5 metod naprawy błędu Windows Defender o kodzie 0x80073b01

Błąd Windows Defender 0x80073b01

Czy dostaniesz także błąd 0x80073b01 podczas próby otwarcia Windows Defender? Nie martw się! W tej sytuacji nie jesteś sam, wielu użytkowników napotyka ten błąd.

Cóż, możesz zobaczyć inne błędy, takie jak „nie można znaleźć programu Windows Defender w Panelu sterowania ”,„ nie można uruchomić programu Windows Defender ”. Mimo to prawdopodobnie możesz zobaczyć komunikat, że program Windows Defender jest włączony i działa i chroni Twój komputer, a także dostaniesz aktualizacje, ale nadal nie możesz go uruchomić.

Cóż, w wielu przypadkach użytkownicy napotykają ten błąd Windows Defender kod 0x80073b01. Ten błąd pokazuje głównie, kiedy Windows Defender jest uszkodzony, a drugim powodem może być uszkodzenie w rejestrze lub źle skonfigurowany plik aplikacji.

Jeśli chcesz pozbyć się tej sytuacji, czytaj dalej poniższą sekcję, aby znaleźć rozwiązanie napotkanego błędu.

Jak naprawić błąd Windows Defender 0x80073b01

Oto podane rozwiązania napraw błąd 0x80073b01 w systemie Windows 10. Postępuj dokładnie według kroków, aby nie musieć stawić czoła żadnemu problemowi z tego powodu. Omówię zarówno ręczne, jak i automatyczne metody naprawy napotkanego błędu.

Metoda nr 1: Odinstaluj oprogramowanie zabezpieczające innych firm

Każde oprogramowanie zabezpieczające innej firmy zakłóca wbudowane funkcje zabezpieczeń programu Windows Defender. Prawdopodobnie jest to powód, aby to pokazać błąd 0x80073b01. Zdecydowanie zalecę jego odinstalowanie.

Wykonaj poniższe czynności, aby odinstalować oprogramowanie innych firm:

 • Iść do Panel sterowania
 • Kliknij zainstaluj / odinstaluj program-> hit open.

 • Wybierz listę zainstalowany
 • Dobrze kliknij program.
 • Na koniec kliknij odinstaluj.

Po odinstalowaniu lub ponownej instalacji ponownie uruchom komputer / laptop.

Powyższe kroki są pomocne, ale pozostawiają za sobą niepotrzebne pliki lub wpisy rejestru. Najlepiej będzie, jeśli użyjesz potężnego narzędzia dezinstalacyjnego innej firmy, które usuwa oprogramowanie bez pozostawiania śladów.

Na rynku dostępnych jest wiele narzędzi do usuwania, ale polecę Ci potężne Revo Uninstaller. To jest najlepsze i całkowicie odinstalowuje twoje oprogramowanie.

Pobierz Revo Uninstaller, aby całkowicie usunąć programy.

Uruchom ponownie komputer / laptop i sprawdź, czy błąd Windows Defender został rozwiązany.

Metoda nr 2: Edytor rejestru, aby naprawić kod błędu Windows Defender 0x80073b01

Tutaj omówię inną metodę naprawić błąd 0x80073b01. W tej metodzie musisz naprawić uszkodzone wpisy rejestru lub wszelkie problemy i błędy rejestru.

Ręczna naprawa rejestrów jest bardzo ryzykowna i czasochłonna, niewielki błąd może uszkodzić cały system. Więc tutaj sugeruje się uruchomienie Narzędzie do naprawy rejestru. Jest to bardzo potężne i automatycznie naprawia błędy rejestru.

Pobierz narzędzie do naprawy rejestru, aby naprawić różne problemy i błędy rejestru.

Ale jeśli chcesz, możesz również naprawić ten błąd za pomocą ręcznych kroków, zrób to bardzo ostrożnie.

Uwaga: Wykonaj podane czynności bardzo ostrożnie i ostrożnie, ponieważ jeden błąd będzie szkodliwy dla komputera / laptopa.

 • naciśnij Klawisz Windows + R.
 • W oknie Uruchom system Windows, które zostanie otwarte, wpisz regedit i kliknij Enter, aby otworzyć Edytor rejestru.

 • Przejdź do lewego panelu nawigacyjnego, aby przejść do

HKEY_LOCAL_MACHINE / SOFTWARE / Microsoft / WindowsNT / Current Version / ImageFileExecutionOption/ i usuń Wpis msseces.exe. Następnie przejdź do

HKEY_CURRENT-USER / Software / Microsoft / windows / Current version / Policies / Explorer / DisallowRun i ponownie usuń Wpis msseces.exe.

Metoda nr 3: Uruchom narzędzie Kontroler plików systemowych, aby pozbyć się błędu 0x80073b01

Narzędzie do sprawdzania plików systemowych pochodzi z systemu operacyjnego Windows i pomaga w skanowaniu i naprawie uszkodzonych plików systemowych. Jeśli problem występuje z powodu uszkodzonych plików systemowych w programie Windows Defender. Mam nadzieję, że ta metoda pomoże ci napraw błąd 0x80073b01.

Wykonaj poniższe kroki, aby naprawić błąd:

 • Kliknij Windows + Klawisz X> rodzaj cmd
 • Wybierz Wiersz polecenia> i Uruchom jako administrator.
 • Wpisz dane polecenie i naciśnij klawisz Enter, aby je wdrożyć: sfc / scannow.

Po zakończeniu polecenia mam nadzieję, że problem został już rozwiązany.

Jeśli problem nadal nie został rozwiązany, zastosuj następną metodę.

Metoda nr 4: Zaktualizuj program Windows Defender

Jeśli twój Windows Defender nie jest zaktualizowany, będzie to również powód, aby go uzyskać kod błędu: 0x80073b01. Sprawdź dostępność aktualizacji i sprawdź, czy aktualizacja jest dostępna dla Ciebie. Ta metoda jest bardzo łatwa i może być wykonana przez wszystkich, ponieważ nie wymaga żadnej wiedzy technicznej.

 • Kliknij Klawisz Windows-> w opcji wyszukiwania> rodzaj Aktualizacja systemu Windows.
 • Otwórz wynik.
 • Wybierz Sprawdź aktualizacje i sprawdź dostępne aktualizacje.
 • Jeśli są jakieś aktualizacje, kliknij zainstalować.
 • Restart po zakończeniu instalacji.

Jeśli powyższe metody ci nie pomogą lub wydają ci się trudne. Mam dla ciebie łatwą i pomocną metodę pozbyć się błędu 0x80073b01. Wykonaj ostatnią metodę, aby naprawić ten błąd.

Metoda nr 5: Uruchom narzędzie do naprawy systemu Windows, aby naprawić błąd 0x80073b01

Jeśli nie jesteś technicznie ekspertem w stosowaniu metod ręcznych, zdecydowanie zalecę Ci użycie potężnego narzędzia naprawić błąd Microsoft Essentials Security o kodzie 0x80073b01 lub jakiekolwiek inne problemy związane z Windows.

 Wypróbuj zalecane osoby Narzędzie do naprawy systemu Windows naprawić ten błąd. Pomoże Ci również rozwiązać inne problemy, takie jak uszkodzone pliki, uszkodzenie rejestru, chroni urządzenie przed wirusami lub złośliwym oprogramowaniem i wieloma innymi. To nie tylko naprawia błędy, ale także optymalizuje wydajność komputera z systemem Windows.

Czasami rozwiązanie automatyczne jest bardziej pomocne niż rozwiązania ręczne w celu łatwego rozwiązywania problemów z systemem Windows i innych błędów. Warto wypróbować narzędzie do automatycznej naprawy.

Pobierz narzędzie do naprawy systemu Windows Reimage, aby rozwiązać problemy związane z systemem Windows błędy

Wniosek

Mam nadzieję, że powyższe metody ci pomogą naprawić błąd 0x80073b01 w programie Windows Defender. Starałem się jak najlepiej pomóc w rozwiązaniu problemu, podając najlepsze ręczne poprawki. Sprawdź więc wszystkie metody jeden po drugim, aby zobaczyć, która z nich jest dla Ciebie najlepsza.

Powyższe poprawki nie tylko pomagają naprawić kod błędu Windows Defender 0x80073b01, ale również pomagają rozwiązać inne problemy związane z systemem Windows.

Co więcej, możesz także wybrać automatyczne rozwiązanie, aby łatwo naprawić błąd i rozpocząć korzystanie z Windows Defender.

Jeśli masz do czynienia z jakimś problemem lub chcesz coś zasugerować, podziel się nim z nami bez wahania w sekcji komentarzy poniżej lub odwiedź nas na @ Http://ask.pcerror-fix.com

Link do głównej publikacji