Zamień tablet Windows 8, 10 w hotspot WiFi

Wraz z wydaniem systemu Windows 8 Microsoft postanowił usunąć opcję konfiguracji opcji sieci ad-hoc z interfejsu. Dobrą wiadomością jest to, że nadal możesz zmienić swój komputer lub tablet z systemem Windows 8 w hotspot Wi-Fi, niestety jest to o wiele trudniejsze niż wcześniej i zajmuje nieco więcej czasu.

windows-8-wifi-hotspot-cmd-admin
Na początek nie wszyscy potrzebujemy routera bezprzewodowego, zwłaszcza jeśli potrzebujemy tylko Wi-Fi dla naszych tabletów lub smartfonów, więc w niektórych przypadkach nie trzeba go kupować. Dla użytkowników komputerów z systemem Windows 8, którzy chcą, aby ich system wysyłał sygnał Wi-Fi, musisz wykonać kilka czynności:

Czytaj także: Problemy z Dell Venue 8 Pro WiFi zostały naprawione przez aktualizację

 • Najpierw musisz uruchomić cmd jako administrator
 • Następną częścią byłoby sprawdzenie, czy twój system jest kompatybilny
 • Wpisz „netsh wlan show drivers”
 • Obsługiwana sieć hostowana powinna wyświetlać Tak
 • Jeśli tak, wpisz „netsh wlan set hostednetwork mode = allow ssid = name key = password”
 • Zamień „nazwa” i „hasło” na cokolwiek chcesz
 • Wpisz „netsh wlan start hostednetwork”

W następnej części instrukcji wyjaśnimy, jak włączyć udostępnianie połączenia w Ustawieniach karty, aby Hotspot był widoczny i używany przez inne osoby i inne urządzenia.

windows-8-wifi-hotspot-cmd-support

 • Z paska Charms wybierz Ustawienia i przejdź do Panelu sterowania
 • Centrum otwartej sieci i udostępniania
 • Po lewej stronie przejdź do Zmień ustawienia adaptera
 • Kliknij aktywne połączenie prawym przyciskiem myszy i wybierz Właściwości
 • Wybierz opcję Udostępnianie w górnej części okna
 • Zaznacz „Zezwalaj innym…”

Po wykonaniu wszystkich kroków połączenie będzie dostępne dla każdego, kto ma podaną nazwę połączenia i hasło. Jeśli nie chcesz, aby ktoś obcy korzystał z właśnie skonfigurowanego połączenia, upewnij się, że nie masz łatwo odgadnąć hasła.

Zmień tablet z Windows 8 w hotspot Wi-Fi

Niestety, w przypadku większości użytkowników tabletów nie można uzyskać dostępu do wiersza polecenia, aby wykonać czynności opisane powyżej. Istnieją różne sposoby włączenia opcji Hotspot, z których najłatwiej byłoby użyć aplikacji, która robi wszystko za Ciebie. Jedną z lepszych aplikacji Windows 8 dostępnych w sklepie jest Thinix WiFi Hotspot. Musisz kliknąć link podany w Sklepie Windows i pobrać oprogramowanie bezpośrednio z witryny wydawcy.
Windows XP hotspotu thinix 8

Thinix WiFi Hotspot umożliwia udostępnianie połączenia internetowego komputera innym urządzeniom. Działa, tworząc wirtualny punkt dostępu za pomocą karty sieci bezprzewodowej na komputerze z systemem Windows. Po skonfigurowaniu hotspotu możesz udostępnić połączenie swojego komputera innym komputerom, tabletom, smartfonom i laptopom. Gdy podróżujesz i musisz zapłacić za dostęp do Internetu, Thinix WiFi Hotspot pozwala płacić za jedno połączenie internetowe i udostępniać to połączenie wszystkim urządzeniom lub członkom rodziny. Jest to idealne rozwiązanie w hotelach lub na lotniskach, aw wielu przypadkach uzasadnia koszt Hotspotu Thinix WiFi przy pierwszym użyciu.

Możesz teraz odpocząć, ciesząc się wspólnym połączeniem internetowym na wszystkich urządzeniach z systemem Windows 8 i przeglądać Internet w dowolnym miejscu w domu i ogrodzie. Oprogramowanie Thinix WiFi Hotspot jest szczególnie przydatne, jeśli chodzi o tablety z systemem Windows 8, więc kliknij link poniżej, aby go uzyskać.

Pobierz Thinix WiFi Hotspot Installer na Windows 8

Oprogramowanie zewnętrzne Hotspot WiFi

Jeśli Twój tablet nie pozwoli Ci zmienić go w punkt dostępu z różnych powodów, niż trafiłeś we właściwe miejsce: mamy 2 dedykowane listy, które Ci pomogą. Pierwsza lista to lista oprogramowania, które zamieni dowolne urządzenie z systemem Windows w hotspot. Ponieważ mają wersje próbne, możesz wypróbować je i sprawdzić, czy działają na tablecie. Druga lista to lista urządzeń, które mogą ci pomóc w korzystaniu z WiFi w samochodzie. Oto one (wystarczy je kliknąć):

 • 5 najlepszych programów hotspot Wi-Fi dla systemu Windows 10
 • 7 najlepszych samochodowych urządzeń Wi-Fi zapewniających łączność na drodze

Daj nam znać w komentarzach, w jaki sposób nasz artykuł Ci pomógł.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji