[Rozwiązany] Jak sprawdzić dysk twardy pod kątem błędów w Windows 8 i 8.1?

Napraw dysk twardy pod kątem błędów

Aby stworzyć system Windows 8 i 8.1 Twardy dysk wolne od wszelkiego rodzaju błędów, musisz zastosować pewne sztuczki sprawdzania błędów w swoim systemie.

Dzięki temu, że dysk twardy Twojego systemu jest wolny od błędów, możesz z łatwością chronić swoje pliki, zdjęcia, filmy i inne dane w nim przechowywane.

Jest to jedna z zasadniczych części przekształcania wolnego komputera lub laptopa w wydajny i pozbawiony błędów Windows 8 system. Jeśli chodzi o zwiększenie wydajności systemu i naprawę błędów pamięci, sprawdzenie HDD staje się jedną z niezbędnych czynności.

Tak więc, jeśli cierpisz na jakiekolwiek problemy, takie jak niemożność otwarcia aplikacji lub pliku, może być czas na sprawdzenie dysku twardego systemu pod kątem błędów za pomocą Windows wbudowane narzędzie do sprawdzania dysku, CHKDSK (Sprawdź dysk).

Windows 8.1 i 8 pozwalają użytkownikom skanować dyski twarde komputera (zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne) w poszukiwaniu potencjalnych problemów i łatwo je naprawić.

Nawet jeśli na dysku twardym komputera nigdy nie doszło do awarii. Dyski twarde mogą napotkać fizyczne i logiczne błędy, które prowadzą do nieprawidłowego działania, formatowania lub danych przechowywanych na dysku. Jeśli komputer napotka awarię zasilania i uszkodzenie pliku, dysk twardy zostanie ofiarą logicznego uszkodzenia pliku.

The Błędy dysku twardego są natychmiast zauważalne, ponieważ najbardziej logiczne błędy nie powodują awarii komputera i mogą nie wpływać na używane pliki, co często jest niezauważalne.

System Windows 8 automatycznie skanuje od czasu do czasu każdy dysk twardy w systemie. Możesz nawet ręcznie przeskanować dyski w dowolnym momencie brak energii itp. Microsoft ułatwia ci pracę w systemie Windows 8, udostępniając funkcję sprawdzania błędów, do której można uzyskać dostęp z panelu właściwości dysku twardego.

Sprawdzanie dysku twardego dla błędów jest bardzo prostym procesem w systemie Windows. System Windows ma zintegrowane narzędzie, które pomaga użytkownikom ustalić, czy na dyskach twardych występuje błąd, czy nie.

W wielu przypadkach system Windows jest wystarczająco wydajny, aby natychmiast naprawić te błędy. Błędy dysków twardych mogą być przerażające, jeśli wystąpią po raz pierwszy. Oprócz tego zaleca się, aby użytkownicy zawsze korzystali z kopii zapasowych zasilania w celu zabezpieczenia i ochrony swoich dokumentów. Musisz mieć kopię zapasową na oddzielnym dysku fizycznym, aby móc z nich korzystać za każdym razem, gdy ulegną awarii dyski twarde.

Przeczytaj także: Jak wyczyścić dysk twardy komputera z systemem Windows 8 lub 8.1

Jak sprawdzić dysk twardy systemu Windows 8 pod kątem błędów za pomocą wbudowanego narzędzia:

Aby rozpocząć proces skanowania dysku twardego, kliknij prawym przyciskiem myszy dysk, który chcesz sprawdzić pod kątem błędu, a następnie wybierz Nieruchomości.

Następnie przejdź do Przybory i pod opcją Sprawdzanie błędów kliknij przycisk Sprawdź. Za pomocą tej funkcji możesz sprawdzić dysk pod kątem błędów systemu plików.

Jeśli narzędzie do sprawdzania błędów wykryje błędy wewnątrz dysku, poprosi o całkowite sprawdzenie dysku. Jeśli jednak nie wykryje żadnego błędu, wyświetl komunikat: „Nie musisz skanować tego dysku.

Ale jeśli chcesz sprawdzić dysk twardy, wybierz napęd, a następnie kliknij Skanuj dysk, aby rozpocząć proces skanowania.

Po rozpoczęciu procesu skanowania sprawdzenie całego dysku pod kątem wszelkiego rodzaju problemów i błędów zajmie mniej niż 5 minut.

Jeśli po zakończeniu procesu skanowania dysku nie zostanie wykryty żaden błąd, system Windows wyświetli komunikat.

„System Windows pomyślnie przeskanował dysk. Nie znaleziono błędów ”

Ale jeśli wykryje jakieś błędy, zobaczysz następujący komunikat:

„Uruchom ponownie komputer, aby naprawić system plików.”

Powinieneś natychmiast zrestartować system, aby naprawić wszystkie wykryte błędy.

Możesz również zobaczyć pełne szczegóły za pośrednictwem Podglądu zdarzeń; wyświetli odpowiedni dziennik.

Sprawdź Dysk za pomocą polecenia chkdsk za pomocą wiersza polecenia

Jeśli chcesz sprawdzić błąd dysku za pomocą wiersza polecenia, musisz otworzyć wiersz polecenia z uprawnieniami administratora. Aby to zrobić, wykonaj kolejno następujące kroki:

Kliknij przycisk Start i wpisz cmd następnie kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Uruchom jako administrator.

Teraz musisz uruchomić polecenie chkdsk w wierszu polecenia, przejdź do okna poleceń i wpisz następujące polecenie:

chkdsk c: / f / r / x

To wszystko, to polecenie przeskanuje i naprawi wszystkie błędy występujące na dysku twardym systemu.

Wniosek

Po naprawieniu błędu dysku systemowego Windows zaleca się przeskanowanie całego komputera lub laptopa przy pomocy profesjonalisty Narzędzie do naprawy błędów komputera. Jest to narzędzie specjalnie zaprogramowane do skanowania i naprawy wszystkich błędów występujących w dowolnym systemie Windows.

Skanowanie komputera za pomocą tego narzędzia jest bardzo proste i nie musisz nic robić ręcznie. Wystarczy pobrać, zainstalować i uruchomić to oprogramowanie na komputerze. Spowoduje to automatyczne przeskanowanie całego komputera i wyświetlenie zeskanowanego wyniku po kliknięciu przycisku Napraw wszystko aby pozbyć się wszystkich błędów obecnych na twoim komputerze / laptopie.

Wykonaj 3 proste kroki, aby natychmiast naprawić komputer!

Krok 1 — Pobierz Zainstaluj narzędzie do naprawy komputera.

Krok 2 — Kliknij przycisk „Skanuj”, aby zdiagnozować komputer.

Krok 3 — Kliknij „Napraw błędy”, aby naprawić problemy i gotowe.

(Uwaga: To potężne narzędzie może zwiększyć wydajność o 97%)

Link do głównej publikacji