5 najlepszych lekkich klientów poczty e-mail dla komputerów z niskim systemem Windows 10

Bez względu na to, czy jesteś właścicielem firmy, czy nie, posiadanie dobrego klienta poczty e-mail może zmienić ogólną wydajność świadczonych usług.

Zwykle zadanie to wymaga poświęcenia kilku godzin na sortowanie wiadomości e-mail. Korzystanie z odpowiedniego klienta poczty e-mail może zaoferować szeroki zakres korzyści: szybsze reakcje na klientów, łatwe zarządzanie i sortowanie wiadomości e-mail, możliwość śledzenia wiadomości e-mail itp.

Wszystkie te funkcje mogą usprawnić proces odpowiadania na zapytania klientów poprzez automatyczne sortowanie wiadomości e-mail według nadawcy.

Ponieważ na rynku dostępna jest szeroka gama klientów poczty e-mail, znalezienie tego, który idealnie odpowiada Twoim potrzebom, i oferowanie szerokiej gamy przydatnych funkcji, jest zniechęcającym zadaniem, zwłaszcza jeśli potrzebujesz lekkiego programu, który nie spowolni Twojego komputera .

W tym artykule zajmiemy się najlepszymi klientami poczty e-mail istniejącymi na rynku w 2019 r., Które ledwo wpływają na procesor komputera, a jednocześnie oferują szeroki zakres funkcji.

5 najlepszych klientów poczty e-mail działających na komputerach o niskiej specyfikacji

1

Mailbird

Mailbird - lekkie klienty e-mail

To oprogramowanie jest niezwykle przydatnym narzędziem poczty e-mail, które oferuje szeroki zakres funkcji, ma świetny interfejs przyjazny dla użytkownika, a także jest lekki.

Jeśli chodzi o interfejs użytkownika, Mailbird oferuje wyraźny, dobrze wyglądający i łatwo dostępny pulpit nawigacyjny, który daje moc, aby dostosować każdy jego aspekt.

Możesz także łatwo zintegrować swojego Mailbirda z innymi aplikacjami, takimi jak Google Suite i innymi. Pozwala to jeszcze bardziej rozszerzyć możliwości klienta poczty e-mail.

Możesz łatwo skonfigurować skróty klawiaturowe, pozwalając na uruchamianie poleceń bez dotykania myszy, przeciągania i upuszczania dowolnego elementu.

Za pomocą dwóch kluczy Mailbird może uruchamiać, zatrzymywać i edytować każdy aspekt procesu tworzenia, zarządzania i dostarczania ważnych wiadomości e-mail.

Korzystając z funkcji wyskakujących okienek tego oprogramowania, możesz szybko odczytać wszystkie otrzymane wiadomości e-mail, przechowywać otrzymane dane, a także odpowiadać — wszystko z jednego wyskakującego ekranu.

Korzystając z narzędzia szybkiego reagowania zawartego w Mailbird, możesz nadal korzystać z innych opcji poza wyskakującym oknem, co ułatwia sortowanie długich list e-mail i odpowiednie zarządzanie nimi.

Jeden ważny aspekt zarządzania wiadomościami e-mail — ich sortowanie — staje się jeszcze ważniejszy, ponieważ liczba otrzymywanych wiadomości e-mail rośnie z dnia na dzień.

Bardzo ważne jest, aby mieć szybki i skuteczny dostęp do informacji z wiadomości e-mail, dlatego Mailbird ma niesamowite możliwości sortowania wiadomości e-mail.

Możesz kategoryzować każdy e-mail, używając różnych kolorów i nazw etykiet. Możesz tworzyć własne etykiety lub wybrać jedną z dostępnych wbudowanych opcji.

Napisaliśmy również szczegółową recenzję Mailbird. Sprawdź to, aby dowiedzieć się więcej o tym kliencie e-mail.

Dzięki bezpłatnej wersji Mailbirda możesz używać go tylko do użytku osobistego, ale nadal oferuje on obsługę wielu kont (IMAP, POP3), dostęp do bardzo przydatnego menedżera kontaktów, a także obsługuje inne aplikacje innych firm.

Dzięki Mailbird Pro masz dostęp do wszystkich funkcji dostępnych w darmowej wersji, a także dodawane są bardziej przydatne funkcje.

Niektóre z kluczowych funkcji obejmują:

 • Opcja wysyłania wiadomości e-mail o określonej godzinie lub dacie
 • Obsługuje nieograniczoną liczbę kont e-mail
 • Podgląd funkcji dla wszystkich załączników
 • Profesjonalne wsparcie dla wszystkich twoich problemów

Wybór redaktorów
logo aplikacji klienta poczty mailbird
Mailbird

 • Integracja z mediami społecznościowymi
 • Przyjazny interfejs użytkownika
 • Dostępna darmowa wersja

Pobierz teraz Mailbird za darmo
2)

Klient eM

Klient eM - klienci e-mail o dużej wadze

Klient eM to kolejna świetna, lekka opcja oprogramowania do obsługi poczty e-mail, która pozwala bezproblemowo zarządzać bazami danych e-mail. Oferuje świetne efekty wizualne i łatwe do zrozumienia wrażenia.

Ze względu na bezproblemową integrację z innymi klientami poczty e-mail, takimi jak Gmail, Exchange i Outlook, eM Client jest jedną z najlepszych opcji oprogramowania na rynku, zbliżoną do prezentowanego powyżej oprogramowania o nazwie Mailbird.

Możesz łatwo przenosić skomplikowane harmonogramy z kalendarza, a także dodawać kontakty z oprogramowania innych firm, dzięki czemu nie musisz się martwić, że dane nie będą kompatybilne.

Skorzystaj z jednego z tych narzędzi do migracji poczty e-mail, aby szybko przełączać się z jednego klienta do drugiego.

Niektóre z najważniejszych funkcji klienta eM obejmują:

 • Zintegrowana aplikacja czatu kompatybilna z dowolną inną usługą czatu
 • Automatycznie tłumacz e-maile
 • Ustaw opóźnione czasy wysyłania wiadomości e-mail
 • Szyfrowanie PGP, które oferuje bezpieczne środowisko

Warto zauważyć, że darmowa wersja eM Client oferuje przydatny zestaw narzędzi, które ułatwiają zarządzanie e-mailami i łatwiejsze zadanie, ale jest ograniczony tylko do 2 kont e-mail.

W wersji Pro klient eM zapewnia dostęp do nieograniczonej liczby kont e-mail, wsparcie VIP, a także prawa do licencji komercyjnych, dzięki czemu możesz korzystać z tej aplikacji dla firmy.

 • Pobierz teraz eM Client

3)

Nietoperz!

Nietoperz ! - lekki klient poczty elektronicznej

Jest to niezwykle lekki klient poczty e-mail, który jest certyfikowany do użytku w systemie Windows 10, ale nie ma wymagań systemowych, dzięki czemu można go uruchomić na dowolnym komputerze, bez względu na specyfikację sprzętu.

To oprogramowanie zostało zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie poczty e-mail, z niewiarygodnie potężnymi możliwościami szyfrowania.

Nietoperz! chroni informacje za pomocą warstwowego procesu szyfrowania, który zawiera wiele strumieni szyfrowania. Możesz zatrzymać wszystkie zaszyfrowane pliki na dysku lub zabezpieczyć komputer podczas komunikacji za pośrednictwem poczty e-mail z szyfrowaniem end-to-end (E2EE).

Dodaj dodatkową warstwę bezpieczeństwa do swoich e-maili dzięki tym dodatkowym narzędziom do szyfrowania e-maili.

Nietoperz! doskonale współpracuje z każdym dostawcą poczty e-mail, który przechowuje wiadomości w chmurze, i oferuje opcję przechowywania wszystkich wiadomości e-mail na komputerze lokalnym / dysku twardym / nośniku danych USB.

Poza trzema warstwami szyfrowania, które obejmują cenne informacje, przechowywanie danych przechowywanych na lokalnym dysku twardym nie pozwala „atakującym” na dotarcie do nich zdalnie lub lokalnie.

Jedna z najlepszych cech The Bat! jest fakt, że liczba kont e-mail, które można połączyć za pośrednictwem tej aplikacji, jest nieograniczona (protokoły IMAP, POP, MAPI).

Otrzymujesz również nieograniczone możliwości przechowywania danych, więc nigdy nie musisz się martwić o utratę danych lub brak miejsca na ich przechowywanie.

Korzystając z tego oprogramowania, możesz mieć pewność, że Twoje dane są chronione za pomocą szyfrowania wielopoziomowego i warstwowego, a także możesz używać wielu kont e-mail i zarządzać nimi z jednego prostego i łatwego do zrozumienia pulpitu nawigacyjnego.

Inne ważne funkcje znalezione w The Bat! zawierać:

 • Pełna obsługa PGP, GnuPG i S / MIME
 • Bardzo przydatny system filtrowania, który pozwala z łatwością wstępnie sortować wiadomości e-mail
 • Wbudowana przeglądarka HTML
 • Funkcje pobierania obrazu, które można łatwo dostosować i skonfigurować do własnych potrzeb
 • Wbudowana książka adresowa
 • Świetnie wyglądające szablony
 • Selektywne pobieranie wiadomości
 • Subskrypcja kanału RSS

Pobierz The Bat!

4

Poczta

Mailspring - lekkie klienty e-mail

Mailspring to kolejna świetna lekka opcja oprogramowania, która pozwala zarządzać każdym aspektem bazy danych e-mail.

To oprogramowanie zostało zaprojektowane z myślą o szybkości przetwarzania, dzięki czemu jest realną opcją dla oprogramowania, które przedstawiliśmy powyżej.

Jedną z niewielu wad korzystania z tego oprogramowania jest fakt, że musisz utworzyć konto Mailpring, aby móc korzystać z aplikacji.

Po wykonaniu tej czynności uzyskasz dostęp do łatwego do zrozumienia pulpitu nawigacyjnego, który przeprowadzi Cię przez każdy etap procesu. Najpierw musisz wybrać jednego z dostawców poczty e-mail z listy — Gmail, Yahoo itp., A następnie użyć zapisanych haseł z komputera, aby łatwo się zalogować.

Oto niektóre z najważniejszych funkcji programu Mailspring:

 • Obsługuje wiele kont e-mail (IMAP i Office 365)
 • Może być używany z urządzeniami dotykowymi
 • Można ustawić zaawansowane skróty za pomocą niestandardowych klawiszy
 • Niezwykle szybkie narzędzie wyszukiwania
 • Ujednolicona skrzynka odbiorcza — dostęp do wszystkich kont e-mail i ich modyfikacja można uzyskać z jednej skrzynki odbiorczej
 • Może dać ci potwierdzenia odbioru wysłanych wiadomości e-mail, a także śledzenie linków
 • Świetne konfigurowalne motywy i układy

Jedną z najbardziej przydatnych funkcji programu Mailspring jest jego niezwykle wydajna wyszukiwarka.

Możesz użyć tej funkcji do przeszukiwania zawartości wiadomości, wyszukiwania wielu fraz jednocześnie, według określonej etykiety lub folderu lub za pomocą fraz typu saerch w stylu Gmaila, takich jak: „is: nieprzeczytane”, „has: załącznik” itp.

Mailspring zawiera również świetny edytor podpisów, który pozwala tworzyć i dostosowywać każdy aspekt podpisu, aby właściwie reprezentował Ciebie lub Twoją firmę, a nawet możesz dołączać do niego obrazy.

Dzięki tym narzędziom wyróżnisz swój podpis e-mailem w tłumie.

Możesz użyć tego oprogramowania do automatycznego tłumaczenia wiadomości e-mail na języki hiszpański, rosyjski, chiński uproszczony, francuski i niemiecki — wszystko z poziomu tego samego ekranu.

To oprogramowanie automatycznie wykrywa również język, w którym piszesz, i dostosowuje funkcje sprawdzania speck, bez konieczności ręcznej modyfikacji ustawień.

Darmowa wersja tego oprogramowania ma szeroki zakres funkcji, ale liczba przypadków, w których można z nich korzystać, jest ograniczona.

Na przykład możesz ustawić ograniczoną liczbę przypomnień o harmonogramie i odłożyć wiadomości na określony czas.

Mimo że darmowa wersja ma swoje ograniczenia, wciąż może oferować świetne rozwiązania.

Mailspring Pro Edition zawiera wszystkie funkcje znalezione w darmowej edycji, a także dodaje:

 • Nieograniczona liczba przypomnień o harmonogramach
 • Nieograniczona liczba odłożonych wiadomości
 • Czytaj potwierdzenia — pozwala zobaczyć, kiedy wysłany e-mail został przeczytany
 • Śledzenie linków — pozwala zbierać dane dotyczące sposobu, w jaki klienci angażują się w twoje treści
 • Świetne szablony szybkich odpowiedzi — pozwala uniknąć ponownego wpisywania tych samych powtarzających się wiadomości e-mail za każdym razem, tworząc szablon raz i używając go w dowolnym momencie

Pobierz Mailspring

5

Sylpheed

Sylpheed - lekkie klienty e-mail

Sylpheed to kolejna świetna lekka opcja oprogramowania, która ma mniej funkcji niż inne opcje przedstawione w tym artykule. Ale narzędzie nadal ma pełen zakres możliwości nowoczesnego klienta poczty e-mail.

Poza tym, że nie ma wbudowanego bloatware, to oprogramowanie ma oldschoolowy interfejs użytkownika, który jeszcze bardziej zmniejsza moc obliczeniową komputera.

Oto niektóre z najlepszych funkcji Slypheed:

 • Łatwy do zrozumienia interfejs użytkownika, który jest stale ulepszany
 • Łatwe skróty klawiaturowe dla szybkiego przetwarzania
 • Doskonale zorganizowane elementy konfiguracji — daje łatwy dostęp do dostosowania każdego aspektu oprogramowania
 • Architektura zbudowana na języku C.
 • Świetne opcje filtrowania i wyszukiwania
 • Może łatwo tworzyć kopie zapasowe, migrować i przetwarzać wiadomości
 • Stabilność — nawet w przypadku awarii oprogramowania dane pozostają nienaruszone
 • Świetna kontrola poczty spamowej — automatycznie uczy się właściwości spamu i odpowiednio reaguje
 • Obsługa POP3, IMAP4rev1, SMTP, NNTP, IPv6
 • Funkcje bezpieczeństwa — GnuPG, SSl / TLSvl

Pobierz Slypheed

Wniosek

W tym artykule zbadaliśmy jedne z najlepszych lekkich programów klienckich, które zaspokoją Twoje podstawowe potrzeby w zakresie zarządzania pocztą e-mail, a także oferują szeroki zakres innych przydatnych funkcji, takich jak szyfrowanie warstwowe, potwierdzenia odczytu, planowanie, przesyłanie kontaktów, bezproblemowa kompatybilność z innym oprogramowaniem itd.

Chcielibyśmy dowiedzieć się, której z tych 5 opcji wybrałeś.

Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji