5 najlepszych programów dla DJ-ów bez gramofonów, z których każdy może korzystać

Jakiś czas temu umiejętności DJ-a polegały na umiejętności miksowania winylu i zarządzania konsolą. Obecnie, dzięki prostemu komputerowi PC, można wymienić wiele przycisków. W dzisiejszych czasach DJ-e powinni wiedzieć, jak zarządzać oprogramowaniem DJ-skim i korzystać z efektów dźwiękowych.

W tym przewodniku wymienimy jedne z najlepszych programów dla DJ-ów, które pomogą Ci stworzyć świetne imprezy. Wybraliśmy 5 programów, z których możesz korzystać, jeśli jesteś początkującym, średnio lub profesjonalnym DJ-em. W tym artykule skupiono się na oprogramowaniu DJ-skim, które nie używa gramofonów.

Jakie jest najlepsze oprogramowanie dla DJ-ów bez gramofonów?

1

Zulu (zalecane)

Zulus

Jeśli nie jesteś całkowicie początkującym, a może profesjonalnym DJ-em z kilkoma pretensjami, możesz wypróbować Zulu. To miłe darmowe oprogramowanie, które może pomóc początkującym „miksować” swoje piosenki za pomocą kilku kliknięć.

Oprogramowanie Zulu DJ Audio miksuje muzykę i nagrania audio na żywo. Oznacza to, że możesz grać na bazie muzycznej lub na innym rodzaju muzyki i śpiewać na niej, wyodrębnić mistrza z wieloma półprofesjonalnymi efektami.

Natychmiast po uruchomieniu utworu muzycznego program skanuje plik i przypisuje rytm na minutę (BPM). W ten sposób oferuje możliwość zmiany czasu w celu idealnej synchronizacji dwóch ścieżek audio.

Możesz odsłuchać podgląd następnego utworu muzycznego za pomocą słuchawek podłączonych do dodatkowego wyjścia audio karty dźwiękowej zainstalowanej na komputerze.

Oprogramowanie Zulu DJ Audio umożliwia stosowanie efektów do ścieżek audio (zniekształcenie, filtr górnoprzepustowy, pogłos, phaser, flanger, opóźnienie). Obsługuje wiele formatów audio, w tym WAV (wiele kodeków), MP3, VOX, GSM, Real Audio, AU, FLAC, OGG i wiele innych.

Krótko mówiąc, możesz nagrywać swoje występy, nawet nie wiedząc, jak grać na instrumencie. Dlatego jest to narzędzie, które zdecydowanie powinieneś wypróbować!

    — Pobierz teraz Zulu DJ Software za darmo

 • 2)

  DEX 3 autorstwa PCDJ

  PCDJ

  Jeśli Virtual DJ to oprogramowanie, które pozwala rozpocząć swoją przygodę z DJ-em, DEX 3 to profesjonalne oprogramowanie DJ-a zarówno dla komputerów Mac, jak i Windows. To oprogramowanie zawiera trzy funkcje: umożliwia użytkownikowi miksowanie i zarządzanie filmami, muzyką oraz prowadzenie pokazów karaoke.

  Muzyka i dźwięki mają wysokie standardy jakości. Możesz miksować ręcznie lub automatycznie, dzięki funkcji Automix lub Shuffle Play. Możesz odtwarzać muzykę z komputera, bibliotek wideo (możesz importować iTunes automatycznie) lub z ponad 100 obsługiwanych kontrolerów DJ. Te ostatnie zapewniają praktyczną kontrolę dotykową w DEX 3, zwiększając kreatywność podczas miksowania.

  Jeśli chodzi o interfejs, możesz użyć interfejsu 2-pokładowego lub 4-pokładowego. Możesz stworzyć wszystkie potrzebne miksy i zachować je w „historii”, gotowe do użycia następnym razem.

  Jeśli chcesz zarejestrować swoje piosenki lub filmy, DEX 3 ma dobrze rozwinięte wbudowane funkcje nagrywania.

  Jeśli jesteś fanem karaoke, pokochasz korzystanie z tego oprogramowania. W rzeczywistości DEX 3 + Party Time Karaoke to idealna opcja do tworzenia karaoke z biblioteką zawierającą ponad 15 300 piosenek, ciągle aktualizowanych.

  Usługa działa z subskrypcją online za 99,99 USD miesięcznie. Możesz słuchać utworów w streamingu lub pobierać je ze sklepu Karaoke.net.

  Czy chcesz zorganizować wieczór karaoke z wieloma osobami? W takim przypadku możesz utworzyć listę uruchamianą automatycznie przez oprogramowanie z powiązanym utworem i piosenkarzem. DEX 3 Party Time Karaoke opiera się na szerokiej siatce efektów (np. Opóźnienie, flanger, phaser itp.), Która może poprawić wrażenia wokalisty.

  Pomimo wielu funkcji, DEX 3 wydaje się łatwy w użyciu. Ponadto na stronie znajdują się proste filmy instruktażowe, które mogą wyjaśnić, jak działa oprogramowanie miksujące dla DJ-ów.

  Brzmi pięknie, ale w tym momencie zwykle szukałbyś kosztów. Istnieje możliwość subskrypcji na 30-dniowy okres próbny bez żadnych kosztów. Pod koniec okresu próbnego cena wyniesie 19,99 USD miesięcznie.

      — Pobierz tutaj wersję próbną DEX 3

  • CZYTAJ TAKŻE: 5 najlepszych programów do tuningu radia na komputery z systemem Windows 10

  3)

  Wirtualny DJ

  wirtualny DJ

  Virtual DJ to oprogramowanie, które pozwala emulować więcej gramofonów podłączonych do miksera z komputerem. Atomix jest dostawcą tego udanego oprogramowania. Zamiast klasycznych płyt oprogramowanie wykorzystuje pliki audio, takie jak MP3 i WAV lub CD.

  Dzięki dwóm kartom dźwiękowym lub karcie dźwiękowej z wieloma wyjściami możesz także usłyszeć podgląd.

  Istnieje wiele wersji Virtual DJ, która pozostaje najbardziej znanym oprogramowaniem do miksowania muzyki. Wersje pro, niektóre do pobrania za darmo, są łatwe w użyciu nawet dla tych, którzy są jeszcze początkujący. Są one również kompatybilne z aplikacjami takimi jak iTunes.

  Program ma zarówno efekty muzyczne, jak i wizualne (dostępne również na stronie producenta), przydatne do miksowania różnych utworów. Na stronie znajdują się również różne skórki, które zmieniają wygląd oprogramowania. Virtual DJ może także miksować teledyski z osobnym zarządzaniem audio i wideo z licznymi efektami przejścia.

  Ten program może stanowić pierwsze podejście do świata DJ-a, bez kosztów, jakie pociąga za sobą tradycyjna konsola. Oczywiście, decydując się na korzystanie z tego typu oprogramowania na poziomie profesjonalnym, dowiadujesz się, że konsola cyfrowa nie kosztuje mniej niż „tradycyjna” konsola.

  Do celów niekomercyjnych dostępna jest również darmowa wersja bez specjalnych narzędzi Virtual DJ. Ta wersja nie wymaga okresów oceny i zawiera wszystkie podstawowe funkcje podstawowe.

  Pobierz Virtual DJ

  • 4

   Traktor

   Traktor

   Wielu renomowanych DJ-ów o międzynarodowej renomie ufa Traktorowi jako bardzo profesjonalnemu i stabilnemu programowi. Jest kompatybilny ze wszystkimi systemami operacyjnymi.

   Dostępna jest wersja podstawowa, przydatna do wypróbowania jakości konsoli wirtualnej, ale pełna ma lepszą jakość. Interfejs może wydawać się nieco skomplikowany. Ma profesjonalne efekty dźwiękowe, w tym efekt CD lub szpilki na winylu.

   Traktor może zapewnić ci „widzenie” muzyki przez kształty fal dla każdego utworu, które ustawiają się na siatce. Pomaga to idealnie wybrać punkt, od którego chcesz rozpocząć odtwarzanie utworu.

   Tracktor może obsługiwać wiele kontrolerów. Niemniej jednak wybranie kontrolera, który najbardziej Ci odpowiada, będzie ważne, aby rozbawić twoją publiczność swoją muzyką.

   Jeśli masz iPada, wypróbuj program iPada Traktora. Możesz zintegrować to z konfiguracją DJ-a, aby zsynchronizować pętle, punkty początkowe i inne efekty.

   • POWIĄZANE: 10 najlepszych programów do rozpoznawania muzyki do zainstalowania na komputerze

   5

   Śmiałość

   Śmiałość

   Na koniec, jeśli szukasz aplikacji do edycji dźwięku, która pozwala „wyczyścić” niektóre nagrania, Audacity jest ciekawym wyborem. Jeśli chcesz szybko zmiksować dwa utwory muzyczne, ale nie zamierzasz wydawać pieniędzy, Audacity jest dla Ciebie. Co więcej, możesz wybrać Audacity, jeśli nie jesteś jeszcze gotowy do wypróbowania złożonego profesjonalnego oprogramowania.

   Jeśli nigdy o tym nie słyszałeś, Audacity jest jednym z najlepszych darmowych programów do edycji dźwięku. Jest kompatybilny z Windows, MacOS i Linux i jest rozpowszechniany na licencji open source. Jego interfejs jest niezwykle intuicyjny. Dlatego możesz go używać bez problemu, nawet jeśli dopiero zaczynasz korzystać z tego typu oprogramowania

   Warto wspomnieć, że Audacity ma funkcję szkolenia początkujących DJ-ów. Za pomocą tego narzędzia można edytować muzykę, wyrównywać dźwięki i dodawać główne efekty dźwiękowe, a także zapisywać kompozycje w wielu formatach. Jedyną wadą jest to, że możesz pracować tylko na poszczególnych torach.

   Wybierz najlepsze dla siebie

   Ten artykuł miał na celu pomóc każdemu użytkownikowi, DJ-em lub początkującym DJ-om, poruszać się po dżungli oprogramowania, aby miksować muzykę i dźwięki bez gramofonów. Oprócz 5 analizowanych programów, niektóre są dla początkujących, niektóre dla średnio zaawansowanych i niektóre dla profesjonalistów.

   Teraz musisz wybrać ten, który najlepiej pasuje do twoich potrzeb. Daj nam znać, czy ten artykuł był przydatny, upuszczając komentarz poniżej.

Link do głównej publikacji