10 najlepszych funkcji programu Outlook, które musisz wypróbować już teraz

Microsoft Outlook jest prawdopodobnie najbardziej znanym narzędziem do zarządzania danymi osobowymi na świecie.

Zaczęło się jako zwykły klient poczty e-mail i przekształciło się w integralną część pakietu Microsoft Office. Będąc nadal klientem poczty e-mail, jednym z najlepszych w tym zakresie, oferuje wiele nowych funkcji.

Oto 10 najlepszych funkcji, które Outlook wprowadza do tabeli.

Jak uzyskać jak najwięcej z programu Outlook?

1. Perspektywy współpracy

Co ciekawe, w Outlooku są narzędzia, które dokładnie odzwierciedlają typowy dzień pracy. Na przykład pozwala śledzić potrzeby i działania klientów, dzięki czemu dokładnie wiesz, jaki powinien być Twój następny ruch.

Następnie możesz użyć narzędzi programu Outlook, które są dedykowane do pracy w grupie, aby opracować plan działania.

Zebranie wszystkich razem przy projekcie jest kluczowe i jest znacznie łatwiejsze, gdy wszyscy są w tej samej grupie Office 365.

Oczywiście integralną częścią pracy w grupie jest planowanie spotkań, a Outlook znacznie ułatwia ten aspekt. Niestety, nie wszyscy są dostępni za każdym razem, więc program Outlook pomaga, umożliwiając odpowiednie zaplanowanie spotkań.

Po zebraniu i przedyskutowaniu najnowszych tematów w programie Outlook zapewnia narzędzia do efektywnego przechowywania notatek.

Chcesz poprawić poziom współpracy w firmie? Spójrz na te narzędzia programowe!

2. Zwiększone udostępnianie folderów

W środowisku pracy wysyłanie i odbieranie informacji (zwykle jest ich dużo) jest kluczowym elementem. Z tego powodu program Outlook jest w pełni przygotowany do spełnienia nawet najwyższych oczekiwań w zakresie udostępniania plików i folderów.

Dzięki temu jako grupa możesz nadal udostępniać dane, nie martwiąc się o usunięcie starszych plików i folderów, aby zwolnić miejsce.

3. Płatności skrzynki odbiorczej programu Outlook

Kiedy jesteś zajęty w pracy, łatwo zapomnieć o typowych codziennych zadaniach, takich jak płacenie rachunków.

Jednak w programie Outlook możesz płacić rachunki za pośrednictwem usługi Microsoft Pay bez martwienia się o kary podatkowe.

4. Tryb ciemny

Tryb ciemny to coś, co zdecydowało się włączyć wiele programów, a Outlook nie pozostaje daleko w tyle. Kiedy został ogłoszony po raz pierwszy, użytkownicy byli bardzo podekscytowani nowościami.

Ich podekscytowanie było także podsycane świadomością, że Outlook otrzyma teraz pełne wsparcie dla Black Office Theme.

Ponadto tryb ciemny jest znacznie łatwiejszy dla oczu, szczególnie podczas czytania dokumentów w nocy lub w ciemnych pokojach. Co więcej, ponieważ ekran nie jest już tak jasny, pomaga zmniejszyć zużycie baterii w urządzeniach mobilnych.

Z tego powodu ci z was, którzy zwykle czytają e-maile z telefonu, są prawdopodobnie najbardziej zapalonymi użytkownikami trybu ciemnego programu Outlook.

5. Nowoczesny interfejs użytkownika

Wyglądać świeżo jest prawie tak samo ważny jak przydatny, a Outlook oferuje elegancki interfejs użytkownika dla współczesnego użytkownika. Co więcej, projekt jest stale aktualizowany, a nowe funkcje są konsekwentnie dodawane do zestawu narzędzi.

Obejmuje to między innymi nowe interaktywne sposoby otrzymywania powiadomień o zbliżającym się wydarzeniu. Program Outlook zawiera efekty inspirowane płynnym designem, dzięki którym korzystanie z niego będzie wyjątkowo przyjemne.

Jednak ten nowoczesny design nie jest tylko na pokaz, ponieważ pomaga Outlookowi także działać znacznie szybciej.

6. Zużycie tuszu

Jak wspomniano powyżej, pisanie e-maili nie musi być standardowe i nudne.

Outlook zapewnia wszystkie narzędzia potrzebne do wysyłania wiadomości e-mail, które mogą być stylowe lub zabawne, w zależności od nastroju.

7. Zaszyfruj swoje e-maile

Wysyłając lub otrzymując wiadomość e-mail, oczekujesz, że Twoja prywatność jest przestrzegana. Dzięki programowi Outlook nie musisz martwić się problemami bezpieczeństwa dzięki zaawansowanemu kompleksowemu szyfrowaniu.

Ta funkcja zapewni najwyższy poziom bezpieczeństwa, pozwalając Tobie i Twojej firmie pozostać tajemnicą.

Czy prywatność jest Twoim głównym celem? Spójrz na te świetne narzędzia szyfrujące, które dla Ciebie wybraliśmy!

8. Korzysta z AI

Jak wspomniano wcześniej, program Outlook stale się rozwija i wydaje się, że kolejnym trendem w prawie każdej domenie jest AI.

Outlook, wraz z innymi aplikacjami należącymi do pakietu Microsoft Office, będzie również otrzymywać funkcje oparte na sztucznej inteligencji, które ułatwią pracę z nim.

Co więcej, będzie w stanie łatwiej komunikować się z innymi AI, aby usprawnić wymianę informacji między aplikacjami.

9. Skoncentrowana skrzynka odbiorcza

Priorytetowe znaczenie mają wiadomości e-mail, zwłaszcza gdy wysyłasz i otrzymujesz wiele z nich z dnia na dzień.

Z tego powodu program Outlook zawiera coś, co nazywa się Skoncentrowana skrzynka odbiorcza, w której wiadomości e-mail są układane w oparciu o priorytet przypisany przez użytkownika. Co więcej, inne narzędzia, takie jak @ -mentions i załączniki do chmury, sprawiają, że Outlook jest przyszłym klientem e-mail.

10. Możliwość naprawy i wszechstronność

Ze wszystkimi schludnymi narzędziami i świetnym wyglądem musimy pamiętać, że Microsoft Outlook to aplikacja komputerowa. Jak każda aplikacja komputerowa, może być podatna na wadliwe rejestry, złe instalacje i uszkodzone dane.

Na szczęście program Outlook jest niezwykle popularny i dlatego istnieje wiele narzędzi, które sprawią, że jego naprawienie będzie dziecinnie proste.

Nadal nie jesteś przekonany o skuteczności programu Outlook? Dlaczego nie wypróbować alternatywnego klienta poczty e-mail?

FAQ:

  • Czy mogę wysyłać wiadomości e-mail do całej grupy 365 jednocześnie?

Tak, wysyłanie wiadomości e-mail do grupy Office 365 jest integralną funkcją Microsoft Outlook. Aby dowiedzieć się, jak możesz wykonać to zadanie, zapoznaj się z tym artykułem.

Jeśli masz problemy z wysyłaniem wiadomości e-mail do grupy 365, zapoznaj się z tym artykułem, aby uzyskać więcej informacji.

  • Mam problemy z organizowaniem spotkań z programem Outlook. Co mogę zrobić?

Istnieje wiele problemów, które mogą wystąpić podczas próby zorganizowania spotkania w programie Outlook. Aby uzyskać pełną listę typowych problemów, w jaki sposób je naprawić, zapoznaj się z tym artykułem.

  • Czy program Outlook może szyfrować wszystkie moje wiadomości e-mail?

Teoretycznie program Outlook nie powinien mieć problemu z szyfrowaniem żadnych wiadomości e-mail. Jeśli masz problemy z szyfrowaniem niektórych rodzajów wiadomości e-mail, przeczytaj więcej na ten temat w tym artykule.

  • Uważam, że skrzynka odbiorcza programu Outlook jest bardziej uciążliwa, czy mogę ją wyłączyć?

Tak, skoncentrowana skrzynka odbiorcza programu Outlook to opcjonalna funkcja, którą można dezaktywować w dowolnym momencie. Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak to zrobić, zapoznaj się z tym artykułem.

Link do głównej publikacji