5 najlepszych konsol do gier Linux do sprawdzenia

W ciągu ostatnich kilku lat granie było główną przeszkodą dla platformy Linux. Po uruchomieniu na początku lat 90. system operacyjny typu open source miał trudności z konkurowaniem na arenie gier przez dziesięciolecia. Dzięki znaczącym aktualizacjom w ostatnich latach, gry na Linuksie uległy poprawie.

Steam i Feral Interactive to jedne z najlepszych cyfrowych platform dystrybucyjnych, które poczyniły ogromne postępy w zakresie poprawy komfortu gry gracza w Linuksie. Ze swojej strony Steam zbudował szereg konsol do gier w ramach rodziny Steam Machines. U podstaw maszyn Steam znajdują się komputery, które pełnią podwójną rolę konsoli do gier. Oprócz maszyn Steam na rynku dostępne są już inne konsole do gier Linux. Bez zbędnych ceregieli sprawdźmy niektóre z tych konsol.

Maszyna Steam Alienware

Maszyna Steam Alienware

Jeśli szukasz wciągających wrażeń z gry z szerokim wyborem gier w pełnej rozdzielczości 1080p HD na telewizorze, to maszyna Steam Alienware jest dobrym wyborem. Konsola zawiera wysokowydajną kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX GPU 2 GB GDDR5 i procesory Intel Core. Gracze mogą również mieć całościowe sterowanie grami za pomocą kontrolera Steam dostarczanego z konsolą.

Konsola, wydana w listopadzie 2015 r. Przez Alienware, umożliwia także strumieniowe przesyłanie gier Steam do telewizora z sieci domowej. Gracze mogą uzyskać szybki dostęp do ogromnej biblioteki gier Steam, rozrywki i społeczności graczy na całym świecie, nawet bez opłaty członkowskiej.

Maingear DRIFT

Maingear DRIFT

Maingear DRIFT łączy w sobie najnowszy sprzęt firmy Intel, Nvidia i AMD, aby zapewnić gry ultra HD w salonie. Konfigurowalna konsola do gier ma aluminiową obudowę o jednolitym korpusie, która zapewnia taką samą moc jak pełny komputer stacjonarny.

Przechowywanie gier często wymaga ogromnej pojemności pamięci. Ale dzięki Maingear DRIFT przechowywanie nie musi być jednym z twoich zmartwień. Konsola oferuje kilka opcji przechowywania, w tym dwa dyski SSD i duży dysk twardy. Jeśli te opcje nie są wystarczające, możesz zaktualizować konsolę, aby uzyskać bogatszą bibliotekę gier.

Maingear, producent konsoli, zaprojektował urządzenie do gier o małej obudowie i zamkniętym obiegu chłodzenia cieczą, które nie wymagają konserwacji. Konsola ma również imponujący przepływ powietrza. Użytkownicy będą mogli spersonalizować kolor konsoli za pomocą lakieru samochodowego Maingear. DRIFT, oparty na Steam OS firmy Valve, zapewnia doskonałą wydajność dla graczy z płynnym interfejsem. DRIFT można kupić w Maingear za 1099 USD.

Materiel.net Steam Machine

Materiel

Materiel.net Steam Machine ma nowoczesną architekturę, która zapewnia graczom imponujące wrażenia wizualne HD. Obsługiwana przez Steam OS, Steam Machine pozwala graczom uruchamiać gry Steam na telewizorze. Konsola zapewnia również użytkownikom możliwość udostępniania treści, w tym muzyki i filmów.

Maszyna Steam jest wyposażona w procesory Intel Core I5 ​​i NVIDIA GTX 960. Skalowalność oznacza również, że możesz uaktualnić kartę graficzną, pamięć RAM, procesor i pamięć masową, aby cieszyć się najnowszymi grami. Konsolę można zamówić na stronie Materiel.net.

Zeskanuj 3XS ST

Zeskanuj 3XS ST

3XS Systems ściśle współpracował z Valve i NVIDIA, aby opracować konsolę do gier z serii ST, niewielkiego komputera do gier zbudowanego tak, aby zajmował mało miejsca w salonie. W porównaniu z tradycyjnymi konsolami do gier, Scan 3XS ST jest cichszy i ma tylko jedną czwartą wielkości komputera, o wymiarach 382 x 105 x 350 mm.

Użytkownicy mogą również dostosować system serii ST za pomocą różnych układów GPU, procesorów, pamięci RAM i urządzeń pamięci dostępnych dla konsoli. Możesz zaczepić konsolę do gier ze Scan.

Zotac NEN

ZOTAC NEN

NEN to elegancka maszyna Steam o dyskretnej formie. Wydana w listopadzie 2015 roku przez Zotac, konsola do gier jest zasilana czterordzeniowym procesorem Intel Core i5-6400T Skylake szóstej generacji oraz sprzętem graficznym NVIDIA GeForce GTX 960. Podobnie jak inne konsole do gier, NEN jest wyposażony w kontroler do obsługi szerokiej gamy gier, w tym strzelanek FPS i gier strategicznych w czasie rzeczywistym. Konsola do gier zawiera także podwójne trackpady, dotykowe HD, dwustopniowe wyzwalacze i przyciski tylnego uchwytu.

Podczas gdy Windows pozostaje de facto platformą do gier, Linux chce teraz nadrobić zaległości w tych konsolach do gier. Jeśli istnieje inny sprzęt konsoli do gier Linux niewymieniony powyżej, poinformuj nas o nim w komentarzach poniżej.

Link do głównej publikacji