Top 4 oprogramowanie do tworzenia instalacji, które skutecznie organizuje twoje aplikacje

Czy jesteś programistą? Czy potrzebujesz niezawodnego kreatora konfiguracji? Jeśli tak, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. W tym artykule przyjrzymy się jednemu z najlepszych programów do tworzenia konfiguracji, w szczególności tych obsługiwanych na komputerze z systemem Windows.

Kreator instalacji to program komputerowy, który ułatwia tworzenie instalatorów instalacji dla aplikacji. Najlepiej nadaje się dla programistów i programistów, którzy codziennie uruchamiają (rozwijają) wiele programów. Zasadniczo oprogramowanie do tworzenia instalacji umożliwia łatwą organizację wszystkich aplikacji / oprogramowania w jednym, zunifikowanym systemie, dzięki czemu można je łatwo odzyskać, wdrożyć i dystrybuować w odpowiednim czasie.

Jednak jako zaawansowany program komputerowy istnieje wiele niestandardowych programów do tworzenia instalacji, które, jeśli zostaną zaadaptowane, mogą spowodować nieodwracalne uszkodzenie całej konfiguracji systemu. Aby tego uniknąć, po prostu postępuj zgodnie z tym artykułem.

Tutaj przedstawiamy cztery najbardziej trwałe / niezawodne oprogramowanie do tworzenia konfiguracji na rynku.

Jakie jest najlepsze oprogramowanie do tworzenia instalacji na PC?

1

Kreator instalacji DRPU (zalecane)

oprogramowanie do tworzenia kreatoraKreator instalacji DRPU jest jednym z wiodących programów do tworzenia konfiguracji instalacji w systemie Windows. Jest przeznaczony wyłącznie do tworzenia plików instalacyjnych dla aplikacji / programów Windows.

Konfigurowanie pakietu instalacyjnego za pomocą tego oprogramowania jest tak proste, jak „rejestrowanie szczegółów” i „zapisywanie produktów” w plikach instalacyjnych. Istnieje również narzędzie do kompresji zmniejszające rozmiar pliku w skompilowanych konfiguracjach.

To oprogramowanie jest zoptymalizowane do łączenia odpowiednich programów w jedną instalację, aby ułatwić wdrażanie i dystrybucję aplikacji wśród wielu użytkowników. Jest bardzo łatwy w użyciu, ponieważ cały proces konfiguracji jest planowany i wykonywany w interfejsie użytkownika platformy.

Oprogramowanie DRPU Setup Creator zawiera potężny zestaw funkcji, dzięki którym wyróżnia się jako jedno z najlepszych programów do tworzenia ustawień na rynku. Jednym z godnych uwagi przykładów jest konfigurowalny interfejs, który pozwala przejąć pełną kontrolę nad stroną główną i wyświetlaniem konfiguracji.

Jako taki, możesz łatwo dodawać i usuwać okna dialogowe, modyfikować powiadomienia, dodawać / usuwać obrazy i uruchamiać tyle modyfikacji, ile uznasz za stosowne.

Beow to zarys niektórych kluczowych funkcji Setup Creator Software (DRPU):

 • Kompaktowa instalacja
 • Kreator Kreatora (do instalacji)
 • Ikony pulpitu
 • Szczegółowa instalacja / deinstalacja narzędzia
 • Interfejs modyfikowalny
 • Platforma z możliwością rozbudowy
 • Dziennik zapisu Obsługa rejestru
 • I więcej

Oprogramowanie DRPU Setup Creator jest dostępne w cenie od 69 USD.

 • Kup teraz Kreator instalacji DRPU
 • Pobierz Kreator instalacji DRPU

— POWIĄZANE: 5 najlepszych pakietów kodeków wideo dla systemu Windows 10 do odtwarzania wszystkich formatów plików

2)

Konfiguracja fabryczna

oprogramowanie do tworzenia kreatoraSetup Factory to jedno z najstarszych i najpotężniejszych programów do tworzenia instalacji na rynku, które istnieje już od ponad 26 lat (od 1992). Jest to najlepszy wybór (spośród tysięcy programistów) do tworzenia instalatorów pakietów (konfiguracji) dla aplikacji Windows. Program jest kompatybilny ze wszystkimi systemami operacyjnymi Windows między Windows XP a najnowszą wersją Windows 10.

Setup Factory zawiera potężny, ale łatwy w obsłudze interfejs, który z jednej strony jest wystarczająco prosty dla początkujących programistów, az drugiej strony, bardzo zaawansowany (złożony) dla profesjonalnych programistów.

Dzięki temu idealnie nadaje się do wszystkich poziomów użytkowania. Niezależnie od tego, jak potężne lub proste jest twoje oprogramowanie, Setup Factory jest dobrze przygotowany do jego obsługi.

Godne uwagi funkcje Setup Factory obejmują zaawansowane polecenia systemu operacyjnego, podstawową kontrolę na ekranie, kompaktową instalację, obsługę wielu platform Windows, intuicyjny interfejs użytkownika, elastyczne środowisko kodowania, elastyczne licencjonowanie, niezawodne technologie wsparcie utrzymania i wiele innych.

Zasadniczo, pod względem niezawodności i trwałości, Setup Factory jest prawdopodobnie najlepszym oprogramowaniem do tworzenia ustawień.

 • CZYTAJ TAKŻE: 10 najlepszych programów do tworzenia gier dla użytkowników komputerów PC

Jest jednak jedna oczywista skaza — oprogramowanie jest nieco drogie. Chociaż ceny wydają się uzasadnione (biorąc pod uwagę moc oprogramowania), nie jest to idealne rozwiązanie dla deweloperów o niskich / średnich zarobkach.

Jako taki lepiej nadaje się dla organizacji z miesięcznym / rocznym planem budżetowym. Mimo to nadal jest jednym z najlepszych i jeśli możesz sobie na to pozwolić, uprzejmie idź.

Instalator Factory jest dostępny w trzech licencjonowanych wariantach. Podstawowym (najniższym) wariantem jest wydanie Single User License, które kosztuje 395 USD. Jego zaawansowane warianty, Team Pack i Deployment Suite, są dostępne odpowiednio za 995 USD (na 5 użytkowników) i 995 USD (na użytkownika).

Istnieje jednak bezpłatna wersja próbna dla nowych użytkowników, która ma na celu przetestowanie przydatności oprogramowania przed dokonaniem pełnego zakupu.

Kup Setup Factory

3)

InstallForge

oprogramowanie do tworzenia kreatoraInstallForge to jedno z najpopularniejszych programów do tworzenia instalacji dla komputerów z systemem Windows. Jest kompatybilny ze wszystkimi nowoczesnymi systemami operacyjnymi Windows, w tym najnowszą wersją systemu Windows 10.

Jak podkreśla większość użytkowników, InstallForge wyróżnia się spośród innych pod względem szybkości, stabilności i łatwości użytkowania.

Tworzenie ustawień za pomocą InstallForge nie wymaga pisania skryptów; dlatego może być używany przez początkujących programistów, z niewielką lub żadną wiedzą na temat skryptów. Krótko mówiąc, utworzenie instalacji za pomocą InstallForge jest tak proste, jak „wypełnianie formularzy” i „dołączanie dokumentów”. Niemniej jednak ktoś bez tła kodowego może uznać interfejs za nieco trudny.

InstallForge przechowuje pliki instalacyjne w formacie ZIP, a każdy plik można łatwo wyodrębnić ze skompilowanej instalacji za pomocą dowolnej aplikacji obsługującej ZIP (kompresję danych).

Ponadto oprogramowanie do tworzenia instalacji obsługuje wielojęzyczną obsługę maksymalnie 10 różnych języków, w tym angielskiego, francuskiego, chińskiego (mandaryńskiego), niemieckiego i innych. Dzięki temu możesz tworzyć konfiguracje instalacji w preferowanym języku (w odniesieniu do odbiorców docelowych).

Inne godne uwagi funkcje InstallForge obejmują konfigurowalny interfejs, niezawodne wsparcie klienta, obsługę Visual Update Express (program aktualizacyjny innej firmy) i wiele innych.

InstallForge to darmowy program, co oznacza, że ​​jest oferowany bez żadnych kosztów. Jego rozwój jest finansowany z darowizn z całego świata.

Pobierz InstallForge

 • 4

  Kreator instalacji DCP

  oprogramowanie do tworzenia kreatoraDCP Setup Maker to kolejne najwyżej oceniane oprogramowanie do tworzenia instalacji. W przeciwieństwie do większości twórców instalacji, DCP Setup Maker jest kompatybilny na różnych platformach — z Windows, MacOS, Linux, a nawet urządzeniami mobilnymi (iOS i Android). Jest niesamowicie zbudowany, aby wytrzymać ogromną objętość i rozmiary pakietów instalacyjnych.

  Kreator instalacji DCP korzysta ze stosunkowo prostego interfejsu użytkownika, aby tworzyć bardzo złożone instalatory instalacji. Interfejs obsługuje kreatora, dzięki czemu cały proces jest całkowicie bezproblemowy. Dzięki temu każdy, kto ma podstawową wiedzę na temat kodowania, może łatwo adoptować Kreatora instalacji DCP do tworzenia pakietów instalacyjnych.

  Tworzenie plików instalacyjnych za pomocą Kreatora instalacji DCP odbywa się w trzech zaokrąglonych krokach. Kroki te obejmują; skanowanie katalogu plików, ustawianie parametrów pakietu (czynności, które należy wykonać) i poprawianie (w celu finalizacji) swoich ustawień, odpowiednio. Każdy krok jest zbiorem wielu operacji.

  Kluczowe funkcje Kreatora instalacji DCP to: Potężne instalatory wieloplatformowe (dla Windows, Mac i tak dalej), interfejs użytkownika z ulepszonym kreatorem, instalatory internetowe (scentralizowane), szybkie tworzenie instalacji, konfigurowalna (i rozwijalna) platforma, zmiana Obsługa dzienników, wydajna integracja IzPack i wiele innych.

  To oprogramowanie do tworzenia instalacji jest aplikacją typu open source; dlatego jest dostępny za darmo.

  Pobierz Kreator instalacji DCP

  Wniosek

  Przeciętny programista codziennie poświęca czas i zasoby na organizację, wdrażanie i dystrybucję swoich programów. W większości przypadków może to być nieefektywne kosztowo. Aby rozwiązać ten problem, wymyślono twórców instalacji, aby ułatwić procesy przechowywania, wdrażania i dystrybucji oprogramowania.

  Chociaż istnieje wiele programów do tworzenia instalacji (standardowych i niespełniających standardów), wymieniliśmy w tym artykule cztery najbardziej trwałe, aby lepiej poinformować o decyzji, którą wybrać.

Link do głównej publikacji