Windows Defender nie włączy Windows 10 [NAJPROSTSZE ROZWIĄZANIA]

Wielu użytkowników systemu Windows 10 zgłasza, że ​​nie może włączyć programu Windows Defender, ponieważ narzędzie Microsoft do ochrony przed złośliwym oprogramowaniem wykrywa, że ​​działa inne oprogramowanie antywirusowe, chociaż użytkownicy potwierdzają, że odinstalowali całe oprogramowanie zabezpieczające innych firm.

Nie po raz pierwszy użytkownicy zgłaszali, że nie mogą włączyć programu Windows Defender, ale nie możemy nie zauważyć, że po wydaniu Anniversary Update nastąpiła eksplozja problemów związanych z wbudowanym antywirusem systemu Windows 10.

Co mogę zrobić, jeśli Windows Defender nie włącza się w systemie Windows 10?

Windows Defender to wbudowany program antywirusowy w systemie Windows 10, który zapewnia solidną ochronę w przeważającej części. Jednak wielu użytkowników zgłosiło, że program Windows Defender nie włącza się na komputerze, co może stanowić problem.

Mówiąc o problemach, są to niektóre z typowych problemów zgłaszanych przez użytkowników:

 • Nie można włączyć Windows Defender Windows 8 — Ten problem może również pojawić się w systemie Windows 8, ale powinieneś być w stanie rozwiązać go za pomocą jednego z naszych rozwiązań.
 • Program Windows Defender nie chce się otworzyć — Wielu użytkowników twierdzi, że Windows Defender nie otwiera się na ich komputerze. W takim przypadku usuń wszystkie narzędzia antywirusowe innych firm z komputera. Ponadto należy usunąć wszystkie pliki i wpisy rejestru związane z programem antywirusowym.
 • Program Windows Defender jest wyłączony przez zasady grupy — Czasami program Windows Defender nie uruchamia się, ponieważ jest wyłączony w zasadach grupy. Możesz to jednak łatwo naprawić za pomocą jednego z naszych rozwiązań.
 • Program Windows Defender nie włączy nieoczekiwanego błędu — W niektórych przypadkach może pojawić się komunikat o błędzie podczas próby uruchomienia programu Windows Defender. Jeśli tak się stanie, spróbuj wykonać skanowanie SFC i DISM i sprawdź, czy to rozwiąże problem.
 • Program Windows Defender nie włącza się po odinstalowaniu Avast, Bitdefender, McAfee, AVG — Czasami program Windows Defender nie uruchamia się nawet po odinstalowaniu programu antywirusowego. Aby rozwiązać ten problem, użyj specjalnego narzędzia do usuwania, aby usunąć wszystkie resztki plików i wpisy rejestru związane z programem antywirusowym.
 • Program Windows Defender nie włącza systemu Windows 10 Spybot — Wielu użytkowników systemu Windows 10 zgłosiło ten problem z aplikacją Spybot. Aby rozwiązać problem, należy całkowicie usunąć Spybot z komputera i sprawdzić, czy to rozwiąże problem.
 • Program Windows Defender nie otworzy się, nie uruchomi, nie uruchomi, nie uruchomi ani nie uruchomi — Istnieje wiele problemów z programem Windows Defender, które mogą wystąpić, a jeśli masz problemy z uruchomieniem programu Windows Defender, wypróbuj niektóre z naszych rozwiązań.

Rozwiązanie 1 — Użyj narzędzi do usuwania specyficznych dla programu antywirusowego

Po odinstalowaniu rozwiązań antywirusowych innych firm za pomocą opcji Odinstaluj z Panelu sterowania możliwe jest, że niektóre pliki pozostaną niewykryte, co uniemożliwi uruchomienie programu Windows Defender.

Nie możesz otworzyć Panelu sterowania w systemie Windows 10? Przejrzyj ten przewodnik krok po kroku, aby znaleźć rozwiązanie.

Sprawdź tę listę narzędzi do usuwania programów antywirusowych i uruchom narzędzie dostępne dla programu antywirusowego, którego użyłeś przed zainstalowaniem Windows Defender.

Oprócz tych narzędzi możesz także użyć oprogramowania do odinstalowywania, aby całkowicie usunąć program antywirusowy z komputera. Jeśli nie znasz, oprogramowanie do odinstalowywania to specjalna aplikacja zoptymalizowana do usuwania programów.

Deinstalator usunie wybraną aplikację, ale usunie również wszystkie pliki i wpisy rejestru związane z tą aplikacją. W rezultacie wybrana aplikacja zostanie całkowicie usunięta i będzie tak, jakby aplikacja nigdy nie była instalowana.

Jeśli chodzi o oprogramowanie dezinstalacyjne, istnieje wiele świetnych narzędzi, ale najlepsze są Deinstalator IOBit lub Revo Uninstaller. Wszystkie te narzędzia są proste w użyciu, więc powinieneś być w stanie łatwo usunąć swój program antywirusowy.

Odinstaluj pozostałości poprzedniego programu antywirusowego, uruchom ponownie komputer, a Windows Defender powinien zostać automatycznie włączony.

Potrzebujesz więcej alternatyw? Oto lista najlepszych dostępnych deinstalatorów

Rozwiązanie 2 — Sprawdź pliki systemowe

Narzędzie Kontroler plików systemowych naprawia uszkodzenia plików systemowych. Użyj tego narzędzia, aby sprawdzić, czy Windows Defender jest uszkodzony, czy nie. Aby wykonać skanowanie SFC, wykonaj następujące czynności:

 1. naciśnij Klawisz Windows + X aby otworzyć menu Win + X. Teraz wybierz Wiersz polecenia (administrator) lub PowerShell (administrator) z menu.
  Program Windows Defender jest wyłączony przez zasady grupy
 2. Wpisz polecenie sfc / scannow > hit WCHODZIĆ > poczekaj na zakończenie skanowania.
  Windows Defender wygrał't turn on Windows 10 Spybot

polecenie scannow zostało zatrzymane przed zakończeniem procesu? Nie martw się, mamy dla Ciebie łatwą naprawę.

Jeśli nie możesz uruchomić skanowania SFC lub jeśli SFC nie może rozwiązać problemu, możesz zamiast tego spróbować użyć skanowania DISM. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Początek Wiersz polecenia jako administrator.
 2. Po otwarciu wiersza polecenia wprowadź DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth i naciśnij Wchodzić aby uruchomić polecenie.
  Windows Defender wygrał't turn on unexpected error
 3. Rozpocznie się skanowanie DISM. To skanowanie może potrwać do 20 minut lub dłużej, więc nie przerywaj go.

Po zakończeniu skanowania sprawdź, czy problem nadal występuje. Jeśli wcześniej nie możesz uruchomić skanowania SFC lub jeśli skanowanie DISM nie rozwiąże problemu, powtórz skanowanie SFC ponownie i sprawdź, czy to rozwiązuje problem.

Jeśli masz problemy z dostępem do wiersza polecenia jako administrator, lepiej zapoznaj się z tym przewodnikiem.

Wygląda na to, że wszystko stracone, gdy DISM zawiedzie w systemie Windows 10? Sprawdź ten krótki przewodnik i pozbądź się zmartwień.

Rozwiązanie 3 — Wyczyść komputer

Czasami aplikacje innych firm mogą zakłócać działanie systemu Windows i powodować pojawienie się tego problemu. Można jednak znaleźć problematyczną aplikację, wykonując czysty rozruch. Jest to dość proste i możesz to zrobić, wykonując następujące kroki:

 1. naciśnij Klawisz Windows + R. i wejdź msconfig. naciśnij Wchodzić lub kliknij dobrze.
  Program Windows Defender nie działa
 2. Pojawi się okno konfiguracji systemu. Iść do Usługi tab i sprawdź Ukryć wszystkie usługi Microsoft. Teraz kliknij Disable all przycisk.
  Mogą't turn on Windows Defender Windows 8
 3. Przejdź do Uruchomienie kartę i kliknij Otwórz Menedżera zadań.
  Windows Defender wygrał't open
 4. Teraz zobaczysz listę aplikacji startowych. Kliknij prawym przyciskiem myszy pierwszy wpis na liście i wybierz Wyłączyć. Powtórz ten krok dla wszystkich aplikacji startowych.
  Mogą't turn on Windows Defender Windows 8
 5. Po wyłączeniu wszystkich aplikacji startowych wróć do Konfiguracja systemu okno i kliknij Zastosować i dobrze. Teraz wybierz zrestartuj komputer.
  Windows Defender wygrał't open

Po ponownym uruchomieniu komputera sprawdź, czy problem nadal występuje. Oznacza to, że przyczyną problemu była jedna z wyłączonych aplikacji lub usług. Aby znaleźć problematyczną aplikację lub usługę, musisz je włączać pojedynczo lub w grupach, dopóki nie odtworzysz problemu.

Teraz wyłącz lub odinstaluj tę aplikację, a problem zostanie rozwiązany.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak dodawać lub usuwać aplikacje startowe w systemie Windows 10, zapoznaj się z tym prostym przewodnikiem.

Nie możesz otworzyć Menedżera zadań? Nie martw się, mamy dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie.

Rozwiązanie 4 — Uruchom ponownie usługę Security Center

Aby program Windows Defender działał poprawnie, musisz mieć włączone niektóre usługi. Jeśli te usługi nie działają poprawnie, Windows Defender nie będzie mógł się w ogóle włączyć.

Jednak zawsze możesz uruchomić niezbędne usługi, wykonując następujące czynności:

 1. naciśnij Klawisz Windows + Rg> uruchom Biegać. Rodzaj services.msc > naciśnij Enter lub kliknij dobrze.
  Windows Defender wygrał't turn on unexpected error
 2. W usługach wyszukaj Bezpieczeństwo Środek. Kliknij prawym przyciskiem Centrum bezpieczeństwa>> kliknij Uruchom ponownie.
  Windows Defender wygrał't turn on after uninstalling Bitdefender
 3. Po ponownym uruchomieniu wymaganych usług sprawdź, czy problem z programem Windows Defender został rozwiązany.

Rozwiązanie 5 — Zmień zasady grupy

Czasami program Windows Defender nie włącza się, ponieważ jest wyłączony przez zasady grupy.

Może to stanowić problem, ale można to naprawić, zmieniając zasady grupy. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. naciśnij Klawisz Windows + R. i wejdź gpedit.msc. Teraz naciśnij Wchodzić lub kliknij dobrze.
  Windows Defender wygrał't turn on after uninstalling Avast
 2. Po otwarciu Edytora zasad grupy, w lewym okienku przejdź do
 3. Konfiguracja komputera> Szablon administracyjny> Składniki systemu Windows> Windows Defender Antivirus
 4. W prawym okienku kliknij dwukrotnie Wyłącz program Windows Defender Antivirus.Windows Defender wygrał't turn on Windows 10 Spybot
 5. Wybierz Nie skonfigurowane i kliknij Zastosować i dobrze aby zapisać zmiany.
  Program Windows Defender jest wyłączony przez zasady grupy

Po dokonaniu tych zmian Windows Defender powinien być włączony i będzie działał bez żadnych problemów na twoim komputerze.

Nie masz edytora zasad grupy na komputerze z systemem Windows 10? Przeczytaj ten niesamowity przewodnik i zdobądź go już teraz.

Rozwiązanie 6 — Zmodyfikuj rejestr

Jeśli program Windows Defender nie chce się włączyć, problem może być związany z rejestrem. Możesz jednak łatwo zmodyfikować rejestr i rozwiązać ten problem, wykonując następujące czynności:

 1. Naciśnij klawisz Windows + R i naciśnij klawisz Enter regedit. naciśnij Wchodzić lub kliknij dobrze.
  Program Windows Defender nie chce się otworzyć
 2. Po otwarciu Edytora rejestru przejdź do HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Windows Defender w lewym panelu. W prawym okienku poszukaj DisableAntiSpyware DWORD i kliknij go dwukrotnie.
 3. Jeśli DWORD nie jest dostępny, kliknij prawym przyciskiem myszy prawy panel i wybierz Nowy> Wartość DWORD (32-bit) z menu.
  Mogą't turn on Windows Defender Windows 8
 4. Ustaw Dane wartości na 0 i kliknij dobrze aby zapisać zmiany.
  Windows Defender wygrał't open

Po wykonaniu tej czynności Windows Defender powinien być włączony na twoim komputerze i zacznie działać bez żadnych problemów.

Nie masz dostępu do Edytora rejestru? Rzeczy nie są tak przerażające, jak się wydają. Sprawdź ten przewodnik i szybko rozwiąż problem.

Jeśli jesteś zaawansowanym użytkownikiem i wolisz korzystać z wiersza poleceń, możesz to zrobić z wiersza polecenia lub programu PowerShell, wykonując następujące czynności:

 1. Uruchom wiersz polecenia jako administrator.
 2. Teraz wejdź REG ADD „HKLM \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Windows Defender” / v DisableAntiSpyware / t REG_DWORD / d 0 / f polecenie i naciśnij Wchodzić uruchomić.
  Program Windows Defender jest wyłączony przez zasady grupy

Po wykonaniu tej czynności wybrany DWORD zostanie natychmiast zmieniony na 0 i problem powinien zostać rozwiązany.

Niektórzy użytkownicy sugerują również usunięcie DisableAntiSpyware DWORD, więc możesz również spróbować.

Jeśli masz alternatywne rozwiązanie, opublikuj je w sekcji komentarzy poniżej, aby inni użytkownicy również mogli go wypróbować. Zostaw też inne pytania, a my je na pewno sprawdzimy.

Link do głównej publikacji