Utknąłeś z matematyką? Użyj tego najlepszego oprogramowania do pisania równań matematycznych

Edytor formuł to program komputerowy lub oprogramowanie służące do pisania prac matematycznych lub formuł.

To narzędzie ma dwa cele: umożliwia edytowanie tekstu i publikowanie treści technicznych do druku lub stron internetowych i prezentacji, a także zapewnia sposób, w jaki użytkownicy mogą określać dane wejściowe do systemów obliczeniowych, które są łatwiejsze do odczytania i sprawdzenia oraz łatwe do zrozumienia.

Jeśli szukasz najlepszego oprogramowania do pisania równań matematycznych, sprawdź nasze najpopularniejsze typy wymienione poniżej.

Najlepsze oprogramowanie do pisania równań matematycznych

1

MathType

najlepsze oprogramowanie do pisania równań matematycznych

MathType wkracza, gdy potrzebujesz komplementarnego programu do tworzenia równań, w których edytory tekstu są ograniczone, i wstawiania równań do dokumentów.

Jest to potężny edytor równań wśród najlepszych programów do pisania równań matematycznych, których można używać z pakietem Office, a nawet samodzielnie. Jego mocnymi stronami są liczne symbole dostępne bezpośrednio z klawiatury, a także kompatybilność z różnymi systemami operacyjnymi do importowania i eksportowania formuł takich jak TeX lub MathML.

Możesz zmienić lub przenieść dowolną część równania matematycznego, ponieważ to oprogramowanie zawiera dziewięć zakładek, które zapewniają dostęp do często używanych narzędzi, a także możesz całkowicie dostosować oprogramowanie od czcionki, skrótów klawiaturowych i wiele innych.

Jest profesjonalny, ma różne style pisania w formacie automatycznym, skróty klawiaturowe dla najczęściej używanych formuł i łatwo eksportuje wyniki, jednak dzięki MathType można dodać tylko ograniczoną liczbę skrótów.

Uzyskaj MathType

2)

MathMagic

najlepsze oprogramowanie do pisania równań matematycznych

Ten edytor równań jest wyposażony w łatwy w użyciu interfejs, który umożliwia edycję WYSIWYG, funkcje, które można dostosowywać, wydajność oraz publikowanie równań jakości za pomocą tego potężnego oprogramowania.

Jest dostępny w czterech różnych wersjach, MathMagic Lite, Personal Edition, Pro Edition i Prime Edition, wszystkie do użytku z różnymi systemami operacyjnymi i programami Office.

Dzięki MathMagic możesz łatwo i bardzo szybko pisać piękne równania i symbole, bez względu na to, czy jesteś dobry w matematyce, czy nie, a jakość została zaprojektowana tak, aby spełnić wymagania profesjonalistów DTP.

Jest również przeznaczony do użytku z dowolnymi edytorami tekstu, oprogramowaniem układowym DTP, oprogramowaniem do prezentacji i / lub grafiki. Równań można używać za pomocą narzędzi przeciągania i upuszczania, kopiowania i wklejania lub eksportowania i importowania. Jednak wersje Pro mają własne wtyczki lub rozszerzenia, dzięki czemu możesz pisać lub edytować równania w dokumentach InDesign lub QuarkXPress bez konieczności eksportowania lub importowania.

Jego najwyższa jakość i wydajność jest akceptowana przez wielu naukowców, prasy uniwersyteckie, wydawców, profesorów i nauczycieli, studentów, dostawców treści internetowych oraz rządowe ośrodki badawcze w ponad 80 krajach od czasu debiutu w 1998 roku.

Narzędzie to jednak nie może rozwiązać twoich równań, ale jest przeznaczone do składu równań w dokumentach technicznych, chociaż nie dyskryminuje, czy równanie używa znaczącej lub poprawnej notacji. Pozwala wprowadzić dowolne równania, które możesz zbudować za pomocą narzędzi do edycji, więc nie potrzebujesz wiedzy matematycznej ani tła.

Uzyskaj MathMagic

3)

MathCast

najlepsze oprogramowanie do pisania równań matematycznych

Jest to edytor równań, który umożliwia wprowadzanie równań matematycznych do wykorzystania w dokumentach, wiadomościach e-mail i na stronach internetowych. Możesz renderować równania graficznie na ekranie komputera lub do plików obrazów i MathML.

Jest darmowy, open-source i został wydany po raz pierwszy w 2004 roku, i oferuje potężny i przyjazny interfejs graficzny do szybkiego opracowywania równań matematycznych.

Rapid Mathline jest częścią intuicyjnego i skutecznego interfejsu MathCast, który obsługuje szeroki zestaw symboli matematycznych, operatorów i funkcji.

To oprogramowanie jest także Menedżerem list równań, który może organizować dziesiątki równań na jednej liście, umożliwiając zarządzanie, modyfikowanie, edycję, przeglądanie i ponowne edytowanie całej matematyki twojego projektu, niezależnie od tego, czy jest to strona internetowa czy dokument, między innymi, wszystko w tej samej sesji.

Niektóre z jego klasycznych cech to:

  • Obsługa edytorów tekstu, takich jak Microsoft Word, dzięki czemu można wstawiać do dokumentów pisemnych, takich jak arkusze równań, raporty laboratoryjne, przewodniki po studiach i inne
  • Obsługa plików wyjściowych do plików obrazów, takich jak BMP, PNG i EMF, które można włączyć do prezentacji i stron internetowych.
  • Równania można skopiować i wkleić do wiadomości e-mail, poczty internetowej i innych aplikacji
  • Oferuje ostre renderowanie do odczytu na ekranie i płynne renderowanie w celu drukowania wysokiej jakości
  • Obsługa eksportu równań do MathML opartego na XML
  • Matematyka, która zapewnia narzędzie WYSIWYG do tworzenia stron internetowych XHTML za pomocą równań matematycznych
  • Możesz pracować, uczyć się i uczyć razem, ponieważ to narzędzie ujawnia listy równań jako uspokajającą usługę HTTP, którą mogą przeglądać przeglądarki i różne instancje w sieci

Uzyskaj MathCast

4

LyX

najlepsze oprogramowanie do pisania równań matematycznych

Jest to procesor dokumentów typu open source oparty na systemie składu LaTex, który ma podejście WYSIWYM (to, co widzisz, co masz na myśli), dzięki czemu to, co widzisz na ekranie, jest przybliżeniem tego, co zostanie wyświetlone na stronie.

LyX jest popularny wśród autorów technicznych i naukowców ze względu na zaawansowane tryby matematyczne, ale obecnie jest coraz częściej wykorzystywany przez badaczy niematematycznych z powodu takich funkcji, jak możliwość zarządzania wieloma plikami i integracja bibliograficznej bazy danych.

Funkcje obejmują edytor formuł matematycznych, narzędzie do kopiowania / wklejania do i z kodu źródłowego LaTex, obsługę dostosowywanych makr matematycznych, podstawową obsługę różnych systemów algebry komputerowej, a także wprowadzanie równań za pomocą interfejsu wskaż i kliknij lub za pomocą klawiatury za pomocą poleceń LaTex.

Ma również uporządkowany sposób tworzenia dokumentów, zaawansowane funkcje etykiet, odniesień, indeksu i bibliografii, a także standardowe operacje edytora tekstu, takie jak wycinanie / wklejanie, cofanie / ponawianie, sprawdzanie pisowni, numerowane nagłówki sekcji, spis treści, tryb konspektu dla łatwa nawigacja w dokumencie i wiele więcej.

Inne funkcje obejmują grafikę i tabele z obsługą wielu formatów graficznych oraz inteligentnie pływające liczby i tabele, formaty dokumentów oraz obsługę pisania dokumentów w wielu językach świata.

Graficzny interfejs użytkownika zapewnia dostęp do wszystkich funkcji za pomocą menu i myszy, a ponadto zawiera obszerną dokumentację, w tym samouczek dla początkujących dostępny w wielu językach, obsługę uzupełniania tekstu i skład tekstu w tle.

Narzędzie oferuje wiele innych funkcji, takich jak śledzenie zmian, żółte karteczki, obsługa zewnętrznych systemów kontroli wersji, takich jak RCS, CVS, Git i inne, i jest szybki, a ponadto nie zajmuje pamięci komputera.

Uzyskaj LyX

5

MathJax

najlepsze oprogramowanie do pisania równań matematycznych

Konsorcjum MathJax jest wspólnym przedsięwzięciem Amerykańskiego Towarzystwa Matematycznego i Towarzystwa Matematyki Przemysłowej i Stosowanej (SIAM) w celu rozwijania treści matematycznych i naukowych w Internecie.

Jest to silnik wyświetlania JavaScript dla matematyki, który działa ze wszystkimi przeglądarkami, bez potrzeby instalowania czytników.

Funkcje obejmują wysokiej jakości typografię, ponieważ wykorzystuje CSS z czcionkami internetowymi lub SVG, zamiast obrazów bitmapowych lub Flash, więc równania skalują się z otaczającym tekstem na wszystkich poziomach powiększenia.

Dodatkowo jest wysoce modułowy na wejściu i wyjściu, więc możesz używać MathML, TeX i ASCIImath jako danych wejściowych i tworzyć HTML + CSS, SVG i MathML jako dane wyjściowe. Jest również dostępny i wielokrotnego użytku, ponieważ jest kompatybilny z czytnikami ekranu i zapewnia powiększenie, a także możesz kopiować równania do Office, LaTex, wiki i innego oprogramowania.

Niezależnie od tego, czy jesteś zwykłym użytkownikiem, poważnym autorem, czy nawet profesjonalnym programistą, możesz zintegrować MathJax. Posiada bogaty interfejs API, który pomaga tworzyć interaktywne treści, zaawansowane narzędzia autorskie oraz aplikacje internetowe i mobilne z obsługą matematyki.

Uzyskaj MathJax

Masz narzędzie, którego używasz do pisania równań matematycznych? Daj nam znać lub podziel się swoimi doświadczeniami z dowolnym oprogramowaniem wymienionym tutaj, pozostawiając komentarz w poniższej sekcji.

Link do głównej publikacji