Użyj tych 2 kompilatorów, aby przetłumaczyć dowolny kod języka programowania

Kompilatory używane w wszechstronnym i wydajnym oprogramowaniu IDE mogą pomóc w transformacji kodu programowania z jednego języka programowania na inny. Na przykład ten proces umożliwia pisanie kodu w C ++, a następnie przekształcenie go w dowolny inny wybrany język.

Ponieważ istnieje ponad 8000 głównych języków programowania, bardzo trudno jest wybrać oprogramowanie IDE. Większość osób wybiera swoje oprogramowanie IDE, najpierw zastanawiając się, jaki język programowania wejściowego i wyjściowego najlepiej pasuje do twojego projektu, i zacznij od tego.

Istnieje również szeroka gama oprogramowania IDE iz tego powodu może być bardzo mylące przy próbie wyboru odpowiedniego.

Nie byłoby skuteczną taktyką zbadanie wszystkich opcji oprogramowania dostępnych na rynku, a następnie przeanalizowanie 8000 języków programowania, których można użyć.

Możemy jednak wybrać jedne z najbardziej wszechstronnych opcji oprogramowania IDE, które działają z różnymi językami programowania, a następnie obserwować ich możliwości, funkcje i obszar specjalizacji.

Użyj tych kompilatorów IDE do prawie wszystkich języków programowania

1

Microsoft Visual Studio

Visual Studio 2019 Download / najlepszy kompilator

Microsoft Visual Studio w niewiarygodnie potężnym oprogramowaniu IDE, którego można używać do tworzenia szerokiej gamy programów — aplikacji internetowych, aplikacji mobilnych, gier wideo itp.

To oprogramowanie zawiera szeroką gamę narzędzi, które umożliwiają testowanie zgodności, a także pozwala dostosować wersję oprogramowania, rozszerzając jego możliwości o bardzo przydatne wtyczki.

Jeśli chodzi o języki programowania obsługiwane przez MVS, możesz używać ASP.NET, DHTML, JavaScript, JScript, Visual Basic, Visual C #, Visual C ++, Visual F #, XAML itp.

Możesz rozszerzyć te opcje jeszcze bardziej za pomocą wtyczek, dzięki czemu to oprogramowanie jest kompatybilne z Batch, Clojure, CoffeeScript, Dockerfile, Go, Jade, HandleBars, Ini, Lua, Makefile, Objective-C, Perl, PowerShell, Python, R, Razor, Ruby, Rust, SQL i XML.

Naucz się programowania zarówno online, jak i offline dzięki tym rozwiązaniom

Za pomocą tego oprogramowania można szybko nawigować, pisać i naprawiać błędy kodu, a także debugować kod, tworzyć niestandardowe profile i diagnozować projekt za pomocą kilku kliknięć.

Visual Studio ma szeroką gamę narzędzi do autouzupełniania, ale jednym z najbardziej znanych i używanych jest Intellisense Microsoftu.

Ta aplikacja może pomóc Ci napisać kod szybciej i bez ryzyka popełnienia błędów. Na przykład, jeśli używasz tej wtyczki do programowania w języku C #, Visual Studio może automatycznie poprawić obudowę błędnej nazwy funkcji.

Pozwala to uniknąć irytujących błędów kompilatora, a także usprawnić proces kodowania.

Wadą Microsoft Visual Studio są wymagania systemowe. To oprogramowanie będzie wymagało komputerów klasy średniej lub wyższej, aby działać bez problemów.

Jeśli chcesz go używać na komputerze o słabej specyfikacji, tworzenie niewielkich zmian na niektórych urządzeniach zajęłoby dużo czasu.

Lepszym rozwiązaniem może być wybranie lekkiego oprogramowania IDE do tworzenia niewielkich zmian.

Oto niektóre z najlepszych funkcji dostępnych w Microsoft Visual Studio:

  • Niewiarygodnie duża baza danych różnych rozszerzeń
  • Można łatwo dostosować deskę rozdzielczą i dokowane okna do własnych potrzeb
  • Łatwy do zrozumienia przepływ pracy i hierarchia plików
  • Umożliwia monitorowanie wydajności kodu w czasie rzeczywistym
  • Świetne narzędzia automatyzacji — pomaga skupić się na ważniejszych zadaniach i pozwala VS zautomatyzować powtarzające się zadania
  • Wstawianie fragmentu kodu z łatwymi opcjami refaktoryzacji
  • Obsługa podzielonego ekranu
  • Zawiera bardzo przydatną listę błędów — zawiera przegląd błędów znalezionych w kodzie i umożliwia rozpoczęcie debugowania podczas budowania
  • Sprawdzanie zatwierdzenia podczas wdrażania aplikacji za pomocą Instalatora Windows (.exe), ClickOnce lub Kreatora publikowania

Pobierz Microsoft Visual Studio

2)

Zaćmienie

Eclipse - kompilator do wszystkich programów

Eclipse jest bardzo bliskim konkurentem Microsoft Visual Studio. To oprogramowanie jest bardzo potężnym środowiskiem IDE, które jest napisane głównie w Javie, a jego celem jest tworzenie aplikacji Java.

To oprogramowanie IDE może być rozszerzane prawie nieskończenie i zostało zaprojektowane tak, aby działało idealnie na komputerach średniej wydajności.

To, co wyróżnia Eclipse z tłumu, to poziom dostosowania, który można z łatwością zastosować.

Możesz wybierać z szerokiej gamy wtyczek, które mogą rozszerzyć obsługiwane języki programowania Eclipse — Ada, ABAP, C, C ++, C #, Clojure, COBOL, D, Erlang, Fortran, Groovy, Haskell, JavaScript, Julia, Lasso, Lua , NATURAL, Perl, PHP, Prolog, Python, R, Ruby (w tym framework Ruby on Rails), Rust, Scala i Scheme.

Oprócz tych języków programowania można również korzystać z szerokiej gamy środowisk programistycznych, w tym narzędzi programistycznych Java Eclipse dla Java i Scali, Eclipse CDT dla C / C ++, a także Eclipse PDT dla kodowania PHP.

Oprócz niesamowitej mocy dostosowywania, Eclipse pozwala również organizować projekt w okna kolekcji i ustawienia układu, które mogą uprościć proces wyszukiwania odpowiedniego narzędzia. Ta funkcja nazywa się perspektywami.

Możesz po prostu przełączać się między perspektywami, aby uzyskać dostęp do konkretnych narzędzi potrzebnych w tej części procesu kodowania. Jako przykład możesz użyć specjalistycznej perspektywy dla kodowania Java, innej dla SVN itp. Użytkownicy zgłosili to narzędzie jako niezwykle przydatne.

W porównaniu do Visual Studio, Eclipse daje dostęp do głównej strony pobierania, gdy tylko ją otworzysz. Możesz pobrać dowolny język, którego chcesz używać.

Szukasz najlepszego oprogramowania do tworzenia stron internetowych? Oto najlepsze opcje, których nie możesz przegapić.

Aby jeszcze bardziej ułatwić proces instalacji, pliki do pobrania Eclipse są spakowane w pliku konfiguracyjnym zaprojektowanym specjalnie do rozpoznania i przyjęcia przez oprogramowanie.

Możesz najpierw pobrać wersję Eclipse, której potrzebujesz, a następnie dostosować ją do swoich konkretnych potrzeb.

Eclipse to projekt w pełni otwarty, co oznacza, że ​​każdy z umiejętnościami programistycznymi może go używać, a także przyczyniać się do jego ewolucji, poprawek błędów, poprawiania funkcji itp.

Podobnie jak w przypadku Visual Studio, Eclipse może automatycznie importować instrukcje podczas kodowania w Javie.

Ze względu na dostępność oprogramowania typu open source oprogramowanie to umożliwia łatwe utworzenie nowego lub rozszerzenie istniejącego języka programowania.

Pobierz Eclipse

Wniosek

Trudno jest wybrać najlepsze oprogramowanie IDE, które pozwala używać kompilatorów do transformacji języka kodu, a aby wybrać jeden, musimy zrozumieć najlepsze środowisko, w którym można je używać.

Jeśli chcesz używać oprogramowania do przetwarzania front-end, Microsoft Visual Studio jest zdecydowanie bardziej efektywną opcją. W przypadku przetwarzania back-end Eclipse oferuje wszystkie narzędzia, których potrzebujesz, aby osiągnąć świetne wyniki.

Możesz wybrać jeden w zależności od etapu rozwoju, na którym jesteś, lub użyć ich obu podczas poruszania się po projekcie.

Prosimy o poinformowanie nas o swojej opinii w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji