5 najlepszych programów do nagrywania gitar, które naprawdę dostarczają

Muzycy potrzebują najlepszego oprogramowania do nagrywania na gitarze, aby stworzyć świetny dźwięk gitary podczas hitu.

Nagrywanie gitary może być również świetnym sposobem, aby inni usłyszeli, jak upuszczasz melodyjne solo, a także pomóc w wykryciu słabości swoich umiejętności.

Te oprogramowanie, znane również jako DAW (cyfrowe stacje robocze audio), niczego nie umknie, dzięki czemu mogą stać się Twoją tajną bronią w dążeniu do zdobycia następnej pozycji Jimi Hendrix.

Istnieje wiele opcji, z których większość jest prosta, co oznacza, że ​​użytkownicy mogą z nich korzystać bez przechodzenia męczących samouczków.

Cóż, programiści stale ulepszają te programy, więc w dzisiejszych czasach oprogramowanie to stało się koniecznością zarówno w studiach domowych, jak i komercyjnych.

Jakie jest najlepsze oprogramowanie do nagrywania gitar?

Podobnie jak w przypadku cyfrowych narzędzi muzycznych, nie ma poprawnej lub złej odpowiedzi. Gitarzyści powinni raczej skoncentrować się na oprogramowaniu do nagrywania, które najlepiej zaspokoi ich potrzeby.

To dlatego, że to, co działa dla jednego muzyka, niekoniecznie działa dla jego rówieśnika. Przede wszystkim powinieneś wybrać oprogramowanie, które jest wystarczająco intuicyjne i bogate, aby pomóc Ci osiągnąć swoje cele.

To powiedziawszy, nasz zespół wykonał ciężkie podnoszenie i opracował listę najlepszych programów do nagrywania. Tutaj są.

5 najlepszych programów do nagrywania gitar

1

Magix Music Maker

najlepsze oprogramowanie do nagrywania gitar na PC

Magix Music Maker to innowacyjny wzmacniacz gitarowy, który chwyta nagłówki w tym niezwykle popularnym oprogramowaniu do nagrywania.

Oznacza to, że możesz nagrywać, zniekształcać, wzmacniać, a nawet zmieniać ton nagrań według potrzeb.
Kolejną ważną wiadomością jest prostota nagrywania własnej muzyki: wystarczy podłączyć gitarę i nagrywać w studyjnym standardzie złota.

Bogate efekty dźwiękowe okazują się również niezwykle przydatne przy opracowywaniu własnych stylów muzycznych i / lub miksowaniu oraz dają swobodę wyrażania swojego talentu. Ponadto możesz dodać swoją muzykę gitarową do ponad 100 stylów.

Podobnie jak w pozostałych najwyżej ocenianych aplikacjach do nagrywania, możesz łatwo udostępniać światu swoją najnowszą produkcję za pomocą narzędzia do udostępniania.

Z tego samego powodu możesz poprosić pomocną społeczność twórców muzyki, by krytykowali twoją pracę i uzyskali bezpłatne porady ekspertów, jak ulepszyć grę.

Wreszcie, dołączone narzędzia masteringowe umożliwiają pracę z większą precyzją podczas udoskonalania produktu końcowego.

Pobierz teraz Music Maker

 • PRZECZYTAJ TAKŻE: Top 5 wzmacniaczy audio dla Windows 10 / 8.1 / 7

2)

Profesjonalne narzędzia

darmowe oprogramowanie do nagrywania dźwięku

Avid’s Profesjonalne narzędzia jest jednym z najlepszych programów do nagrywania gitar. Zbudowany z myślą o zabawie z nagrywaniem gitary, program słynie z licznych ulepszeń.

Od wygodnego szybkiego nagrywania po wysokiej jakości emulatory wzmacniaczy gitarowych — masz wszystkie ulepszenia potrzebne do tworzenia ekscytujących utworów.

Jest również bardzo niezawodny i niezależnie od tego, czy wolisz nagrywać bezpośrednio na komputerze, czy przez interfejs audio, program zawsze wykonuje bezbłędną pracę.

Dodatkowo, Pro Tools pozwala łatwo udostępniać swoje gorące rytmy i miksy fanom i masom dzięki wbudowanym narzędziom do udostępniania.

Korzystny jest również fakt, że współpracuje z różnymi kontrolerami MIDI, ponieważ zawsze możesz uzyskać dostęp do każdej ścieżki, którą kiedykolwiek nagrałeś.

Co najważniejsze, oprogramowanie rejestruje czyste sygnały gitarowe, które można później ponownie wzmocnić, jeśli dojdziesz do wniosku, że surowy dźwięk nie jest dokładnie tym, czego chciałeś.

Istnieją trzy dostępne wersje z ProTools First, które są bezpłatne. ProTools ultimate jest najbardziej zaawansowany, ale droższy.

Pobierz ProTools za darmo

 • Przeczytaj także: 12 najlepszych programów do produkcji muzyki dla użytkowników komputerów PC

3)

Cakewalk By Bandlab

Jak nagrać gitarę na komputerze?

Poprzednio Sonar, Cakewalk autorstwa Bandlab zawiera ogromną bibliotekę pętli, riffów i innych, więc jest to dobry sposób, jeśli chcesz podziwiać zabójcze ścieżki gitarowe.

Precyzyjna technologia audio, skuteczne ponowne próbkowanie, wydajność zwiększająca przepływ pracy, opcje monitorowania i najlepszy w swojej klasie edytor miksów gwarantują za każdym razem hałaśliwe melodie.

To świetne oprogramowanie nawet dla początkujących, biorąc pod uwagę, że konfiguracja, konfiguracja i użytkowanie programu są proste.

Z drugiej strony doświadczeni artyści wspominali, że najnowsza wersja jest super mocna i jest lepsza nawet w przypadku nagrywania na żywo.

Drugą atrakcją są wysokiej jakości efekty gitarowe programu i automatyczna korekcja wysokości dźwięku w czasie rzeczywistym, które z pewnością pomogą stworzyć arcydzieło.

Niezależnie od tego, czy masz gitarę akustyczną, czy gwiazdę rocka, nagradzane funkcje Bandlab firmy Cakewalk są po prostu nie do odparcia.

Co więcej, wielokrotnie nagradzane oprogramowanie do nagrywania jest w 100% darmowe.

Pobierz Cakewalk

 • 4

  Cubase

  oprogramowanie do nagrywania gitar dla systemu Windows 10

  Cubase jest uważany za jeden z najbardziej niezawodnych pakietów oprogramowania do nagrywania gitar na świecie i nie bez powodu:

  Oferuje ogromną kolekcję elastycznych narzędzi, które pozwalają szybko i intuicyjnie nagrywać lub edytować poprzednie nagrania.

  Aplikacja dodatkowo to uzupełnia szeregiem potężnych efektów i tonami dynamicznych dźwięków, z których wszystkie są łatwe do zastosowania.

  Podsumowując to, co jest bardzo dobrze przemyślanym narzędziem do nagrywania, symulacje wzmacniacza Cubase i panele wyrównania głosu inteligentnie określają najlepszy dźwięk gitary.

  Niezależnie od tego, czy jesteś wykwalifikowanym profesjonalistą, czy początkującym, Cubase jest wyposażony we wszystko, czego możesz potrzebować, aby przekształcić swoje młode hobby w hitową muzykę.

  Cubase jest dostępny w trzech wersjach: Elements, Artist i wszechmocny Pro, przy czym wszystkie mają tę samą nieskazitelną jakość i, co najważniejsze, łatwość użytkowania.

  Są one jednak oferowane w różnych cenach.

  Kup Cubase i rozpocznij podróż do sławy

  • 5

   Śmiałość

   oprogramowanie do nagrywania gitar dla systemu Windows 10

   Śmiałość ocenił także przede wszystkim dzięki niesamowitemu nagraniu na żywo i łatwym do wywołania efektom.

   W związku z tym możesz nagrywać najlepszą gitarę na żywo po ustawieniu optymalnej prędkości lub wysokości nagrania.

   Oprogramowanie nie jest w tyle, ponieważ zapewnia zdrowy zestaw najwyższej klasy funkcji, z których niektóre są bardzo zaawansowane.

   Na przykład umożliwia eksportowanie nagrań inspiracji w niezliczonych formatach plików, w tym wysyłanie kilku plików jednocześnie.

   Podobnie program ma jedną z najlepszych jakości dźwięku dzięki wyjątkowemu resamplingowi i ditheringowi.

   Również na czas jest zapis timera. Na początek pozwala to muzykowi zaplanować, kiedy rozpocząć i zakończyć nagrywanie, a także ustawić zuchwałość, aby automatycznie zapisać projekt lub wyeksportować go do wybranego formatu audio.

   Program chwalenia i rejestrowania programu również zyskał wiele pochwał. Widzisz, ta funkcja umożliwia rejestratorom łatwe korygowanie błędów popełnianych podczas nagrywania.

   Możesz wstrzymać, wykonać kopię zapasową po błędzie i kontynuować nagrywanie. Produktem końcowym jest jeden utwór z zerowymi błędami i odpowiednim czasem.

   Krótko mówiąc, biorąc pod uwagę, że jest bezpłatna, jakość audacity jest piękną muzyką dla uszu entuzjastów.

   Pobierz Audacity

   Wniosek

   Tak więc powyższe to nasi nominowani do najlepszego oprogramowania do nagrywania gitar. Uwielbiamy ich intuicyjność, wszechstronność i lawinę funkcji.

   Teraz musisz wybrać i pobrać program, który Twoim zdaniem najlepiej służy Twoim zainteresowaniom.

   Zrób i daj nam znać swoją ulubioną opcję w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji