POPRAWKA: Błąd VPN 812 w systemie Windows 10

Rozwiązania pozwalające naprawić błąd VPN 812 połączenie zostało uniemożliwione

 1. Jak szybko ominąć błąd 812
 2. Sprawdź ustawienia typu tunelu
 3. Skontaktuj się z twoim administratorem sieci
 4. Utwórz inny protokół uwierzytelniania
 5. Skontaktuj się z dostawcą VPN
 6. Zmień klienta VPN

The Błąd VPN 812, w przeciwieństwie do wielu innych problemów, nie jest bardzo częstym kodem błędu VPN. Bardzo niewielu użytkowników faktycznie go napotka, ponieważ wpływa to głównie na połączenia z serwerem. Nie musi to jednak oznaczać, że nie można tego rozwiązać. Ten błąd może wystąpić po kwietniowej aktualizacji systemu Windows lub w wyniku problemu między klientami a Net Promoter Score (NPS).

Oto kompletny komunikat o błędzie VPN 812: Połączenie zostało uniemożliwione z powodu polityki skonfigurowanej na serwerze RAS / VPN. W szczególności metoda uwierzytelniania używana przez serwer do weryfikacji nazwy użytkownika i hasła może być niezgodna z metodą uwierzytelniania skonfigurowaną w profilu połączenia. Skontaktuj się z administratorem serwera RAS i powiadom go o tym błędzie.

Dlaczego pojawia się błąd VPN 812?

The Błąd VPN 812 wydaje się pojawiać z kilku powodów:

 • Gdy zasady sieciowe serwera i profil połączenia klienta nie są zgodne z protokołem uwierzytelniania. Łatwo to naprawić.
 • Gdy serwer NPS nie aktualizuje wartości dodanej do warunku „Typ tunelu” w zasadach sieciowych. To jest bardziej złożona sytuacja.

Oto przykład drugiej sytuacji:

 • Nowe zasady sieciowe są ustawione z „Ograniczeniami dnia i czasu”, „Systemem operacyjnym”, „Grupą Windows” i „Typem tunelu”
 • Typ tunelu jest oceniany tylko za pomocą „PPTP”, a gdy użytkownicy próbują połączyć się ze swoim klientem VPN, pojawia się błąd 812.

Jak naprawić błąd VPN 812 w systemie Windows 10

Rozwiązanie 1: Jak szybko ominąć błąd 812

 • Po napotkaniu błędu najpierw zmień Podstawowy DNS na Kontroler domeny.
 • Po pierwszym kroku skonfiguruj zewnętrzny DNS, uzyskując dostęp do dodatkowego DNS.
 • Teraz wybierz zakres Podstawowego DNS jako 8.8.8.8, sprawdź i zastosuj ustawienia i zrestartuj VPN. Powinno działać poprawnie.

— CZYTAJ TAKŻE: Czy VPN są warte swojej ceny?

Rozwiązanie 2: Sprawdź ustawienia typu tunelu

Jeśli problem nadal występuje lub powyższe rozwiązanie wydaje się nie zgadzać z Twoim systemem, wykonaj następujące kroki:

 • Wybierz wartość dodatkową dla Warunku „Typ tunelu”, np. „L2TP”, aby uzyskać wartość „L2TP LUB PPTP”;
 • Zastosuj i zamknij Zasady sieciowe;
 • Połącz klienta VPN. To powinno działać.
 • Przywróć Zasadę sieci do dobrej wartości dla warunku „Typ tunelu”, tutaj jest tylko „PPTP”;
 • Zastosuj i zamknij Zasady sieciowe;
 • Połącz klienta VPN, działa, a Twoje zasady sieciowe są teraz dobrze ustawione.

Rozwiązanie 3: Skontaktuj się z administratorem sieci

Błąd 812 może również wystąpić z powodu niewystarczających praw dostępu. W takim przypadku najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest po prostu skontaktowanie się z administratorem sieci w celu zaktualizowania uprawnień i upewnienia się, że wszystkie uprawnienia do uwierzytelniania protokołu i sieci są prawidłowe.

— CZYTAJ TAKŻE: Najlepsza sieć VPN bez limitu przepustowości: Recenzja CyberGhost

Rozwiązanie 4: Utwórz inny protokół uwierzytelniania

Niektórzy użytkownicy sugerują, że występuje błąd 812 podczas korzystania z protokołu uwierzytelniania ustawionego przez NPS (zasady sieciowe i usługi dostępu). Sugerowane rozwiązanie obejmuje skonfigurowanie innego protokołu uwierzytelniania (bardziej bezpiecznego), takiego jak MS-CHAPv2 lub EAP, w celu dopasowania ustawień po stronie klienta.

Rozwiązanie 5: Skontaktuj się z dostawcą VPN

Jeśli nadal występuje błąd 812, należy skontaktować się z dostawcą usług VPN. Każdy programista VPN ma listę najczęstszych problemów mających wpływ na ich produkty, a także odpowiadające im rozwiązania.

Rozwiązanie 6: Zmień klienta VPNbłąd cyberghost VPN 812

Wypróbowanie innej sieci VPN może rozwiązać ten problem, ale musisz mieć pewność, że wybierasz właściwą. CyberGhost VPN jest jednym z najlepszych narzędzi, które mają świetne wsparcie i jest mocno chroniony przed tego rodzaju błędami między SNP i CPP lub innymi, które mogą prowadzić do błędu 812. Zalecamy instalację i połączenie przez CyberGhost.

 • Pobierz teraz Cyberghost (obecnie 73% zniżki)

Jeśli natrafiłeś na inne obejścia, aby rozwiązać błąd VPN 812, daj nam znać w komentarzach poniżej.

Link do głównej publikacji