Windows 8 Log Collector: Zbieraj pliki dziennika błędów szybko i łatwo

Często zdarzają się sytuacje, gdy wsparcie IT, administratorzy systemu, a nawet na forach Windows, ludzie pytają o specyfikacje systemu i / lub dzienniki, takie jak dzienniki Podglądu zdarzeń lub pliki MSINFO32, a nawet pliki zrzutu, aby rozwiązać problemy z awariami systemu i niebieskimi ekranami.

Czasami trudno jest uzyskać wszystkie te informacje łatwo. Pomagając wielu osobom na forach internetowych, pomyślałem, że musi istnieć łatwy sposób na zebranie logów, aby zarówno osoba stojąca przed problemem, jak i osoba pomagająca, mogła zaoszczędzić czas i energię, po prostu wykonując to zadanie gromadzenia plików dziennika błędów. Z tego właśnie powodu stworzyłem tę aplikację Windows 8 Log Collector, zaprojektowany dla najnowszego nadchodzącego systemu operacyjnego Windows, mianowicie. Windows 8.

Windows 8 Log Collector

wizerunek

Samo narzędzie jest oczywiste. Przyciski są oznaczone nazwami plików dziennika, które można pobrać. Kliknij dowolny przycisk, aby uzyskać odpowiednie pliki dziennika, lub kliknij „Grab All”, aby zebrać wszystkie.

Jak korzystać z Windows 8 Log Collector

 • Pobierz załącznik i rozpakuj plik
 • Kliknij ikonę prawym przyciskiem myszy i kliknij „Uruchom jako administrator”. Jeśli nie uruchomisz go jako administrator, pojawi się błąd Odmowa dostępu.
 • Kliknij odpowiedni przycisk, aby wygenerować dzienniki
 • Po zakończeniu przejdź do pulpitu, a znajdziesz folder „W8”Ze wszystkimi dziennikami.

Małe wyjaśnienie na temat zbieranych dzienników:

MSINFO32

MSINFO32 a.k.a Narzędzie informacji o systemie, zbiera informacje o systemie, takie jak urządzenia zainstalowane w komputerze lub sterowniki urządzeń załadowane w komputerze, i udostępnia menu do wyświetlania powiązanych tematów systemu. Za pomocą informacji o systemie można diagnozować problemy z komputerem.

wizerunek

Minidump

Minidump zwykle generowany jest po awarii, tj. Po Blue Screen of Death. Zostaje utworzony w katalogu Windows w folderze o nazwie „Minidump”.

wizerunek

Kiedy system ulega awarii, tworzy migawkę stanu komputera w momencie awarii i analizuje go za pomocą konwencjonalnego debuggera.

Minidump zawiera informacje, takie jak stosy wywołań wszystkich wątków w nieudanym procesie, kod kontroli błędów, lista sterowników ze znacznikiem daty i godziny, rejestry itp., Które pomagają nam zidentyfikować, co jest nie tak z systemem lub co spowodowało BSOD, istnieje wiele narzędzi tam, które pomagają nam w analizie BSOD, ale jest to najobszerniejszy sposób korzystania z narzędzi do debugowania systemu Windows (bezpłatne narzędzia ze strony internetowej Microsoftu). Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak je analizować, zapoznaj się z Przewodnikiem po błędach Stop lub w moim blogu.

Dzienniki zdarzeń

Są one generowane, gdy system ulega awarii, zawiesza się lub generowane jest znaczące zdarzenie, lub program wymaga powiadomienia użytkownika o czymś — wtedy rejestrują go dzienniki zdarzeń systemu Windows. Istnieje kilka rodzajów dzienników zdarzeń:

 • Dziennik aplikacji
 • Dziennik bezpieczeństwa
 • Dziennik instalacji
 • Dziennik systemu

To narzędzie zbiera tylko dzienniki aplikacji i systemu. i według Microsoft są to wyjaśnienie:

 • Dziennik aplikacji
  Dziennik aplikacji zawiera zdarzenia zarejestrowane przez programy. Na przykład program bazy danych może zarejestrować błąd pliku w dzienniku aplikacji. Zdarzenia zapisywane w dzienniku aplikacji są określane przez twórców oprogramowania.
 • Dziennik systemu
  Dziennik systemu zawiera zdarzenia zarejestrowane przez składniki systemu Windows XP. Na przykład jeśli sterownik nie ładuje się podczas uruchamiania, zdarzenie jest rejestrowane w dzienniku systemu. System Windows XP wstępnie określa zdarzenia, które są rejestrowane przez składniki systemu.

Plik hostów

Plik Hosts w systemie Windows i innych systemach operacyjnych służy do kojarzenia nazw hostów z adresami IP. Złośliwe oprogramowanie często powoduje bałagan w pliku Host, co często prowadzi do problemów takich jak niemożność połączenia z określoną witryną lub siecią lokalną, których nie można ocenić itp. Tak to wygląda:

wizerunek

Dzienniki IE

IEDiagCMD.exe to małe narzędzie, które generuje dzienniki wymagane do rozwiązywania problemów z programem Internet Explorer. Zwykle znajduje się w C: \ Program Files \ Internet Explorer w instalacji systemu operacyjnego x86 i C: \ Program files (x86) \ Internet Explorer w instalacji systemu operacyjnego x64 i może okazać się bardzo przydatnym narzędziem podczas rozwiązywania problemów z programem Internet Explorer .

Jeśli więc kiedykolwiek potrzebujesz pomocy w zbieraniu plików dziennika systemu Windows 8, pobierz i korzystaj z programu Windows 8 Log Collector, opracowanego przeze mnie.

Pobieranie

Jeśli chcesz przeglądać dzienniki zdarzeń szybciej niż domyślna wbudowana przeglądarka zdarzeń Windows i robić z nimi więcej, możesz także sprawdzić naszą darmową aplikację Windows Event Viewer Plus.

Link do głównej publikacji