System Windows 10, 8.1 Live Tiles: Dostosuj ustawienia

System Windows 10 i 8.1 przyniósł kilka bardzo potrzebnych i ważnych nowych funkcji w stosunku do systemu Windows 8, a wraz z wydaniem najnowszej aktualizacji systemu Windows 8.1 mamy jeszcze więcej opcji i ustawień do wykorzystania. Jedno z nich reprezentuje ustawienia, które pozwalają przełączać się z aktywnymi kafelkami.
dynamiczne kafelki Windows 8.1
Jeśli posiadasz urządzenie z systemem Windows 10 lub Windows 8.1, prawdopodobnie znasz dobrze kafelki na żywo — te „ikony”, które są przyklejone do ekranu startowego pulpitu lub dotykają urządzenia z systemem Windows. Istnieją pewne ustawienia, które można zmienić, aby dostosować kafelki na żywo do własnych potrzeb. Powiemy Ci, jak szybko zmienić ustawienia kafelków na żywo, a także jak zrozumieć wpływ wprowadzonych zmian.

Czytaj także: Rozwiąż „Alt Tab” nie działa w Windows 8, 8.1

Jak zmienić ustawienia Live Tiles na Windows 10, 8.1 p lub laptopie?

Oto krótkie kroki umożliwiające łatwy dostęp do ustawień kafelków na żywo:

1. Przejdź do ekranu startowego urządzenia z systemem Windows 8.1, naciskając logo Windows na klawiaturze, jak widać na powyższym zrzucie ekranu.

2. Stamtąd przesuń palec lub mysz w prawo i wybierz stamtąd Ustawienia.

3. Teraz z menu rozwijanego wybierz „Kafelki”.

ustawienia dynamicznych kafelków systemu Windows 8.1
4. Teraz możesz zmienić ustawienia za pomocą następujących opcji:
poprawianie dynamicznych kafelków Windows 8.1

  • Pokaż więcej kafelków na ekranie startowym — automatycznie doda to więcej miejsca i zmniejszy rozmiar aplikacji aktualnie wyświetlanych na ekranie startowym
  • Pokaż więcej aplikacji w widoku aplikacji — pozwoli ci to zobaczyć więcej aplikacji podczas przewijania w dół
  • Pokaż narzędzia administracyjne — otworzy się małe menu poleceń po kliknięciu prawym przyciskiem na kafelek na żywo
  • Wyczyść dane osobowe z moich kafelków — na przykład, jeśli Twoje kafelki na Facebooku pokazują Ci kanały aktywności Twoich znajomych, możesz to wyłączyć.

Wskazówki i porady dotyczące kafelków Windows

Kafelki na żywo są naprawdę niesamowite, aw systemie Windows 10 możesz je jeszcze lepiej dostosować. Możesz łatwo stworzyć własne menu startowe z żywych kafelków zgodnie z potrzebami i aplikacjami, z których najczęściej korzystasz. Po ostatniej dużej aktualizacji Kafelków Live otrzymanych od firmy Microsoft masz jeszcze więcej możliwości ich dostosowania.

Niektóre osoby mogą mieć problemy z Live Tiles, zwłaszcza z aplikacją pogodową. Ten problem można łatwo rozwiązać, klikając poprzedni link. Daj nam znać w komentarzach, jeśli przybyłeś, aby dostosować swoje kafelki na żywo, jak chcesz.

Czytaj także: Aplikacje zabezpieczające Windows 8: Wybór najlepszych ze Sklepu Windows

Zatwierdź

Link do głównej publikacji