5 najlepszych darmowych programów do tworzenia witryn internetowych dla systemu Windows 10

Oprogramowanie do tworzenia witryn umożliwia projektowanie witryn. Niektórzy doświadczeni programiści mogliby prawdopodobnie zaprojektować podstawową stronę internetową, wprowadzając HTML (Hypertext Markup Language) w edytorze tekstu, a następnie przesyłając pliki do hosta witryny ISP za pomocą programu FTP (File Transfer Protocol).

Jeśli jednak nigdy wcześniej nie projektowałeś witryny, lepiej skorzystać z oprogramowania do tworzenia witryn, które zapewnia narzędzia potrzebne do skonfigurowania witryny. Chociaż aplikacje do projektowania stron internetowych stają się coraz bardziej rozpowszechnione, nadal istnieje wiele darmowych programów do tworzenia witryn internetowych dla systemu Windows.

Istnieją dwa rodzaje oprogramowania do tworzenia witryn internetowych dla systemu Windows. Niektóre programy do projektowania stron internetowych są edytorami HTML, w których można ręcznie wpisywać HTML i wybierać opcje znaczników z ich pasków narzędzi i menu. Edytory WYSIWYG (to, co widzisz, to to, co dostajesz) to narzędzia do tworzenia witryn, za pomocą których możesz projektować witryny, przeciągając i upuszczając elementy strony na strony bez wprowadzania HTML.

Edytory WYSIWYG są prawdopodobnie lepszym oprogramowaniem dla użytkowników, którzy nigdy wcześniej nie projektowali stron internetowych. To jedne z najlepszych darmowych edytorów WYSIWYG i HTML dla systemu Windows 10.

Oprogramowanie do tworzenia stron internetowych do użycia w 2018 roku

1

Mobirise (zalecane)

mobirise

Mobirise to nowatorska aplikacja do tworzenia witryn dla systemu Windows, za pomocą której można skonfigurować zarówno witryny stacjonarne, jak i mobilne. Jest to prawie całkowicie edytor WYSIWYG, idealny dla każdego, kto musi założyć witrynę bez wprowadzania kodu HTML lub JavaScript. Mobirise to także bezpłatna aplikacja internetowa, którą można dodać do systemu Windows (XP do 10) i platform Mac z tej strony internetowej.

Mobirise to prosta i całkowicie wizualna aplikacja do budowania witryn z uproszczonym interfejsem użytkownika. Oprogramowanie zapewnia swoim użytkownikom szeroki wybór bloków tematycznych do projektowania stron internetowych. Na przykład oprogramowanie zawiera bloki formularzy, obrazów filmy, menu, nagłówki, stopki, suwaki, liczniki i wiele innych.

Użytkownicy mogą następnie edytować zawartość bloku i dostosowywać parametry. Ponadto strona internetowa oprogramowania zawiera również różne szablony Mobirise, za pomocą których możesz konfigurować strony internetowe. Po skonfigurowaniu witryny możesz zoptymalizować ją pod kątem treści mobilnych i opublikować witrynę na różnych platformach. Tak więc projektowanie stron internetowych to bułka z masłem, gdy korzystasz z Mobirise.

    — Pobierz teraz Mobirise  

  • PRZECZYTAJ TAKŻE: 12 najlepszych narzędzi do tworzenia stron docelowych dla udanego biznesu online

2)

PageBreeze

PageBreeze to przede wszystkim w pełni funkcjonalne oprogramowanie do tworzenia witryn WYSIWYG, ale można go również używać jako edytora HTML. Oprogramowanie zawiera zarówno wersję bezpłatną, jak i PageBreeze 5.0 Professional, która jest teraz dostępna w sprzedaży po obniżonej cenie 29,95 USD.

Główną różnicą między wersjami jest to, że PageBreeze Professional ma rozszerzoną obsługę edycji plików PHP i HTML oraz umożliwia użytkownikom wstawianie Flasha i iFrame za pomocą edytora wizualnego. PageBreeze jest kompatybilny z większością platform Windows i możesz zapisać instalator darmowej wersji, naciskając Pobieranie przycisk na tej stronie.

Wspaniałą rzeczą w PageBreeze jest to, że jest to prawie hybrydowy pakiet edytora WYSIWYG 2-w-1 i HTML. Oprogramowanie umożliwia łatwe przełączanie z trybu wizualnego na kartę źródłową HTML, aby w razie potrzeby zmodyfikować określone tagi. Możesz szybko skonfigurować strony internetowe, wybierając jeden z licznych szablonów witryn oprogramowania lub wybierz jeden z szablonów witryny, a następnie otwórz go w PageBreeze.

Użytkownicy PageBreeze mogą wstawiać tabele, formularze, obrazy, hiperłącza i ramki iframe na stronach, wybierając odpowiednie opcje z menu oprogramowania. Zawiera także przydatne narzędzie do przeciągania i upuszczania formularzy do konfigurowania formularzy internetowych dla witryn. PageBreeze to elastyczne oprogramowanie do tworzenia witryn internetowych, za pomocą którego można szybko projektować witryny.

  • PRZECZYTAJ TAKŻE: Ponad 5 najlepszych usług hostingowych Windows do zdobycia w 2018 roku

3)

CoffeeCup HTML Editor

Filiżanka kawy jest jednym z najbardziej uznanych twórców stron internetowych, z którymi projektanci stron projektują witryny od lat 90. XX wieku. To oprogramowanie to edytor HTML zaprojektowany specjalnie dla twórców stron internetowych do edytowania kodu strony, ale wydawca ulepszył go o funkcje WYSIWYG. CoffeeCup ma darmową i zastrzeżoną wersję, która jest dostępna w cenie 49 USD.

CoffeeCup za 49 USD obejmuje wyłączną weryfikację HTML i CSS, bibliotekę znaczników, generator szybkich tabel i narzędzia do projektowania tabel. Możesz dodać darmową CoffeeCup do platform Windows od XP w górę, klikając Darmowy edytor HTML na tej stronie.

CoffeeCup to intuicyjny edytor HTML, który obsługuje wiele formatów plików i stron internetowych, takich jak HTML, PHP, VTM, CSS, HTML 5, XHTML 1, PL i XML. Użytkownicy CoffeeCup mogą wstawiać różne fragmenty do automatycznej obsługi kodu za pomocą edytora kodu oprogramowania, który obejmuje również podświetlanie składni HTML. Możesz automatycznie dodawać do swojej strony obraz, dźwięk, listę, tabelę, hiperłącze, łącze e-mail, ramkę i różne formatowanie tekstu, wybierając odpowiednie opcje z menu Wstaw i Formatuj w oprogramowaniu.

Oprogramowanie zawiera ponad 25 000 grafik i obrazów oraz 1000 ikon w stylu XP dla stron internetowych. Ponadto zapewnia ponad 30 konfigurowalnych motywów i układów strony. Tak więc ten edytor HTML ma prawie wszystkie narzędzia, których potrzebuje większość programistów.

  • PRZECZYTAJ TAKŻE: 6 najlepszych programów do e-mail marketingu, aby tworzyć wspaniałe kampanie

4

Alleycode

Alleycode to idealny edytor HTML do optymalizacji pod kątem wyszukiwarek internetowych, ponieważ można sprawdzić rankingi witryn i zoptymalizować metadane za pomocą oprogramowania. Jest to lekki program do tworzenia stron internetowych, który można uruchomić na większości platform Windows.

Kliknij Pobierz teraz link na tej stronie, aby zapisać instalator Alleycode na komputerze stacjonarnym lub laptopie.

Alleycode to edytor HTML zawierający pasek narzędzi z zakładkami, z którego można wybierać wspólne, tabelowe i formalne tagi HTML. Oprogramowanie zawiera kreatory czcionek, kotwic, tabel, CSS, właściwości i optymalizatora (meta treści) do prostego projektowania stron internetowych i optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Niestandardowe podświetlanie składni Alleycode zapewnia, że ​​HTML pozostaje czysty.

Najlepszą rzeczą w Alleycode jest prawdopodobnie jego widok synchroniczny, który wyświetla podgląd strony internetowej w czasie rzeczywistym bezpośrednio nad HTML. To oprogramowanie jest również dostarczane z podręcznikiem Szybki start, który zawiera przydatny przewodnik dotyczący projektowania witryn internetowych na dobry początek.

5

OpenElement

Jest to pakiet do tworzenia stron internetowych WYSIWYG, który ma atrakcyjny wygląd interfejsu użytkownika i wiele przydatnych narzędzi do projektowania stron internetowych. Możesz wykorzystać openElement konfigurować wielojęzyczne strony internetowe z responsywnymi projektami dla różnych urządzeń bez konieczności samodzielnego wprowadzania kodu HTML.

Możesz dodać to oprogramowanie do platform Windows od XP do 10, naciskając Darmowe pobieranie przycisk na tej stronie internetowej.

Kreator witryn openElement umożliwia projektowanie witryn poprzez przeciąganie i upuszczanie elementów lub obiektów na strony. Oprogramowanie zawiera niezliczone elementy stron dla stron, takie jak obraz, tabela, animacja Flash, wyskakujące menu, hiperłącza, galeria obrazów, przyciski formularzy, filmy HTML 5 i wiele innych. Użytkownicy mogą dalej dostosowywać elementy za pomocą kart Właściwości.

Kreator stron internetowych udostępnia różnorodne szablony, dzięki którym można szybko skonfigurować witrynę. Ponadto możesz przechowywać różne typy zawartości strony w bibliotece zasobów oprogramowania, co jest przydatne, jeśli chcesz dodać tę samą treść do wielu witryn.

Dzięki wielu elementom strony i narzędziom do projektowania openElements ma z pewnością większy zakres niż większość alternatywnych darmowych programów do tworzenia stron internetowych.

Jest to pięć darmowych kreatorów stron HTML i WYSIWYG, z którymi możesz projektować ekstrawaganckie strony. Są świetną alternatywą dla Dreamweaver i aplikacji do tworzenia witryn internetowych, takich jak Wix, które mają miesięczne subskrypcje.

Możesz także skonfigurować strony z edytorami HTML 5 zawartymi w tym przewodniku po oprogramowaniu.

Link do głównej publikacji