4 szybkie poprawki dla faksu i skanowania w systemie Windows Nie wykryto skanerów

Wysyłanie faksów za pomocą komputera z systemem Windows jest zwykle wykonywane przez aplikację Faksowanie i skanowanie w systemie Windows. Możesz go użyć do przesłania faksem plików w kilku prostych krokach. Jednak niektórzy użytkownicy odczuwają raczej negatywnie, ponieważ napotkali komunikat „Nie wykryto skanerów” podczas próby skanowania plików. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy ustawiają wielu odbiorców.

Zadbaliśmy o to, aby przeprowadzić badania i zapewnić kilka typowych rozwiązań danego problemu.

Co zrobić, jeśli Faksowanie i skanowanie w systemie Windows nie wykrywa skanerów

 1. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów ze sprzętem
 2. Zainstaluj ponownie sterowniki
 3. Wyłącz i włącz ponownie faks i skanowanie
 4. Sprawdź kompatybilność modemu

Rozwiązanie 1 — Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów ze sprzętem

Zacznijmy od uruchomienia narzędzia do rozwiązywania problemów ze sprzętem. To wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów powinno sprawdzać możliwe błędy sterownika i konfiguracji w modemie faksu.

To, czy to rozwiąże, czy nie, zależy od wagi problemu. Jednak uruchamiając go, uzyskasz przynajmniej lepszy wgląd w tło problemu.

Oto jak uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów ze sprzętem Windows:

 1. otwarty Panel sterowania.
 2. Wybierać Sprzęt i dźwięk i wtedy Urządzenia i drukarki.drukarki i urządzenia faksowe
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy Faks i otwórz Rozwiązywanie problemów.

Możesz także usunąć urządzenie i dodać je ponownie. Rozwiązało to problem niektórych użytkowników.

 • Rozwiązanie 2 — Zainstaluj ponownie sterowniki

  Sterowniki są często przyczyną błędów podczas próby skanowania i wysyłania faksów. Niektórzy bardziej kompetentni użytkownicy posunęli się nawet do zasugerowania aktualizacji wszystkich, a nie tylko powiązanych sterowników. Dotyczy to również systemu BIOS. Oczywiście główny nacisk kładziony jest na sterownik modemu, a na drugim miejscu znajduje się sam faks / drukarka.

  Nawet jeśli sterownik jest aktualny i na pozór funkcjonalny, nadal może ulec uszkodzeniu. Z tego powodu zalecamy pobranie najnowszej iteracji z oficjalnej strony pomocy technicznej.

  Niektóre starsze modemy wymagają starszych sterowników, więc należy o tym pamiętać, szukając odpowiedniego sterownika. Ponadto zalecane jest również usunięcie bieżącego sterownika, ponieważ system może spróbować samodzielnie go przywrócić.

  Rozwiązanie 3 — Wyłącz i ponownie włącz Faksowanie i skanowanie

  Faksowanie i skanowanie w systemie Windows to wbudowana funkcja, dlatego nie można jej ponownie zainstalować. Z drugiej strony możliwe jest proste zresetowanie tej funkcji. Możesz go wyłączyć i włączyć ponownie w menu Funkcje systemu Windows. Po wyłączeniu uruchom ponownie komputer i włącz go ponownie.

  Oto jak uzyskać dostęp do menu Funkcje systemu Windows i zresetować Faksowanie i skanowanie w systemie Windows:

  1. Na pasku wyszukiwania systemu Windows wpisz Cechy okien i otwórz „Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows”Z listy wyników.
  2. Przewiń w dół i rozwiń Usługi drukowania i zarządzania dokumentami.
  3. Odznacz „Faksowanie i skanowanie w systemie Windows”I potwierdź zmiany.system Windows oferuje faks i skanowanie w systemie Windows
  4. Uruchom ponownie komputer i włącz ponownie Faksowanie i skanowanie w systemie Windows.

  Rozwiązanie 4 — Sprawdź zgodność modemu

  Wreszcie, jeśli żadne z poprzednich rozwiązań nie pomogło rozwiązać problemu, rozważ sprawdzenie zgodności modemu, jeśli używasz systemu Windows Server. Musi znajdować się na liście HCL systemu Windows Server. Te, których nie ma na liście, mogą działać lub nie.

  Ponadto, jeśli błąd zaczął pojawiać się po aktualizacji systemu, zawsze możesz przywrócić poprzednią wersję i poszukać ulepszeń. Ponadto niektórym użytkownikom udało się wysłać zeskanowane pliki za pomocą aplikacji Zdjęcia do wielu odbiorców.

  • Mając to na uwadze, możemy zakończyć ten artykuł. Jeśli masz jakieś pytania lub sugestie, napisz do nas w sekcji komentarzy poniżej. Oczekujemy na kontakt zwrotny.

Link do głównej publikacji