Znajdź drogę w dowolnym mieście dzięki PlaceMap na Windows 8, Windows 10

PlaceMap to jedna z najlepszych aplikacji map do użytku z urządzeniem z systemem Windows 10, Windows 8, przeczytaj poniżej, aby dowiedzieć się więcej o tym, czy warto ją zainstalować na tablecie

mapa miejsca

Mimo że większość naszych urządzeń naiwnie obsługuje nawigację zakręt po zakręcie, zawsze istnieje potrzeba czegoś lepszego. W systemie Windows 8 i Windows 10 coś lepszego nazywa się PlaceMap. Usługa, która pozwala znaleźć dowolne interesujące miejsce w pobliżu za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Chociaż od pewnego czasu jesteśmy przyzwyczajeni do nawigacji Google, ta aplikacja zapewnia lepszy i łatwiejszy sposób na znalezienie czegokolwiek wokół ciebie, dzięki natywnym mapom z Windows i bazy danych z Miejsc Google. Razem tworzą jedną aplikację, która jest idealna zarówno dla podróżujących, jak i dla mieszkańców.

Pierwsze spojrzenie na aplikację

Aplikacja jest dość prosta: zapewnia mapę, pole wyszukiwania i listę sugestii wyszukiwania. Wszystko, co musisz zrobić, to podać swoją lokalizację (jeśli wyświetli się monit przy pierwszym wejściu do aplikacji, ale w moim przypadku, podobnie jak w przypadku natywnych map systemu Windows, nie znalazłem mojej lokalizacji dokładnie). Po ustawieniu lokalizacji masz ogromną listę kryteriów wyszukiwania lub możesz ręcznie wyszukać coś.

Po wybraniu jednego z wyników automatycznie utworzy trasę do tego miejsca. Wskazówki są bardzo dobrze wymienione i bardzo łatwe do naśladowania. Przyjemną funkcją, którą mogliby wdrożyć, jest nawigacja głosowa, ale mam nadzieję, że w przyszłych aktualizacjach zobaczymy tę opcję.

placemap-2

Jedną z rzeczy, które mi się nie podobały w PlaceMap, jest utrwalenie map systemu Windows. Wolałbym mieć możliwość przejścia na Mapy Google, ale na razie wystarczy. Ponadto niestandardowy znacznik docelowy nie działa tak dobrze (udało mi się sprawić, aby działał po kilku próbach), ale mimo to ta aplikacja ma ogromny potencjał.

placemap-3

Krótki przegląd i wnioski

  • Szybkie wyszukiwanie i wskazówki
  • Szukaj według tabeli typów z dużą ilością możliwych opcji wyszukiwania
  • Kierunki niestandardowe (choć ma kilka drobnych błędów)
  • Nieznacznie problematyczne wykrywanie lokalizacji
  • Dostępne są tylko mapy systemu Windows, brak możliwości korzystania z Google Maps
  • Widok mapy z lotu ptaka i z lotu ptaka

placemap-4

Ogólnie rzecz biorąc, aplikacja jest dobrą usługą nawigacyjną, która działa całkiem przyzwoicie (na razie), z wieloma opcjami i pomimo drobnych niepowodzeń, polecam ją tym, którzy potrzebują szybkiej aplikacji nawigacyjnej, która działa dobrze i zapewnia bardzo łatwe podążać trasami. Przetestuj aplikację i przekaż nam swoją opinię na temat tego, jak ona działa dla Ciebie, lub innych aplikacji, które działają najlepiej dla Ciebie.

Link do głównej publikacji