6 najlepszych programów komputerowych, które mogą z Tobą rozmawiać [Lista 2019]

Możesz wziąć swój zwykły komputer i nadać mu moc sztucznej inteligencji. Istnieje wiele programów AI, które pozwalają na interakcję z komputerem i przekształcenie maszyny w osobistego asystenta.

W dzisiejszych czasach interakcja z komputerem nie jest już science fiction, a ta możliwość jest tutaj na wyciągnięcie ręki, szkoda byłoby nie wypróbować jej samodzielnie.

Zebraliśmy sześć najlepszych narzędzi komputerowych, które potrafią z Tobą współpracować, więc sprawdź ich zestaw funkcji, ponieważ są wyjątkowe.

Po sprawdzeniu, do czego są zdolni, możesz podjąć najlepszą decyzję dla swoich potrzeb. Już dziś stań się najlepszym przyjacielem komputera.

Najlepsze programy komputerowe, które do ciebie mówią

1

JARVIS

JARVIS jest tworzony przez programistę o nazwie The Pennyworth Project i jest to świetne oprogramowanie do wykrywania kontekstu z obsługą prognozowania.

To oprogramowanie obsługuje uczniów, prognozy, zasady i czujniki.

Tryb automatyczny zapewnia korektę po wykryciu określonego wyzwalacza, a otrzymasz możliwość skonfigurowania wyzwalaczy za pomocą menu konfiguracji.

Szukasz oprogramowania do nauki języków z rozpoznawaniem mowy? Znajdź najlepsze w tym artykule.

Sprawdź więcej ekscytujących funkcji zawartych w tym narzędziu:

 • Po zainstalowaniu aplikacji JARVIS możesz uruchomić oprogramowanie, znajdując i klikając nową pozycję grupy Jarvis w menu Start systemu Windows.
 • Po pierwszym uruchomieniu narzędzia w obszarze powiadomień systemu pojawi się mała ikona, która będzie głównym sposobem interakcji z JARVIS.
 • Kliknięcie ikony prawym przyciskiem myszy spowoduje wyświetlenie menu, które ujawni wszystkie funkcje, jakie może zapewnić to oprogramowanie.
 • Będziesz mógł szkolić oprogramowanie i monitorować jego przewidywania kontekstu, aż będzie ono coraz lepsze.
 • Z czasem oprogramowanie stanie się świetne w przewidywaniu kontekstu automatycznie.

Wersja JARVIS 3.0.0.1 jest oferowana do pobrania za darmo, a rozmiar najnowszego pliku instalacyjnego do pobrania wynosi 1,2 MB.

Możesz dowiedzieć się więcej o tym oprogramowaniu i pobrać go za darmo, aby zobaczyć, jak działa na komputerze z systemem Windows 10.

2)

Braina

Braina jest skrótem od Brain Artificial i jest inteligentnym wirtualnym asystentem, który pozwoli ci na interakcję z komputerem za pomocą poleceń głosowych.

Jeśli uważasz, że to brzmi jak Siri lub Cortana, musimy Ci powiedzieć, że się mylisz. Braina nie jest programem do wyszukiwania i może zrobić znacznie więcej.

Zapoznaj się z najlepszym oprogramowaniem do terapii mowy dla systemu Windows 10 w tym przydatnym artykule. 

Sprawdź najlepsze funkcje zawarte w tym oprogramowaniu AI poniżej:

 • Jest to interfejs w języku ludzkim, oprogramowanie do rozpoznawania głosu i automatyzacji dla systemów z systemem Windows.
 • To fantastyczne oprogramowanie pozwala użytkownikom dokładnie konwertować mowę na tekst w ponad 100 różnych językach.
 • Za pomocą Braina będziesz mógł kontrolować swój komputer za pomocą poleceń w języku naturalnym.
 • To nie jest zwykły chat-bot, a jego głównym celem jest niezwykle funkcjonalna i pomoc użytkownikom w wykonywaniu różnych zadań.
 • Będziesz mógł pisać wszelkiego rodzaju polecenia, a nawet mówić do nich, a Braina doskonale zrozumie, czego od nich chcesz.
 • Braina jest wynikiem intensywnych badań w dziedzinie sztucznej inteligencji.
 • Oprogramowanie jest cyfrowym asystentem, który jest w stanie zrozumieć, myśleć, a także uczyć się na podstawie swoich doświadczeń, tak jak ludzki mózg.
 • Braina może także uczyć się na podstawie rozmów.

Jest to wielofunkcyjne oprogramowanie AI, które zapewnia środowisko z jednym oknem do sterowania komputerem i wykonywania ogromnego zakresu zadań, takich jak dyktowanie, wyszukiwanie danych online, odtwarzanie utworów, otwieranie i wyszukiwanie plików na komputerze, ustawianie alarmów i przypomnień, wykonywanie operacje matematyczne, zapamiętywanie notatek, automatyzacja różnych zadań, czytanie e-booków i więcej.

Możesz przeczytać więcej szczegółowych informacji na temat tego fantastycznego oprogramowania, przechodząc na oficjalną stronę Brainy.

3)

Mów za mnie

Jest to aplikacja, która ma na celu oferowanie głosu osobom bez głosu.

Zawiera kilka sekcji z kafelkami, które mają na celu pomóc użytkownikom w łączeniu zdań w celu lepszego komunikowania się z innymi.

To narzędzie zawiera również dedykowaną funkcję klawiatury, w której użytkownik będzie mógł wpisać wiadomość, a następnie mówić w swoim imieniu.

Jeśli interesują Cię aplikacje do rozpoznawania mowy dla systemu Windows 10, znajdź nasze najlepsze typy w tym artykule.

To narzędzie jest bardziej niż przydatne dla osób, które mają autyzm, PSP, ALS, CBD, przeżyły udary i więcej.

Oto najważniejsze funkcje Talk for Me:

 • Jest to aplikacja przeznaczona do zamiany tekstu na mowę z ogromnymi punktami dotykowymi.
 • Oprogramowanie zawiera dostosowywany ekran główny, który ułatwia korzystanie z niego nawet osobom niezbyt zaawansowanym lub ekspertom w tego rodzaju oprogramowaniu.
 • Sekcje, które można dostosowywać, to: Ludzie, Jedzenie, Zwroty, Ludzie, Sport, Rozrywka, Medycyna, Liczby i Informacje o osobie.
 • Aplikacja jest wyposażona w dużą klawiaturę ekranową.
 • Będziesz mógł dostosować szybkość mowy i głosu na podstawie głosów zainstalowanych na komputerze.
 • To oprogramowanie działa bezbłędnie z myszą, dotykiem, klawiaturą, a także piórem, ale zależy to od używanego urządzenia.

Ta aplikacja zawiera wiele przydatnych funkcji, a fakt, że można ją łatwo dostosować, przydaje się za każdym razem.

Jest wielu użytkowników, którzy twierdzą, że używają tej aplikacji dla pacjentów, którzy nie są w stanie mówić, a dzięki tej aplikacji pacjenci mogą komunikować się z innymi, a to jest niesamowite.

Możesz dowiedzieć się więcej o świetnym oprogramowaniu i pobrać Talk for Me ze sklepu Microsoft Store.

4

DataBot

DataBot to darmowy wirtualny gadający robot, który będzie można zainstalować na komputerze z systemem Windows.

Jest w stanie odpowiedzieć własnym głosem na twoje pytania dotyczące interesującego Cię tematu.

Istnieją różne aplikacje i usługi, które są zintegrowane z tym oprogramowaniem w celu modułowania w pamięci bota, aby oddawać ci obrazy i wyszukiwać wszelkiego rodzaju dane.

Będziesz mógł korzystać z DataBota za każdym razem, gdy podróżujesz, studiujesz, pracujesz, odpoczywasz lub grasz, ponieważ w ciągu kilku sekund wyszuka ono wszystko, czego potrzebujesz, aby słuchać lub wiedzieć.

Spójrz na najlepsze funkcje, z których będziesz mógł korzystać, jeśli zdecydujesz się użyć DataBot:

 • To oprogramowanie jest w stanie szybko zidentyfikować wymagany temat.
 • DataBot może również tworzyć spersonalizowane prezentacje multimedialne przy użyciu tekstu, obrazów i głosu.
 • Ten program jest również w stanie odpowiedzieć na różne szczegółowe pytania i utworzy raporty, które będą zawierać odpowiedź, powiązane szczegóły, usługi wyszukiwania, materiały, linki i więcej.
 • DataBot pozwala bez wysiłku udostępniać odpowiedzi za pomocą SMS-ów, sieci społecznościowych i e-maili.
 • Możesz także poprawić umiejętności bota, korzystając z darmowych lub zakupionych ulepszeń.
 • DataBot ma fantastyczne funkcje dostosowywania się w oparciu o twoje preferencje, w tym głos, język, imię i zachowanie.
 • Oprogramowanie zyska doświadczenie podczas korzystania z niego, co można uznać za alternatywną metodę uzyskiwania aktualizacji dostępnych w sklepie lub różnych ekskluzywnych nagród.
 • Usługi i moduły dostępne w DataBot obejmują niektóre z następujących elementów: słownik, horoskop, sekretarka, tematyczne, żarty, wiadomości, dźwięki, trening mózgu, zagadki, cytaty i wiele innych.

Możesz dowiedzieć się więcej o tym przydatnym oprogramowaniu, przechodząc do Microsoft Store i pobierając DataBot za darmo.

5

Cortana

cortana microsoft launcher

Jeśli używasz systemu Windows 10, powinieneś wiedzieć, że istnieje wbudowany wirtualny asystent, z którym możesz rozmawiać.

Cortana to bardzo przydatne narzędzie oparte na sztucznej inteligencji, którego można używać do ustawiania przypomnień, dyktowania wiadomości e-mail, wyszukiwania różnych informacji w Internecie itp.

W ostatnich latach Microsoft dodał do swojego wirtualnego asystenta szereg nowych funkcji. Możesz teraz używać go również w innych systemach operacyjnych, w tym w Androidzie.

Chcesz wiedzieć, jak zainstalować pakiety językowe Cortana w systemie Windows 10? Sprawdź ten przydatny przewodnik.

Oczywiście, aby działać poprawnie, Cortana musi uzyskać dostęp do wszystkich informacji na twoim komputerze. Niektórzy użytkownicy mogą odczuwać, że wpływa to na ich prywatność, dlatego należy pamiętać o tym podczas włączania Cortany.

Aby uzyskać więcej informacji na temat Cortany i sposobu korzystania z niej, przejdź do oficjalnej strony Microsoft.

6

Talker komputerowy

Jest wiele osób, które polegają na programach zamiany tekstu na mowę, ponieważ pozwalają one komputerowi na mówienie.

Talker komputerowy to darmowe oprogramowanie zamiany tekstu na mowę dla systemu Windows, które zostało utworzone przez Point64.

Oprogramowanie jest prostym narzędziem, które potrafi zmusić komputer do mówienia w taki sposób, że tłumaczy lub obejmuje wszystko, co piszesz lub czytasz na mowę.

Ma wbudowany naturalnie brzmiący głos, który może odczytać tekst na głos.

Jeśli chcesz zmienić swój głos na Skype, zapoznaj się z tym artykułem z najlepszym narzędziem do tego.

Sprawdź główne funkcje i funkcjonalności zawarte w tym programie poniżej:

 • Ma prosty interfejs użytkownika, który ułatwia korzystanie z niego nawet początkującym.
 • Oprogramowanie jest w stanie odczytać lub przekonwertować tekst na mowę, używając naturalnie brzmiącego żeńskiego głosu.
 • To oprogramowanie jest łatwe w użyciu, a wszystko, co musisz zrobić, to skopiować i wkleić tekst, który chcesz przekonwertować na mowę, a po zakończeniu musisz nacisnąć przycisk Talk.
 • Program z łatwością rozpoznaje angielskie słowa i potrafi je poprawnie wymówić.

Możesz sprawdzić więcej na temat tego oprogramowania i pobrać program Computer Talker na swój komputer, aby zobaczyć, jak działa.

AKTUALIZACJA: Computer Talker został wycofany. Ale nadal możesz pobrać plik wykonywalny z wiarygodnych witryn pobierania.

Jest to sześć najlepszych programów, które mogą sprawić, że Twój komputer z tobą porozmawia. Zaleca się sprawdzenie całego zestawu ich funkcji przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Jeśli masz jakieś inne zalecenia lub pytania, sięgnij do sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji