5 najlepszych darmowych i płatnych programów do tworzenia kopii zapasowych wiadomości e-mail w użyciu

Czy kiedykolwiek opróżniłeś kosz na śmieci, aby po kilku miesiącach uświadomić sobie, że usunąłeś e-maila z ważnymi informacjami, których pilnie potrzebujesz? Cóż, przytrafiło mi się to — i najbardziej frustrująca część; Google nie może pobrać wiadomości e-mail. I wtedy zdałem sobie sprawę, jak ważne jest posiadanie oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych wiadomości e-mail. Trudno powiedzieć, jak długo Google przechowuje usunięte e-maile na swoim serwerze.

Niektórzy spekulują nie więcej niż 30 dni, inni nie dłużej niż 90 dni, a większość nawet nie ma pojęcia. Dlatego zaleca się posiadanie oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych wiadomości e-mail, aby zachować bezpieczeństwo. Oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych wiadomości e-mail ma wszystko, czego potrzebujesz, aby sprostać potrzebom tworzenia kopii zapasowych, i są niezwykle łatwe w użyciu. W tym podsumowaniu wyróżnimy 5 najlepszych bezpłatnych i płatnych narzędzi do obsługi kopii zapasowych e-mail.

Powiązane: Jak zaimportować pocztę Outlook Express do programu Outlook 2010

5 najlepszych darmowych i płatnych programów do tworzenia kopii zapasowych e-maili

Przydatna kopia zapasowa (zalecane)

poręczne kopie zapasowe systemu Windows 10

Handy Backup zapewnia kilka typów kopii zapasowych, dzięki czemu można go używać do różnych celów. Dzięki niemu możesz zawsze wykonać kopię zapasową pliku, folderu lub czegokolwiek, co chcesz wykonać kopię zapasową bez konieczności tworzenia kopii zapasowej całego systemu. To doskonałe narzędzie dla tych z was, którzy chcą archiwizować / tworzyć kopie zapasowe wiadomości e-mail. Możesz zabezpieczyć swoje kopie zapasowe hasłami i 128-bitowym szyfrowaniem.

Aby uzyskać więcej funkcji, będziesz musiał kupić bardziej zaawansowane wersje Handy Backup. Będziesz go potrzebował tylko w razie potrzeby „odzyskiwania po awarii”. Ale w przypadku maili — wersje Standard i Pro są najlepsze. Szybka, bezpieczna, precyzyjna i skoncentrowana na funkcjach Handy Backup stanie się jednym z ulubionych narzędzi do tworzenia kopii zapasowych / przywracania / zapisywania.

  • Pobierz teraz Handy Backup Standard wersja
  • Pobierz teraz wersję Handy Backup Professional

Mailstore Home

najlepsze oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych wiadomości e-mail

Mailstore Home umożliwia tworzenie kopii zapasowych wszystkich wiadomości e-mail z wielu kont e-mail w jednym bezpiecznym archiwum z możliwością wyszukiwania. Dzięki Mailstore Home możesz wykonać kopię zapasową wszystkich swoich wiadomości e-mail w jednym centralnym archiwum, nawet jeśli są one rozproszone na różne skrzynki pocztowe, programy lub komputery. Możesz to zrobić albo na dysku USB jako opcji przenośnej, albo na komputerze PC. Możesz importować i zarządzać wiadomościami e-mail z programu Outlook, Gmail, Mozilla Thunderbird, dowolnych skrzynek pocztowych POP i wielu innych kont online.

Mailstore Home nie tworzy kopii zapasowej kontaktów ani ustawień konta, chociaż możesz je odzyskać z wiadomości e-mail. Umożliwia tworzenie kopii zapasowych z Microsoft Outlook, Microsoft Exchange Server, Windows Mail, Outlook Express, dowolnego konta POP3 i IMAP, Webmailer, Mozilla Seamonkey oraz z importowanych plików archiwalnych. Posiada również błyskawiczną opcję szybkiego wyszukiwania, która pozwala odzyskać wiadomość e-mail w mgnieniu oka. Możesz nawet odpowiadać na wiadomości bezpośrednio z Mailstore.

Przeczytaj także: Top 6 bezpłatnych filtrów spamu e-mail dla użytkowników systemu Windows

Pobierz Mailstore

Kopia zapasowa poczty KLS

email_backup_software_kls_mail_backup

KLS Mail Backup to niezawodne rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych wiadomości e-mail i obsługuje większość popularnych klientów poczty e-mail. Oprócz e-maili oferuje także wsparcie dla tworzenia kopii zapasowych niektórych popularnych programów internetowych. Kopia zapasowa KLS wykorzystuje wspólne pliki zip do archiwizacji wiadomości, co ułatwia dostęp do kopii zapasowych. Każdy etap procesu tworzenia kopii zapasowej i pobierania wykorzystuje okna dialogowe podobne do kreatora, dzięki czemu proces jest płynny i intuicyjny.

Kopia zapasowa KLS pozwala tworzyć kopie zapasowe i przywracać pliki profilów Outlook Express, Windows Mail, Thunderbird i Firefox. Kopia zapasowa popularnych programów internetowych, takich jak Opera, profile Internet Explorer, profile IncrediMail, profile The Bat i inne są również oferowane. Jednak KLS Mail nie tworzy kopii zapasowych kont IMAP ani POP, więc nie można używać go do tworzenia kopii zapasowych kont poczty internetowej, takich jak Gmail.

Przeczytaj także: Jak skonfigurować pocztę Windows Live dla programu Outlook w systemie Windows 10

Uzyskaj kopię zapasową poczty KLS 

Upsafe Gmail Backup

email_backup_software_upsafe

Większość internetowych usług tworzenia kopii zapasowych oferuje funkcje premium, takie jak pełna historia kopii zapasowych i zaplanowane kopie zapasowe w cenie od 5-10 USD miesięcznie. Jednak dzięki Upsafe otrzymujesz wszystkie te usługi i dodatkowe za darmo. Niektóre kluczowe usługi oferowane przez Upsafe obejmują:

  • Pełna historia kopii zapasowych
  • Szyfrowanie danych
  • Pełna kopia zapasowa Office 365
  • Powiadomienia e-mailowe
  • Zaplanowane i ręczne kopie zapasowe
  • Kopia zapasowa w wybranym chmurze
  • Kopia zapasowa Gmaila, kalendarza, dysku, kontaktów i witryn

Usługa może być bardzo przydatna, zwłaszcza gdy skończy Ci się miejsce w pamięci Google lub potrzebujesz e-maila usuniętego ponad 30 dni temu (Google przechowuje usunięte wiadomości w koszu do 30 dni). Dzięki Upsafe nigdy nie możesz stracić ważnego e-maila, nawet jeśli usunąłeś go z kosza.

Powiązane: Jak zaimportować starą pocztę do Gmaila w systemie Windows 10

Pobierz kopię zapasową Upsafe Gmail 

Kopia zapasowa Gmail Gmaila

email_backup_software_gmvault

Gmvault to bezpłatne, wieloplatformowe, lekkie i bogate w funkcje narzędzie do tworzenia kopii zapasowych wszystkich kont Gmail. Po zainstalowaniu działa w interfejsie wiersza poleceń, więc najpierw musisz nauczyć się go używać. Możesz go użyć do wykonania kopii zapasowej wszystkich wiadomości e-mail na komputerze i użyć trybu szybkiej synchronizacji, aby zaktualizować bibliotekę kopii zapasowych o najnowsze e-maile. Użyj parametru wyszukiwania, aby wykonać kopię zapasową tylko wybranych wiadomości e-mail, a także zaszyfrować kopię zapasową wiadomości e-mail.

Gmvault jest przeznaczony wyłącznie do obsługi poczty e-mail, co oznacza, że ​​nie utworzy kopii zapasowej kalendarza ani innych informacji o aplikacjach Google. Chociaż nie ma GUI, potrzebujesz tylko kilku poleceń, takich jak „Synchronizacja” do tworzenia kopii zapasowych i „Przywróć” do odzyskiwania wiadomości e-mail z powrotem do Gmaila. Gmvault to idealne rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych wiadomości e-mail, a użytkownicy i eksperci napisali bardzo pozytywne recenzje na temat oprogramowania.

Przeczytaj także: Jak dodać konto Gmail do aplikacji pocztowej i kalendarza Microsoft

Pobierz Gmvault

Spinbackup

email_backup_software_spinbackup

Znany z obszernej kopii zapasowej konta Google, Spinbackup wykona kopię zapasową e-maili, kontaktów, kalendarza, Picasy, Dysku Google i plików lokalnych. Przepustowość kopii zapasowej jest nieograniczona. Jednak w wersji bezpłatnej zyskujesz do 5 GB przestrzeni dyskowej i do 1 GB przepustowości danych do pobrania dla jednego konta. W przypadku wersji płatnej (3 USD miesięcznie) otrzymujesz 120 GB miejsca w chmurze i możesz pobrać do 120 GB danych miesięcznie.

Płatny pakiet umożliwia także tworzenie kopii zapasowych do 4 kont Google. Spinbackup ma dwuetapowy proces weryfikacji, który dodaje dodatkową warstwę bezpieczeństwa do twoich danych. Wykorzystuje 256-bitowe szyfrowanie AES dla zwiększenia bezpieczeństwa danych podczas transmisji elektronicznej. Dlatego nawet jeśli ktoś ma twoje hasło, system nadal je trzyma.

Uzyskaj Spinbackup

Wniosek

Tworzenie kopii zapasowych wiadomości e-mail to bardzo niezawodny sposób na zapewnienie, że nie stracisz żadnych ważnych informacji. Korporacje dają pierwszeństwo bezpieczeństwu danych, a niektóre ze stosowanych przez nich środków obejmują między innymi tworzenie kopii zapasowych. Bez względu na to, z jakiej usługi internetowej korzystasz, powinieneś rozważyć utworzenie kopii zapasowej swoich kont e-mail. Wyżej wymienione programy do tworzenia kopii zapasowych wiadomości e-mail są niedrogie, bogate w funkcje i bardzo niezawodne rozwiązania, dlatego warto je wypróbować.

Link do głównej publikacji