3 Dynamiczne motywy Firefoksa, które musisz wypróbować

Mozilla Firefox jest i zawsze będzie wielkim przeciwnikiem Google Chrome. Dzięki ukierunkowaniu na prywatność, prostocie i niesamowitym funkcjom personalizacji powoli staje się realnym wyborem dla codziennej przeglądarki internetowej sterownika. Jako wisienka na szczycie ożywienia przeglądarki Mozilla Firefox, oferujemy 3 ładne motywy, dzięki którym wrażenia będą jeszcze lepsze. Ale tym razem postanowiliśmy spróbować dynamicznych motywów.

Nie zapomnij dodać białej listy do naszej witryny. Powiadomienie nie zniknie, dopóki tego nie zrobisz.

Nienawidzisz reklam, my to rozumiemy. My także. Niestety, jest to jedyny sposób, abyśmy nadal dostarczali znakomitą zawartość i wskazówki, jak rozwiązać największe problemy techniczne. Możesz wesprzeć nasz zespół 30 członków w kontynuowaniu ich pracy, umieszczając naszą listę na białej liście. Wyświetlamy tylko kilka reklam na stronie, nie utrudniając dostępu do treści.

Dodam twoją stronę do białej listy, nie obchodzi mnie to

Motyw dynamiczny jest z definicji motywem, który zamiast trzymać się jednego jednolitego koloru lub motywu, wibruje w różnych kolorach i wzorach. To świetny sposób na wzbogacenie przeglądania bez utraty koncentracji na tym, co ważne. Jedynym problemem jest to, że wciąż są one dość rzadkie w przypadku Firefox Quantum.

Niemniej jednak znaleźliśmy się w sklepie z dodatkami i przedstawiliśmy 3 motywy (są to dodatki), które powinny służyć Ci sprawiedliwością. Sprawdź je poniżej.

3 motywy dynamiczne Firefoksa, które musisz wypróbować

Native Dark

Dynamiczny motyw Firefoksa
Pierwszy na naszej liście jest Motyw Native Dark dla przeglądarki Firefox. Ale nie musi być ciemno. W porównaniu z naszymi dwoma pozostałymi wpisami, ten motyw naśladuje kolor motywu systemu Windows. Działa świetnie z najnowszą wersją Firefoksa (Quantum v60, jak mówimy) i jest to po prostu niesamowity mały program. Ten temat jest oczywiście dynamiczny. Zmieni kolor na pasku adresu i tytułu, a także na kartach. Zasadniczo większość obszaru roboczego w przeglądarce Firefox będzie przypominać akcentujący kolor motywu systemu Windows 10.Dynamiczny motyw Firefoksa

Jest tak dobrze osadzony na tle Windows, że można założyć, że Firefox jest natywną przeglądarką Windows 10, a nie Edge. Oczywiście są to tylko zmiany estetyczne. Ale o ile testowaliśmy Native Dark, kolory akcentu są raczej dobre, a naszym jedynym problemem jest jaskrawo jasny kolor akcentu. Pozornie czcionka jest ledwo widoczna, jeśli wybrany motyw jest raczej jasny.

Jeśli chodzi o funkcje, możesz skorzystać z wielu poprawek. Możesz ustawić tryb statyczny tylko jednym kolorem lub zmienić niuans między paskiem adresu a resztą interfejsu.

 • Tutaj możesz pobrać i zainstalować motyw dynamiczny Native Dark.

  Dynamiczny motyw Dolana

  Dynamiczny motyw Firefoksa
  Dynamiczny motyw Dolana jest bombą. Ten fajny motyw dla Mozilla Firefox robi krok w górę i zmienia kolorystykę przeglądarki zgodnie z kolorem strony. Koncentruje się szczególnie na ikonach witryn. Jeśli otworzysz YouTube, motyw zmieni kolor na czerwonawy. Na Twitterze zmieni kolor na niebieski, przypominając ikonę tweety ptaka. Facebook — granatowy. Łapiesz dryf. Każda witryna — inny kolor dla paska tytułu i kart.Dynamiczny motyw Firefoksa

  Czasami trudno będzie określić, którego koloru użyć, więc pozostanie przy domyślnym wzorze motywu. Jednak będzie działać przez większość czasu bez żadnych problemów. Bardzo podobało mi się przejście między kartami i to jest teraz mój motyw przewodni. Świetnie pasuje, jeśli wykonujesz wielozadaniowość, by złamać monotonny, jednokolorowy interfejs użytkownika.Dynamiczny motyw Firefoksa

  Pamiętaj, że ten motyw jest wciąż rozwijany, więc nie jest idealny. Oznacza to, że czasami ładuje się powoli lub brakuje nasycenia i odcienia ikony witryny. Oczywiście nie powinien to być przełom.

  • Możesz uzyskać dynamiczny motyw Dolan, klikając ten link w przeglądarce Mozilla Firefox.

   Dynamiczny motyw pogody

   Dynamiczny motyw Firefoksa
   To ostatni wpis na tej liście i jest to coś zupełnie innego. Zamiast koloru akcentującego system Windows lub koloru witryny, trzeci wpis, Dynamiczny motyw pogody, zmiany w zależności od pogody. Możesz wpisać preferowaną lokalizację lub włączyć aplikację, aby automatycznie uzyskać Twoją lokalizację. Nie zalecamy drugiej opcji ze względu na kwestie prywatności i brak precyzji, więc powinieneś spróbować drugiej opcji. Wystarczy wpisać swoją lokalizację i voila — animowane słońce, deszcz, chmury lub śnieg pojawiają się jako motyw Firefoksa.Dynamiczny motyw Firefoksa

   Prognozę pogody zapewnia interfejs API Yahoo Weather. Jest dość precyzyjny i działa jak urok. Motyw będzie się zmieniał co godzinę, dzięki czemu podczas surfowania w interwebz dowiesz się, jaka jest pogoda na zewnątrz. Nie możemy się doczekać przyszłych animacji, ponieważ obecne są ładne, ale nieco zbyt proste.Dynamiczny motyw Firefoksa

   Na razie działa tak, jak zamierzono. Jeśli masz z tym problemy, po prostu uruchom ponownie przeglądarkę, a wszystko zadziała.

   • Możesz pobrać Dynamiczny motyw pogody dla Mozilla Firefox tutaj.

    To kończy naszą listę. Poinformujemy Cię o przyszłych dodatkach do tego, że tak powiem, niszy tematycznej. Mamy nadzieję, że bardziej utalentowani programiści spróbują, ponieważ znacznie poprawi to ogólne wrażenia użytkowników końcowych. Na razie sprawdź te, które zaprezentowaliśmy i opublikuj swoje wrażenia w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji