4 najlepsze zdecentralizowane aplikacje i platformy do użycia w systemie Windows 10

Zdecentralizowane aplikacje, znane również jako Dapps, to aplikacje, których kod zaplecza działa w zdecentralizowanej sieci peer-to-peer. W przeciwieństwie do popularnych aplikacji, w których kod zaplecza działa na scentralizowanych serwerach, Dapps polegają na kodach blockchain i księgach, które nie są przechowywane w scentralizowanej lokalizacji. Co więcej, nie ma jednego podmiotu zarządzającego tym kodem.

Dapps są dopiero na początku, ale przyszłość jest świetlana. Istnieje wiele rzeczywistych aplikacji tej technologii, a pierwsze są już dostępne dla użytkowników. Na przykład w niedalekiej przyszłości ludzie na całym świecie mogą uzyskiwać dostęp do wolnego miejsca na komputerze i korzystać z niego podczas aktywnego korzystania z niego.

W tym poście wymienimy jedne z najlepszych zdecentralizowane aplikacje i platformy którego możesz używać bezpośrednio na komputerze z systemem Windows 10. Większość tych Dappów działa na platformie Ethereum, więc potrzebujesz do tego narzędzia, takiego jak Meta Mask.

Meta Mask to rozszerzenie przeglądarki, które działa jak pomost łączący rozproszoną sieć jutra z Twoją przeglądarką. Za pomocą tego narzędzia możesz uruchomić Ethereum Dapps w przeglądarce bez uruchamiania pełnego węzła Ethereum.

Zdecentralizowane aplikacje do uruchamiania na komputerze z systemem Windows 10

1

Ethlance

etlance

Ethlance to ciekawe platformy freelancerów, w których możesz zostać freelancerem lub pracodawcą i korzystać z Ethereum do dokonywania i otrzymywania płatności. Platforma jest podobna do innych platform zewnętrznych, takich jak UpWork, ale główną różnicą jest zastosowana metoda płatności.

Warto wspomnieć, że w przeciwieństwie do innych usług, Ethlance nie pobiera procentu zarobionego Etheru. Innymi słowy, kwota, którą pracodawca płaci, jest faktycznie kwotą, którą otrzymujesz.

Jeśli chodzi o decentralizację, platorm działa na publicznym blockchainie Ethereum i nie jest kontrolowany przez nikogo.

Baza danych Ethlance jest rozpowszechniana na publicznym blockchainie Ethereum, a pliki źródłowe na IPFS. Ethlance jest dostępny dla wszystkich na zawsze, bez żadnego centralnego organu sprawującego nad nim kontrolę.

Oczywiście, aby utworzyć pracę lub ubiegać się o nią, musisz uiścić opłaty gazowe Ethereum związane z odpowiednimi działaniami, ale to prawie wszystko, za co będziesz płacić za korzystanie z platformy.

Aby uzyskać więcej informacji, przejdź do oficjalnej strony Ethlance.

 • 2)

  OpenBazaar

  Zdecentralizowana aplikacja openbazaar

  Jak czytamy w oficjalnym opisie, OpenBazaar to bezpłatny rynek online, w którym absolutnie nie ma opłat platformowych. Możesz myśleć o tym jak o eBayu opartym na kryptowalutach.

  Możesz sprzedawać dowolne przedmioty. Wszystko, co musisz zrobić, to stworzyć swój wygrany sklep, dodać przedmioty, które chcesz sprzedać, dotrzeć do odbiorców, sfinalizować transakcję i otrzymać zapłatę w krypto-walucie. To takie proste.

  OpenBazaar to w pełni zdecentralizowana platforma, która zawiera również dedykowaną aplikację dla systemu Windows 10, którą można pobrać i zainstalować na komputerze. OpenBazaar opiera się na sieci peer-to-peer, w której dane są dystrybuowane w sieci. Nie ma centralnej bazy danych i nikt nie ma kontroli nad platformą.

  Jedną z głównych zalet korzystania z OpenBazaar jest to, że możesz zapłacić ponad 50 kryptowalutami. W tym samym czasie sprzedawca wybiera, w której krypto-walucie ma otrzymać płatność. Tak więc OpenBazaar działa również jak niewielka giełda kryptowalut.

  Aby uzyskać więcej informacji, przejdź do oficjalnej strony OpenBazaar.

  • 3)

   Decentraland

   decentraland

   Decentraland to kolejna interesująca platforma blockchain, która naprawdę przyciągnęła naszą uwagę. Ta platforma z powodzeniem łączy technologię VR i technologię blockchain, dzięki czemu możesz faktycznie posiadać wirtualny świat.

   Wszystko czego potrzebujesz to zestaw VR i trochę Ethereum. Następnie możesz eksplorować wszechświat VR i zmieniać go tak, jak chcesz. Tak, możesz stworzyć swój własny kawałek wszechświata lub kupić istniejącą ziemię, jeśli naprawdę podoba ci się konkretny obszar. Twój zapis własności jest następnie dostępny w blockchain i nikt nie może ci go odebrać.

   Istnieje wiele działań, w które możesz zaangażować: możesz słuchać muzyki na żywo, robić zakupy, iść nad morze i nie tylko.

   Jak sama nazwa wskazuje, Decentraland jest w pełni oparty na peer-to-peer:

   Publiczny świat wirtualny powinien rządzić się otwartymi standardami, chronionymi przed agendami każdej centralnej organizacji.

   Aby uzyskać więcej informacji na temat tego, co oferuje ta platforma, sprawdź poniższy film, a następnie przejdź do oficjalnej strony Decentraland.

   • 4

    Aragonia

    Aragonia

    W dzisiejszym świecie firmy stoją przed wieloma wyzwaniami, a być może najtrudniejszym jest nadążenie za wszystkimi czynnikami, na które nie mają wpływu, takimi jak niepotrzebne złożone regulacje.

    Aragonia ma na celu zaoferowanie wszystkim, aw szczególności przedsiębiorstwom, platformy, na której ludzie mogą tworzyć wartość bez granic i pośredników. Główną ideą tego projektu jest stworzenie narzędzia zarządzania, z którego firmy mogą korzystać w codziennych czynnościach, w tym w księgowości, regulaminie, pozyskiwaniu funduszy, płacach i innych.

    Aragon Network będzie pierwszą zdecentralizowaną organizacją zarządzaną przez społeczność, której celem jest działanie jako jurysdykcja cyfrowa, zdecentralizowany system sądów online, który nie jest związany tradycyjnymi sztucznymi barierami, takimi jak jurysdykcje krajowe lub granice jednego kraju

    Możesz już wypróbować aragonOS i sprawdzić, czy aplikacja odpowiada potrzebom Twojej firmy. Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź wideo poniżej:

    Obecnie istnieje wiele zdecentralizowanych aplikacji, platform i usług. Droga do decentralizacji dopiero się rozpoczęła, ale jasne jest, że technologia blockchain zmierza do masowej adopcji.

Link do głównej publikacji