15 najlepszych kart PCI USB-C na komputer z systemem Windows 10

Port USB Type-C powoli, ale z pewnością staje się standardem. Widzimy już laptopy i smartfony, które używają tego typu portu zamiast starego. Jeśli chcesz korzystać z USB-C na komputerze, dziś pokażemy Ci jedne z najlepszych kart PCI USB-C dla komputera z systemem Windows 10.

Zanim zaczniemy, musimy szybko wyjaśnić, co to jest port USB-C i jak to działa. Większość komputerów korzysta ze zwykłego portu USB-A, podczas gdy urządzenia takie jak smartfony lub tablety używają mini złącza USB do ładowania i przesyłania danych. Nowy port USB-C ma rozmiar podobny do USB mini, a w przyszłości zobaczymy ten sam port na komputerach PC i urządzeniach mobilnych.

Warto również wspomnieć, że port USB-C pozwala podłączyć urządzenie lub kabel USB w dowolnej pozycji, co nie ma miejsca w przypadku obecnych urządzeń USB-A. Chociaż port USB-C brzmi świetnie, ma kilka ograniczeń. Ze względu na mały rozmiar nie będzie można podłączyć starych urządzeń USB ze złączem typu A bezpośrednio do komputera. Na szczęście ograniczenie to można naprawić za pomocą odpowiedniego adaptera.

Port USB-C zwykle jest dostarczany ze standardem USB 3.1, a dzięki adapterom USB-C można uzyskać dodatkowy port Ethernet lub podłączyć urządzenie do zewnętrznego wyświetlacza za pomocą portu USB-C. Port USB-C ma ogromny potencjał, a jeśli nie masz komputera ani laptopa z wbudowanym portem USB-C, możesz zainteresować się tymi kartami PCI-C USB.

Jakie są najlepsze karty PCI USB-C dla komputera z systemem Windows 10?

Karta Asus USB Type-C (zalecana)

Jak już wspomniano, złącza USB-C zwykle używają najnowszego standardu USB 3.1, który jest dwa razy szybszy niż USB 3.0. Teoretycznie USB 3.1 zapewnia prędkość transferu do 10 Gb / s, a według Asusa to urządzenie oferuje 854,6 MB odczytu i 863,9 MB prędkości zapisu.

 • Aby zainstalować to urządzenie, musisz użyć dowolnego gniazda PCIe. Urządzenie współpracuje z gniazdami PCIe x4, x8 i x16. To urządzenie jest proste w instalacji i ma pojedynczy port USB-C. Chociaż ta karta oferuje niesamowitą szybkość, musisz kupić adapter, jeśli chcesz podłączyć standardowe urządzenia USB-A do portu USB-C. Chociaż jest to solidne urządzenie, jego największą wadą jest tylko jeden dostępny port USB-C.

  Jest to prosta karta PCI USB-C, ale przed zakupem sprawdź, czy jest kompatybilna z komputerem. Jeśli chodzi o cenę, ta karta jest dostępna w cenie, która kosztuje około 50 USD.

  • Kup teraz na Amazon

  StarTech 2-portowa karta USB 3.1 (sugerowana)

  Porty USB-C są świetne, ale jeśli zamierzasz używać portu USB-C z urządzeniem ze złączem USB-A, musisz kupić adapter. Karta 2-portowa USB 3.1 StarTech rozwiązuje to ograniczenie i jest wyposażona w porty USB-C i USB-A.

  • Jeśli chodzi o szybkość, to urządzenie oferuje prędkość transferu do 10 Gb / s, co powinno wystarczyć dla większości użytkowników. Musimy wspomnieć, że port USB-C działa z urządzeniami Thunderbolt 3, ale będziesz ograniczony do prędkości transferu 10 Gb / s. Oprócz złącza USB-C i USB-A dostępna jest także 15-pinowa wtyczka SATA Power do urządzeń o wysokim zużyciu energii.

   Ta karta jest łatwa w konfiguracji i działa z komputerami z systemem Windows, Linux i Mac. Urządzenie jest dostarczane z interfejsem PCIe x4 z PCI Express Base Specification Revision 3.0. Największy problem z portami USB-C polega na tym, że nie można ich używać ze zwykłymi urządzeniami USB-A, chyba że kupisz adapter, ale ponieważ ta karta ma dostępny port USB-A, nie będziesz mieć żadnych problemów ze zgodnością. Jeśli chodzi o kompatybilność, to urządzenie jest w pełni kompatybilne ze starszymi standardami USB i wszystkimi urządzeniami USB.

   StarTech 2-portowa karta USB 3.1 to niesamowite urządzenie, a dzięki dostępnym portom USB-A i USB-C nie będziesz mieć żadnych problemów ze zgodnością. Jeśli chodzi o cenę, możesz uzyskać tę kartę za około 30 USD (w zależności od sklepu).

   Musimy również wspomnieć, że dostępnych jest kilka modeli, a model można uzyskać tylko z dwoma portami USB Type-C, jeśli chcesz. Jeśli chodzi o cenę, model z dwoma portami USB-C kosztuje 50,99 USD. Istnieje również model, który ma dwa porty typu A, jeden port typu C i dwa porty wewnętrzne. Jeśli chodzi o cenę, ten model jest dostępny w cenie 54,99 USD. Jeśli zdecydujesz się na zakup tego urządzenia, upewnij się, że Twoja płyta główna ma gniazda PCIe 3. generacji. Ta karta będzie działać z gniazdami starszej generacji, ale nie osiągniesz prędkości transferu 10 Gb / s.

   • Kup teraz na Amazon

   Karta AUKEY USB-C PCI Express

   W przeciwieństwie do poprzedniego wpisu na naszej liście, ta karta ma dwa dostępne porty USB typu C. Chociaż porty te wykorzystują standard USB 3.1, są w pełni kompatybilne z USB 3.0 i starszymi podstawkami. Jeśli chodzi o szybkość, ta karta oferuje prędkość transferu do 10 Gb / s.

   Karta współpracuje z gniazdami PCI-E x4, x8 i x16, dzięki czemu można ją łatwo zainstalować na komputerze. Jeśli chodzi o kompatybilność, urządzenie działa na urządzeniach z systemem Windows i Linux. Niewielu użytkowników zgłosiło kilka drobnych problemów z Windows 10, ale można to naprawić, pobierając najnowszy sterownik. Musimy również wspomnieć, że ta karta ma dostępne 15-stykowe złącze zasilania SATA, którego można używać do wysokowydajnych urządzeń peryferyjnych, takich jak 3,5-calowe dyski twarde.

   Karta AUKEY USB-C PCI Express brzmi jak niesamowite urządzenie. Oferuje doskonałą prędkość transferu i ma dwa porty USB-C. Urządzenie oferuje pełną kompatybilność ze wszystkimi urządzeniami USB, o ile masz odpowiedni adapter.

   • Kup teraz w serwisie eBay

   ASRock Model USB 3.1 / A + C Card

   Jest to kolejna karta PCI USB-C i podobnie jak poprzedni wpis ma porty USB-C i USB-A. To urządzenie obsługuje gniazda PCI-E x4, x8 i x16 i jest zgodne ze standardami PCI-e 1.1, 2.0 i 3.0. Ta karta może zapewnić prędkość transferu do 10 Gb / s, ale aby osiągnąć maksymalną wydajność, musisz mieć dostępne gniazdo PCI-E 3.0. Urządzenie będzie działać ze starszymi standardami, ale nie osiągniesz maksymalnej prędkości transferu.

   • Ponieważ ta karta jest wyposażona w port USB-A, możesz z łatwością korzystać z niej bez żadnych adapterów i podłączać do niej dowolne urządzenie USB. Jeśli chodzi o kompatybilność, starsze standardy USB są w pełni obsługiwane. Oczywiście nadal możesz podłączyć urządzenia do portu USB-C, ale potrzebujesz adaptera USB-A na USB-C.

    Karta ASRock Model USB 3.1 / A + C to solidne urządzenie, a dzięki portom USB-C i USB-A zapewnisz zgodność komputera ze starymi i nowymi urządzeniami USB.

    • Kup teraz w serwisie eBay

    Karta Asus ThunderboltEX 3

    Chociaż większość portów USB Type-C działa ze standardem USB 3.1, niektóre z Thunderbolt 3. Standard USB 3.1 oferuje prędkość transferu 10 Gb / s, podczas gdy Thunderbolt 3 oferuje niesamowitą prędkość transferu 40 Gb / s. Ta karta ma port Thunderbolt 3 USB Type-C, pojedynczy port USB 3.1 Type-A i wejście Mini Displayport.

    Karta może współpracować z zewnętrznymi wyświetlaczami i obsługuje rozdzielczość 4K. Ponadto istnieje obsługa USB Power Delivery, która zapewnia moc ładowania do 36 W. Oznacza to, że można podłączyć sześć urządzeń w łańcuchu i ładować je jednocześnie z jednego portu.

    Aby użyć tej karty, wystarczy podłączyć ją do gniazda PCI-E 3.0 x4 na płycie głównej. Następnie musisz podłączyć kartę do nagłówka Thunderbolt na płycie głównej. Na koniec należy podłączyć kabel DisplayPort do karty i do wbudowanego portu DisplayPort.

    To niesamowite urządzenie, ponieważ pozwala na użycie jednego portu USB-C do podłączenia urządzeń Thunderbolt 3, urządzeń USB 3.1 i urządzeń DisplayPort 1.2. Oczywiście istnieje port USB-A dostępny dla wszystkich standardowych urządzeń USB. Karta Asus ThunderboltEX 3 jest prawdopodobnie jedną z najlepszych kart PCI USB-C i można ją uzyskać za 118,71 USD. Przed zakupem tej karty sprawdź, czy jest ona w pełni kompatybilna z płytą główną.

        — Kup teraz na Amazon

    • Karta adaptera CoolGear USB-C

     Jeśli szukasz prostej karty PCI do komputera stacjonarnego, karta adaptera CoolGear USB-C może być dla Ciebie idealna. Ta karta wykorzystuje gniazdo PCI Express Gen2 x2 i oferuje dwa porty USB 3.1 Type-C. To urządzenie jest w pełni kompatybilne ze specyfikacją USB3.1 Gen 2, wersja 1.0, specyfikacją xHCI, wersja 1.1 oraz dołączonym przez USB protokołem SCSI, wersja 1.0.

     Warto wspomnieć, że to urządzenie działa ze starszymi standardami USB, więc będzie bez problemu działać z urządzeniami USB 2.0 i USB 1.1. Karta jest wyposażona w zabezpieczenie nadprądowe dla każdego portu, a każdy port może zapewnić prąd 3A. Ponieważ to urządzenie korzysta ze standardu USB 3.1, obsługuje prędkości transferu do 10 Gb / s.

     Jeśli chodzi o zgodność, ta karta PCI powinna działać bez żadnych problemów z dowolnym komputerem z systemem Windows. To przyzwoita karta USB-C na komputer, ale aby podłączyć do niej standardowe urządzenia USB-A, musisz kupić adapter.

     • Kup teraz na Amazon

     Karta kontrolera hosta CoolGear USB 3.1 PCIe

     To kolejna karta PCI USB-C, która pochodzi od Coolgear. W przeciwieństwie do poprzedniego wpisu na naszej liście, ten wyposażony jest w porty USB 3.1 Type-A i USB Type-C. Ta karta jest kompatybilna ze standardem USB 3.1 Gen2 i oferuje prędkość transferu do 10 Gb / s. Jeśli chodzi o kompatybilność, urządzenie jest w pełni kompatybilne ze starszymi standardami USB.

     Należy wspomnieć, że ta karta ma 15-stykowe złącze zasilania SATA do zasilania. Jeśli chodzi o zgodność, ta karta działa z dowolną wersją systemu Windows, ale powinna również działać w systemach Linux i Mac OS.

     CoolGear USB 3.1 PCIe Host Controller Card to przyzwoita karta USB-C i nie potrzebujesz żadnych dodatkowych adapterów, aby podłączyć starsze urządzenia USB typu A.

         — Kup teraz na Amazon

     • Karta rozszerzeń PCIe Icy Box USB 3.1 typu A / C Combo

      Ponieważ porty USB-C nie są w pełni kompatybilne ze standardowymi urządzeniami USB typu A, czasem lepiej jest użyć karty z portami USB-C i USB-A. Ta karta jest wyposażona w porty USB-C i USB-A, więc nie będziesz mieć problemów ze zgodnością. Karta wykorzystuje gniazdo PCI Express x4 Revision 2.0 i 15-pinowy zasilacz SATA.

      To urządzenie jest kompatybilne ze specyfikacją Universal Serial Bus 3.1 Gen 2 i xHCI (eXtensible Host Controller Interface, R. 1.1). Jeśli chodzi o szybkość, możesz osiągnąć prędkość transferu do 10 Gb / s. Port USB-C oferuje moc wyjściową 3A, a port typu A oferuje moc wyjściową 900mA.

      Karta rozszerzeń PCIe Icy Box USB 3.1 typu A / C Combo jest prostą kartą PCI-E i jest w pełni kompatybilna ze starszymi standardami USB. Jak już wspomniano, możesz podłączyć standardowe urządzenia USB do portu USB-A, ale jeśli chcesz korzystać z portu USB-C, potrzebujesz odpowiedniej przejściówki. Jeśli chodzi o cenę, możesz uzyskać tę kartę za około 40 USD.

      Karta Lycom USB 3.1 typu C z 2 portami PCIe

      Jeśli chcesz wypróbować technologię USB-C na komputerze, możesz rozważyć tę kartę. Karta jest wyposażona w dwa porty USB 3.1 USB-C i oferuje prędkość transferu 10 Gb / s. Każdy port zapewnia 5 V i 3 A, co powinno wystarczyć dla większości urządzeń USB. Karta wymaga portu PCIe Gen2 x2 lub PCIe Gen3 x1 do działania.

      Jeśli chodzi o kompatybilność, ta karta jest kompatybilna z USB 3.1 Rev 1.0, specyfikacją Intel eXtensible Host Controller Interface (xHCI) 1.0 i specyfikacją USB Attached SCSI Protocol 1.0. Oczywiście urządzenie w pełni obsługuje starsze standardy i urządzenia USB. Warto również wspomnieć, że ta karta ma 15-stykowe złącze zasilania SATA.

      • 2-portowa karta PCIe typu Lycom USB 3.1 typu C to przyzwoita karta PCI-C USB-C, ale jeśli chcesz używać jej ze standardowymi urządzeniami USB-A, musisz kupić specjalny adapter.

       • Kup teraz na Amazon

       Karta Silverstone USB 3.1 typu C.

       Ta karta PCI ma porty USB-C i USB-A, dzięki czemu można łatwo podłączyć do niej dowolne urządzenie USB. Karta oferuje prędkość transferu do 10 Gb / s, co powinno wystarczyć większości użytkowników. Oczywiście to urządzenie w pełni obsługuje starsze standardy i urządzenia USB.

       Warto wspomnieć, że to urządzenie obsługuje specyfikację eXtensible Host Controller Interface (XHCI) Revision 1.1 i USB Attached SCSI Protocol Revision 1.0 (UASP). Ta karta łączy się z komputerem za pomocą portu PCI-E Gen2.0 x2 i wykorzystuje 15-stykowe złącze zasilania SATA.

       Karta Silverstone USB 3.1 Type C to proste urządzenie, które pozwala bez problemu korzystać zarówno z urządzeń USB-A, jak i USB-C.

       • Kup teraz na Amazon

       Karta rozszerzeń PCIe Silverstone USB 3.0 Type-C

       Większość kart PCI USB-C oferuje jeden lub dwa porty USB, ale ten model jest wyposażony w trzy zewnętrzne porty USB. Ta karta korzysta ze złącza PCI-E 2.0 x2 na komputerze i zapewnia prędkość transferu do 10 Gb / s.

       Urządzenie ma jeden port USB 3.1 Type-C, ale ma także jeden port USB 3.1 Type-A i jeden port USB 3.0 Type-A. Ponadto urządzenie ma w środku nagłówek USB 3.0. Warto również wspomnieć, że ta karta ma 19-stykowe złącze zasilania SATA. Ta karta obsługuje również standard USB Battery Charging 1.2 z portem USB 3.0.

       • Oczywiście karta jest w pełni kompatybilna z protokołami eXtensible Host Controller Interface (XHCI) Rev.1.1 i USB Attached SCSI Protocol (UASP) Revision 1.0. Silverstone USB 3.0 Type-C PCIe Expansion Card to świetna karta PCI-USB USB-C, a dzięki dodatkowym gniazdom Type-A będzie kompatybilna ze starszymi urządzeniami USB.

        • Kup teraz na Amazon

        Karta adaptera magistrali hosta Akasa USB 3.1

        Jest to kolejna karta PCI USB-C, która jest wyposażona w jeden port USB 3.1 Type-C i USB 3.1 Type-A. Ta karta wymaga gniazda PCI Express Gen 2 x2 lub Gen 3 x1 do działania. Urządzenie ma zabezpieczenie nadprądowe i ma wbudowane 4-stykowe złącze zasilania, dzięki czemu może otrzymywać dodatkowe zasilanie z systemu.

        Ta karta jest w pełni kompatybilna z prawie każdą wersją systemu Windows. Mówiąc o kompatybilności, karta w pełni obsługuje starsze standardy USB. Karta adaptera magistrali hosta USB 3.1 Akasa jest prostą kartą PCI USB typu C i pozwala na używanie zarówno USB-C, jak i USB 3.1 i starszych urządzeń na komputerze. Jeśli chodzi o cenę, możesz dostać to urządzenie za około 35 USD.

        Karta dodocool PCI-E Express

        Na rynku dostępne są wszelkiego rodzaju karty PCI USB-C, a jeśli szukasz czegoś, co nie wymaga dodatkowych adapterów, możesz rozważyć dodanie karty PCI Express-Dodocool. Ta karta jest wyposażona w jeden port USB 3.1 Type-C i jeden port USB 3.1 Type-A. Karta zapewnia prędkość transferu do 10 Gb / s i działa z gniazdami PCIe x4, x8 i x16. Jeśli chodzi o zgodność, urządzenie działa z dowolną wersją systemu Windows i Linux.

        Karta jest również kompatybilna ze starszymi standardami USB, a dzięki portowi USB-A nie trzeba kupować żadnych adapterów USB-C. Warto również wspomnieć, że to urządzenie ma 15-stykowe złącze zasilania SATA, które może zapewnić zasilanie do 5 V 2A na każdym porcie.

        • To przyzwoita karta USB-C i jest dostępna za 22,99 USD. Musimy również wspomnieć, że istnieje model z dwoma portami USB 3.1 typu C, ale jeśli zdecydujesz się na zakup tego modelu, będziesz potrzebować adaptera USB-C na USB-A, aby go użyć.

         • Kup teraz na Amazon

         Karta IOCrest USB 3.1 Type-C

         Inną prostą kartą USB-C PCI jest karta IOCrest USB 3.1 Type-C. Ta karta może zapewnić prędkość transferu do 10 Gb / s i oferuje jeden port USB-C i jeden port USB-A. Oba porty używają standardów USB 3.1, ale są również kompatybilne ze starszymi standardami i urządzeniami USB.

         Jeśli chodzi o kompatybilność, to urządzenie działa z komputerem PC z systemem Windows i Linux i obsługuje specyfikację xHCI 1.1. Urządzenie łączy się z komputerem za pomocą gniazda x4 PCI-E i oferuje ładowanie 5 V 3A przez port typu C. Jeśli chodzi o moc, to urządzenie wykorzystuje 15-stykowe złącze SATA do zasilania.

         Jest to prosta karta PCI USB-C, a dzięki portowi USB-A możesz używać tego urządzenia ze wszystkimi starszymi urządzeniami USB bez adaptera.

         • Kup teraz na Amazon

         Karta Mediasonic PCI Express

         Jeśli szukasz karty USB-C, która ma porty USB-C i USB-A, możesz rozważyć kartę PCI Express Mediasonic. Ta karta łączy się z komputerem za pomocą interfejsu PCI Express 2.0 lub 3.0 x4 i zapewnia prędkość transferu do 10 Gb / s. Jeśli chodzi o zgodność, karta jest zgodna ze specyfikacją Intel Extensible Host Controller Interface (xHCI) 1.1.

         Ta karta jest wyposażona w 15-pinowy kabel zasilający SATA do 4-pinowego Molex i może dostarczać zasilanie USB 5 V. Oczywiście wszystkie starsze standardy USB są w pełni obsługiwane. To solidne urządzenie, które będzie działać z każdym urządzeniem USB typu A bez adaptera. Jeśli chcesz używać portu USB-C z innymi urządzeniami USB, musisz kupić adapter.

         • Kup teraz na Amazon

         Port USB-C stanie się standardem w przyszłości, a my już widzimy urządzenia USB-C, takie jak smartfony, tablety i laptopy. Jeśli masz urządzenie USB-C, możesz rozważyć zakup jednej z tych kart PCI USB-C.

Link do głównej publikacji