[Rozwiązany] Top 7 wskazówek, jak naprawić błąd IRQL_UNEXPECTED_VALUE w systemie Windows 10!

IRQL_UNEXPECTED_VALUE

Błąd IRQL_UNEXPECTED_VALUE jest swego rodzaju błędy niebieskiego ekranu, które mogą pojawić się całkiem dowolnie. Ten błąd jest bardzo niebezpieczny i trudny do rozwiązania dla przeciętnych użytkowników. Ale nie martw się, ponieważ ten blog zawiera zarówno ręczne, jak i automatyczne rozwiązanie w celu rozwiązania tego problemu.

Jeśli więc nie masz żadnej dodatkowej wiedzy na temat systemów komputerowych lub wykonywania poleceń, możesz łatwo pozbyć się tego błędu przy użyciu podanego poniżej automatycznego rozwiązania Błąd IRQL_UNEXPECTED_VALUE w systemie Windows 10.

Znaki błędów niebieskiego ekranu IRQL_UNEXPECTED_VALUE

 • Pojawia się „IRQL_UNEXPECTED_VALUE” i zawiesza energiczne okno programu.
 • Wykryto problem i system Windows został zamknięty, aby zapobiec uszkodzeniu komputera. Problem wydaje się być spowodowany przez następujący plik:
 • Pojawia się „STOP Błąd 0xC8: IRQL_UNEXPECTED_VALUE”.
 • Komputer często ulega awarii z błędem 0xC8 podczas działania tego samego programu.
 • „Kontrola błędów IRQL_UNEXPECTED_VALUE ma wartość 0x000000C8. Oznacza to, że IRQL procesora nie jest tym, czym powinien być w tej chwili. ”Wyświetla się.
 • Wydajność systemu Windows spada powoli, a cała aplikacja reaguje bardzo wolno.
 • System „zawiesza się” na kilka sekund na raz.

Kiedyś napotkasz błędy niebieskiego ekranu IRQL_UNEXPECTED_VALUE po dodaniu nowego sprzętu lub zainstalowaniu najnowszego oprogramowania w systemie Windows, więc wycofaj ostatnio wykonaną modyfikację sprzętu / oprogramowania i zobacz, co się stało. Jeśli wycofanie ostatniej modyfikacji rozwiąże problem, to dobrze, jeśli nie, przejdź do podanych poniżej rozwiązań.

Wskazówki, jak naprawić błąd niebieskiego ekranu śmierci

Aby naprawić błąd BSoD, powinieneś zastosować poniższe wskazówki i porady, wszystkie omówione metody są skuteczne i są w stanie rozwiązać ten problem z łatwością.

Wskazówka 1: Upewnij się, że na dysku systemowym jest wystarczająca ilość wolnego miejsca, z powodu małej ilości miejsca na dysku systemowym Mogą pojawić się niebieskie ekrany śmierci, uszkodzenie danych i inne poważne problemy. Usuń niepotrzebne pliki z dysku systemowego, aby zwolnić miejsce, możesz skorzystać z pomocy zewnętrznego narzędzia do czyszczenia dysku systemowego.

Uwaga: Według Microsoftu co najmniej 100 MB wolnego miejsca jest konieczne, ale użytkownicy systemu Windows powinni zachować co najmniej 15% wolnego miejsca na dysku.

Wskazówka 2: Czy właśnie dodałeś jakiś komponent sprzętowy do systemu LUB zainstalowałeś nowy program, zaktualizowałeś dowolny sterownik, pobrałeś / zainstalowałeś aktualizację i wiele więcej? Jeśli twoja odpowiedź brzmi „tak”, istnieje bardzo duża szansa, że ​​ostatnio wykonana modyfikacja spowodowała błąd BSOD.

Cofnij ostatnio wykonaną zmianę i ponownie sprawdź pod kątem błędu STOP. Niektóre rozwiązania są podane w zależności od dokonanych przez Ciebie zmian:

Rozwiązanie 1: Przywracając komputer lub laptop za pomocą opcji Przywracanie systemu, możesz cofnąć wszelkie ostatnie zmiany systemowe.

Rozwiązanie 2: Uruchom system przy użyciu ostatniej znanej dobrej konfiguracji, dzięki czemu możesz cofnąć ostatnie modyfikacje rejestru i sterowników systemu.

Rozwiązanie 3: Przywróć sterownik urządzenia do poprzedniej wersji.

Wskazówka 3: Upewnij się, że Twój system jest wolny od wirusów: Z powodu niektórych wirusów komputerowych może pojawić się błąd niebieskiego ekranu śmierci. Jest tak, ponieważ niektóre wirusy bezpośrednio wpływają główny rekord rozruchowy (MBR) lub sektor rozruchowy systemu, który powoduje błąd BSoD.

Jeśli masz program antywirusowy na komputerze lub laptopie, upewnij się, że jest on zaktualizowany, a także upewnij się, że jest w stanie przeskanować MBR i sektor rozruchowy.

Może Ci się również spodobać: Jak zmienić ustawienia przeglądarki Edge w systemie Windows 10

Wskazówka 4: Sprawdź, czy wszystkie wewnętrzne kable, karty i inne elementy są prawidłowo zainstalowane. Jeśli sprzęt nie zostanie ostatecznie zainstalowany na swoim miejscu, może to spowodować niebieski ekran śmierci.

 • Zainstaluj ponownie wszystkie wewnętrzne kable danych i zasilania
 • Zainstaluj ponownie moduły pamięci
 • Zainstaluj ponownie wszystkie karty rozszerzeń

Wskazówka 5: Wykonaj testy diagnostyczne na całym sprzęcie, możesz skorzystać z pomocy dowolnego specjalisty komputerowego. Według raportu główną przyczyną każdego błędu niebieskiego ekranu śmierci jest wadliwy sprzęt:

 • Sprawdź i przetestuj pamięć systemową lub pamięć RAM
 • Sprawdź także i przetestuj systemowy dysk twardy

Wskazówka 6: Zaktualizuj system BIOS: Czasami nieaktualny system BIOS może generować błąd niebieskiego ekranu śmierci. Wynika to z problemu niezdolności. Możesz rozwiązać tę sytuację, po prostu aktualizując system BIOS.

Wskazówka 7: Uruchom system z niezbędnym sprzętem: Uruchamiając komputer lub laptop z minimalnym sprzętem, możesz rozwiązać wiele problemów systemowych, w tym błąd BSOD. Uruchom komputer przy użyciu minimalnego sprzętu niezbędnego do uruchomienia systemu operacyjnego. Jeśli możesz uruchomić komputer, jasne jest, że jedno z usuniętych urządzeń było przyczyną komunikatu o błędzie STOP.

Ogólnie rzecz biorąc, jedynym niezbędnym sprzętem do uruchomienia komputera jest płyta główna, procesor, pamięć RAM, podstawowy dysk twardy, klawiatura, karta graficzna i monitor.

Jak znaleźć sprzęt, który jest przyczyną Blue Screen of Death?

 • Wymień sprzęt.
 • Sprawdź, czy oprogramowanie sprzętowe zostało zaktualizowane.
 • Sprawdź, czy cały dodany sprzęt znajduje się na liście Kompatybilność sprzętu.
 • Odwiedź stronę producenta, aby uzyskać informacje o pomocy technicznej.

Jak znaleźć program, który jest przyczyną Blue Screen of Death?

 • Upewnij się, że wszystkie zainstalowane aplikacje są zaktualizowane, jeśli nie, zaktualizuj je jak najszybciej.
 • Zainstaluj ponownie oprogramowanie.
 • Odwiedź witrynę programisty, aby uzyskać informacje o pomocy technicznej.

Testowanie pamięci RAM przez Narzędzie diagnostyczne pamięci systemu Windows:

Narzędzie do diagnostyki pamięci systemu Windows to wbudowane oprogramowanie do testowania pamięci dostarczone przez firmę Microsoft. Za pomocą tej wbudowanej aplikacji można przetestować pamięć systemową pod kątem wszelkiego rodzaju błędów w systemie Windows Vista, Windows 7, Windows 8 lub 8.1 Windows 10.

Krok 1: Przede wszystkim otwórz okno dialogowe uruchamiania, naciśnij jednocześnie klawisze Windows + R, aby otworzyć polecenie uruchomienia. W oknie uruchamiania wpisz „Mdsched ” a następnie naciśnij Enter.

1

Krok 2: Zobaczysz okno Narzędzie diagnostyczne pamięci okna z dwiema opcjami do wyboru:2)

Krok 3: Wybierz dowolny, który pasuje do twoich warunków, a zaraz po uruchomieniu systemu Windows zobaczysz ekran w następujący sposób:3)

Czy Twój komputer jest idealny?

Wykonaj 3 proste kroki, aby natychmiast naprawić komputer!

Krok 1 — Pobierz Zainstaluj narzędzie do naprawy komputera.

Krok 2 — Kliknij przycisk „Skanuj”, aby zdiagnozować komputer.

Krok 3 — Kliknij „Napraw błędy”, aby naprawić problemy i gotowe.

(Uwaga: To potężne narzędzie może zwiększyć wydajność o 97%)

Link do głównej publikacji