4 najlepsze oprogramowanie do wirtualnej rzeczywistości na komputery z systemem Windows 10

Rzeczywistość wirtualna rośnie od przełomu wieków dzięki różnym zastosowaniom tej technologii. VR obejmuje scenariusze generowane komputerowo, które symulują rzeczywiste doświadczenia. Ta innowacja zmieniła krajobraz, ponieważ architekci, twórcy gier i graficy polegają na VR, aby generować oszałamiające treści.

Aby wykorzystać moc VR, potrzebne jest oprogramowanie rzeczywistości wirtualnej. Raport systemu Windows opracował tę listę najlepszych Oprogramowanie do wirtualnej rzeczywistości rozwiązania dostępne na PC pod względem funkcjonalności i funkcji.

Użyj tych narzędzi rzeczywistości wirtualnej do tworzenia treści VR na PC

1

Unreal Engine

oprogramowanie rzeczywistości wirtualnejUnreal Engine jest dość popularny w branży gier. Oprogramowanie oferuje wiele interesujących funkcji, mających wszechstronność w tworzeniu różnych gier. Unreal Engine pozwala tworzyć gry od prostych ręcznie rysowanych platform 2D po realistyczne wrażenia filmowe.

Narzędzia mają wbudowany niestandardowy rynek, na którym użytkownicy mogą odkrywać i kupować zasoby oraz narzędzia do ulepszania swoich projektów. Ponadto Unreal Engine ma dużą bazę obserwujących z dużą społecznością dzielącą się informacjami, samouczkami i najnowszymi trendami.

Ponadto Unreal Engine można pobrać bezpłatnie. Możesz pobrać oprogramowanie i rozpocząć tworzenie wirtualnej rzeczywistości i modeli bez dodatkowych kosztów.

Pobierz Unreal Engine

 • 2)

  Unity 3D

  Jedność w grach VR

  Unity 3D jest jednym z liderów w technologii oprogramowania Virtual Reality, a oprogramowanie rozrosło się z małego startupu do jednego z najlepszych rozwiązań dostępnych na rynku.

  Ponadto Unity 3D ma elastyczny silnik gry, który jest bardzo dobry i działa dobrze dla programistów solo i małych zespołów programistów. Oprogramowanie jest znane z tego, że jest przyjazne dla użytkownika w porównaniu z innymi rywalami o fajnych zaawansowanych funkcjach.

  Co więcej, to oprogramowanie niedawno wypuściło swój zestaw VR, który maksymalizuje pełną moc oprogramowania — zyskał entuzjastyczne recenzje oprogramowania. Istnieje również sklep z zasobami, który pomaga oszczędzać czas na projektach dzięki dobrym samouczkom i poradom na temat oprogramowania.

  Unity 3D można pobrać za darmo. Możesz rozpocząć tworzenie VR bez żadnych kosztów.

  Pobierz Unity 3D

  • 3)

   Skład drewna

   oprogramowanie rzeczywistości wirtualnejSkład drewna to silnik gry wirtualnej rzeczywistości, niedawno ujawniony przez Amazon, oparty na oprogramowaniu CryEngine z kilkoma drobnymi poprawkami.

   Ponieważ grafika Lumberyard oparta jest na CryEngine, ma niesamowite środowisko 3D i wiele efektów w czasie rzeczywistym, aby ulepszyć Twoje projekty. Unikalny edytor składa się z efektów pogodowych, ram aparatu, fizyki tkanin, edytorów postaci i animacji, edytorów cząstek i innych.

   Lumberyard jest darmowy bez opłat licencyjnych, a użytkownicy mają bezpłatną licencję programistyczną, która zawiera kod źródłowy edytora silnika i każde narzędzie w oprogramowaniu.

   Pobierz Lumberyard

   • 4

    IrisVR

    irisvr

    To oprogramowanie Virtual Reality jest wytwarzane przez zespół programistów z Vermont. IrisVR jest wyjątkowy w swojej prostocie i jest wyposażony w funkcję przeciągnij i upuść.

    Oprogramowanie zapewnia doskonałe renderowanie modeli VR i jest dostępne zarówno dla komputerów Mac, jak i Windows. Ponadto IrisVR obsługuje pliki SketchUp, Revit, 3DS Max, Pliki IFC, Blender i Archicad.

    To oprogramowanie ma kluczową funkcję, dzięki której użytkownicy mogą łatwo dodawać prawdziwe skalowanie do projektów w aplikacji. Może to doprowadzić do zmiany scenerii i sprawić, że przedmioty będą bardziej realistyczne. IrisVR jest idealny dla profesjonalistów pracujących w branży budowlanej.

    Pobierz IrisVR

    Które z tych programów wirtualnej rzeczywistości jesteś gotowy? Udostępnij swoje ulubione w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji