5 najlepszych odtwarzaczy MKV dla Windows 10 [FRESH LIST]

Zanim zacznę mówić o najlepszych odtwarzaczach MKV, myślę, że powinniśmy wyjaśnić, co to jest plik MKV. Pozwolę „How to Geek”, ponieważ jest to zdecydowanie jedna z najlepszych dostępnych definicji.

Wbrew powszechnemu przekonaniu pliki MKV nie są formatem kompresji audio lub wideo. Pliki MKV są tak naprawdę multimedialnymi formatami kontenerów. Kontener MKV może zawierać audio, wideo i napisy w jednym pliku — nawet jeśli elementy te używają różnych rodzajów kodowania. Na przykład możesz mieć plik MKV, który zawiera wideo H.264 i coś takiego jak MP3 lub AAC dla audio.

Zanim przejdziemy dalej, możesz także upewnić się, że twoje urządzenie ma wszystkie najnowsze kodeki wideo. Zapewni to, że jeśli masz jakiekolwiek problemy z odtwarzaniem plików MKV lub dowolnego pliku wideo w tym zakresie, przynajmniej będziesz wiedział, że nie jest to problem z kodekiem. Twój komputer powinien poinformować Cię, jeśli potrzebujesz jakichkolwiek kodeków.

Możesz też po prostu przejść do Przewodnika po kodekach i pobrać najbardziej odpowiedni pakiet dla swojego urządzenia, zanim zaczniesz. Ale możesz oczywiście użyć dowolnej ulubionej strony z kodekami.

Jeszcze jedna rzecz. Są darmowi gracze MKV i płatni gracze MKV. Jeśli zamierzasz po prostu oglądać filmy lub programy telewizyjne na swoim laptopie, bezpłatny odtwarzacz MKV prawdopodobnie zrobi ci dobrze. Jeśli chcesz więcej, możesz rzucić okiem na jednego z płatnych graczy. Nie są to bardzo dużo, a za te pieniądze dostajesz niesamowite dodatki.

Teraz, gdy wszystko zostało wyjaśnione, spójrzmy na najlepsze odtwarzacze MKV dla systemu Windows 10, na których można oglądać ulubione filmy.

5 najlepszych odtwarzaczy MKV dla Windows 10

1

Odtwarzacz Blu-ray Aiseesoft

najlepsi gracze mkv

Zacznijmy od Odtwarzacz Blu-ray Aiseesoft, ponieważ jest to prawdopodobnie jeden z najlepszych odtwarzaczy MKV dla systemu Windows 10.

Dla tego gracza dostępna jest wersja darmowa i płatna. Oczywiście jego głównym celem jest odtwarzanie filmów Blu-ray, które można zrobić z dyskiem DVD, plikiem lub obrazem ISO. Może jednak odtwarzać o wiele więcej formatów. W rzeczywistości wszystkie te: MP4, H.264 / MP4 AVC, H.265 / HEVC, MPG, M4V, TS, MTS, M2TS, MXF, RM, RMVB, WMV, ASF, MKV, AVI, 3GP, F4V, FLV , VOB, filmy 4K / HD w formatach MP4, H.264 / MPEG-4 AVC, H.265 / HEVC, TS, MKV, AVI, MOV, FLV i WebM.

Odtwarzacz Blu-ray Aiseesoft jest bardzo popularnym odtwarzaczem. Ładuje filmy szybciej niż wiele innych odtwarzaczy, ma świetne efekty poprawiające wrażenia podczas oglądania i ma wiele łatwych do zrozumienia funkcji. Ponadto, z tak dobrymi recenzjami i ceną, którą trudno pokonać, powinien to być jeden z najlepszych wyborów, gdy szukasz najlepszego odtwarzacza MKV dla systemu Windows 10.

Sprawdź oficjalną stronę Aiseesoft Blu-ray player

 • 2)

  CyberLink PowerDVD

  najlepsi gracze mkv

  Oczywiście są inne opcje i jeśli nie masz nic przeciwko płaceniu nieco więcej, to PowerDVD firmy CyberLink jest również świetną opcją.

  PowerDVD jest jednym z najlepszych odtwarzaczy MKV dla Windows 10. Niestety nie ma darmowej wersji, ale możesz wypróbować ją przez 30 dni, aby zobaczyć, czy ci się spodoba. Oto link do pobrania wersji testowej.

  Ma również trzy różne opcje, Standard, Pro i Ultra, więc musisz sprawdzić, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

  W skrócie, PowerDVD może zrobić wszystko, co może zrobić odtwarzacz Blu-ray Aiseesoft, z wyjątkiem tego, że możesz pobierać filmy z YouTube za pomocą PowerDVD, a także możesz przesyłać strumieniowo Chromecast, Apple TV, Roku i Fire TV, co jest bardzo fajną małą premią .

  Jeśli potrzebujesz odtwarzacza wideo, który zapewni Ci wszystko, czego potrzebujesz w odtwarzaczu wideo, możesz zrobić znacznie gorzej niż PowerDVD.

  Sprawdź teraz CyberLink PowerDVD

  • 3)

   Vlc media player

   najlepsi gracze mkv

   Żadna lista „najlepszych odtwarzaczy MKV” nie byłaby kompletna bez VLC Media Play. VLC to odtwarzacz multimedialny typu open source opracowany przez projekt VideoLAN. Istnieje od 2001 roku i ma reputację odtwarzacza wideo typu „graj ​​wszystko”.

   Ma to jednak pewne wady. Na przykład jedną z największych irytacji jest czas potrzebny do otwarcia pliku. Nie jestem pewien, dlaczego, ale dodane do niego funkcje znacznie go spowolniły. Osobiście podobało mi się bardziej, gdy był to tylko odtwarzacz wideo.

   Mimo to, pukanie do czegoś, co jest darmowe i open source, nie jest moim zdaniem szczególnie dobrym manier. Tak więc, jeśli szukasz czegoś, co nic nie kosztuje i robi to, co mówi na puszce, to VLC Media Player jest dla Ciebie.

   • 4

    Media Player Classic

    najlepsi gracze mkv

    Innym odtwarzaczem MKV, którego nie można pominąć na tej liście, jest Media Player Classic (MPC). Został opracowany w 2003 roku jako alternatywa dla znacznie wolniejszego i bardziej niepotrzebnego programu Windows Media Player. W tym sensie udało się całkowicie.

    Podobnie jak VLC, MPC jest darmowy, open source i odtwarza wszystkie formaty wideo i audio. Jest lekki i robi znacznie więcej niż Windows Media Player.

    MPC był moim głównym odtwarzaczem multimedialnym przez wiele lat, ale jakiś czas temu zakochałem się w nim (nie jestem pewien, dlaczego). Po zbadaniu tej recenzji pod kątem najnowszych aktualizacji i zastanowieniu się, jak wolne może być VLC, mogę poważnie pomyśleć o powrocie do niego.

    • 5

     Kodi

     najlepsi gracze mkv

     Jednym z największych problemów związanych z pisaniem artykułów przeglądowych (które mają tylko pięć opcji) jest to, że istnieje tylko pięć możliwych opcji. Dlatego, chociaż jest wielu graczy MKV, których mógłbym uwzględnić na tej ostatniej pozycji, zdecydowałem się na nie Kodi.

     Po pierwsze, wybrałem go, ponieważ jest dostępny w sklepie Microsoft Store, więc jest łatwiejszy w użyciu dla tych, którzy nie są tak pewni, jeśli chodzi o pobieranie i konfigurowanie oprogramowania. Po drugie, mam słabość do Kodi lub XBMC, jak to wtedy było znane, odkąd kupiłem Apple TV w Indonezji i odkryłem, że jest prawie bezużyteczny.

     Podobnie jak wszystkie inne odtwarzacze wideo powyżej, Kodi odtwarza wszystkie zwykłe formaty wideo. Jest również bardzo łatwy w użyciu i odtwarza filmy w doskonałej jakości. Kliknięcie powyższego łącza spowoduje przejście do strony pobierania Kodi. Kliknij logo Windows, aby przejść do sklepu Microsoft Store.

     Podsumowując

     I masz to. Pięć najlepszych dostępnych graczy MKV. Moja zwykła rada jest taka, że ​​najlepszy odtwarzacz MKV dla Ciebie jest tym, który najbardziej Ci odpowiada.

     Jaki jest twój ulubiony odtwarzacz MKV? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji