[Rozwiązany] Jak naprawić komputer, który się nie włącza?

przyczyny, które ograniczają uruchomienie komputeraIstnieje wiele rzeczy związanych z komputerem, które powodują frustrację, na przykład po naciśnięciu przycisku «Moc» przycisk i nic się nie dzieje. Istnieje wiele powodów, które mogą ograniczać uruchamianie komputera, czasami może być bardzo ogólny lub czasem może być skomplikowany. Niektóre z najczęstszych powody, które ograniczają komputer z uruchamiania są-

Brak mocy- Często komputer nie uruchamia się, ponieważ nie ma właściwego podłączenia zasilania, przewody mogą być odłączone. Można to potwierdzić tak, jak podczas uruchamiania komputera, a następnie naciskając przycisk „Moc”, Ale jeśli światła nie migają i nie słychać żadnych dźwięków, przyczyną może być brak zasilania.

Problem z monitorem Jeśli komputer uruchomi się dobrze, ale go nie widać, przyczyną może być odłączenie wyświetlacza wideo lub włączenie.

Odłączanie sprzętu Podczas transportu sprzętu komputerowego, jeśli został zbanowany, części sprzętu, takie jak karta graficzna, a nawet procesor, również mógł ulec przemieszczeniu.

Właściwie nie wyłączone Komputer może sprawiać problemy, czasem wydaje się, że jest wyłączony, ale w rzeczywistości nadal jest włączony. Aby przezwyciężyć tę sytuację, musisz całkowicie wyłączyć przycisk „Zasilanie” urządzenia, a następnie przytrzymać go ponownie przez około trzy do pięciu sekund. Po całkowitym upewnieniu się, że jest całkowicie wyłączony, spróbuj ponownie uruchomić komputer.

Zły dysk Czasami komputer może rozpocząć proces rozruchu, ale zatrzymuje się nagle, a może z powodu złego dysku. Można go odzyskać tylko poprzez naprawienie sektora rozruchowego dysku twardego.

Jak naprawić komputer, gdy nie chce się uruchomić?

Przede wszystkim musisz wykonać kilka podstawowych kontroli na komputerze, aby upewnić się, że żadne problemy zewnętrzne nie uniemożliwiają rozruchu komputera.

  • Upewnij się, że główny przewód zasilający systemu jest prawidłowo podłączony do systemu i działa.
  • Teraz sprawdź przełącznik 115 / 230V, który pochodzi z SMPS.
  • Odłącz wszystkie zewnętrzne kable podłączone do komputerów, takie jak klawiatura, mysz, długopis, drukarka, kamera internetowa i inne urządzenia peryferyjne. Ale nigdy nie odłączaj monitora wideo.
  • Upewnij się, że monitor wideo jest włączony.

Przeczytaj także: Jak naprawić aplikację Xbox nie otwiera się w systemie Windows 10?

Kontrola wewnętrzna

W celu przeprowadzenia inspekcji internetowej konieczne będzie otwarcie komputera. Zdejmij lewy panel obudowy.

Teraz usuwasz wszystko, co nie jest konieczne, aby komputer mógł go włączyć. Tylko poniższe elementy są wymagane do włączenia komputera:

  • Zasilacz
  • Płyta główna
  • procesor
  • Chłodzenie procesora
  • Jeden moduł pamięci
  • Jedna karta wideo

Musisz usunąć wszystkie inne urządzenia z komputera, takie jak wszystkie dodatkowe karty (np. Dodatkowa karta dźwiękowa), dyski twarde, napędy optyczne, moduły pamięci, druga karta wideo, wentylatory obudowy, dodatkowe wentylatory itp. .

[Rozwiązanie] Dlaczego mój laptop nie uruchamia się?

Przede wszystkim odłącz zasilacz sieciowy i wyjmij baterię z laptopa.

Teraz przytrzymaj przycisk zasilania przez co najmniej piętnaście sekund.

Bez podłączania baterii podłącz zasilacz sieciowy z powrotem do laptopa.

W końcu spróbuj włączyć laptop, naciskając przycisk zasilania.

Czyszczenie pamięci CMOS

Musisz wyczyścić pamięć CMOS swojego systemu, w rzeczywistości jest to mała pamięć umieszczona na płycie głównej. Odpowiada za przechowywanie konfiguracji komputera.

Aby wyczyścić pamięć CMOS, możesz zmienić pozycję zworki lub zewrzeć dwa pady lub dwa piny na płycie głównej za pomocą płaskiego śrubokręta.

Dokładne położenie tej zworki, podkładek lub szpilek zależy od płyty głównej. Dokładną lokalizację tych rzeczy musisz znaleźć w instrukcji płyty głównej.

Wykonaj 3 proste kroki, aby natychmiast naprawić komputer!

Krok 1 — Pobierz Zainstaluj narzędzie do naprawy komputera.

Krok 2 — Kliknij przycisk „Skanuj”, aby zdiagnozować komputer.

Krok 3 — Kliknij „Napraw błędy”, aby naprawić problemy i gotowe.

(Uwaga: To potężne narzędzie może zwiększyć wydajność o 97%)

Link do głównej publikacji