Top 7 rozwiązań w celu naprawy Windows Defender nie uruchamia się

Napraw Windows Defender nie uruchamia kopiowania

Chcesz to naprawić Program Windows Defender nie uruchamia sięproblem, nie martw się, ponieważ po zastosowaniu poniższych poprawek możesz łatwo rozwiązać problemy z programem Windows Defender.

Ale przed zastosowaniem rozwiązań omówimy kilka punktów błędów i problemów Windows Defender.

Główny problem polega na tym, że Windows Defender jest automatycznie wyłączany, a gdy użytkownik próbuje go włączyć, nie może się uruchomić Windows Defender w ogóle.

Ilekroć użytkownik kliknie „Włączyć”, Aby ją włączyć, system wyświetli komunikat o błędzie„Ta aplikacja została wyłączona i nie monitoruje twojego komputera.

Ten przerażający komunikat o błędzie nie jest dobry dla żadnego systemu Windows, ponieważ opuścił system bez ochrony antywirusowej.

Ale kiedy przejdziesz do Ustawienia> Aktualizacja Bezpieczeństwo> Windows Defender zobaczysz, że ochrona w czasie rzeczywistym w programie Windows Defender jest włączona, ale jest wyszarzona.

Napraw program Windows Defender nie uruchamia się

Rozwiązanie 1: Sprawdź, czy Data Czas komputera / laptopa

Krok 1: Najpierw kliknij Data i godzina a następnie wybierz „Ustawienia daty i godziny.» Kliknij na «Ustaw czas automatycznie«, do «na.”LUB kliknij„Czas internetowy”I zaznacz„Automatycznie synchronizuj z internetowym serwerem czasu.”

Krok 2: Wybierz serwer „time.windows.com”I kliknij aktualizację i„dobrze”.

Po wykonaniu tej czynności i aktualizacji dane / czas systemu sprawdź „Napraw problem z Windows Defender nie uruchamia się albo nie”Jest ustalony czy nie.

Rozwiązanie 2: Uruchom usługi Windows Defender Services

Krok 1: Otwórz okno uruchamiania, naciskając Windows + R. a następnie wpisz  services.msc i naciśnij klawisz Enter. To otworzy Okno serwisowe.  

Krok 2: Teraz musisz przeszukać poniższe podane usługi w oknie Usługi:

Usługa kontroli sieci antywirusowej Windows Defender
Usługa antywirusowa Windows Defender
Usługa Windows Defender Security Center Service

Krok 3: Po ich znalezieniu, kliknij dwukrotnie jeden po drugim i potwierdź, że ich Typ uruchamiania jest ustawiony na Automatyczny i kliknij przycisk Start, jeśli usługi nie są uruchomione.

Krok 4: Kliknij OK, a następnie Zastosuj. W końcu uruchom ponownie komputer.

Rozwiązanie 3: Włącz Windows Defender z Edytora rejestru

Otwórz okno edytora rejestru, aby to zrobić, otwórz okno dialogowe uruchamiania (naciśnij Windows + R.) rodzaj regedit i naciśnij klawisz Enter.

Po otwarciu przejdź do podanego poniżej klucza rejestru:

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Windows Defender

Podkreśl Windows Defender obecny w lewym okienku, a następnie dwukrotnie kliknij DisableAntiSpyware DWORD obecny w prawym panelu okna.

Uwaga: Jeśli nie możesz znaleźć klucza Windows Defender i DisableAntiSpyware DWORD musisz to utworzyć ręcznie.

Teraz musisz zmienić wartość z 1 na 0 w polu danych wartości DisableAntiSpyware DWORD.

W końcu uruchom ponownie komputer lub laptop, aby zapisać zmiany.

Przeczytaj także: Jak naprawić nieoczekiwany błąd systemu Windows 10 Defender, a usługa Microsoft Defender Threat Service przestała występować błąd?

Rozwiązanie 4: Odznacz Proxy

Otwórz okno dialogowe uruchamiania (Windows + R.), a następnie wpisz „inetcpl.cpl”I naciśnij klawisz Enter, aby otworzyć Właściwości internetowe.

Następnie przejdź do Karta Połączenia i wybierz ustawienia LAN.

Odznacz Użyj serwera proxy dla swojej sieci LAN i zaznacz „Ustawienia automatycznego wykrywania

Teraz kliknij Ok Zastosuj, a następnie uruchom ponownie komputer.

Rozwiązanie 5: Odśwież lub zresetuj komputer

Otworzyć Aktualizacja Bezpieczeństwo opcja naciskając Klawisz Windows + I i wybierz Klawisz Windows + I

Teraz z menu po lewej stronie wybierz Poprawa i kliknij „Rozpocznij”Obecne w Resetuj ten komputer.

Wybierz opcję do Zachowaj moje pliki. Teraz postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć proces.

Ten proces zajmie trochę czasu, a komputer lub laptop uruchomi się ponownie.

Wniosek

To wszystko o „Ta aplikacja została wyłączona i nie monitoruje twojego komputera.”Komunikat o błędzie, wszystkie powyższe rozwiązania są skuteczne i potrafią poradzić sobie z tym problemem.

Po rozwiązaniu tego problemu zaleca się również przeskanowanie systemu Windows przy pomocy profesjonalisty Narzędzie do naprawy błędów komputera. To oprogramowanie jest specjalnie zaprogramowane do obsługi wszelkiego rodzaju błędów i problemów z systemem Windows. Jeśli cierpisz na powolny problem z komputerem, nie martw się, ponieważ możesz łatwo poradzić sobie z tą frustrującą sytuacją za pomocą tego narzędzia.

Link do głównej publikacji