Team Fortress 2 nie działa w systemie Windows 10 [FIX]

Niektórzy użytkownicy mają pewne problemy z grami Steam w systemie Windows 10 i te problemy nie ominęły Team Fortress 2.

To jedna z najpopularniejszych gier na Steamie. Na szczęście istnieją dwa proste rozwiązania problemu Team Fortress 2 w systemie Windows 10, a znajdziesz je poniżej. Team Fortress 2 nie działa w systemie Windows 10

Co zrobić, jeśli Team Fortress 2 nie działa:

 1. Zmień obramowanie okna
 2. Ustaw konkretną rozdzielczość ekranu

Rozwiązanie 1 — Zmień obramowanie okna

Gracze mieli problemy z Team Fortress 2 od czasu Technicznej wersji zapoznawczej i są obecni nawet po opublikowaniu pełnej wersji.

W końcu znaleziono proste rozwiązania, które rozwiązały większość przypadków z Team Fortress 2 w wersji zapoznawczej systemu Windows 10 i podobno rozwiąże problem również w pełnej wersji.

Wszystko, co musisz zrobić, to zmienić ramkę okna, a gra powinna działać normalnie. Postępuj zgodnie z tymi instrukcjami, aby rozwiązać problem Team Fortress w systemie Windows 10:

 1. Otwórz swoje Klient Steam
 2. Iść do Biblioteka
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy na Team Fortress 2 i przejdź do Nieruchomości
 4. Pod Generał, otwarty Ustaw opcje uruchamiania
 5. Wprowadź następujące polecenie i naciśnij Wchodzić lub kliknij dobrze:

  -okienkowane -noborder

 6. Spróbuj ponownie otworzyć Team Fortress 2 i sprawdź, czy są jakieś problemy

Według raportów to obejście rozwiązało większość problemów. Jeśli nie udało Ci się wykonać zadania, możesz wypróbować również następujące rozwiązanie.

Rozwiązanie 2 — Ustaw określoną rozdzielczość ekranu

Jeśli polecenie noborder nie zadziałało, możesz wypróbować podobne rozwiązanie i mam nadzieję, że wszystko zostanie naprawione. Oto, co musisz zrobić:

 1. Sprawdź rozdzielczość ekranu, jeśli jej nie znasz, dowiedz się, jak to zrobić:
  • Kliknij pulpit prawym przyciskiem myszy i wybierz Ustawienia ekranu
  • Przejdź do zaawansowanych ustawień wyświetlania i zobacz swoją rozdzielczość w sekcji Rozdzielczość
 2. Otwórz swoje Klient Steam i idź do Biblioteka
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Team Fortress 2, przejdź do Nieruchomości i do Ustaw opcje uruchamiania, jeszcze raz
 4. Wpisz następujące polecenie i kliknij dobrze:

  okienkowane -noborder -w [SCR-H] -h [SCR-W] ([SCR-H] i [SCR-W] to wysokość i szerokość ekranu, więc oto przykład, jeśli rozdzielczość ekranu wynosi 1400 x 900: okno -noborder -w 1400-h 900)

 5. Kliknij OK i spróbuj ponownie uruchomić TF2

Jak powiedziałem, rozwiązania są bardzo podobne, to właściwie to samo polecenie, ale czasami twoja rozdzielczość ekranu nie jest konieczna, a czasem jest. To polecenie rozwiązało problem większości odtwarzaczy TF2 w systemie Windows 10 i mam nadzieję, że rozwiąże je również dla ciebie.

Ponadto, dla pewności, spróbuj uruchomić grę jako Administrator. Przejdź do folderu instalacyjnego, kliknij prawym przyciskiem myszy plik uruchamiania TeamFortress2.exe, a następnie wybierz opcję Uruchom jako administrator.

 • Nie zapomnij powiedzieć nam w sekcji komentarzy poniżej, czy nasze rozwiązania działały lub czy znalazłeś kolejną naprawę problemu. Jeśli masz jakiekolwiek inne problemy związane z systemem Windows 10, możesz sprawdzić rozwiązanie w sekcji Poprawka systemu Windows 10.

Link do głównej publikacji