4 narzędzia do wyszukiwania i usuwania duplikatów plików w systemie Windows 10 [LISTA 2019]

Występują problemy z komputerem, które mogą pojawić się ponownie w zależności od ewolucji komponentów sprzętowych. Jednym z nich jest wyszukiwanie i usuwanie duplikatów plików przechowywanych na komputerze z systemem Windows 10.

Ponad dekadę temu dyski twarde były dość drogie, zwłaszcza dyski o większej pojemności, więc ludzie wybrali mniejsze, które były w przyzwoitym przedziale cenowym.

Oznaczało to, że trzeba było pilnować dostępnego wolnego miejsca i regularnie czyścić, aby usunąć niepotrzebne pliki przechowywane na dysku twardym.

Pierwszą rzeczą, której ludzie szukali, były zduplikowane pliki, ponieważ był to najbardziej oczywisty sposób na zwolnienie miejsca.

Ale z biegiem czasu i coraz większe dyski twarde stały się bardziej dostępne dla mas, wolna przestrzeń stała się problemem przeszłości. Większość z nas nie zadała sobie trudu zorganizowania naszej biblioteki plików.

Teraz, gdy dyski SSD zaczynają zastępować stare dyski mechaniczne, wolne miejsce ponownie stało się powszechnym problemem.

Tak, możesz wybrać dysk SSD o dużej pojemności, ale obecnie kosztują one dużo pieniędzy, które moglibyśmy zainwestować w inne komponenty komputera, takie jak procesor, pamięć lub karta graficzna.

Zduplikowane pliki mogą również stanowić problem podczas tworzenia kopii zapasowych, ponieważ proces ten potrwa dłużej, a wynik końcowy będzie wymagał więcej miejsca w miejscu docelowym kopii zapasowej.

Może to również spowolnić proces przywracania kopii zapasowej.

W tym artykule wymienimy kilka aplikacji zgodnych z Windows 10, których możesz użyć do wyszukiwania, porównywania i usuwania duplikatów plików, uwalniając cenne miejsce do przechowywania.

Znajdź i usuń duplikaty plików w systemie Windows 10: jakiego narzędzia należy użyć?

1

Duplicate Cleaner (zalecane)

duplikat do czyszczenia systemu Windows 10

Prosty interfejs Duplicate Cleaner ułatwia rozpoczęcie wyszukiwania zduplikowanych plików na komputerze. Możesz dostosować wyszukiwanie według typu pliku, rozmiaru, daty i innych parametrów.

Możesz określić, które dyski i foldery mają być wyszukiwane, a nawet masz możliwość przeszukiwania archiwów Zip.

To oprogramowanie pomoże Ci wybrać duplikaty plików, które chcesz usunąć. Asystent wyboru pozwala wybierać pliki według dat, dysków, folderów i innych.

Możesz wybrać ulubiony folder i usunąć pliki, które powielają go w innym miejscu, a może wybrać najmniejsze obrazy lub mp3 o najniższej jakości. Jeśli wykonałeś kopię katalogu — nie stanowi to problemu.

Duplicate Cleaner może skanować popularne formaty muzyczne w celu znalezienia duplikatów według wykonawcy, nazwiska lub tytułu. Obsługuje formaty takie jak MP3, OGG, WMA, M4A, AAC, FLAC i WAV.

Może wyświetlać szczegółowe informacje o znalezionych plikach audio, w tym częstość bitów, częstotliwość próbkowania i długość.

Duplicate Cleaner pokaże Ci to w przeglądarce folderów duplikatów. Szybko zobacz zduplikowane katalogi i łatwo pozbądź się tych, których nie chcesz przechowywać.

Możesz także ustawić folder wejściowy tak, aby nie „skanował sam”. Oznacza to, że możesz porównywać „czyste” sektory (archiwa, płyty CD) z innymi sektorami bez generowania niepotrzebnych list duplikatów plików.

Możesz także zapisać profile skanowania (podobnie jak ustawienia wstępne w Winampie) i ponownie użyć różnych ustawień dla różnych zadań.

Duplicate Cleaner daje możliwość manipulowania swoimi duplikatami: Możesz usunąć (Kosz opcjonalny), możesz je przenieść lub skopiować, możesz zmienić ich nazwę.

Zaawansowani użytkownicy mogą być również zainteresowani oferowaną funkcją Hard Linking.

Nie musisz się martwić o ważne pliki systemowe: oferuje kilka zabezpieczeń, aby upewnić się, że nie zostaną one dotknięte.

  • Pobierz teraz Duplicate Cleaner (bezpłatnie) z oficjalnej strony internetowej

2)

CCleaner (zalecane)

Jesteśmy pewni, że większość z was już słyszała CCleaner, być może aplikacja numer 1 Wndows, jeśli chodzi o usuwanie śmieci z komputera.

Ale większość z was nie wie, że ma wbudowany duplikat skanera plików, który wykonuje swoją pracę naprawdę dobrze.

Jak znaleźć i usunąć duplikaty plików w systemie Windows 10 - CCleaner

Posiada opcje skanowania plików w poszukiwaniu zduplikowanych nazw plików, pasujących rozmiarów, zawartości lub według ich zmodyfikowanych dat.

Jeśli jesteś już użytkownikiem CCleaner, ta wiadomość może być dla Ciebie dobra, ponieważ nie musisz szukać i instalować innych aplikacji, które zajmą więcej miejsca na dysku.

Wyszukiwarka duplikatów w CCleaner można łatwo znaleźć w zakładce Narzędzia.

Problem, który mam z CCleaner, polega na tym, że ma wiele innych dodatkowych funkcji, funkcje, których nie potrzebuję, funkcje, których nigdy nie używałem i które zajmują tylko miejsce.

Ale hej, to tylko nasza opinia i twoje mogą się różnić.

Nową funkcją CCleaner jest automatyczna aktualizacja oprogramowania. Nieaktualne oprogramowanie sprawi, że Twój komputer będzie bardziej narażony na cyberzagrożenia.

CCleaner to oprogramowanie komercyjne, ale oferuje bezpłatną wersję z ograniczoną funkcjonalnością. Możesz także wypróbować wersję Professional za darmo przez ograniczony czas, abyś mógł zdecydować, czy warto zarobić ciężko zarobione pieniądze (24,95 $).

  • Pobierz wersję CCleaner Professional

3)

dupeGuru

dupeGuru stał się standardem branżowym, jeśli chodzi o wyszukiwanie duplikatów plików w systemie Microsoft Windows. Oferuje 3 wersje aplikacji — Standard wydanie, a Muzyka wydanie i jeden dla Kino.

Jak znaleźć i usunąć duplikaty plików w systemie Windows 10 - dupeGuru

The Edycja standardowa to domyślny, który może przeszukiwać wszystkie pliki, według nazwy pliku lub zawartości plików.

Posiada „algorytm rozmycia”, który może wykrywać pliki, nawet jeśli nazwa została zmieniona lub jeśli część zawartości pasuje do innych plików.

The Wydanie muzyczne (ME) zajmuje się wyszukiwaniem zduplikowanych plików muzycznych przy użyciu następujących formatów plików: MP3, WMA, AAC, OGG i FLAC. Może skanować nazwy plików, tagi, a nawet zawartość plików muzycznych.

Główną zaletą tej edycji jest to, że może wykrywać zduplikowane pliki muzyczne, nawet jeśli używają innego kodera lub są zapisywane z inną szybkością transmisji, co daje szansę zlokalizowania i zachowania plików o wyższej jakości.

Trzecia wersja nosi nazwę Edycja obrazu (PE) i jak sama nazwa wskazuje, można go użyć do znalezienia zduplikowanych plików obrazów, które używają JPG, PNG, SPRZECZKA, GIF i BMP formaty plików.

Wyszukiwarka w edycji zdjęć może dopasować pliki obrazów, nawet jeśli używają różnych formatów plików lub zostały zmienione lub obrócone.

Może nawet pasować do plików, które zostały lekko poddane edycji, co pomaga znaleźć źródło edytowanego obrazu.

Wszystkie edycje dupeGuru są bezpłatne i mają otwarte źródła i można je pobrać z ich oficjalnej strony internetowej.

  • Pobierz dupeGuru z oficjalnej strony internetowej

Istnieje wiele innych rozwiązań programowych, których można użyć do znajdowania i usuwania duplikatów plików. Są to niektóre z tych, z których korzystałem w przeszłości i które zalecamy wszystkim.

Jeśli masz doświadczenie z innymi, daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji