5 najlepszych palników ISO na PC

ISO (obraz dysku) to format pliku archiwalnego przeznaczony głównie dla dysków DVD lub Blue-ray, ale można je nagrać na dyski flash. Niektórzy wydawcy oprogramowania dystrybuują oprogramowanie w formacie ISO. Na przykład system Windows 10 ma ISO, za pomocą którego można zainstalować system operacyjny. Jednak ISO nie jest zbyt dobre, jeśli nie masz go na dysku lub napędzie USB.

Istnieje wiele narzędzi do nagrywania płyt dla systemu Windows, które nagrywają pliki wideo i audio na DVD lub CD. Jednak nie wszystkie z nich zawierają opcje ISO. W związku z tym zwykle lepiej jest skorzystać z dedykowanego narzędzia do nagrywania ISO, które będzie miało szersze opcje obrazu dysku. Oto kilka najlepszych palników ISO dla systemu Windows.

Najlepsze palniki ISO dla komputerów z systemem Windows

PowerISO (zalecane)

PowerISO to niezawodne i szybkie oprogramowanie, które pozwala użytkownikom nagrywać, rozpakowywać, montować, a nawet konwertować pliki obrazów dysków. Oprogramowanie oferuje szerokie możliwości plików obrazów płyt, a także umożliwia nagrywanie muzyki na DVD.

PowerISO jest kompatybilny z platformami Windows od 98 roku, a zarejestrowana wersja jest dostępna w cenie 29,95 USD. Możesz wypróbować niezarejestrowaną wersję z limitem 300 MB na tworzenie i edycję plików ISO.

PowerISO nagrywa ISO do wielu formatów płyt DVD, Blue-ray i CD. Jednak dzięki temu oprogramowaniu możesz zrobić wiele więcej niż tylko nagrywanie plików na dyski DVD. Użytkownicy mogą tworzyć pliki obrazów dysków z dysku twardego lub dysku. Mogą edytować ISO, dodając lub usuwając z niego pliki.

Opcje konwersji oprogramowania umożliwiają konwersję ISO do BIN lub odwrotnie, a także pliki obrazów do formatów obrazów płyt. Możesz także tworzyć płyty audio za pomocą programu, co jest kolejną zaletą.

  • Pobierz teraz PowerISO (bezpłatny)
  • Kup teraz Pełna czysta wersja PowerISO

Aktywny palnik ISO 4

Active ISO Burner 4 to darmowe oprogramowanie, za pomocą którego możesz nagrywać ISO do wielu formatów płyt. Jest to lekki program z prostym interfejsem użytkownika. Active ISO Burner jest kompatybilny z większością platform Windows i możesz zapisać jego kreatora konfiguracji, klikając odpowiedni link do pobrania na tej stronie internetowej.

Active ISO Burner 4 umożliwia użytkownikom nagrywanie plików ISO na dyski DVD-R, DVD + R, DVD-RW, Blu-ray, HD DVD, CD-RW, CD-R i DL. Oprogramowanie zawiera wiele trybów nagrywania do wyboru. Okno ustawień Burner 4 zawiera kilka przydatnych opcji After-Burn, za pomocą których możesz wybrać wysunięcie nośnika, sprawdzenie danych lub zamknięcie systemu Windows po zakończeniu nagrywania. Ponadto użytkownicy mogą również konfigurować rozmiar bufora transportu i pamięci podręcznej SCSI za pomocą oprogramowania.

Warsztat ISO

ISO Workshop to darmowy program do nagrywania płyt do użytku osobistego. Za pomocą tego oprogramowania można zarówno tworzyć, jak i nagrywać pliki ISO, a także zawiera inne przydatne narzędzia. Naciśnij przycisk Pobierz na tej stronie, aby dodać darmową wersję do systemu Windows. Wersja Pro dla użytkowników komercyjnych kosztuje 19,95 USD.

Za pomocą ISO Workshop możesz nagrać dowolny typ pliku obrazu płyty na CD, DVD lub Blu-ray. Alternatywnie możesz skopiować dysk CD, DVD lub Blu-ray na dysk twardy za pomocą narzędzia Kopia zapasowa oprogramowania. Oprogramowanie ma narzędzie Make ISO, dzięki któremu jego użytkownicy mogą tworzyć ISO z plików i folderów. Ponadto program ten zawiera narzędzie Wyodrębnij pliki do wyodrębnienia plików z ISO; a także konwertuje BIN, NRG, IMG, PDI i inne formaty obrazów płyt na ISO. Jako takie, to oprogramowanie ma prawie wszystkie potrzebne narzędzia ISO; ale nie ma żadnych opcji nagrywania audio lub wideo na DVD lub CD.

Darmowy ISO Burner

Free ISO Burner to szybki i prosty program do nagrywania plików ISO. Jak podkreśla tytuł programu, jest to darmowe oprogramowanie; i jest to również przenośna aplikacja, którą można dodać do pamięci USB. Możesz dodać oprogramowanie do systemu Windows, klikając Pobierz bezpłatny ISO Burner (SoftSea Mirror) na tej stronie.

Free ISO Burner obsługuje wszystkie podstawowe formaty płyt, dzięki czemu można nagrywać pliki ISO na dyskach CD (R i RW), Blue-ray i DVD (HD, RW i R). Użytkownicy nagrywarki ISO mogą nagrywać obrazy ISO na dyski za pomocą kilku kliknięć, ponieważ nie zawierają dużej liczby ustawień konfiguracji i menu. Program ma również dużą szybkość nagrywania. Ok, opcje ISO oprogramowania mogą być nieco ograniczone w porównaniu z innymi alternatywami; ale nadal możesz dostosować szybkość nagrywania i rozmiar pamięci podręcznej.

ImgBurn

ImgBurn to wysoko oceniane oprogramowanie Windows, za pomocą którego można nagrać prawie wszystko na dysk. Oprogramowanie prawdopodobnie zostało zaprojektowane przede wszystkim do nagrywania plików obrazów dysków, ale można także nagrywać na nim pliki audio i wideo. Ta nagrywarka płyt jest szeroko kompatybilna z prawie wszystkimi platformami Windows. ImgBurn to także darmowe narzędzie, które można pobrać z tej strony internetowej, klikając Lustro 7.

Użytkownicy ImgBurn mogą nagrywać ISO, CDI, CUE, BIN, PDI, CDD i inne formaty plików obrazów płyt na DVD, Blue-ray, HD DVD lub CD. Oprogramowanie nagrywa również wszelkiego rodzaju typy plików audio na dyski, a za pomocą tego narzędzia można konfigurować dyski wideo Blue-ray lub DVD. ImgBurn zawiera narzędzia do tworzenia ISO z plików i folderów lub płyt. Zawiera narzędzie Verify do sprawdzania płyt i konfigurowania ich prędkości odczytu. Oprogramowanie jest również blokowane z ustawieniami dostosowywania dla różnych operacji, rozszerzeń powłoki, danych wykresów, efektów dźwiękowych i innych.

Wybierz spośród palników ISO. Posiadają podstawowe opcje nagrywania ISO na płytę i wiele innych przydatnych narzędzi do kompilowania, konwertowania i wydobywania formatów obrazów płyt. Sprawdź ten artykuł, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat formatu pliku ISO.

Link do głównej publikacji