5 najlepszych klientów e-mail dla seniorów, którzy natychmiast rozpoczną wysyłanie wiadomości e-mail

Więc w dniu urodzin podarowałeś dziadkom komputer, a może zafundowali sobie nowy. Dla seniorów nauka korzystania z komputera i Internetu to nie tylko zabijanie nudy, ale także sposób na pozostanie w kontakcie z rodziną i przyjaciółmi. O tak, nie zapominajmy o wnukach.

W tym wieku nauka umiejętności obsługi komputera nie jest trudnym zadaniem, zwłaszcza gdy całe oprogramowanie jest tworzone z myślą o użyteczności. To samo dotyczy również usług internetowych — na przykład wiadomości e-mail.

Internetowe usługi e-mail są dla wielu łatwe w użyciu. Możesz skonfigurować adres e-mail i nauczyć seniorów, jak go używać, a łapanie ich jest szybsze niż Ty. Jednak korzystanie z internetowych usług e-mail ma swoje wady.

To tutaj klienci poczty e-mail ułatwiają wszystkim. Od początkujących przez seniorów po profesjonalistów, klienci poczty e-mail to świetny sposób na wysyłanie i odbieranie wiadomości e-mail na komputerze bez konieczności otwierania przeglądarki za każdym razem, aby sprawdzić, czy są nowe wiadomości e-mail.

Klienci poczty e-mail mogą uporządkować skrzynkę odbiorczą, odfiltrowywać spam i wiadomości phishingowe oraz oferują elastyczność zarządzania wieloma wiadomościami e-mail z jednego okna.

Klientów poczty e-mail dla systemu Windows nie brakuje. Jednak jeśli chodzi o starszych obywateli, musisz wybrać klienta, który oferuje intuicyjny interfejs i nie przytłacza nowego użytkownika mnóstwem funkcji.

W tym artykule przyjrzymy się najlepszemu klientowi poczty e-mail dla seniorów, aby w krótkim czasie uczyć się i korzystać z jednego lub wielu kont e-mail ze swojego komputera.

Z tych wszystkich klientów poczty e-mail można korzystać bezpłatnie. Jeśli potrzebujesz więcej funkcji, zawsze możesz uaktualnić do wersji premium do użytku komercyjnego.

  • Przeczytaj także: 6 najlepszych programów do pobierania e-maili do zbierania adresów e-mail

Najlepsi klienci e-mail dla seniorów

1

Klient eM

Klient eM

  • Cena £ — Darmowy / Pro 49,95 USD

eM Client to wieloplatformowy klient poczty elektronicznej dostępny dla użytkowników Windows i Mac. Dla większości osób wystarczająca jest darmowa wersja z obsługą dwóch kont e-mail. Jeśli chcesz więcej, istnieje wersja Pro tego samego.

Interfejs użytkownika jest intuicyjny i nawet dla pierwszego użytkownika nie wydaje się przytłaczający. Ze względów bezpieczeństwa obsługuje szyfrowanie PFP w celu wysyłania zaszyfrowanych wiadomości e-mail. Możesz także wykonać kopię zapasową wiadomości e-mail offline podczas pracy nad nimi.

Do klienta można podłączyć dowolnego dostawcę usług e-mail obsługującego technologie pocztowe IMAP, Exchange, Office 365, POP i SMTP. Ponadto eM Client obsługuje kilka aplikacji biznesowych, w tym Google Talk, Jabber lub dowolną inną usługę opartą na XMPP.

Dzięki eM Client możesz zarządzać kontaktami na wiele sposobów, w tym kategoryzacją, obszernym polem, łączeniem kontaktów i automatyczną deduplikacją w celu usunięcia zduplikowanych kontaktów.

Rozbudowana funkcja zarządzania kalendarzem w kliencie e-mail pozwala dostosować interfejs, synchronizować dane kalendarza z usług takich jak Gmail i iCloud oraz wysyłać zaproszenia na spotkanie, aby upewnić się, że wszyscy w zespole są na tej samej stronie. Od ustawienia przypomnienia do prognozy pogody menedżer kalendarza klienta eM może to wszystko zrobić.

eM Client to doskonały klient poczty e-mail zarówno dla zwykłych użytkowników, profesjonalistów, jak i seniorów poszukujących prostego, ale skutecznego rozwiązania, które może zaoferować więcej w razie potrzeby bez zaśmiecania doświadczenia użytkownika.

    — Pobierz em Client Premium Edition

  • Przeczytaj także: 4 najlepsze narzędzia do migracji poczty e-mail, aby bezpiecznie przełączać klientów e-mail

2)

Mailbird

MailBird

  • Cena £ — Darmowy / Pro 7,2 USD rocznie / 23,7 USD życia

Począwszy od zarządzania wieloma kontami e-mail, odfiltrowywania spamu i złych wiadomości e-mail po oferowanie integracji aplikacji biznesowych, Mailbird może to wszystko zrobić. Jest to bezpłatny klient poczty e-mail, który jest również dostępny w wersji Pro dla użytkowników biznesowych i komercyjnych.

Integracja Mailbird z aplikacją biznesową taką jak WhatsApp, Kalendarz Google, Dropbox, Twitter, EverNote, Slack, Facebook i inne sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie do użytku korporacyjnego i komercyjnego. Jednak dla zwykłych użytkowników Mailbird oferuje wystarczająco dużo, abyś mógł usiąść.

Zunifikowana skrzynka odbiorcza umożliwia zarządzanie wiadomościami e-mail z wielu kont e-mail w jednym miejscu. W celu dostosowania umożliwia zmianę koloru, motywów i dostosowanie wyglądu do nastroju lub motywu pulpitu. Aby uszeregować priorytety wiadomości e-mail na podstawie ich znaczenia, możesz odłożyć dowolny e-mail na później.

Oferuje również funkcje, takie jak Speed ​​Reader, do przesyłania wiadomości e-mail; niestandardowe dźwięki dla przychodzących wiadomości e-mail i powiadomień; Linkedin Lookup pozwala połączyć się z usługą bezpośrednio ze skrzynki odbiorczej; wyszukiwanie załączników, tak jak w Gmailu, a nawet lepiej. Dark Theme pozwoli ci swobodnie pracować w cichych godzinach nocnych, a obsługa wielu języków z funkcją tłumaczenia, aby wymienić tylko kilka.

Jeśli zastanawiasz się, bezpłatna wersja nie obsługuje nieograniczonego konta e-mail, nie ma funkcji takich jak Drzemka e-mail, Speed ​​Reader, szybki podgląd załączników, priorytetowe wsparcie i licencja do użytku komercyjnego.

Mailbird to solidny, szybki, stabilny e-mail bez zbędnych dodatków. Darmowa wersja jest wystarczająca dla większości ludzi, podczas gdy wersja premium oferuje wiele funkcji dla właścicieli firm i organizacji.

    —  Pobierz teraz Mailbird Lite

  • Przeczytaj także: 5+ najlepszy program antywirusowy dla Yahoo Mail do ochrony e-maili

3)

Thunderbird

Thunderbird

  • Cena £ — Wolny

Thunderbird (wcześniej znany jako Mozilla Thunderbird) to klient poczty e-mail typu open source, który jest jednym z najpopularniejszych bezpłatnych klientów poczty e-mail na świecie dla użytkowników systemu Windows. Thunderbird ma wszystkie funkcje, których potrzebujesz od klienta e-mail, a jeśli chcesz więcej, zawsze jest wtyczka rozszerzająca funkcjonalność klienta e-mail.

Thunderbird jest łatwy w użyciu dla wielu. Jednak w przypadku seniorów lub osób, które wcześniej nie korzystały z klienta poczty e-mail, może być potrzebnych kilka lekcji instruktażowych. Użytkownik może dostosować wygląd programu do swoich upodobań.

Możesz skonfigurować nieograniczoną liczbę kont e-mail w Thunderbird, o ile obsługują one ustawienia IMAP, SMTP i SSL / TLS. Konfiguracja klienta pocztowego jest łatwa. Wystarczy wpisać adres e-mail i hasło oraz uwierzytelnić Thunderbird, aby uzyskać dostęp do poczty e-mail od usługodawcy.

Thunderbird oferuje nawet możliwość dodawania i obsługi niestandardowych adresów e-mail z poziomu pulpitu nawigacyjnego. Zarządzanie kontaktami jest również łatwe. Możesz edytować stare kontakty lub dodawać nowe z danymi osobowymi, takimi jak zdjęcie, urodziny i inne informacje kontaktowe, aby zachować aktualność.

Funkcje przypomnienia o załącznikach szukają słowa załącznika w wiadomości e-mail i przypominają użytkownikowi, jeśli zapomną załączyć jakiekolwiek pliki i spróbują wysłać wiadomość e-mail. Aby utrzymać ciągłość rozmowy, Thunderbird oferuje integrację usług czatu w aplikacji, która współpracuje z Facebookiem, Google Talk, IRC, Twitter i innymi usługami czatu opartymi na XMPP.

Co więcej? Możesz przeszukiwać Internet bez wychodzenia z klienta pocztowego, filtrować wiadomości e-mail za pomocą paska szybkiego filtrowania, wyszukiwać wszystkie pobrane wiadomości e-mail, archiwizować wiadomości, być informowanym o tym przez menedżera aktywności, menedżera dodatków do zarządzania dodatkami innych firm, solidną prywatność i Funkcja Nie śledź, ochrona przed atakami typu phishing i inne.

Thunderbird jako darmowy klient oferuje funkcje, które są dostępne tylko w niektórych klientach e-mail premium. Jest szybki, darmowy i jeden z najbardziej stabilnych klientów pocztowych dostępnych do użytku.

Pobierz Thunderbird 

  • Przeczytaj także: 3 najlepsze filtry antyspamowe dla Thunderbirda, aby utrzymać czystość skrzynki odbiorczej

4

IncrediMail

IncrediMail

  • Cena £ — Wolny

IncrediMail nie jest dla wszystkich. Jest darmowy, przyjemny w użyciu i oferuje wiele funky kolorów, emotikonów i efektów 3D. Dla seniorów, którzy chcieliby wysłać e-mailem do wnuków, jest to prawdopodobnie jeden z najlepszych klientów e-mail. Chodzi o to, aby e-mail wyglądał atrakcyjnie.

IncrediMail umożliwia udostępnianie zdjęć w wiadomości e-mail, dekorowanie wiadomości w tle, udostępnianie śmiesznych emotikonów i wysyłanie do każdego uroczej animowanej kartki pocztowej. Interfejs użytkownika jest również prosty i łatwy w użyciu.

Jeśli chcesz więcej dostosowywać, możesz wybierać spośród różnych zabawnych animowanych postaci zwanych powiadomieniami i wyświetlać je na ekranie po otrzymaniu nowej wiadomości e-mail. Aplikacja e-mail uruchamia się automatycznie podczas uruchamiania, więc nie musisz jej uruchamiać za każdym razem ręcznie.

IncrediMail ma bogatą kolekcję wbudowanych obrazów tła do tworzenia spersonalizowanych wiadomości e-mail lub znalezienia karty Ecard, która życzy komuś na urodziny lub specjalne okazje z biblioteki IncrediMail. Funkcja efektów 3D zamienia e-mail w ekscytujące obiekty 3D, takie jak latający papier lub żaglówka itp., Aby uczynić go magicznym.

IncrediMail to przyzwoity klient poczty e-mail, a dzięki wszystkim oferowanym funkcjom nie ma wątpliwości, że został skierowany do użytkowników, którzy chcą wysyłać wiadomości e-mail do swoich dzieci lub wnuków z osobistym akcentem.

Pobierz IncrediMail 

  • Przeczytaj także: 5 najlepszych programów do wyszukiwania e-maili na rok 2019

5

Poczta systemu Windows

Poczta systemu Windows

  • Cena £ — Wolny

Komputery z systemem Windows 10 są fabrycznie zainstalowane z własnym klientem poczty e-mail firmy Microsoft. Jest to prosty klient poczty e-mail, który jest wstępnie zainstalowany i umożliwia połączenie z nim wielu kont e-mail.

Interfejs użytkownika jest prosty, ale elegancki. Poczta ma opcję Focus Inbox, która pozwala oddzielić ważne wiadomości e-mail od wiadomości społecznościowych i promocyjnych. Możesz przeczytać e-maile społecznościowe i promocyjne w drugiej zakładce.

Aplikacja Mail zawiera także funkcje zarządzania kalendarzem i kontaktami. Możesz dodatkowo dostosować aplikację Mail za pomocą opcji personalizacji, aby zmienić kolor motywu, obrazy tła oraz folder i przestrzeń do przesyłania wiadomości. Możesz także skonfigurować automatyczne odpowiedzi na wybrane konto, dodać podpis, zmienić ustawienia zabezpieczeń e-mail i powiadomień.

Poczta systemu Windows to właściwy wybór, jeśli nie chcesz zbyt wielu funkcji w kliencie poczty e-mail lub nie chcesz pobierać nowego klienta poczty e-mail i możesz nieco kompromisować, jeśli nie masz tak dobrych funkcji organizacyjnych.

Wniosek

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy szukasz klienta e-mail dla seniorów, wszystkie klienty e-mail z tej listy oferują użytkownikom wyjątkowo przyjazny interfejs użytkownika. Te klienty poczty e-mail nie przytłaczają nowych użytkowników wszystkimi zaawansowanymi funkcjami, chyba że są wymagane.

Wybierając dowolnego klienta poczty e-mail dla nowych użytkowników, należy wziąć pod uwagę oferowane funkcje zabezpieczeń, aby zapobiec atakom typu phishing i wiadomościom spamowym docierającym do użytkowników narażonych na cyberprzestępstwa.

Link do głównej publikacji