VPN nie działa na twoim tablecie? Oto 7 szybkich poprawek do rozwiązania

Tablety to naprawdę fajne urządzenia, które są dziś powszechnie używane w celu uzyskania dostępu do Internetu, ale są również narażone na ryzyko, jeśli chodzi o prywatność.

Oprócz braku prywatności nie możesz również pobierać określonych aplikacji ze względu na swoją lokalizację, ale jeśli korzystasz z VPN, zapewnia to bezpieczeństwo twoich danych osobowych i tabletu, a także możesz korzystać z aplikacji, które nie są dostępne dla twojego kraju.

VPN szyfruje twoje połączenie internetowe, aby chronić twoje dane i wrażliwe informacje, zapewniając jednocześnie inny adres IP, umożliwiając pobieranie aplikacji z innych krajów.

Gdy sieć VPN nie działa na tablecie, naraża urządzenie i informacje na naruszenia bezpieczeństwa i zagrożenia, ale na szczęście istnieją sposoby na rozwiązanie problemu i przywrócenie tabletu do bezpieczeństwa.

POPRAWKA: VPN nie działa na tablecie

 1. Nie można połączyć się z VPN
 2. Rozłączanie się podczas korzystania z VPN
 3. Lokalizacja IP nie zmienia się po podłączeniu VPN na tablecie
 4. Połączenie utknęło w oczekiwaniu na odpowiedź serwera
 5. Uzyskiwanie niskiej prędkości podczas korzystania z VPN na tablecie
 6. Oprogramowanie VPN ulega awarii
 7. Zmień VPN

1. Nie można połączyć się z VPN

Jeśli nie możesz połączyć się z VPN za pomocą tabletu, przełącz się między różnymi protokołami, np. TCP lub UDP. Jeśli to nie pomoże, włącz opcję wieloportową w ustawieniach aplikacji.

Jeśli nadal występuje, przełączaj się między różnymi serwerami. Możesz także spróbować połączyć się z inną siecią i sprawdzić, czy to pomoże.

2. Rozłączanie się podczas korzystania z VPN

Aby rozwiązać ten problem z rozłączaniem, wyłącz zaporę ogniową w modemie lub routerze, a następnie spróbuj połączyć się ponownie. Jeśli problem będzie się powtarzał, przełącz ponownie protokoły TCP i UDP, a jeśli to nie pomoże, przełączaj się między różnymi serwerami.

 • Przeczytaj także: Poprawka: VPN nie działa z Google Chrome

3. Lokalizacja IP nie zmienia się po podłączeniu VPN na tablecie

Jeśli Twoja lokalizacja IP nie zmienia się po podłączeniu VPN, spróbuj zmienić ustawienia DNS na Google DNS, tj. 8.8.8.8 i 8.8.4.4. Jeśli to nie pomoże, spróbuj zmienić na OpenDNS, tj. 208.67.222.222 i 208.67.220.220. Upewnij się, że wyłączyłeś opcję usług lokalizacyjnych na swoim urządzeniu.

Możesz także zmienić ustawienia proxy przeglądarki w zależności od przeglądarki. Jeśli używasz Internet Explorera, wykonaj następujące czynności:

 • Od Przybory lub menu koła zębatego wybierz Opcje internetowe.
 • Znajomości kliknij kartę ustawienia sieci LAN.
 • Odznacz wszystkie wyświetlone opcje oprócz automatycznie wykrywa ustawienia.
 • Kliknij dobrze
 • Zamknij przeglądarkę i otwórz ją ponownie.

Mówiąc o błędach VPN, zdecydowanie zalecamy korzystanie z wysoce niezawodnego narzędzia do urządzenia. Cyberghost nie ma żadnych problemów podczas zmiany adresu IP (faktycznie go używamy). Lider na rynku VPN, któremu zaufało 15 milionów użytkowników dzięki poufnej, bezpiecznej i szybkiej sieci.

 • Pobierz teraz CyberGhost (obecnie 77% zniżki)  

4. Połączenie utknęło w oczekiwaniu na odpowiedź serwera

Można to rozwiązać, przełączając między protokołami TCP i UDP, lub jeśli nadal występuje, włącz opcję wieloportową w aplikacji i połącz się przy użyciu obu protokołów jednocześnie.

5. Uzyskiwanie niskiej prędkości podczas korzystania z VPN na tablecie

W przypadku niskiej prędkości przełączaj protokoły i łącz się z serwerami i krajami w pobliżu Twojej aktualnej lokalizacji. Spróbuj przełączyć się na inne protokoły, takie jak PPTP i L2TP, ręcznie konfigurując połączenie VPN.

 • Przeczytaj także: Jak ukryć swój adres IP podczas przeglądania Internetu

6. Awarie oprogramowania VPN

Oprogramowanie VPN, jak każde inne, może ulec awarii, ale zdarza się to raz na jakiś czas, więc nie stanowi większego problemu, chyba że zdarza się często, zakłócając przeglądanie.

Możesz rozwiązać ten problem, upewniając się, że masz najnowszą wersję oprogramowania, ponieważ stare oprogramowanie może mieć problemy ze stabilnością. Zezwalaj na automatyczne aktualizacje oprogramowania VPN lub sprawdzaj regularne aktualizacje. Zamknij także inne otwarte aplikacje, ponieważ mogą powodować problemy z klientem VPN.

Po sprawdzeniu powyższego ponownie uruchom urządzenie / tablet i zainstaluj ponownie klienta VPN.

7. Zmień VPN

Możesz zmienić swoją sieć VPN i sprawdzić, czy to pomaga. Niektóre z najlepszych sieci VPN dobrze współpracujących z tabletami to ExpressVPN, CyberGhost VPN i Hotspot Shield VPN. Niektóre sieci VPN mogą nie działać z tabletami, podczas gdy inne mogą sprawiać trudność podczas próby pracy z nimi na tablecie.

CyberGhost VPN jest jeszcze lepszy, ponieważ możesz pracować z nim w dowolnej przeglądarce, używać go nawet z laptopem, i umożliwia dostęp do stron z ograniczeniami geograficznymi, takich jak Hulu, Netflix, HBO Go / Now i Amazon Prime. inne zalety CyberGhost obejmują ochronę wszystkich urządzeń, blokowanie reklam, blokowanie złośliwego oprogramowania i najwyższą możliwą prędkość, jaką można uzyskać w sieci VPN.

Inne rzeczy, które należy sprawdzić, gdy sieć VPN nie działa z tabletem, to:

 • Sprawdź swoich operatorów komórkowych. Skontaktuj się z usługodawcą internetowym i sprawdź, czy operator komórkowy obsługuje połączenia PPTP na różnych urządzeniach.
 • Upewnij się, że jeśli korzystasz z bezprzewodowego lub komórkowego połączenia danych, masz niezmiennie silny sygnał, który nie jest przerywany. Jest to często pomijane, ponieważ każde urządzenie z silnikiem (wentylator, bieżnia, lodówka itp.) Może zakłócać sygnał bezprzewodowy na tyle, aby powodować sporadyczne problemy.
 • Uruchom ponownie sprzęt — modem, router i tablet w tej kolejności. Zablokowany proces może powodować opóźnienia w przetwarzaniu i nigdy się o nim nie dowiesz.

Daj nam znać, jeśli którekolwiek z tych rozwiązań zadziałało, pozostawiając komentarz w poniższej sekcji.

Link do głównej publikacji