10 najlepszych audiobooków dla użytkowników komputerów PC

Czasami możesz czuć się zbyt zmęczony, aby czytać książkę na komputerze lub czytniku elektronicznym i po prostu chcesz trochę uwolnić swoje oczy. Ale z drugiej strony nie chcesz rezygnować ze swoich książek.

Czy jest jakieś rozwiązanie? Oczywiście, że tak, i słucha audiobooków.

Istnieje wiele programów audiobook, które umożliwiają odtwarzanie książek audio i są one dostępne w różnych formatach. Narzędzia odtwarzacza audio umożliwiają tworzenie list odtwarzania, wyszukiwanie tekstów, ogłaszanie utworów, dodawanie zakładek, edytowanie tagów i wiele więcej.

Korzystanie z odtwarzaczy audiobook może zapewnić Ci wspaniałe wrażenia, a także będziesz mógł z łatwością poruszać się po swoich plikach. Będziesz mieć wiele łatwych opcji odtwarzania, dzięki czemu będziesz mógł poruszać się w książce audio.

Oprogramowanie audiobook może również zapamiętać miejsce, w którym plik był ostatnio odtwarzany, i będzie kontynuować zadanie od tego samego miejsca, w którym go zostawiłeś.

Ułatwi to słuchanie książek audio i pozwoli zaoszczędzić czas, zwłaszcza w porównaniu z innymi programami do odtwarzania muzyki.

Jakie są najlepsze odtwarzacze książek audio na komputery z systemem Windows?

  1. Darmowy czytnik audio

Free Audio Reader (FAR) to prosty program do czytania książek audio, który zawiera kilka funkcji, które można wykorzystać do dodawania zakładek, edytowania znaczników, tworzenia list odtwarzania, wyświetlania okładek i tak dalej.

Możesz także używać oprogramowania jako pokazu slajdów i oprogramowania do zamiany tekstu na mowę.

Będziesz mógł wznowić odtwarzanie od tego samego miejsca, z którego poprzednio przerwałeś, a pliki przestaną być odtwarzane. Oprogramowanie może odtwarzać pliki MP3, WMA, WAV, MID, FSB, FBM i TXT.

Niektóre z dostępnych opcji odtwarzania obejmują: odtwarzanie, początek, indeks, następny plik i inne.

Chcesz opublikować własny e-book? Sprawdź ten artykuł z najlepszymi aplikacjami, które mogą Ci w tym pomóc. 

Listy odtwarzania z tego oprogramowania można zapisać, a także można użyć opcji powtarzania, odtwarzania losowego i edytowania listy odtwarzania. Jeśli chcesz dodać audiobook do listy odtwarzania, musisz kliknąć przycisk Otwórz.

Następnie musisz wybrać pliki i dodać je do listy odtwarzania. Musisz kliknąć przycisk Odtwórz, aby odtworzyć pierwszy plik lub Kliknij dwukrotnie dowolny plik, który chcesz odtworzyć.

Ten darmowy odtwarzacz audiobooków posiada opcję TextRead, której można używać do odczytu plików TXT. Dostępnych jest więcej opcji dla następujących działań: otwieranie, odtwarzanie, przeskakiwanie do przodu, przeskakiwanie do tyłu, zatrzymywanie i zmiana głośności odtwarzania.

Oprogramowanie może także służyć do kopiowania tekstu, wklejania tekstu i wybierania czcionki wyświetlanego tekstu. Za pomocą przycisku odtwarzania i pauzy można odtwarzać / wstrzymywać czytanie. Zakładki można zapisać w formacie FBM.

  1. Audiobook

Jest to oprogramowanie odtwarzacza audiobooków typu open source, które ma prosty interfejs. Najfajniejszą częścią programu jest to, że zapamiętuje status odtwarzanego pliku i może wznowić odtwarzanie z tej samej lokalizacji w dowolnym momencie.

Możesz go użyć, aby dodać audiobooki dostępne w formacie MP3 do biblioteki audiobooków, wybierając opcję dodania z folderów lub dodania pojedynczych plików.

Program wyświetla okładkę książki audio w celu łatwego rozpoznania. Możesz także tworzyć listy odtwarzania i umieszczać wszelkiego rodzaju audiobooki na różnych listach odtwarzania.

Odtwarzacz jest prosty z opcjami obejmującymi sterowanie odtwarzaniem, wyjście, ustawienia i suwak. Wyświetli nazwę pliku lub ścieżkę.

  1. Mój czytnik książek audio

My Audiobook Reader to proste oprogramowanie czytnika książek audio, którego można używać do odtwarzania audiobooków MP3. Książki audio MP3 można zapisać na liście odtwarzania.

Lista odtwarzania wyświetli utwór, tytuł, rok, album, gatunek, a także informacje związane z czasem trwania. Korzystając z opcji zakładki, możesz dodać do zakładek wiele plików, aby śledzić lokalizację odtwarzania.

Możesz poruszać się w książce audio za pomocą przycisku jog. Program ma również opcje odtwarzania, pauzy, zatrzymania, ładowania listy, listy zapisywania, dodawania plików, czyszczenia listy i całkowitego czasu, które pomogą Ci grać, a także organizować książki audio.

Szukasz najlepszych konwerterów eBooków na komputery z systemem Windows? Sprawdź tę listę za pomocą naszych najlepszych ofert.

To audiobooka pokazuje ścieżkę postępu do śledzenia procesu na audiobooku. Pokazuje także regulację głośności, której można użyć do ustawienia głośności, oraz postęp listy odtwarzania, który pokazuje ogólny postęp na liście odtwarzania.

Oprogramowanie oferuje więcej opcji, takich jak fakt, że umożliwia zmianę wysokości tonu, prędkości głosu, cofnięcie 10/60 sekund do tyłu, przejście do pozycji początkowej, przesunięcie 10/60 sekund do przodu, a także można przejść do końca.

Możesz wybrać opcję zapisania listy odtwarzania i załadowania jej.

  1. Music Bee

Jest to prosty odtwarzacz muzyki, który może być również używany jako oprogramowanie odtwarzacza książek audio. Można go używać do odtwarzania plików AIF, MP3, WAV i WMA. Możesz wyszukiwać pliki przy użyciu filtrów, takich jak wykonawca, tytuł, nazwa pliku i tak dalej.

Program posiada również dedykowany przycisk odtwarzacza książek audio, który pomoże Ci odtwarzać pliki książek audio, możesz dodawać je do biblioteki, tworzyć listy odtwarzania, a także wykonywać różne zadania. Program obsługuje również mini odtwarzacz i zapewnia informacje o utworach.

Masz również możliwość odtwarzania, zatrzymywania, wstrzymywania, wyświetlania korektora, powtarzania, przewijania do przodu i przewijania do tyłu. Otrzymasz również opcję sterowania dźwiękiem i opcje losowego odtwarzania.

Oprogramowanie zawiera opcje blokowania, ponieważ wymaga hasła do odblokowania, wyłączenia dostępu do sieci i dostępu do trybu pełnoekranowego.

  1. WorkAudiobooks

WorkAudiobooks to proste oprogramowanie do czytania książek audio, które obsługuje książki audio w formacie MP3. Posiada różne funkcje, dzięki którym to oprogramowanie jest jednym z najlepszych programów do odtwarzania audiobooków dla systemu Windows.

Program odtwarza pliki krok po kroku i jest w stanie wyświetlić napisy, jeśli są dostępne. Podtytuły mogą być w formacie HTML, TXT lub SRT.

Niektóre słowa można oznaczyć jako trudne i zostaną powtórzone jeszcze raz, gdy zostaną napotkane w tekście. Książkę audio można podzielić na frazy, a użytkownik będzie mógł wybrać własną preferowaną długość frazy.

Chcesz właściwie zarządzać swoimi e-bookami? Sprawdź najlepsze oprogramowanie do zarządzania ebookami w tym artykule. 

Podczas gry możesz przeglądać słowa i wyszukiwać ich znaczenia w słowniku.

Dostępne są również niektóre opcje, które pozwolą ci dodać zakładkę do pliku, odtwarzać pliki z zakładkami, usuwać pliki i tak dalej. W tym celu wystarczy kliknąć dostępny przycisk *.

To oprogramowanie czytnika książek audio oferuje różne opcje, takie jak tworzenie notatek dla folderów i plików, generowanie list słów do nauki i pisanie. Możesz także użyć tego narzędzia do edycji napisów.

  1. Pstrąg

Jest to lekkie oprogramowanie z dość prostym interfejsem, którego można używać do odtwarzania plików, dodawania plików i folderów do listy, czyszczenia listy, ładowania listy odtwarzania w celu jej zapisania i dodawania adresów URL.

Oprogramowanie może służyć do usuwania zduplikowanych plików, usuwania martwych wpisów, otwierania lokalizacji plików i edytowania znaczników.

Cechą, która czyni ten program wyjątkowo idealnym dla audiobooków, jest opcja zapowiedzi utworu. Możesz także znaleźć teksty piosenek z LyricWiki.org. Oprogramowanie oferuje obsługę Last.fm i Libre.fm.

W programie dostępne są także różne tryby odtwarzania, które pozwalają odtwarzać listy, pliki, listy powtórzeń i pliki, odtwarzać losowe pliki z listy odtwarzania, a także losowo odtwarzać pliki na liście odtwarzania.

Elementy sterujące odtwarzaniem umożliwiają odtwarzanie, wstrzymywanie, zatrzymywanie, przeglądanie poprzedniego pliku, przejście do następnego pliku, odtwarzanie pierwszego pliku, a także odtwarzanie ostatniego pliku.

Program może wyświetlać informacje o dodanych plikach; pokaże nazwę pliku, rok, gatunek, tytuł, typ, ścieżkę, czas, rozmiar, przepływność, kompozytora.

Możesz także edytować informacje znacznika pliku w menu Edycja, w tym ścieżkę, tytuł, wykonawcę, album, rok, tytuł, gatunek i tak dalej.

Formaty obsługiwane przez oprogramowanie to ID3v1, ID3v2.2 / 3/4, komentarze OGG / FLAC Vorbis, WMA, APEv2, MP4 / ALAC / AAC.

Obsługuje formaty plików AIFF, AIF, AIFC, MP1, MP2, MP3, OGA, OGG, WAV, MO3, XM, MOD, S3M, IT i MTM.

Możesz pobrać niektóre wtyczki do odtwarzania większej liczby formatów audio, w tym: FLAC, WMA, WMP, WMV, ASF, MID, MIDI, RMI, KAR, WV, WVC, AAC, MP4, M4A, M4B, M4P, APE, AC3, SPX, TTA, OFR, MPC, ALAC, OPUS i tak dalej.

  1. 1 do 1

Jest to darmowy szybki odtwarzacz audio, który w bardzo małych rozmiarach zapewnia środowisko do słuchania muzyki i książek audio bez konieczności korzystania z list odtwarzania lub baz danych.

Gdy otworzysz odtwarzacz, wyświetli on napędy PC po lewej stronie wspólnej, a ty po prostu musisz znaleźć swoją muzykę i słownik audiobooków.

Bezpośrednio odtworzy twoje foldery, a najważniejszą z jego funkcji jest to, że pamięta ostatni utwór i pozycję, co znacznie ułatwia słuchanie audiobooków bez marnowania czasu.

Szukasz najlepszego oprogramowania do transkrypcji dla systemu Windows 10? Znajdź najlepsze narzędzia programowe dostępne teraz w tym artykule.

Masz opcje kopiowania, przenoszenia, zmiany nazwy podczas odtwarzania plików. Oprogramowanie pozwala zmienić pozycję i głośność ścieżki.

Powtarzanie ścieżki jest również dostępne dla programu. Upływający i całkowity czas pokazany w opcji paska tytułu uświadomi Ci, ile czasu potrzebujesz do ukończenia pliku.

Obsługiwane formaty programu to MP3, OGG, WAV, FLAC, AAC, CD i MP4.

  1. Pomocnik książki MP3

MP3 Book Helper to darmowy odtwarzacz książek audio, którego można używać do odtwarzania i porządkowania książek audio.

Oprócz tego, że oprogramowanie może być używane do odtwarzania i organizowania audiobooków, możesz także używać go do edycji tagu pliku, zamiany pola tagu, eksportowania tagów i importowania tagów.

Informacje o wykonawcy i albumie można uzyskać z bazy danych FreeDB w Internecie.

Będziesz musiał wybrać spośród bardziej dostępnych opcji, które obejmują odtwarzanie, zatrzymanie, pauzę, następne przewijanie do tyłu, poprzednie przewijanie do tyłu, a także przeskakiwanie do 10, 20, 30 i 60 sekund wcześniej.

Chcesz nagrać własny podcast? Oto najlepsze narzędzia, które mogą Ci w tym pomóc.

Możesz użyć tego oprogramowania do generowania list odtwarzania, tworzenia plików PAR / SFV, SFV / SV, tworzenia tylko plików SVF i ​​tworzenia tylko plików MD5.

Możesz użyć opcji paska narzędzi, aby dodawać, otwierać, usuwać, zapisywać tagi jako pliki txt, ładować tagi z plików txt, wyświetlać zdjęcia i teksty. Możesz także wyeksportować tagi jako pliki CSV w formacie standardowym lub niestandardowym.

Możesz importować tagi z plików CSV. Wystarczy wybrać plik CSV i kliknąć przycisk Czytaj plik, aby go odczytać.

Możesz także utworzyć listę odtwarzania w formacie M3U w menu Generuj, i możesz jej używać do generowania plików MD5 i innych.

Istnieje również kilka opcji filtrów plików audiobooków dostępnych z opcji Tylko duplikat, brak duplikatu, tylko załadowany, brakujące ładowanie, tylko brakujące, tylko uszkodzone i więcej.

Karta zadań pokaże zadania, które zostały zakończone, a karta dziennika pokaże szczegóły zdarzenia.

  1. iTunes

Jest to jedno z najpopularniejszych programów do odtwarzania multimediów i może być również używane jako oprogramowanie do odtwarzania książek audio. Zawiera różne narzędzia, które pozwalają słuchać audiobooków.

Możesz także dodawać własne książki audio i odtwarzać je w dowolnym momencie. Korzystając z iTunes, możesz synchronizować swoje książki audio z iPhonem lub iPadem.

iTunes nie otworzy się w systemie Windows 10? Nie martw się, mamy dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie.

Możesz także wybrać automatyczne wyszukiwanie plików multimedialnych i ich odtwarzanie w dowolnym momencie. Pliki te można dodać do listy odtwarzania, a także można przekonwertować znacznik ID3 i utworzyć wersję AAC książek audio.

Możesz również sortować książki audio na podstawie niektórych filtrów, które obejmują nazwę, gatunek, tytuł, rok i tak dalej. Opcja powtarzania jest również dostępna i można jej użyć do odtwarzania ulubionych plików.

  1. Angel’s Vox

To pierwszy na rynku odtwarzacz audiobooków dla systemu Windows, który pozwoli zaoszczędzić cenny czas, pomoże Ci nauczyć się nowych języków obcych, a także zawiera wiele unikalnych elementów do słuchania książek audio.

Obsługuje formaty plików audio MP3, OGG, MPEG-4 i Wav i ma ładny prosty interfejs. Program może przyspieszyć odtwarzanie, aby zaoszczędzić czas, przechowuje poziom głośności i prędkość odtwarzania, a także ma funkcję wyłącznika czasowego.

Możesz zamknąć, ponownie uruchomić lub wylogować się z systemu Windows w określonym czasie. Narzędzie pozwala również stopniowo obniżać poziom głośności na koniec zaplanowanego okresu

Otrzymasz także możliwość eksportowania lub importowania list odtwarzania do formatu pośredniego w celu przesyłania audiobooków, generowania raportów i nie tylko.

Sprawdź wszystkie te narzędzia do odtwarzania książek audio i wybierz swój ulubiony!

Jeśli masz inne sugestie lub pytania, nie wahaj się zostawić ich w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji