3 najlepsze oprogramowanie repeatera Wi-Fi dla Windows 10 dla stabilnego sygnału Wi-Fi

Gdy sygnał Wi-Fi nie jest wystarczająco silny, aby pokryć całą przestrzeń, mogą wystąpić pewne irytujące problemy z łącznością. Musisz więc znaleźć sposób na zwiększenie mocy routera, ponieważ w przeciwnym razie nie będziesz mógł prawidłowo korzystać z sieci.

Istnieje kilka sposobów rozwiązania tego problemu: niektóre będą wymagać zakupu Przekaźniki sprzętowe Wi-Fi podczas gdy inne są alternatywami programowymi, których można używać na komputerze z systemem Windows 10.

W tym artykule wymienimy 3 najlepsze oprogramowanie repeatera Wi-Fi rozwiązania dostępne dla systemu Windows 10. Dzięki tym opcjom oprogramowania będziesz mógł używać komputera, notebooka lub laptopa jako przekaźnika bezprzewodowego.

Dzięki temu będziesz mógł przedłużyć sygnał Wi-Fi bezpośrednio ze swojego urządzenia, bez konieczności kupowania innego produktu sprzętowego.

Narzędzia repeatera Wi-Fi dla systemu Windows 10

1. Connectify Hotspot 2017 (zalecane)

conectify wifi repeater

Connectify jest prawdopodobnie najlepszym oprogramowaniem, które może być użyte jako repeater Wi-Fi. Program oferuje intuicyjny interfejs użytkownika, można go łatwo i szybko zainstalować na platformie Windows 10 i jest wyposażony w różne przydatne funkcje.

Jest to wirtualny router dostępny w 9 językach, który zawiera wbudowany Ad Blocker, dzięki któremu możesz dodawać Unicode i Emoji do nazwy hotspotu, i który może z łatwością rozszerzyć sieć dzięki zintegrowanemu oprogramowaniu Hotspot MAX.

Możesz pobrać wersję próbną programu, jeśli chcesz wypróbować za darmo. Jednak pełna wersja oprogramowania jest dostępna w ramach trzech pakietów, a ceny zaczynają się od 50 USD.

W każdym razie, jeśli uważasz, że nie potrzebujesz tak wielu dodatkowych funkcji i skupisz się tylko na możliwości repeatera Wi-Fi, powinieneś użyć darmowego oprogramowania opisanego poniżej.

— Pobierz i zainstaluj teraz Connectify Hotspot 2017 Free

  • Przeczytaj także: 5 najlepszych analizatorów Wi-Fi dla systemu Windows 10

2. MyPublicWiFi

MyPublicWiFiMyPublicWiFi to bezpłatne oprogramowanie, które może z łatwością zmienić komputer z systemem Windows 10 w bezprzewodowy punkt dostępu Wi-Fi. MyPublicWiFi jest świetny, jeśli jesteś zawsze w ruchu — na przykład możesz udostępniać sieć bezprzewodową w pokojach hotelowych, w których za urządzenie można naliczać opłaty za Internet.

Oprogramowanie zabezpiecza również sieć, ponieważ można ograniczyć niektóre usługi internetowe, takie jak aplikacje do udostępniania plików, a także nagrywać i śledzić odwiedzane adresy URL bezpośrednio w wirtualnym hotspocie Wi-Fi.

Program można łatwo zainstalować w dowolnym systemie Windows 10. Następnie możesz dostosować jego wbudowane ustawienia za pomocą intuicyjnego interfejsu — nie martw się, będziesz w stanie ustawić wszystko zgodnie z wymaganiami, nawet jeśli jesteś nowicjuszem.

Pobierz i zainstaluj MyPublicWiFi

  • Przeczytaj także: Poprawka: problem z kartą bezprzewodową lub punktem dostępu w systemie Windows 10

3. OSToto

OSToto

OSToto to kolejne bezpłatne narzędzie do tworzenia hotspotów Wi-Fi dostępne dla systemu Windows 10. Wśród funkcji hotspotów oferuje także repeater do rozszerzenia sieci bezprzewodowej. Program posiada standardowe hasło WPA2 PSK, dzięki któremu możesz zabezpieczyć swoje sieci, jest lekki i powinien działać płynnie nawet w konfiguracjach sprzętowych niskiego zasięgu.

Program może być używany jako bezprzewodowy nadajnik, nawet jeśli nie możesz użyć routera bezprzewodowego (w takim przypadku konieczne będzie nawiązanie połączenia kablowego).

Brakuje jednak niektórych funkcji bezpieczeństwa, takich jak zapora ogniowa i śledzenie adresów URL, ale jest to szybkie rozszerzenie przedłużacza Wi-Fi za jednym kliknięciem, które można używać w systemie operacyjnym Windows 10 bez większego wysiłku — jego interfejs użytkownika jest niezwykle łatwy w obsłudze nawet przez niedoświadczona ręka.

Pobierz i zainstaluj OSToto

Dodatkowe rozwiązanie: wbudowany przedłużacz Wi-Fi w systemie Windows 10 

System Windows 10 ma wbudowane rozszerzenie przedłużacza Wi-Fi, z którego można także korzystać bezpłatnie. Jednak w tym przypadku system operacyjny utworzy nową sieć, inną niż istniejąca.

Innymi słowy, z niektórymi urządzeniami będziesz musiał połączyć się z siecią routera, podczas gdy z innymi będziesz musiał połączyć się z nowo utworzoną siecią bezprzewodową Windows.

Możesz włączyć tę funkcję systemu Windows 10, włączając i konfigurując funkcję mobilnego punktu aktywnego:

  • wciśnij Win + I klawisze skrótów.
  • Kliknij Sieć Internet.
  • Następnie wybierz Mobilny punkt dostępu — z lewego panelu głównego okna.
  • Następnie opcja „Udostępnij moje połączenie internetowe innym urządzeniom” musi być włączona.
  • Teraz kliknij Edytuj i ustaw nową nazwę sieci i hasło dla tej nowej sieci.
  • Zapisz swoje zmiany.

Oczywiście, jeśli chcesz korzystać ze specjalistycznego repeatera Wi-Fi, polecam kupić sprzętowy repeater. W ten sposób można uzyskać najlepsze wyniki — programy będą działać dobrze, ale jeśli naprawdę chcesz cały czas przedłużać sygnał Wi-Fi, bardziej zalecane jest rozwiązanie sprzętowe (po zamknięciu komputera oprogramowanie wzmacniacza będzie wyłączony, aby twój sygnał znów został utracony).

Oczywiście opisane powyżej rozwiązania mogą pomóc w inteligentnym zarządzaniu różnymi sytuacjami, gdy zawsze przenosisz się z jednego miejsca do drugiego i gdy potrzebujesz szybkiej i taniej alternatywy internetowej.

Jeśli przetestowałeś inne podobne programy, możesz podzielić się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami z nami i naszymi czytelnikami za pośrednictwem poniższego pola komentarzy — następnie odpowiednio zaktualizujemy tę recenzję (nie martw się, otrzymasz wszystkie kredyty).

Link do głównej publikacji