dystrybucję swojej gazety, przeglądać statystyki zaangażowania i zapewnić swoim czytelnikom najlepszą interaktywną czytelność.
 • YUDU zbudowało ponad 1000 aplikacji hybrydowych i natywnych dla systemu Windows i nie tylko.
 • Treści cyfrowe, które można tworzyć za pomocą YUDU, mogą zawierać tekst, grafikę, a nawet wideo i audio.
 • Treści mogą mieć ustalony układ lub responsywny kod HTML, który będzie gotowy na komputery stacjonarne, telefony komórkowe, online i offline.
 • Dostępny jest również tryb repliki wydruku do publikowania w formacie PDF, który doskonale sprawdzi się na komputerach stacjonarnych i laptopach w celu uzyskania większej ilości treści o wyższej jakości.

Możesz sprawdzić jeszcze więcej funkcji, które możesz wypróbować, jeśli zdecydujesz się użyć tego narzędzia, a wszystko, co musisz zrobić, to udać się na oficjalną stronę internetową i rozejrzeć się, aby zobaczyć, co więcej pakietów YUDU w jego bogatym zestawie cechy.

 • CZYTAJ TAKŻE: 6 najlepszych programów do tworzenia treści dla komputerów z systemem Windows

5

Edition Digital

Edition Digital pozwala tworzyć, zarządzać i dystrybuować swoją gazetę. To oprogramowanie jest wyposażone w bogaty zestaw funkcji, a najważniejsze z nich wymienimy poniżej:

 • Możesz użyć tego oprogramowania do prostych cyfrowych kopii drukowanej gazety.
 • Za pomocą tego narzędzia będziesz w stanie zachować aktualność treści dzięki różnym artykułom, a to zapewni ciągły model publikowania i sprawi, że czytelnicy będą wracać po więcej.
 • Będziesz także mógł szybko i bez wysiłku składać świetnie wyglądające i wysokiej jakości treści, które z pewnością będą miały znaczący wpływ na czytelników.
 • Oprogramowanie ma wiele przydatnych funkcji, które pozwolą Ci zaprezentować się, swoje umiejętności i całą swoją wiedzę w najbardziej innowacyjny sposób dzięki galeriom, filmom i animacjom, aby umożliwić czytelnikom lepsze poznanie Cię.
 • Za pomocą Edition Digital możesz tworzyć oszałamiające treści interaktywne bez konieczności znajomości kodu.
 • Interfejs użytkownika jest łatwy w obsłudze i na tyle intuicyjny, że pozwala tworzyć świetne treści.
 • Za pomocą tego oprogramowania będziesz mógł uprościć i usprawnić proces pracy.
 • Możesz wyodrębniać obrazy bezpośrednio z pliku PDF bez konieczności kodowania.
 • Twoja praca będzie dostępna na wszystkich platformach, a to oznacza, że ​​tworzysz treści raz i rozpowszechniasz je gdziekolwiek zechcesz.

Istnieje wiele, wiele innych funkcji i funkcjonalności zawartych w Edition Digital i najlepiej udać się na oficjalną stronę narzędzia, aby je zobaczyć.

Istnieją najlepsze narzędzia do stworzenia świetnej gazety, które można obecnie znaleźć na rynku. Bez względu na to, z którego zdecydujesz się skorzystać, będziesz mógł cieszyć się wspaniałymi i unikalnymi zestawami funkcji, które pozwolą Ci stworzyć gazetę, o jakiej zawsze marzyłeś. Powodzenia!

Link do głównej publikacji