Wyłącz udostępniane doświadczenia w systemie Windows 10, wykonując te czynności

Windows 10 Shared Experiences to sposób na synchronizację komputera lub laptopa. Jest to bardzo przydatna funkcja, jeśli chcesz przenieść się z jednej maszyny na drugą podczas pracy nad zadaniem. Jeśli jednak nie musisz przemieszczać się między komputerami lub jesteś administratorem sieci i nie chcesz, aby w pobliżu znajdowały się takie możliwości udostępniania, prawdopodobnie będziesz chciał wyłączyć Współdzielone doświadczenia systemu Windows 10.

Trzy sposoby wyłączania wspólnych doświadczeń w systemie Windows 10

 1. Użyj aplikacji „Ustawienia”
 2. Zmień ustawienia „Zasad grupy”
 3. Użyj „Edytora rejestru”

Metoda 1: Użyj aplikacji Ustawienia

Jest to zdecydowanie najłatwiejszy do zrobienia i prawdopodobnie ten, który 99% użytkowników uzna za najbardziej odpowiedni. Przejdź do Ustawienia> System> Wspólne doświadczenia.

Wspólne doświadczenia związane z Windows 10

Na powyższym obrazku widać opcję „Udostępnianie w pobliżu”. Możesz go wyłączyć, upewniając się, że przełącznik jest w pozycji wyłączonej. Spójrzmy na pozostałe dwie bardziej skomplikowane metody.

 • Metoda 2: Zmień ustawienia „Zasad grupy”

  Przede wszystkim, jeśli nie masz pewności, co to są zasady grupy, prawdopodobnie powinieneś skorzystać z powyższej opcji. Jeśli chcesz wiedzieć, co to jest, Microsoft mówi:

  Zasady grupy umożliwiają administrowanie oparte na zasadach za pomocą usług katalogowych Microsoft Active Directory. Zasady grupy korzystają z usług katalogowych i członkostwa w grupach zabezpieczeń, aby zapewnić elastyczność i obsługę obszernych informacji konfiguracyjnych. Ustawienia zasad są określane przez administratora. Jest to sprzeczne z ustawieniami profilu określonymi przez użytkownika. Ustawienia zasad są tworzone za pomocą przystawki Microsoft Management Console (MMC) dla zasad grupy.

  Jeśli chcesz uzyskać bardziej szczegółowe objaśnienie „zasad grupy”, możesz je znaleźć w pomocy technicznej Microsoft.

  Aby wyłączyć udostępniane doświadczenia systemu Windows 10 przy użyciu tej metody, wykonaj następujące kroki:

  1. Naciśnij klawisz Windows + R i wpisz „gpedit.msc
  2. Następnie znajdź Zasady grupy, postępując zgodnie z tą ścieżką: Konfiguracja komputera> Szablony administracyjne> System> Zasady grupyzasady grupy kontynuują korzystanie z urządzenia
  3. Następnie kliknij dwukrotnie „Kontynuuj wrażenia na tym urządzeniu”I wybierz„Niepełnosprawny‘ opcja.

  — CZYTAJ TAKŻE: Poprawka: Błąd „Nie można udostępnić folderu” w systemie Windows 10

  Metoda 3: Użyj Edytora rejestru

  Zanim przejdziemy dalej, nie trzeba dodawać, że należy zachować ostrożność podczas zmiany Edytora rejestru. Osobiście nigdy nie miałem problemu, ale nigdy nie znasz swojego pecha. O ile nie masz pewności, że pierwsza z powyższych opcji nie jest dla Ciebie, unikałbym gry w rejestrze. Jeśli zamierzasz użyć tej metody, wykonaj kopię zapasową całego komputera.

  Przede wszystkim naciśnij klawisze Windows + r, wpisz regedit i kliknij „OK”. Musisz teraz podążać ścieżką poniżej. Nawiasem mówiąc, możesz po prostu skopiować poniższą ścieżkę, wkleić ją w pasku adresu, a następnie nacisnąć „enter”. Zaoszczędzi ci to trochę czasu.

  HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Policies \ MicrosoftWindows. 

  Wspólne doświadczenia związane z Windows 10

  Musimy pracować w folderze o nazwie „System”. Być może masz już folder systemowy, w takim przypadku kliknij prawym przyciskiem myszy, wybierz „nowy”, a następnie „Wartość DWORD (32-bit)”. Więcej informacji znajdziesz na poniższym obrazku.

  Wspólne doświadczenia związane z Windows 10

  Nazwij nowy plik „EnableCdp”. Teraz kliknij ponownie prawym przyciskiem myszy i kliknij „Zmień”. Daj plikowi wartość jednego, kliknij „OK” i gotowe.

  Jeśli nie masz folderu o nazwie „System”, możesz go utworzyć, wybierając „Windows”, a następnie klikając prawym przyciskiem myszy i wybierając „Nowy folder”. Nazwij to „System”, a następnie postępuj zgodnie z metodą opisaną powyżej.

  Podsumowując

  I masz to. Trzy proste sposoby wyłączenia wspólnych doświadczeń w systemie Windows 10. Pamiętaj, że korzystanie z aplikacji Ustawienia to najłatwiejszy i najbezpieczniejszy sposób wyłączenia udostępnionych doświadczeń. Jeśli czujesz narastającą panikę za każdym razem, gdy chcesz nacisnąć klawisz Windows + r, prawdopodobnie powinieneś po prostu skorzystać z aplikacji.

  Co sądzisz o wspólnych doświadczeniach z Windows 10? Czy lubisz to? Co ważniejsze, czy faktycznie go używasz? Daj nam znać, dzieląc się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej.

  Zatwierdź

Link do głównej publikacji