Zablokuj innym użytkownikom Wi-Fi te 5 rozwiązań programowych

Wi-Fi jest ważną funkcją łączności internetowej. Wiele urządzeń, takich jak laptopy, konsole do gier i inteligentne zegarki, można podłączyć do połączeń Wi-Fi.

Niektóre główne zalety Wi-Fi obejmują przenośność, zwiększoną prędkość Internetu do przesyłania strumieniowego, grania i pobierania ciężkich plików.

Chociaż istnieje wiele sposobów, aby zabezpieczyć Wi-Fi za pomocą WPA2 i silnego hasła. Możliwe, że twoi znajomi mogli uzyskać dostęp do twoich danych dotyczących hasła i udostępnić je innym osobom.

Może to prowadzić do intensywnego korzystania z danych i / lub dostępu osób do sieci i poufnych udostępnionych plików w sieci Wi-Fi.

Jednak wiele routerów Wi-Fi pozwala użytkownikom zobaczyć listę podłączonych urządzeń w połączeniu Wi-Fi; niektórzy hakerzy mają różne sposoby łączenia się bez Twojej wiedzy.

Dlatego zespół Windows Report opracował najlepsze oprogramowanie, które można wykorzystać do monitorowania połączeń Wi-Fi i blokowania nielegalnie podłączonych urządzeń.

Najlepsze oprogramowanie do blokowania innym użytkownikom połączenia z Wi-Fi

1

Zaawansowany skaner IP

najlepsze oprogramowanie do blokowania innych użytkowników Wi-FiZaawansowany skaner IP to kompleksowe narzędzie, które może wykonywać wiele zadań administracyjnych, w tym skanowanie sieci w poszukiwaniu połączeń.

Oprogramowanie umożliwia również zdalne zamykanie połączeń Wi-Fi za pośrednictwem protokołów HTTP / FTP.

Ponadto to narzędzie pomaga ustawić zakresy adresów dla wszystkich połączeń skanowanych w celu wyświetlenia aktywnych połączeń.

Szukasz najlepszych narzędzi do przenośnego skanera sieciowego? Sprawdź tę listę z naszymi najlepszymi typami.

Po zakończeniu skanowania oprogramowanie wyświetla wszystkie informacje o podłączonych urządzeniach i umożliwia usunięcie niechcianych urządzeń z połączenia.

Ponadto Advanced IP Scanner to doskonałe narzędzie do blokowania innych użytkowników Wi-Fi. To narzędzie jest również zgodne z systemem operacyjnym Windows i można je uruchomić z urządzenia USB.

Pobierz Advanced IP Scanner

2)

Kto jest na moim Wi-Fi

najlepsze oprogramowanie do blokowania innych użytkowników Wi-FiTo narzędzie jest doskonałym programem do wykrywania i usuwania urządzeń z połączenia Wi-Fi. Kto jest w moim oprogramowaniu Wi-Fi, skanuje i identyfikuje połączenia Wi-Fi w poszukiwaniu nieznanych połączeń.

Po pierwsze, oprogramowanie skanuje zakres adresów Twojego połączenia i pokazuje liczbę urządzeń podłączonych do Wi-Fi. Po wykryciu nieznanej sieci pojawi się ostrzeżenie, które zawiera informacje o urządzeniu.

Jeśli chcesz, aby najlepsze oprogramowanie do szyfrowania Wi-Fi chroniło Twoje dane, zapoznaj się z tym artykułem.

Możesz również skonfigurować interwały skanowania według własnych preferencji, które obejmują 2 minuty, 5 minut i 10 minut.

To narzędzie można pobrać bezpłatnie, ale aby uzyskać więcej funkcji, należy uaktualnić do płatnego planu, który kosztuje 9,95 USD miesięcznie. To może wydawać się drogie, ale główne cechy sprawiają, że ma dobry stosunek jakości do ceny.

Pobierz Kto jest na moim Wi-Fi

3)

Obserwator sieci bezprzewodowej

najlepsze oprogramowanie do blokowania innych użytkowników Wi-FiObserwator sieci bezprzewodowej jest jednym z najlepszych programów do blokowania innych użytkowników Wi-Fi.

To oprogramowanie narzędziowe nie wymaga ustawiania zakresu adresów Wi-Fi, ponieważ automatycznie skanuje główną sieć w poszukiwaniu podłączonych urządzeń. Możesz także ustawić niestandardowy adres IP narzędzia do wyszukiwania podłączonych urządzeń.

Ponadto to narzędzie skanuje szybko i wyświetla pełne informacje o podłączonych urządzeniach, takie jak nazwa urządzenia, adres IP, adres Mac i stan aktywności.

Oprogramowanie wykorzystuje również fajny system ostrzegania, który daje ostry dźwięk, gdy nieznane urządzenia łączą się z twoim połączeniem bezprzewodowym.

Możesz łatwo odłączyć urządzenia Wi-Fi, a oprogramowanie może działać w tle podczas skanowania w odstępach czasu.

Pobierz Wireless Network Watcher

4

Wściekły skaner IP

najlepsze oprogramowanie do blokowania innych użytkowników Wi-FiWściekły skaner IP to przydatne narzędzie Java, którego można używać do zarządzania połączeniami Wi-Fi.

Narzędzie ma również dobrze zorganizowane menu z niezbędnymi funkcjami do blokowania innym osobom łączenia się z twoim połączeniem Wi-Fi.

Aby korzystać z tego narzędzia na komputerze z systemem Windows, musisz zainstalować Java Runtime na swoim komputerze. Po instalacji narzędzie skanuje kartę sieciową ze wstępnie wybranej listy adresów IP.

Chcesz zwiększyć swój sygnał Wi-Fi w systemie Windows 10? Sprawdź tę listę z najlepszymi narzędziami, które mogą to zrobić.

Możesz również zaimportować plik tekstowy z listą adresów IP dla wielu połączeń Wi-Fi. Proces skanowania programu jest bardzo szybki ze względu na system wielowątkowy.

Wreszcie, Angry IP Scanner to przydatne narzędzie do blokowania połączeń Wi-Fi. Jednak aby korzystać z tego narzędzia, musisz mieć zainstalowany Java Runtime w systemie.

Pobierz Angry IP

5

Skaner sieciowy

najlepsze oprogramowanie do blokowania innych użytkowników Wi-FiSoftperfect’s Skaner sieciowy to doskonały program do wykrywania i blokowania niepożądanych urządzeń z połączenia Wi-Fi. Program skanuje kartę sieciową jednym kliknięciem w głównym oknie.

Po kliknięciu karty „Skanuj teraz” skanuje wszystkie urządzenia podłączone do sieci i wyświetla wszystkie urządzenia podłączone do sieci.

Chcesz chronić swoją sieć? Sprawdź tę listę z najlepszymi urządzeniami zapory ogniowej, których możesz użyć.

Tymczasem to narzędzie umożliwia zaznaczanie urządzeń uznanych za znane, podczas gdy każde nieznane urządzenie ma zablokowany dostęp do sieci Wi-Fi.

Program można również zaprogramować w odstępach skanowania od 0 do 60 minut i działa w tle.

Softperfect Network to idealne oprogramowanie systemu Windows do blokowania innych użytkowników Wi-Fi; to unikalne oprogramowanie jest łatwe w użyciu i wykorzystuje niskie zasoby systemowe podczas skanowania.

Pobierz skaner sieciowy

Czy korzystałeś z któregoś z wyżej wymienionych programów? Skomentuj poniżej, aby podzielić się z nami swoimi doświadczeniami.

Link do głównej publikacji