VPN nie działa w hotelu? Oto jak obejść ten problem

Łączenie się z różnymi sieciami może narazić Ciebie i Twoje urządzenia na potencjalne luki w zabezpieczeniach, a zamknięcie takich luk zwykle skutkuje powolnymi lub zablokowanymi połączeniami z serwerem korporacyjnym, co ogólnie przekłada się na niższą wydajność.

Najczęściej pierwszą rzeczą, która utrudnia połączenie, jest sama sieć VPN, ponieważ zapewniają one bezpieczny zdalny dostęp i umożliwiają pracę bez względu na lokalizację. Pomimo ich znaczenia, jednym z najczęstszych problemów jest poziom uwagi użytkowników, której potrzebują. Te najlepsze wymagają niewielkiego wkładu użytkownika i oferują łatwe interfejsy użytkownika oraz proste instalacje i wdrożenia.

Jednak ludzie, którzy podróżują i pracują, gdy są w pobliżu, mają już wystarczająco dużo do obsługi, więc nie ma zbyt wiele miejsca na ciągłą konfigurację sieci VPN, co może powodować więcej luk w zabezpieczeniach, więc należy tego unikać przez cały czas.

Jednym z miejsc, w których ludzie stale próbują poradzić sobie z problemami ze zdalnym dostępem, są hotele. Jeśli gość wyjdzie poza hotel, aby zgłosić taksówkę, sygnał połączenia osłabnie i ostatecznie rozłączy się, chyba że gość zwykle jest w punkcie dostępowym, ponieważ nowoczesne sieci VPN mają dialery, które integrują się z klientem i mogą wykrywać różne sieci w okolicy, dostarczając te dostępne dla urządzenia w którym jest zainstalowany klient VPN.

W przeciwieństwie do wielu narzędzi VPN, Cyberghost ma świetną robotę podczas synchronizacji z sieciami. Pobierz teraz CyberGhost VPN (77% sprzedaży flash) i pozbyć się tego rodzaju problemów. Chroni komputer przed atakami podczas przeglądania, maskuje adres IP i blokuje wszelki niechciany dostęp. 

Hotele zakładają również, że wszyscy korzystają z SSL VPN do zdalnego dostępu, więc blokują dostęp do portów IPsec. W rzeczywistości blokują sieci VPN, szczególnie w przypadku strumieniowego przesyłania multimediów, ponieważ chcą, abyś płacił za filmy w hotelu zamiast strumieniowego przesyłania za darmo.

W tym artykule omówiono niektóre kroki, które możesz podjąć, gdy sieć VPN nie działa w hotelu, abyś mógł odblokować usługę i odzyskać pełny dostęp.

POPRAWKA: VPN nie działa w hotelu

  1. Ukryj swój ruch VPN
  2. Sprawdź konfigurację laptopa
  3. Użyj technologii stealth VPN
  4. Przełączaj się między serwerami DNS

1. Ukryj ruch VPN

Możesz ukryć swój ruch VPN jako zwykły ruch przeglądarki internetowej, co uniemożliwia sieci hotelowej zablokowanie usługi VPN, chyba że chcą zablokować cały ruch przeglądarki HTTPs, ale nie jest to prawdopodobne.

  • Przeczytaj także: Najlepsza sieć VPN bez limitu przepustowości: Recenzja CyberGhost

2. Sprawdź konfigurację laptopa

Jeśli próbujesz nawiązać połączenie, aby móc pracować, skontaktuj się z administratorem IT w biurze w sprawie konfiguracji komputera i poinformuj go, co się dzieje, aby mogli zarejestrować sytuację i rozwiązać problem.

Jeśli jesteś ofiarą nakładających się na siebie podsieci (gdy połączenie między klientem VPN jest ustanawiane a inną siecią o tym samym zakresie prywatnych adresów IP, aby adresy się pokrywały), lub restrykcyjnej zapory hotelowej. W przypadku nakładającej się podsieci router hotelowy przypisuje Twojemu urządzeniu prywatny zakres adresów IP, a to odpowiada zakresowi biura, więc kiedy klient VPN łączy się, wykorzystuje bieżący źródłowy adres IP (sieć biurowa) i bramę łączysz się, aby zobaczyć to jako adres lokalny, więc nakładają się i odmawiają połączenia VPN.

Jeśli problem polega na tym, że hotelowa zapora ogniowa jest zbyt restrykcyjna, co uniemożliwia połączenie IPsec, nie zadziała, ponieważ ramki ESP (enkapsulowane ładunki bezpieczeństwa) są upuszczane lub modyfikowane przez router. Ale niektórzy klienci IPsec mają funkcje, które umożliwiają zdalny dostęp za zaporami ogniowymi z ustawieniami, które zapobiegają ruchowi danych opartemu na IPsec. Jako administrator IT skonfiguruj innego klienta IPsec, abyś mógł automatycznie nawigować.

3. Użyj technologii stealth VPN

Może to ukrywać i / lub szyfrować ruch VPN, aby nie był łatwo identyfikowany jako taki lub ukryty jako zwykły zaszyfrowany ruch internetowy. Oto jak odblokować VPN w prawie każdej sieci:

  • Uruchom OpenVPN na porcie 443

Port 443 jest najczęściej używanym portem przez szyfrowany ruch internetowy SSL / TLS i jest standardowym protokołem używanym za każdym razem, gdy wchodzisz na stronę internetową z poufnymi danymi, takimi jak informacje bankowe lub podatkowe. OpenVPN korzysta z biblioteki szyfrowania SSL, więc zmień port # na 443 i prześlizgnie się on przez wszystkie rygorystyczne zapory DPI.

  • Przeczytaj także: ta zapora może blokować rozpoznawanie twarzy, chroniąc twoją prywatność

Większość wysokiej jakości VPN VPN pozwala zmienić numer portu lub mieć dedykowane lokalizacje serwerów, które mogą uzyskać dostęp do portu 443. W tym kroku skontaktuj się z pomocą techniczną VPN.

  • Ukryj VPN lub zaciemnianie

Niezależnie od tego, czy korzystasz z portu 443, większość protokołów VPN nadal ma nagłówek pakietu danych, bardziej jak odcisk palca, który pozwala zaporom rozpoznać ruch VPN. Jeśli używasz sieci VPN z technologią ukrywania lub zaciemniania, połączenie VPN może przepisać nagłówki pakietów lub je zasłonić, aby nie były łatwo rozpoznawalne. Niektóre VPN z tym obejmują IPVanish, Proxy.sh, Torguard, VyprVPN i VPN.ac.

Możesz również uruchomić swoją VPN przez sieć Tor, ponieważ sprawia, że ​​jest praktycznie niemożliwa do zablokowania i wysoce anonimowa. Minusem jest to, że twoja sieć VPN będzie kierowana przez wiele zaszyfrowanych warstw proxy z różnymi prędkościami. Sieci VPN, takie jak NordVPN, AirVPN, Proxy.sh i BolehVPN, mają wbudowaną obsługę VPN-over-Tor.

4. Przełączaj między serwerami DNS

Niektórzy użytkownicy natknęli się na narzędzie zwane zworką DNS, które ułatwia przełączanie między serwerami DNS i jest doskonałym narzędziem do rozwiązywania problemów. Możesz poprawić bezpieczeństwo, zastępując DNS usługodawcą internetowym lub zwiększyć szybkość przeglądania.

Zworka DNS pomaga uzyskiwać dostęp do zablokowanych witryn, poprawiać bezpieczeństwo, przechodząc na bezpieczniejsze serwery DNS, blokuje nieodpowiednie witryny, przyspiesza przeglądanie, przechodząc na szybszy serwer DNS i upraszcza proces przełączania serwerów DNS (choć można to zrobić ręcznie). Jest darmowy i przenośny — nie wymaga instalacji.

Czy któryś z tych kroków pomógł? Daj nam znać, zostawiając komentarz w poniższej sekcji.

Link do głównej publikacji