Za pomocą tych narzędzi zaprojektuj niesamowite i wyjątkowe okulary przeciwsłoneczne

Aby stworzyć piękny projekt okularów przeciwsłonecznych, musisz użyć specjalistycznego oprogramowania CAD (projektowanie wspomagane komputerowo), które zapewnia wszystkie narzędzia potrzebne do wykonania tego zadania.

Otrzymujesz dostęp do wielu specjalistycznych narzędzi, które umożliwiają wykonywanie dokładnych pomiarów i projektowanie ramy na nieograniczoną liczbę sposobów. Możesz także używać różnych kolorów, zmieniać sposób działania zawiasów, projektować ramiona okularów w pięknych kształtach itp.

Korzystanie z oprogramowania do projektowania przed wysłaniem projektu do druku 3D lub normalnej produkcji pozwala zachować pełną kontrolę nad specyfikacjami projektu, a także zobaczyć podgląd produktu końcowego przed sfinalizowaniem projektu.

Zobaczmy jedne z najlepszych opcji oprogramowania na PC z systemem Windows.

Projektuj modne odcienie za pomocą tych narzędzi CAD

1

Autodesk 3DS Max

3DS Max - projektowane okulary przeciwsłoneczne

3DS Max to świetne oprogramowanie do projektowania, które można stosować w różnych branżach, od wszystkiego, od projektów motoryzacyjnych, poprzez niestandardowe dzieła sztuki 3D, po projektowanie niestandardowych ubrań i akcesoriów.

Funkcje 3DS Max pozwalają tworzyć, dostosowywać, a także edytować projekt okularów przeciwsłonecznych na nieograniczoną liczbę sposobów. Dzięki temu oprogramowaniu Twoja wyobraźnia jest naprawdę granicą.

Należy wspomnieć, że chociaż możliwości 3DS Max są bardzo zbliżone do innych opcji oprogramowania, które przedstawiliśmy powyżej, o wiele trudniej jest nauczyć się, jeśli jesteś początkujący, jeśli chodzi o korzystanie z oprogramowania do projektowania.

Oto niektóre z najlepszych funkcji 3DS Max:

 • Potrafi stworzyć rzeczywisty rendering wirtualnego modelu
 • W pełni kompatybilny z oprogramowaniem takim jak Inventor, Revit, Unity itp.
 • Zintegrowana wtyczka MAXtoA
 • Może tworzyć mapy OSL z prostych węzłów za pomocą Open Shading Language (OSL)
 • Szeroka gama wtyczek i dodatków dostępnych w sklepie Autodesk

Subskrybuj Autodesk 3DS Max lub uzyskaj darmowy okres próbny

2)

Nosorożec 6

Rhino 6 - oprogramowanie do projektowania toreb i plecaków / do czapek / do okularów przeciwsłonecznych

To oprogramowanie jest jednym z najczęściej używanych na rynku w dziedzinie projektowania odzieży i akcesoriów, a ponieważ oferuje niewiarygodnie szeroką gamę narzędzi.

Chociaż Rhino ma trochę trudności w nauce, szczególnie dla tych z was, którzy nie mają doświadczenia w pracy z oprogramowaniem CAD, niesamowita wydajność tego oprogramowania sprawia, że ​​jest to jedna z najlepszych opcji oprogramowania do projektowania na rynku.

To oprogramowanie pozwala dostosować wygląd okularów przy nieograniczonej mocy dostosowywania, a także zapewnia dokładne pomiary dla każdej części twojego projektu.

Upewnij się, że okulary pasują do koszulki. Skorzystaj z tych narzędzi, aby zaprojektować wyróżniające się w tłumie modele koszulek.

Upraszcza to proces przekształcania projektu w prawdziwe okulary przeciwsłoneczne i pozwala uniknąć błędów pomiarowych. Proces ten odbywa się przy użyciu rewolucyjnych siatek o podwójnej precyzji.

Po zbudowaniu projektu okularów przeciwsłonecznych możesz renderować je w 3D i dostosowywać sposób prezentacji, zmieniając oświetlenie, cienie i wiele innych czynników.

Testowanie projektu okularów przeciwsłonecznych przed wysłaniem do wykonania zmniejsza ogólne koszty i pozwala mieć spokój, wiedząc, że zawiasy i soczewki będą działać zgodnie z przeznaczeniem.

Oto kilka innych przydatnych funkcji Rhino:

 • Kompatybilny ze wszystkimi innymi programami CAD, CAM i renderującymi
 • Potrafi projektować skomplikowane kształty 3D bez potrzeby używania zbyt dużej mocy komputera lub umiejętności
 • Przyjazny interfejs użytkownika, który pomaga z krzywą uczenia się

Pobierz Rhino 6

3)

Alias ​​Autodesk

Autodesk Alias ​​- designerskie okulary przeciwsłoneczne

Autodesk Alias ​​jest bliskim konkurentem poprzedniego oprogramowania, które przedstawiliśmy, Rhino. To oprogramowanie zostało stworzone przez Autodesk i jest bardzo potężnym narzędziem do projektowania.

Mimo że jego przeznaczeniem jest przemysł motoryzacyjny, szeroki zakres funkcji dostępnych w tym oprogramowaniu pozwala tworzyć prawie wszystko, co można sobie wyobrazić. Oprócz tego możliwości Alias ​​można jeszcze bardziej rozszerzyć, uzyskując dostęp do biblioteki Autodesk.

Podobnie jak w przypadku Rhino, Alias ​​pozwala tworzyć modele zarówno w panelach 3D, jak i 2D. Korzystanie z narzędzi do projektowania 3D wymaga doświadczenia w korzystaniu z oprogramowania CAD, ale przyjazny interfejs użytkownika pomaga szybko przejść proces uczenia się.

Aby uzyskać dostęp do szerokiej gamy samouczków dostępnych w witrynie Autodesk, kliknij tutaj.

Oto niektóre z najlepszych funkcji dostępnych w programie Autodesk Alias:

 • Potrafi używać VR (wirtualnej rzeczywistości) do symulacji modelu stworzonego w prawdziwym świecie
 • Nieograniczone możliwości edycji — możesz rysować, edytować, projektować kształty, dodawać teksturowane detale, wybierać materiały itp.
 • Konfigurowalne elementy sterujące klawiatury — przyciąganie, zaznaczanie menu itp.

Wypróbuj Alias ​​Autodesk

Pozwól projektantowi w tobie przejąć kontrolę i stworzyć niesamowite obuwie za pomocą tych narzędzi.

4

SolidWorks

SolidWorks - oprogramowanie do projektowania toreb i plecaków / okulary przeciwsłoneczne

SolidWorks to kolejne świetne oprogramowanie, które może Ci bardzo pomóc przy projektowaniu okularów przeciwsłonecznych. To oprogramowanie zawiera szeroki zakres funkcji, które pozwalają dostosować każdy kształt, kolor i teksturę do własnych potrzeb.

Ponieważ sprawdzanie, czy zaprojektowany produkt jest niezbędny, SolidWorks umożliwia tworzenie niesamowitych renderingów modeli w rzeczywistych warunkach, a także testowanie ich w rzeczywistych warunkach.

Baza danych Solidworks zawiera niewiarygodną liczbę elementów projektu, które można pobrać i łatwo dostosować, a także może oszacować koszty produkcji Twojego produktu.

Możesz skonfigurować niestandardową geometrię wielokątów, która pozwala idealnie pokryć każdy milimetr twojego projektu, umożliwia dokładne pomiary części i elementów, a także możesz wybierać z szerokiej gamy tekstur i kolorów materiałów.

Aby rendering był jak najdokładniejszy, możesz również ustawić niestandardowe właściwości materiału, a także niestandardowe relacje między różnymi elementami swojego projektu.

Pobierz SolidWorks 

Wniosek

W tym artykule zbadaliśmy jedne z najlepszych opcji oprogramowania, które zapewniają wszystkie narzędzia potrzebne do stworzenia pięknego projektu okularów przeciwsłonecznych na komputerze z systemem Windows.

Chcielibyśmy wiedzieć, jaką opcję oprogramowania wybrałeś i jak to zadziałało. Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji