5 najlepszych narzędzi do zarządzania plikami na iPadzie dla systemu Windows

Menedżery plików na iPadzie są specjalistycznymi narzędziami, które pozwalają użytkownikom przeglądać i otwierać pliki przechowywane na ich urządzeniach, kopiować je na inne urządzenia, wysyłać je pocztą e-mail i nie tylko.

iOS to świetny mobilny system operacyjny, ale ma pewne ograniczenia. Na przykład użytkownicy iOS nie mogą zarządzać swoimi plikami tak łatwo, jak użytkownicy Androida lub Windows. To zadanie staje się jeszcze trudniejsze, jeśli chodzi o zarządzanie plikami iPada w systemie Windows. Naprawdę potrzebujesz dedykowanego menedżera plików do tego zadania.

Za pomocą menedżerów plików iPada można wykonywać następujące zadania:

 • Wytnij / skopiuj / wklej pliki i foldery
 • Utwórz lub usuń pliki i foldery
 • (W niektórych aplikacjach) edytuj pliki w czasie rzeczywistym
 • Utwórz synchronizację Dropbox / Box.net / iCloud
 • Dostęp / otwieranie plików różnych typów (obrazy, pdf, zip itp.)

Przenoszenie plików z iPada na komputer z systemem Windows jest dość trudne ze względu na ograniczenia iTunes. Aby pomóc Ci lepiej zarządzać plikami iPada na komputerze, wymienimy pięć aplikacji, które pozwolą Ci to zrobić bez jailbreakowania urządzenia.

Menedżery plików iPad na PC

iExploreriFun BoxiToolsPrzeglądaj telefon w iMobieiMazing
RANK (od 1 do 5)4,543.54.53.5
Darmowe / płatnePłatnyWolnyBezpłatny (wersja próbna)WolnyPłatny
Utworzyć kopię zapasowątakAplikacjetakNie dotyczytak
Używanie urządzenia jako pamięcitaktakNie dotyczytaktak
Wybierz plik selektywnytaktaktaktaktak
Przechowuje metadanetaktaktakNie dotyczyNie dotyczy
Zarządzanie urządzeniami mobilnymitaktaktaktaktak
Tryb tylko podgląduNieNieNietakNie
Wsparcie 24/7NieNieNieNieNie
Wymagany iTunesNieNieNieNieNie

IOTransfer 2 PRO [Wybór redaktora]

iotransfer ipad manager dla Windows 10

To świetne narzędzie dla każdego, kto chce zarządzać plikami na iPadzie, ale także na iPhonie. Co to może zrobić Przede wszystkim jego interfejs pozwala łatwiej zarządzać wszystkimi plikami, w tym wszystkimi formatami dostępnymi na urządzeniach z iOS, zwłaszcza na iPadzie. Możesz organizować w kolekcje swoje zdjęcia, obrazy, filmy i muzykę, ale możesz także z łatwością usuwać niepotrzebne pliki.

Kolejną wspaniałą funkcją jest to, że możesz z łatwością przesyłać pliki z komputera na iPada. Będziesz mógł synchronizować wszystko, co dosłownie może działać na iPadzie. Zawiera także funkcję pobierania wideo, która pozwala pobierać filmy z różnych platform, takich jak Facebook, Youtube, Instagram, Vimeo itp.

Jeszcze jedna ważna funkcja, ale nie ostatnia, to czyszczenie iPada / iPhone’a. Będziesz mógł zwolnić miejsce i zoptymalizować pracę swojego urządzenia. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać niezbędne parametry. Wypróbuj za darmo i sprawdź, czy pasuje do twoich potrzeb.

 • Pobierz teraz IOTransfer 2 PRO za darmo

Przeglądanie telefonu w iMobie (sugerowane)

PhoneBrowse to bezpłatne oprogramowanie iPhone Explorer opracowane w celu uzyskiwania dostępu do systemu plików iPhone, iPad i iPod touch oraz zarządzania nim bez jailbreakowania urządzenia.

To kolejna w 100% darmowa aplikacja do eksploracji plików i zarządzania aplikacjami na urządzenia z systemem iOS. Narzędzie zapewnia bezpłatną aplikację do zarządzania plikami na iOS, która pozwala zarządzać plikami na urządzeniu. Będziesz mógł przenosić dokumenty i pliki z komputera na iPada i odwrotnie.

Narzędzie pozwala również na korzystanie z zaawansowanej personalizacji iPada. Na przykład będziesz mógł zmienić tekst aplikacji, ikony, dźwięki i tak dalej.

Wymagania obejmują Net Framework 4.0 lub wyższy zainstalowany, iTunes 9 lub nowszy oraz Windows 7 i nowsze wersje.

PhoneBrowse to jedno z najbardziej przyzwoitych i najbezpieczniejszych darmowych programów do przeglądania plików iOS, które zapewnia pełną kontrolę nad systemem plików iPhone, iPad i iPod touch. Wprowadzając intuicyjny interfejs Eksploratora plików, teraz ten dokładnie opracowany ekstraktor kopii zapasowych iPhone’a pomoże ci natychmiast uzyskać dostęp do systemu plików iOS i nim manipulować.

Możesz pobrać PhoneBrowse z Imobie.

Ponadto możesz rozważyć uaktualnienie PhoneBrowse do zupełnie nowej AnyTrans 5. Otrzymasz imponujące możliwości w iTunes i innym podobnym iPhone Explorerze. Doskonale nadaje się do przesyłania muzyki z jednego iPhone’a na nowego iPada lub przebudowywania biblioteki iTunes z muzyką i listami odtwarzania. 

Łatwo eksportuj dane aplikacji, zapisywane gry i ustawienia osobiste na nowy iPhone 7, iPhone 7 Plus lub iPad Pro. Wypróbuj wszystkie nowe i ekscytujące funkcje AnyTrans, pobierając wersję próbną poniżej.

 • Pobierz teraz Anytrans (wersja próbna) z iMobie

iFun Box

iFunBox to doskonały menedżer plików dla urządzenia z systemem iOS. iFunBox może być zdefiniowany jako alternatywa dla iExplorer, ale ma kilka dodatkowych funkcji, w tym zarządzanie aplikacjami. Możesz go użyć do zainstalowania lub usunięcia aplikacji z iPada.

Oprogramowanie pozwala również instalować aplikacje z plików .ipa z komputera na urządzenie. Proces instalacji jest bezpieczny, ponieważ aplikacje są instalowane w bezpiecznym obszarze izolowanym.

Możesz także grupowo instalować aplikacje i bardzo szybko zarządzać aplikacjami i grami na urządzeniu. iFunbox może z łatwością zarządzać aplikacjami, zdjęciami, muzyką, filmami, dzwonkami telefonu komórkowego, notatkami głosowymi i nie tylko.

Aplikacje na iOS przechowują dane, takie jak konto użytkownika, historia czatów, zapisane gry, zakupy w aplikacji i tak dalej. iFunBox zapewnia łatwy sposób manipulowania tymi danymi w celu czyszczenia śladu użytkowania, gier na czacie, tworzenia kopii zapasowych wiadomości czatów i nie tylko.

Możesz pobrać iFunBox za darmo z oficjalnej strony.

iTools

iTools pozwala utworzyć kopię zapasową aplikacji na iPhone’a i iPada, a nawet przywrócić je lub odinstalować. Narzędzie umożliwia synchronizację danych muzycznych, kontaktów i wiadomości bezpośrednio na komputerze. Możesz także przeglądać pliki aplikacji i foldery na swoim urządzeniu.

iTools pozwala również skonfigurować ustawienia iBooków, multimediów i zdjęć, a także wykonać kopię zapasową offline.

Możesz także użyć iTools do bezpośredniej instalacji plików IPA na iPhonie / iPadzie i zaprojektowania wyglądu HomeScreen.

Oprogramowanie jest również dostarczane z wbudowanym konwerterem PXL na IPA, który pozwala konwertować aplikacje pxl na aplikacje ipa, ponieważ format aplikacji ipa jest najbezpieczniejszy.

Możesz pobrać iTools z ThinkSkySoft.

iExplorer

iExplorer to świetne oprogramowanie, którego można używać do przeglądania wszystkich plików iPada i przeglądania plików danych aplikacji.

Aby wyeksportować pliki na komputer, wykonaj następujące czynności:

 1. Przejdź do folderu lub pliku, który chcesz wyeksportować.
 2. Kliknij go prawym przyciskiem myszy> wybierz opcję Eksportuj i folder docelowy w wyskakującym oknie.
 3. Naciśnij przycisk OK i gotowe. Teraz twoje pliki zostaną wyeksportowane na komputer.

Wymagania obejmują:

 • Urządzenie z systemem iOS (iPad / iPhone / iPod)
 • iTunes 10 lub nowszy zainstalowany w systemie
 • Windows XP /Vista/7/8/8.1/10

Aby pobrać narzędzie, przejdź do strony aplikacji iBrowse i pobierz iExplorer. Po zakończeniu pobierania uruchom plik .dmg iBrowse. Po otwarciu przeciągnij ikonę do folderu Aplikacje, aby ją zainstalować.

iMazing

iMazing to niezawodne narzędzie do przesyłania i zapisywania muzyki, plików, wiadomości i danych. Możesz go użyć do bezpiecznego wykonania kopii zapasowej dowolnego iPhone’a, iPoda touch i iPada. Narzędzie jest jednym z najlepszych menedżerów urządzeń z systemem iOS na komputery PC.

Możesz teraz szybko przenieść swoje dane na nowy iPhone. Bez iCloud lub iTunes możesz skopiować wszystko lub wybrać odpowiednią zawartość do przesłania.

Możesz teraz kopiować muzykę tam iz powrotem między iPhonem, iPadem, iPodem i komputerem. Nie ma już potrzeby synchronizacji iTunes.

Możesz także eksportować swoje zdjęcia i filmy, bez iCloud i iTunes. Zapisz swoje ulubione chwile na komputerze Mac lub PC.

W przeciwieństwie do iTunes i iCloud, to narzędzie nigdy nie zastąpi kopii zapasowych iPhone’a i iPada. Nie wymaga płatnego miejsca w chmurze. iMazing jest niezawodny i innowacyjny i może być jedynym oprogramowaniem na rynku, które oferuje automatyczne rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych i archiwizacji za darmo.

Możesz teraz zachować kontrolę i nigdy nie stracić cennych informacji. Przy każdej kopii zapasowej iMazing tworzy nowe zdjęcie twojego urządzenia Apple. Archiwa iPhone’a i iPada będą odtąd mogły uzyskać bezpieczne szyfrowanie. Są również zoptymalizowane pod kątem minimalnego użycia dysku. Narzędzie jest bardzo bezpieczne i wydajne.

Będziesz mógł zaplanować tworzenie kopii zapasowych na każdy wieczór lub co tydzień po 18:00; to zależy od ciebie. Jeśli z jakiegoś powodu Twoja następna kopia zapasowa wygasła, iMazing może Cię o tym powiadomić. W ten sposób zawsze możesz wyprzedzić tworzenie kopii zapasowych.

Możesz pobrać iMazing za darmo z oficjalnej strony narzędzia.

Istnieje wiele różnych opcji, jeśli chodzi o korzystanie z alternatywy dla iTunes do zarządzania urządzeniami z iOS. Pięć oferowanych przez nas alternatyw zapewnia wiele przydatnych funkcji, które z pewnością spodoba ci się. Sprawdź je wszystkie i wybierz narzędzie, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Link do głównej publikacji