Wyskakujące okienko Zabezpieczenia systemu Windows w systemie Windows 10 [SKRÓCONY PRZEWODNIK]

Pod względem bezpieczeństwa system Windows 10 jest prawdopodobnie najbezpieczniejszą jak dotąd wersją systemu Windows. Jednak to wymuszone bezpieczeństwo coś funkcjonuje bez jakiejkolwiek logiki.

I nawet jeśli jest jakaś logika, zrobili drobną robotę wyjaśniając, dlaczego coś się dzieje, kiedy to się dzieje. Weźmy wyskakujące okienko Windows Security, które blokuje połączenie z sieciami Wi-Fi i prosi o podanie poświadczeń.

Nie raz, nie dwa razy, ale za każdym razem, gdy próbujesz połączyć się z Wi-Fi. Zmuszając do korzystania z sieci LAN w tym procesie.

Co gorsza, jest to ochrona hasłem, której większość użytkowników nigdy nie ustawia. Niektórzy kojarzą go z programem Outlook, ale nie zawsze tak jest. Na szczęście istnieje rozwiązanie tego problemu.

Dokładnie kilka z nich. Sprawdź je poniżej.

Jak pozbyć się wyskakującego okienka Zabezpieczenia systemu Windows w systemie Windows 10?

 1. Wyłącz udostępnianie chronione hasłem
 2. Zmień ustawienia programu Outlook
 3. Sprawdź menedżera poświadczeń
 4. Zrestartować ustawienia sieci

1: Wyłącz udostępnianie chronione hasłem

Może to być zaskoczeniem, ale istnieje wiele przyczyn tego nieprzyjemnego zdarzenia. Jednym z nich jest udostępnianie grupy domowej. Jeśli masz wiele komputerów podłączonych za pomocą funkcji HomeGroup, musisz wyłączyć ochronę hasłem.

Jest to częsty błąd, który przeszkadzał użytkownikom w systemie Windows XP i wygląda na to, że znalazł swoje miejsce również w systemie Windows 10. Oto jak to zrobić z łatwością w systemie Windows 10:

 1. Na pasku wyszukiwania systemu Windows wpisz Udostępnianie zaawansowane i otwarte ”Zarządzaj zaawansowanymi ustawieniami udostępniania”.wyskakujące okno bezpieczeństwa systemu Windows 10
 2. Rozszerzać Wszystkie sieci.wyskakujące okno bezpieczeństwa systemu Windows 10
 3. Przejdź na dół i wybierz opcję Wyłącz udostępnianie chronione hasłem.wyskakujące okno bezpieczeństwa systemu Windows 10
 4. Zapisz zmiany i wyjdź.

Windows nie wyłączy udostępniania chronionego hasłem? Nie martw się, mamy dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie.

2: Zmień ustawienia programu Outlook

Ustawienia zabezpieczeń programu Outlook są najczęstszą przyczyną wyskakującego okienka Zabezpieczenia systemu Windows. Istnieje wiele odmian tego tematu i różne rozwiązania. Jednak najbardziej prawdopodobne rozwiązanie jest ukryte w ustawieniach konta Outlook.

Oto, co musisz zrobić, aby wyłączyć powtarzające się monity zabezpieczeń systemu Windows:

 1. otwarty Perspektywy.
 2. Otwarty «Plik”Z menu głównego.
 3. Wybierać Informacje i wtedy Ustawienia konta.
 4. Wybierz E-mail patka.
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy konto, które powoduje monit bezpieczeństwa systemu Windows, i wybierz Zmiana.
 6. Wybierz Więcej ustawień.
 7. Pod Bezpieczeństwo usuń zaznaczenie „Zawsze pytaj o dane logowania”I potwierdź zmiany.
 8. Kliknij OK i zapisz zmiany.

Z drugiej strony, jeśli nadal jesteś zirytowany wyskakującym okienkiem Windows Security z prośbą o zalogowanie się przy użyciu informacji, kto wie, jakie poświadczenia, sprawdź dodatkowe kroki.

Nie można otworzyć programu Outlook w systemie Windows 10? Nie martw się, mamy dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie.

3: Sprawdź menedżera poświadczeń

Niektórym użytkownikom udało się rozwiązać ten problem, usuwając określone dane uwierzytelniające z Menedżera poświadczeń. Podczas procesu tworzenia konta Outlook mogłeś popełnić niewielki błąd.

Wygląda na to, że ma to związek z wprowadzaniem danych uwierzytelniających, co powoduje, że wyskakujące okienko Zabezpieczenia systemu Windows często się pojawia. Wykonaj następujące kroki, aby usunąć dane związane z programem Outlook z Menedżera poświadczeń:

 1. Na pasku wyszukiwania wpisz Poświadczenie i otwórz Menedżer poświadczeń.wyskakujące okno bezpieczeństwa systemu Windows 10
 2. otwarty Poświadczenia systemu Windows.
 3. Spójrz na Rodzajowy sekcja dla Poświadczenia związane z programem Outlook.
 4. Rozwiń wszystko związane z programem Outlook i kliknij Usunąć.
 5. Uruchom ponownie komputer i poszukaj zmian.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat dodawania, usuwania lub edytowania plików w Credential Manager, przygotowaliśmy kompletny przewodnik, który pomoże Ci lepiej zrozumieć, co robi i jak się nim poruszać.

Menedżer poświadczeń nie działa na komputerze z systemem Windows 10? Sprawdź ten przewodnik krok po kroku, aby rozwiązać problem.

4: Zresetuj ustawienia sieciowe

Na koniec możesz spróbować zresetować ustawienia sieciowe. W przypadku niektórych użytkowników problemy zaczęły się po niewielkich problemach z siecią Wi-Fi, które są wspólne z różnych powodów. Wygląda na to, że zresetowanie sieci naprawia nieustające wyskakujące okienko poświadczeń.

Jeśli nie masz pewności, jak zresetować ustawienia sieci w systemie Windows 10, wykonaj następujące czynności:

 1. naciśnij Klawisz Windows + I wezwać Ustawienia app.
 2. otwarty Sieć Internet.wyskakujące okno bezpieczeństwa systemu Windows 10
 3. Wybierz Status z lewego panelu.wyskakujące okno bezpieczeństwa systemu Windows 10
 4. Przewiń w dół i kliknij Reset sieci.wyskakujące okno bezpieczeństwa systemu Windows 10
 5. Wprowadź swoje dane uwierzytelniające Wi-Fi i połącz ponownie.

Jeśli system Windows 10 zapomni poświadczeń sieci, zapoznaj się z tym prostym przewodnikiem, aby szybko rozwiązać problem.

Jeśli masz problemy z otwarciem aplikacji Ustawienia, zapoznaj się z tym artykułem, aby rozwiązać problem.

To powinno być to. Mamy nadzieję, że co najmniej jedno z wymienionych rozwiązań pomogło Ci rozwiązać problem z monitami bezpieczeństwa systemu Windows.

Jeśli masz alternatywne rozwiązanie lub pytania dotyczące tych, które opublikowaliśmy, koniecznie nam o tym powiedz. Możesz to zrobić w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji