5 rzeczy do zrobienia, gdy SMTP jest blokowany przez VPN

Jest SMTP zablokowany przez VPN na komputerze z systemem Windows? Czy masz problemy z wysyłaniem lub odbieraniem wiadomości e-mail w niestandardowej poczcie internetowej w sieci VPN? Nie panikuj! Raport systemu Windows pokaże, jak obejść ten problem.

SMTP (Send Mail Transfer Protocol) to protokół używany przez pocztę wychodzącą z komputera. Ten protokół jest zwykle używany podczas wymiany poczty. SMTP jest dostarczany przez dostawcę usług internetowych i ma określony adres, przez który te wymiany poczty są wysyłane, na przykład TCP 25 używany przez wiele starszych programów klienckich poczty e-mail.

Powody, dla których Twoja VPN blokuje SMTP

SMTP może być blokowany z różnych powodów poza VPN. Ten szczególny problem może być szczególnie odczuwalny, gdy podróżujesz poza zasięgiem swojego ISP. Możesz mieć trudności z wysyłaniem wiadomości e-mail od klientów pocztowych, takich jak Microsoft Outlook, Mozilla Thunderbird i innych klientów pocztowych. Jest to zwykle spowodowane różnicami z dostawcą usług internetowych na twoim urządzeniu. Na przykład niektóre hotele sprawdzają, czy Twój dostawca usług internetowych pochodzi z tego regionu; jednak jeśli tak nie jest, twój SMTP może zostać zablokowany.

Innym powodem, dla którego SMTP jest blokowany podczas korzystania z VPN, jest „spam”. Wielu renomowanych dostawców VPN nie prowadzi dzienników, co oznacza, że ​​muszą blokować wiadomości spamowe. Jednym ze sposobów redukcji wiadomości spamowych jest blokowanie ruchu SMTP. Większość VPN blokuje wychodzące SMTP na porcie 25; dzieje się tak, ponieważ ten port jest niezabezpieczony. Jednak MS Outlook i kilka programów klienckich używają tego portu jako głównego portu dla wiadomości SMTP.

W międzyczasie zespół Windows Report opracował odpowiednie rozwiązania, które mogą pomóc w rozwiązaniu problemu „zablokowany smpp VPN”. Rozwiązania te oparte są na praktycznych doświadczeniach i mogą rozwiązać problem blokowania SMTP przez VPN.

Jak naprawić SMTP zablokowany przez VPN

Rozwiązanie 1: Użyj dostawcy poczty internetowej

Większość skarg dotyczących problemu zablokowania protokołu SMTP VPN pochodziła od niestandardowych użytkowników poczty internetowej. Przykładem niestandardowej poczty internetowej jest info@windowsreport.com. Jednak korzystanie ze standardowej poczty internetowej jest doskonałym rozwiązaniem, ponieważ większość poczty zapewnia serwer SMTP na porcie SSL TCP 465. Ponadto wiele sieci VPN nie blokuje tego portu, ponieważ jest bezpieczny.

Wynika to z faktu, że ci dostawcy poczty internetowej nie są blokowani przez kilku dostawców usług VPN. Mają też ogromną bazę użytkowników i zapewniają doskonałe funkcje antyspamowe i bezpieczeństwa dla użytkowników. Ponadto są one bezpłatne i łatwo dostępne w przeciwieństwie do klientów e-mail.

Ponadto wielu dostawców poczty internetowej zapewnia użytkownikom funkcje antyspamowe, które zmniejszają liczbę wiadomości spamowych wchodzących do skrzynki odbiorczej. Możesz wybierać spośród wielu dostępnych klientów poczty internetowej w Internecie. Zalecamy jednak korzystanie z Gmaila, Yahoo Mail i Hotmail.

 • CZYTAJ TAKŻE: 5 najlepszych zaszyfrowanych programów e-mail do ochrony danych [Lista 2018]

Rozwiązanie 2: Skontaktuj się z dostawcą VPN, aby dodać serwer e-mail do białej listy

Wielu dostawców VPN zapewnia użytkownikom możliwość kontaktu z pomocą techniczną w celu dodania ich serwerów e-mail do białej listy. Możesz łatwo sprawdzić w dziale obsługi klienta VPN, czy taka opcja jest dostępna. Wiele sieci VPN wymaga następujących informacji, zanim Twój klient poczty e-mail będzie mógł znaleźć się na białej liście.

 • Adres e-mail zablokowany
 • Numer portu, który służy jako protokół łączący się z serwerem poczty
 • Ustawienie SSL e-maila
 • Nazwa serwera e-mail SMTP

Możesz też ominąć te bloki, po prostu zmieniając ustawienia serwera SMTP w swoim kliencie e-mail na port TCP.

Uwaga: aby pozbyć się tego rodzaju problemów, możesz przejść na najlepszą sieć VPN na rynku, CyberGhost 7 dla Windows. To narzędzie ma szeroki zakres funkcji i możliwości konfiguracji oraz doskonałą zgodność z komputerami z systemem Windows 10. Zdecydowanie zalecamy wypróbowanie go i zabezpieczenie połączenia.

Dlaczego warto wybrać CyberGhost?
cyberghost VPN dla logo Windows
Cyberghost dla Windows

 • 256-bitowe szyfrowanie AES
 • Ponad 3000 serwerów na całym świecie
 • Świetny plan cenowy
 • Doskonałe wsparcie

Pobierz teraz CyberGhost VPN

Rozwiązanie 3: Tymczasowo wyłącz VPN

Metodą szybkiej naprawy, która ominęła blokadę SMTP w sieci VPN, jest tymczasowe wyłączenie sieci VPN, wysłanie wiadomości e-mail za pomocą klienta poczty e-mail, a następnie włączenie sieci VPN. To działałoby skutecznie; wiąże się to jednak z wieloma niebezpieczeństwami.

Możesz być narażony na ataki hakerskie i ataki ze strony trackerów. Ponadto, jeśli wysyłasz poufny e-mail, może on zostać przechwycony przez Twojego usługodawcę internetowego lub agencję rządową. Może to być niebezpieczne, jeśli jesteś w regionie z surową cenzurą rządową w Internecie.

 • CZYTAJ TAKŻE: Najlepsi klienci i aplikacje e-mail dla systemu Windows 10

Rozwiązanie 4: Przełącz się na nowszego klienta poczty e-mail

Wiele nowych klientów e-mail nie używa portu TCP 25 do obsługi SMTP. Jeśli twoja sieć VPN nadal blokuje twój SMTP, musisz uaktualnić do nowszej wersji. Alternatywnie możesz zastąpić swojego klienta poczty e-mail najnowszymi klientami poczty e-mail, które korzystają ze znacznie bardziej bezpiecznych portów TCP.

Niektóre z najnowszych klientów poczty elektronicznej, które zalecamy, to Mailbird (nasz wybór nr 1). To świetne narzędzie, które ma darmową wersję i zawiera wiele kont e-mail. Pozwala także klasyfikować i organizować wiadomości e-mail, ułatwiając w ten sposób pracę.

 • Pobierz teraz Mailbird Free

Tymczasem niektórzy dostawcy VPN nie blokują wiadomości SMTP na TCP 25. Jeśli regularnie korzystasz z klienta poczty e-mail, przełączenie usługi VPN na VPN VPN przyjazną dla SMTP może być korzystne. Poniżej wymienimy te usługi VPN.

Najlepsze narzędzia VPN do użycia z SMTP

1

CyberGhost

może obniżyć ceny gier VPNCyberGhost to najwyżej oceniany dostawca usług VPN na całym świecie. Oferują serwery o dużej szybkości, silnych technologiach szyfrowania i niezawodnej wydajności. VPN zapewnia dodatkowe funkcje bezpieczeństwa, takie jak ochrona antywirusowa i usługi blokowania reklam, które można znaleźć w programach antywirusowych.

Ponadto VPN przestrzega ścisłej zasady braku dzienników. CyberGhost jest wszechstronny i ma doskonałą obsługę klienta. Interfejs użytkownika jest prosty w obsłudze i można połączyć się za pomocą jednego kliknięcia.

Jednak usługa VPN jest nieco wysoka, a abonament miesięczny kosztuje 11,99 USD, podczas gdy abonament 18-miesięczny ma rabat od 2,75 USD naliczany miesięcznie; ale zyskujesz wartość swoich pieniędzy, co sprawia, że ​​warto.

 • Pobierz teraz Cyber ​​Ghost VPN (obecnie 77% zniżki)

2)

IPVanish

IPVanishIPVanish ma ponad 1000 serwerów w 6 krajach, co daje wiele opcji do wyboru podczas korzystania z tej usługi, ponieważ możesz łączyć się z dowolnego miejsca na świecie.

IPVanish ma jedne z najszybszych prędkości serwerów, które zapewniają wyższą wydajność i najwyższy poziom bezpieczeństwa. Twoje połączenia są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu na poziomie wojskowym, który ukrywa twoje informacje, gdy jesteś online.

Jednak VPN zawiera 3 różne pakiety, które są droższe niż konkurencyjne VPN, a podstawowy plan kosztuje 6,49 USD miesięcznie, z 7-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

    — Pobierz teraz IPVanish

 • 3)

  NordVPN

  NordVPN ma ponad 1000 serwerów w 61 krajach, które są strategicznie umiejscowione głównie w Europie, aby zapewnić szybkie prędkości serwerów.

  VPN oferuje również obsługę wielu platform i jest dostępny dla wielu platform, takich jak Windows i inne platformy. Narzędzie w pełni obsługuje SMTP. więc nie powinieneś napotykać żadnych problemów podczas korzystania z niego.

  Usługi VPN kosztują 69 USD rocznie z 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy, która pozwala sprawdzić ich pełne funkcje.

  • Pobierz teraz NordVPN

  4

  Hide My Ass (HMA)

  VPN podłączony HideMyAssHMA mają szeroki zasięg globalny na ponad 900 serwerach w ponad 190 krajach. Oznacza to, że zawsze masz dostęp do dowolnego ich serwera z dowolnego regionu na świecie i umożliwia łatwe ominięcie bloków regionu geograficznego.

  Ponadto HMA zapewnia także duże prędkości połączeń, co czyni go doskonałym wyborem dla użytkowników systemu Windows, którzy lubią szybkość. Zadbano również o Twoją prywatność dzięki zaawansowanym funkcjom, które zapewniają, że Twój adres IP nie zostanie ujawniony podczas surfowania w Internecie. Ponadto chroni Cię przed atakami DDoS.

  VPN kosztuje rocznie 78,66 USD rocznie, co czyni go drogim VPN, ale jest wart swojej ceny i daje gwarancję zwrotu pieniędzy w wysokości 30

  •     — Pobierz teraz HMA

   CyberGhost i NordVPN są wysoce zalecane przez nasz zespół ekspertów. Obie usługi VPN zapewniają kompleksowe funkcje VPN i nie prowadzą dzienników twoich działań online.

   Czy wypróbowałeś inne rozwiązanie? Daj nam znać, komentując poniżej lub możesz zadać pytania, jeśli takie istnieją. Chętnie odpowiemy.

Link do głównej publikacji