3 oprogramowanie do edycji wideo z funkcją śledzenia ruchu w celu ulepszenia filmów

Śledzenie ruchu może ożywić filmy, a dzięki bezpłatnemu oprogramowaniu do edycji wideo z funkcją śledzenia ruchu możesz zrobić to samo bez konieczności wydawania fortuny na oprogramowanie do edycji wideo premium, aby skorzystać z funkcji śledzenia kamery.

Istnieje kilka zastosowań śledzenia ruchu, które są oczywiste, a niektóre są mniej oczywiste. Możesz użyć śledzenia ruchu, aby zagrać w superbohatera, który strzela laserem z jego oczu lub śledzić ruchy sportowca, aby poprawić jego wydajność.

Technologii można także użyć do usuwania lub rozmycia niepożądanych obiektów z obrazu lub stabilizacji wideo poprzez konsekwentne śledzenie obiektu na stole montażowym.

Standardowe narzędzia branżowe, takie jak After Effects i Corel Draw, oferują funkcję śledzenia ruchu, jednak nie są one bezpłatne. Chociaż istnieje wiele bezpłatnych programów do edycji wideo, tylko kilka oferuje bezpłatne śledzenie ruchu.

W tym artykule przyjrzymy się najlepszemu bezpłatnemu oprogramowaniu do edycji wideo z funkcją śledzenia ruchu, aby ożywić Twoje filmy.

Najlepsze 3 bezpłatne oprogramowanie do edycji wideo ze śledzeniem ruchu

1

Hitfilm Express

hitfilm express

 • Cena £ — Wolny

Plusy

 • Wysokiej jakości profesjonalne oprogramowanie do edycji wideo
 • Obsługa śledzenia ruchu
 • Doskonały zbiór zasobów do nauki online

Cons

 • Stroma krzywa uczenia się

Hitfilm Express to darmowa edycja wideo i oprogramowanie VFX wyposażone we wszystkie potężne narzędzia potrzebne do stworzenia czegoś fajnego. Jest dostępny zarówno dla użytkowników systemu Windows, jak i komputerów Mac, dwóch platform używanych przez większość twórców treści i edytorów wideo.

Hitfilm Express nie jest zwykłym narzędziem do przycinania, wycinania, wklejania i tworzenia oprogramowania. Jest to pełny pakiet edycji ze wszystkimi funkcjami dla twórców filmów, a także twórcy treści online.

Nawet kompletny początkujący może stworzyć fajne rzeczy, odwołując się do materiałów szkoleniowych na oficjalnej stronie internetowej, która składa się z samouczków mistrzowskich, aby stworzyć własną tarczę 3D lub wyświetlacz Ironman.

Interfejs użytkownika jest podobny do innych narzędzi do edycji wideo, więc jeśli używałeś go wcześniej, okaże się znajomy. Osie czasu łączenia ułatwiają przełączanie z jednej karty na drugą. W ofercie jest także konfigurowalna stacja robocza, edycja i rendering maski oraz funkcja kolejki eksportu.

Do edycji wideo HitFilm Express oferuje narzędzia do animacji, ulepszenia ujęcia kompozytowego, ogranicznik Audio Hard, nieograniczoną obsługę ścieżek, obsługę trybu PIP (obraz w obrazie) i zaawansowaną funkcję śledzenia, w tym śledzenie 2D, system Imagineer oraz obsługę importowania danych śledzenia kamery 3D.

Możesz dodatkowo rozszerzyć funkcjonalność oprogramowania za pomocą oficjalnych dodatków, aby dodać obsługę importu modelu 3D, efektów science fiction, zestawu narzędzi do rozszerzania obiektywu itp.

Z drugiej strony Hitfilm express, będący zaawansowanym narzędziem do edycji zdjęć, wymaga intensywnej nauki. Jednak możesz uzyskać pomoc online od społeczności Hitfilm Express.

Hitfilm Express to doskonały darmowy edytor wideo, który może zapewnić doskonałe wyniki użytkownikom, którzy są gotowi poświęcić znaczną ilość czasu na naukę korzystania z oprogramowania.

Pobierz HitFilm Express 

2)

DaVinci Resolve

davinci postanawia 15

 • Cena £ — Wolny

Plusy

 • Zaawansowane funkcje edycji
 • Obsługa formatów RAW
 • Obsługa śledzenia ruchu
 • Darmowy w użyciu

Cons

 • Stroma krzywa uczenia się

DaVinci Resolve obecnie w 15. edycji projektu Black Magic nie ma sobie równych pod względem możliwości edycji wideo.

Jest to bezpłatne oprogramowanie do edycji wideo z pełnym zestawem podstawowych i zaawansowanych funkcji edycji, które pozwolą Ci wyciąć następny film lub reklamę.

Podczas gdy HitFilm Express oferuje dodatki rozszerzające funkcje oprogramowania, DaVinci Resolve ma wersję Studio narzędzia, która oferuje wszystko w wersji bezpłatnej, a także dodatkowe funkcje, w tym obsługę wielu użytkowników i narzędzia 3D.

Szukasz najlepszego oprogramowania do edycji wideo w zwolnionym tempie? Oto najlepsze opcje dla Ciebie.

Najnowsza wersja DaVinci Resolve ma pełne efekty wizualne i wbudowane funkcje grafiki ruchowej. Obszar roboczy zapewnia dostęp do pełnego obszaru roboczego 3D z ponad 250 narzędziami do różnych zadań, w tym animacji tekstu, śledzenia, stabilizacji, rotoskopii, malowania wektorowego i innych.

Korzystając z kodeka Blackmagic RAW, możesz tworzyć oszałamiające obrazy, wydobywając maksimum szczegółów z dowolnego materiału RAW.

Fusion Effects składa się z zaawansowanych narzędzi, które pomagają twórcom efektów wizualnych i animatorom ruchu w malowaniu wektorowym, rotoskopii, kluczowaniu kolorem, systemie cząstek 3D i śledzeniu oraz stabilizacji. Funkcja śledzenia ruchu pozwala dopasować ruch kamery do trackera kamery.

Inne ważne funkcje DaVinci Resolve to profesjonalne narzędzia do gradacji kolorów i korekcji z zaawansowanym edytorem krzywych, narzędziami do redukcji szumów i ziarnistości.

Istnieje również obsługa Fairlight Audio, która oferuje wbudowaną stację roboczą DAW (cyfrowa stacja audio) do profesjonalnego miksowania i edycji na poziomie próbki.

DaVinci Resolve to doskonałe oprogramowanie i wyprzedza Hitfilm Express ze wszystkimi zaawansowanymi funkcjami edycji.

Jednak krzywa uczenia się w DaVinci Resolve jest również o jeden stopień wyższa niż Hitfilm Express, co jest bardziej odpowiednie dla początkujących użytkowników.

Pobierz DaVinci Resolve 15 

3)

Mikser

Mikser

 • Cena £ — Darmowy / Open Source

Plusy

 • Obsługa śledzenia ruchu
 • Obsługa modelowania 3D i animacji
 • Niezbędne narzędzia do edycji wideo
 • Darmowy w użyciu

Cons

 • Stroma krzywa uczenia się

Blender to całkowicie darmowe, wielokrotnie nagradzane oprogramowanie do edycji wideo typu open source, które oferuje podstawowy, ale bardzo wydajny zestaw narzędzi dla zaawansowanych użytkowników.

Oprogramowanie jest używane przede wszystkim do modelowania 3D i animacji, ale edytor wideo oferuje wystarczającą moc do edycji i renderowania wideo za pomocą tego narzędzia.

Blender nie jest wprawdzie najlepszym programem do edycji wideo dla początkujących. Zaawansowani użytkownicy mogą jednak rozszerzyć tę funkcjonalność za pomocą dodatków innych firm.

Funkcje oferowane przez Blender obejmują podgląd na żywo, chromowany wektoskop, kształt fali Luma, 32 ścieżki, aby dodać dźwięk, obrazy i efekty wizualne oraz możliwości miksowania i synchronizacji dźwięku.

Blender pozwala wykonywać podstawowe zadania edycji wideo, ale tam, gdzie świeci najbardziej, jest jego zdolność do wykonywania złożonych zadań, takich jak maskowanie wideo itp.

Blender to doskonałe oprogramowanie dla każdego, kto szuka uniwersalnego narzędzia do edycji filmów z obsługą śledzenia ruchu, a także do tworzenia modeli 3D i animacji.

Lub jeśli szukasz edytora wideo do użycia na wielu platformach, w tym Windows, Linux i macOS.

Pobierz Blender 

Wniosek

Całe oprogramowanie wymienione w tym artykule oferuje podstawowe lub zaawansowane narzędzia do edycji wideo oraz obsługę śledzenia ruchu.

Chociaż dostępnych jest wiele bezpłatnych programów do edycji wideo, są to najlepsze programy, które można pobrać, jeśli jednym z priorytetów jest obsługa śledzenia ruchu.

Jaki jest twój wybór? Czy jest to zaawansowane oprogramowanie do edycji wideo, takie jak Hitfilm Express i DaVinci Resolve, czy też wielofunkcyjny i bardziej skoncentrowany na 3D / animacji Blender? Daj nam znać w komentarzach.

Link do głównej publikacji