Windows Defender w Windows 10: co musisz wiedzieć

Bezpieczeństwo jest niezwykle ważne dla użytkowników komputerów PC, zwłaszcza że w Internecie dostępnych jest wiele rodzajów złośliwego oprogramowania i wirusów. Mówiąc o bezpieczeństwie i ochronie antywirusowej, system Windows 10 ma własny program antywirusowy, więc zobaczmy, jakie ulepszenia antywirusowe oferuje system Windows 10.
projektor Windows 10
Windows 10 jest dostarczany z Windows Defender i jest to darmowy program antywirusowy opracowany przez Microsoft. Jeśli nazwa Windows Defender brzmi jak dzwonek, to dlatego, że podobne oprogramowanie było dostępne w systemie Windows 7.

Kilka rzeczy o Windows Defender

Program Windows Defender automatycznie skanuje otwierane programy, a także definicje usługi Windows Update. Ponadto można go używać również do szczegółowych skanów. Ponadto program Windows Defender jest wyposażony w filtr SmartScreen, który uniemożliwia pobieranie i uruchamianie złośliwego oprogramowania. Jak widać, Windows Defender to lekkie i bezpłatne rozwiązanie, które zapewnia przyzwoitą ochronę, o ile aktualizujesz system Windows 10.

Jak Windows Defender wypada w porównaniu z innym oprogramowaniem antywirusowym?

Program Windows Defender zdobył wynik w teście AV 0,5 / 6, jeśli chodzi o ochronę, ale pomimo niskiej oceny, Windows Defender wykrył 95 procent rozpowszechnionego i rozpowszechnionego szkodliwego oprogramowania oraz 85 procent ataków zero-day. Dla porównania BitDefender wyłapał 100 procent złośliwego oprogramowania i 100 procent ataków zero-day. Program antywirusowy Kaspersky uzyskał podobne wyniki ze 100 procentami złośliwego oprogramowania i 99 procentami ataków zero-day. Jak widać, Windows Defender nie jest takim złym oprogramowaniem antywirusowym w porównaniu do innych płatnych rozwiązań.

Czy program Windows Defender jest odpowiedni dla Ciebie?

To zależy od tego, co robisz na komputerze. Jeśli po prostu surfujesz po Internecie i nie odwiedzasz żadnych szkodliwych stron, Windows Defender powinien zapewnić Ci bezpieczeństwo. Jeśli jednak natkniesz się na jedną z tych witryn lub od czasu do czasu je odwiedzasz, być może lepiej będzie pobrać oprogramowanie antywirusowe innej firmy. Na szczęście dostępne są dziesiątki darmowego oprogramowania antywirusowego, a większość z nich dobrze sobie poradzi.

Link do głównej publikacji